NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Carmel College's approved colours
#10: Carmel College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2009 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2009 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the East Coast/Hawkes Bay region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thNapier Boys High School 1[ crew ]7:36.051.1.8
B Final [ race results ]
3rdLytton High School 1[ crew ]7:30.531.2.4
C Final [ race results ]
5thGisborne Boys High School 2[ crew ]7:51.211.3.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thNapier Girls High School 2[ crew ]8:56.192.1.8
C Final [ race results ]
5thWoodford House 1[ crew ]9:20.552.3.5
---Iona College 1[ crew ]DNF2.3.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]7:24.164.2.7
8thLindisfarne College 1[ crew ]8:14.804.2.4

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]6:36.3210.1.4

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndLindisfarne College 1[ crew ]6:55.9014.1.4
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:00.3914.1.5

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thNapier Girls High School 1[ crew ]8:04.2116.1.3

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWoodford House 1[ crew ]8:22.7319.1.6
3rdWoodford House 2[ crew ]8:23.6119.1.8
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:36.1819.1.1
B Final [ race results ]
4thNapier Girls High School 2[ crew ]8:44.7019.2.2

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:17.2022.1.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
---Napier Girls High School 1[ crew ]DNS23.1.4
B Final [ race results ]
4thWoodford House 1[ crew ]8:19.9823.2.3

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
5thNapier Boys High School 2[ crew ]8:07.5924.2.1
C Final [ race results ]
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:18.3424.3.4

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWoodford House 1[ crew ]7:40.0127.1.5
B Final [ race results ]
6thNapier Girls High School 2[ crew ]8:19.5127.2.4
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:02.5227.2.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
6thIona College 1[ crew ]8:51.6729.2.1
7thNapier Girls High School 1[ crew ]9:32.8929.2.6

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdGisborne Boys High School 2[ crew ]6:56.5732.1.6
B Final [ race results ]
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:25.6732.2.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]7:21.7036.1.6
8thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:48.6636.1.8

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]7:57.5437.1.2
B Final [ race results ]
5thIona College 1[ crew ]8:22.4337.2.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
5thLindisfarne College 1[ crew ]7:26.0338.2.1

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndGisborne Boys High School 1[ crew ]7:36.0439.1.6
B Final [ race results ]
3rdGisborne Boys High School 2[ crew ]8:04.7339.2.4

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndLytton High School 1[ crew ]7:28.0242.1.5
4thNapier Boys High School 1[ crew ]7:35.4342.1.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
4thGisborne Boys High School 2[ crew ]8:32.241.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndLytton High School 1[ crew ]8:00.051.3.3
---Gisborne Boys High School 1[ crew ]DNS1.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndNapier Boys High School 1[ crew ]7:59.671.4.6
Heat 5[ race results ]
5thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]8:26.051.5.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thNapier Girls High School 1[ crew ]10:15.642.1.3
Heat 2[ race results ]
4thIona College 1[ crew ]8:32.142.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndNapier Girls High School 2[ crew ]8:23.012.3.2
5thSacred Heart College (Napier) 1[ crew ]9:28.182.3.1
Heat 6[ race results ]
3rdWoodford House 1[ crew ]10:06.732.6.4

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
3rdLindisfarne College 1[ crew ]7:28.354.3.6
5thNapier Boys High School 1[ crew ]7:42.994.3.8

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:57.007.3.3

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]6:55.3710.1.2

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:15.9713.3.1

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:15.3214.1.7
Heat 2[ race results ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:13.5614.2.3

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:16.9216.3.2
Heat 4[ race results ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:51.6116.4.3

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thNapier Girls High School 2[ crew ]9:03.1619.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:44.2119.2.3
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]8:51.2219.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndWoodford House 2[ crew ]8:42.4919.3.8
Heat 4[ race results ]
6thNapier Girls High School 1[ crew ]9:52.3019.4.6

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 6[ race results ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:44.7320.6.5

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:50.0222.1.6

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWoodford House 1[ crew ]8:07.0023.1.3
8thTaikura Rudolf Steiner School 1[ crew ]8:40.9823.1.8
Heat 3[ race results ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]7:56.6723.3.1

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]8:13.1724.3.6
Heat 6[ race results ]
3rdNapier Boys High School 2[ crew ]8:01.2124.6.5

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:25.5527.1.3
7thNapier Girls High School 1[ crew ]8:42.9927.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWoodford House 1[ crew ]7:39.0927.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdNapier Girls High School 2[ crew ]7:54.9227.3.4

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thNapier Girls High School 1[ crew ]7:59.5429.1.3
---Woodford House 1[ crew ]SCR29.1.5
Heat 3[ race results ]
6thIona College 1[ crew ]8:15.6429.3.6

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 3[ race results ]
1stGisborne Boys High School 2[ crew ]6:50.7532.3.6
Heat 4[ race results ]
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:18.2832.4.3

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 4[ race results ]
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:06.4333.4.3

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]7:24.3236.2.1
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:38.5236.2.5

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]7:51.2837.1.6
Heat 2[ race results ]
4thIona College 1[ crew ]8:19.5137.2.5

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
8thSt John's College (Hastings) 1[ crew ]7:47.5238.2.8
Heat 3[ race results ]
4thLindisfarne College 1[ crew ]7:10.9038.3.6
7thLindisfarne College 2[ crew ]7:54.7638.3.1

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdGisborne Boys High School 2[ crew ]7:41.2639.1.2
Heat 4[ race results ]
1stGisborne Boys High School 1[ crew ]7:24.3739.4.5
6thNapier Boys High School 1[ crew ]7:58.1839.4.4

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stLytton High School 1[ crew ]7:33.5142.2.5
Heat 4[ race results ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:24.0742.4.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis09 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

East Coast/Hawkes Bay's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis09 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA