NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Patrick's College (Silverstream)'s approved colours
#142: St Patrick's College (Silverstream)


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:20.091.1.5
B Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:37.451.2.3
4thGlendowie College 2[ crew ]7:45.801.2.4
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:48.041.2.5
C Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:42.791.3.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:45.701.3.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:51.671.3.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59.021.3.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:15.431.3.7

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:38.532.1.3
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:49.222.1.6
7thCarmel College 1[ crew ]8:49.912.1.2
B Final [ race results ]
3rdWestern Springs College 1[ crew ]8:57.162.2.7
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:57.602.2.3
6thEdgewater College 1[ crew ]9:00.662.2.5
C Final [ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]9:10.642.3.2

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdMacleans College 2[ crew ]8:04.723.1.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:06.213.1.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27.783.1.2
B Final [ race results ]
6thGlendowie College 1[ crew ]9:05.363.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:46.534.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48.594.1.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:04.744.1.8
B Final [ race results ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:11.034.2.7
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:17.734.2.3
5thKings College 1[ crew ]7:22.384.2.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:26.174.2.8

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:55.265.1.5
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:23.955.1.2
7thKings College 1[ crew ]7:25.755.1.7
B Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:22.845.2.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32.065.2.6

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04.186.1.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:14.166.1.2
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:48.736.2.5
4thWentworth College 1[ crew ]8:20.746.2.3

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:46.967.1.5
5thBaradene College 1[ crew ]8:02.677.1.2
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25.517.1.8
B Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:10.067.2.3
3rdBaradene College 2[ crew ]8:18.177.2.4
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:42.777.2.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:05.827.2.7
---Wentworth College 1[ crew ]DNS7.2.8

Event 8 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:42.808.1.5

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:11.139.1.5
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:14.149.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:18.769.1.6
---Rosehill College 1[ crew ]SCR9.1.7

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:50.8510.1.7
6thGlendowie College 1[ crew ]6:54.8010.1.2
7thDilworth School 1[ crew ]6:58.5110.1.8
B Final [ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:03.6110.2.4
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:22.9910.2.3

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:52.5311.1.7
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:53.8711.1.3
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]DNF11.1.1

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]7:26.7112.1.6
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:37.4212.1.8
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50.5612.1.7
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:52.9212.1.1

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:52.9313.1.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:02.3913.1.6
B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:58.8313.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:10.1313.2.7
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:14.0213.2.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20.0413.2.3
7thDilworth School 1[ crew ]7:29.7413.2.8

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10.0014.1.4
4thMacleans College 1[ crew ]7:13.4614.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:28.9814.1.2
B Final [ race results ]
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:38.3914.2.4
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:58.8614.2.3

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43.0615.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:44.0915.1.3
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:56.5515.1.7
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04.3915.1.1
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:25.2615.1.8
8thKings College 1[ crew ]7:30.5515.1.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:08.5516.1.3
7thRosehill College 2[ crew ]8:28.8416.1.2
B Final [ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:38.9716.2.6
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:08.8216.2.8
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]SCR16.2.2
C Final [ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:43.2916.3.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:45.7216.3.1
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:04.6416.3.6
7thPukekohe High School 1[ crew ]9:30.7316.3.8

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52.6617.1.6
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:57.1017.1.5
4thKings College 1[ crew ]7:08.2217.1.2
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.7617.1.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:20.3017.1.8
8thGlendowie College 1[ crew ]7:23.6817.1.1
B Final [ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:27.9917.2.4
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:52.0217.2.6
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:54.5217.2.7
5thKings College 2[ crew ]8:09.1017.2.3

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:43.8018.1.3
2ndSt Peter's College 1[ crew ]6:46.3118.1.7
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]6:47.8718.1.4
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]DIS18.1.5
B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 2[ crew ]6:58.3218.2.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:05.5118.2.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:07.5718.2.7

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
2ndCarmel College 1[ crew ]9:00.9619.2.4
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:10.1619.2.8

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:25.4120.1.3
4thGlendowie College 1[ crew ]8:28.9520.1.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]9:02.2620.1.8
B Final [ race results ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:16.3220.2.2
C Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]9:04.2420.3.6
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:08.4920.3.3
4thRosehill College 1[ crew ]9:12.5620.3.7
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:20.5520.3.1
6thPukekohe High School 2[ crew ]9:20.8920.3.4

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:41.9721.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:53.1721.1.2
B Final [ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:10.9021.2.3

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:55.9422.1.8
8thMacleans College 1[ crew ]8:07.6722.1.1
B Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:05.0522.2.3
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]SCR22.2.7

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:14.9423.1.7
B Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]8:22.3123.2.1
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:22.6123.2.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:53.7223.2.2
---Rosehill College 1[ crew ]SCR23.2.8
C Final [ race results ]
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:23.7223.3.4
6thGlendowie College 1[ crew ]8:39.2423.3.1
7thMacleans College 1[ crew ]8:40.4723.3.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:50.5224.1.7
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:04.1624.1.6
8thWhangarei Boys High School 2[ crew ]8:21.8624.1.8
B Final [ race results ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:05.7824.2.6
5thEdgewater College 1[ crew ]8:16.4224.2.7

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:29.3625.1.2
4thMacleans College 2[ crew ]7:32.1425.1.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:53.0725.1.8

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]6:59.4026.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04.8026.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:06.6926.1.8
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:24.9826.2.4
3rdKings College 1[ crew ]7:39.0526.2.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:44.6526.2.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:01.7226.2.7

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42.1027.1.2
B Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:35.0327.2.3
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:38.2427.2.5
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:45.9727.2.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:51.9127.2.2
6thKings College 1[ crew ]8:57.4127.2.8
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:01.5427.2.7

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:47.3928.1.4
B Final [ race results ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:23.2028.2.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:37.1728.2.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:49.8728.2.1

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22.8529.1.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:38.2229.1.8
B Final [ race results ]
5thMacleans College 1[ crew ]8:37.8129.2.2

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.1130.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:58.3730.1.4
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:15.6030.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:25.6630.1.7
B Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:27.2030.2.5
3rdKings College 1[ crew ]7:34.4930.2.6
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:01.3030.2.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:29.0630.2.2

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:27.8731.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:29.4231.1.4
3rdKings College 1[ crew ]6:32.9631.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:39.5531.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:50.6731.1.6
8thKings College 2[ crew ]7:42.5731.1.1

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thEdgewater College 1[ crew ]7:27.5432.1.7
7thGlendowie College 1[ crew ]7:35.5232.1.2
B Final [ race results ]
1stDilworth School 1[ crew ]7:33.6732.2.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:54.6332.2.1
C Final [ race results ]
1stSt Peter's College 2[ crew ]7:45.0532.3.6
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:45.1032.3.5
3rdRosehill College 1[ crew ]7:51.4132.3.4
5thACG Strathallan College 1[ crew ]7:59.5232.3.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:59.6632.3.1

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:00.0233.1.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06.4433.1.4
5thMacleans College 1[ crew ]8:17.1833.1.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:21.3033.1.8
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:25.3733.1.7
B Final [ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:20.5133.2.6
5thMacleans College 2[ crew ]8:38.0433.2.1
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:49.1333.2.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:24.9034.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:35.8934.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:05.9434.1.5
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:18.5334.1.2
B Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:49.9034.2.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:57.5434.2.8
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:06.2934.2.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:17.4634.2.4
7thSt Peter's College 2[ crew ]8:42.2934.2.1
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:01.4234.2.6

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:37.9235.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37.9335.1.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:50.3735.1.3
5thKings College 1[ crew ]6:56.1635.1.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:57.9835.1.1

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43.5436.1.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:00.5536.1.6
7thMacleans College 1[ crew ]8:21.5536.1.2
B Final [ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:18.7836.2.4
---Kings College 1[ crew ]SCR36.2.5

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thBaradene College 1[ crew ]8:47.1637.1.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:19.6137.1.7
B Final [ race results ]
7thRosehill College 1[ crew ]9:17.1537.2.6
8thWentworth College 1[ crew ]9:34.7937.2.1

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:15.9838.1.5
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:23.4238.1.7
B Final [ race results ]
1stDilworth School 1[ crew ]7:27.4738.2.7
C Final [ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:37.3638.3.1
2ndSt Peter's College 2[ crew ]7:39.7038.3.3
7thWentworth College 1[ crew ]8:17.8438.3.8
8thKings College 1[ crew ]8:25.4238.3.6

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:47.1439.1.5
B Final [ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:05.7939.2.4
6thDilworth School 1[ crew ]8:12.8439.2.8
C Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:14.0539.3.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27.8339.3.5
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:28.0539.3.7
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:31.7739.3.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.8040.1.4
B Final [ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:20.8040.2.7
4thEdgewater College 1[ crew ]8:26.0040.2.8
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:37.1340.2.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:31.4041.1.1
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:44.6441.1.8
8thMacleans College 2[ crew ]9:02.9541.1.2
B Final [ race results ]
1stWentworth College 1[ crew ]8:43.5141.2.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:48.9641.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:08.0341.2.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:09.5741.2.1
6thMacleans College 1[ crew ]9:10.9341.2.2
---Diocesan School For Girls 2[ crew ]SCR41.2.8

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:56.7042.1.3
B Final [ race results ]
4thSt Peter's College 1[ crew ]8:17.2242.2.7
5thDilworth School 1[ crew ]8:18.4442.2.1
C Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 2[ crew ]8:32.3142.3.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]9:00.0942.3.3
5thRosehill College 1[ crew ]9:09.6542.3.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]9:22.0542.3.5

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:32.5443.1.3
6thBaradene College 1[ crew ]7:58.6643.1.6
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:01.9243.1.2
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18.5743.1.8
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:17.5743.2.5

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:17.1144.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26.9444.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:35.9844.1.8
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:39.5144.1.7
8thKings College 1[ crew ]6:42.2244.1.1
B Final [ race results ]
2ndKings College 2[ crew ]6:52.8944.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:57.6444.2.4
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:12.6444.2.6

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:25.511.1.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:26.151.1.7
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:58.031.2.2
5thGlendowie College 2[ crew ]8:14.551.2.1

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:16.302.1.5
Semi-final 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:31.452.2.5
3rdCarmel College 1[ crew ]9:36.202.2.6
5thEdgewater College 1[ crew ]9:46.932.2.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:54.292.2.8
7thWestern Springs College 1[ crew ]10:00.542.2.4

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]8:44.8616.1.4
Semi-final 2[ race results ]
3rdRosehill College 2[ crew ]8:51.5416.2.7
6thGlendowie College 1[ crew ]9:08.7316.2.3
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:17.3716.2.4
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:41.2816.2.1

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:42.8120.1.2
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:56.6320.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:21.6420.1.1
Semi-final 2[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:08.5720.2.2

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:33.5623.1.7
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:56.5323.1.3
8thRosehill College 1[ crew ]9:29.1723.1.8
Semi-final 2[ race results ]
6thEdgewater College 1[ crew ]8:36.4423.2.1
8thKings College 1[ crew ]9:00.5623.2.8

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:19.6438.1.3
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:24.2138.1.2
Semi-final 2[ race results ]
7thDilworth School 1[ crew ]7:43.9038.2.6

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:02.5739.1.1
Semi-final 2[ race results ]
5thEdgewater College 1[ crew ]8:25.7939.2.8
8thDilworth School 1[ crew ]8:39.7139.2.2

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:23.5742.1.3
Semi-final 2[ race results ]
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:33.7042.2.2
8thDilworth School 1[ crew ]8:52.7642.2.7
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 2[ crew ]7:48.861.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:50.971.1.4
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]9:16.951.1.2
Heat 2[ race results ]
5thDilworth School 1[ crew ]8:06.231.2.6
Heat 3[ race results ]
3rdGlendowie College 2[ crew ]8:06.531.3.2
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:19.461.3.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:43.531.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:44.021.4.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]8:13.131.4.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:16.911.4.2
6thRosehill College 1[ crew ]8:30.431.4.1
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:32.511.4.4
Heat 5[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:01.931.5.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:12.431.5.6
5thGlendowie College 1[ crew ]8:16.361.5.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:58.872.1.5
5thKings College 1[ crew ]10:03.022.1.8
7thGlendowie College 2[ crew ]10:23.802.1.1
Heat 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:58.322.2.6
2ndCarmel College 1[ crew ]9:11.572.2.1
4thGlendowie College 1[ crew ]9:33.292.2.8
Heat 3[ race results ]
6thSancta Maria College 1[ crew ]10:11.492.3.6
Heat 4[ race results ]
6thKings College 2[ crew ]9:41.322.4.7
Heat 5[ race results ]
1stWestern Springs College 1[ crew ]9:06.862.5.3
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:14.762.5.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:24.562.5.7
Heat 6[ race results ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]9:09.892.6.1

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndMacleans College 2[ crew ]8:28.523.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:33.853.2.2
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36.833.2.8
8thGlendowie College 1[ crew ]9:39.233.2.1

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:06.584.1.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:18.244.1.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:31.224.1.1
8thSt Peter's College 1[ crew ]8:18.534.1.8
Heat 2[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:14.814.2.3
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:25.324.2.7
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:55.284.2.5
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:38.734.2.4
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04.714.3.3
4thKings College 1[ crew ]7:33.234.3.4
7thKings College 2[ crew ]8:18.044.3.6

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:13.145.1.2
7thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:29.555.1.8
---St Peter's College 2[ crew ]DNS5.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:02.565.2.2
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:23.805.2.1
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:35.725.2.8
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:26.565.2.6
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS5.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:27.735.3.8
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.275.3.5
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:43.825.3.3
8thSt Kentigern College 2[ crew ]9:03.905.3.1
Heat 4[ race results ]
7thKings College 2[ crew ]7:51.545.4.4

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:39.396.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:07.426.1.4
7thWentworth College 1[ crew ]8:24.926.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:22.416.2.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25.136.2.3
5thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:01.536.2.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdBaradene College 2[ crew ]8:27.837.1.4
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:41.357.1.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]9:17.537.1.1
6thWentworth College 2[ crew ]9:32.137.1.3
7thBream Bay College 1[ crew ]9:34.207.1.6
Heat 2[ race results ]
6thWentworth College 1[ crew ]8:53.427.2.4
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:08.587.2.5
Heat 3[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:56.817.3.5
2ndBaradene College 1[ crew ]8:15.647.3.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:35.417.3.2
6thCarmel College 1[ crew ]9:09.927.3.3

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:34.639.1.2
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:35.109.1.7
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:44.889.1.6
6thRosehill College 1[ crew ]8:52.209.1.5

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:02.8210.1.4
4thDilworth School 1[ crew ]7:06.1810.1.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:46.0210.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:07.9210.2.6
5thEdgewater College 1[ crew ]7:18.4610.2.2

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Macleans College 1[ crew ]SCR11.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:46.9211.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]9:02.9011.2.6
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:40.0711.2.3

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:02.5912.1.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:15.7412.1.3
Heat 2[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:09.6212.2.5
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40.2912.2.4

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:26.6613.1.1
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:53.3013.1.3
6thKings College 1[ crew ]8:00.6013.1.5
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:16.9413.1.8
Heat 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:14.6013.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27.5813.2.7
Heat 3[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:05.1113.3.3
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:33.2313.3.4
5thGlendowie College 1[ crew ]7:34.4213.3.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:11.9413.3.2
Heat 4[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:09.4313.4.1
4thDilworth School 1[ crew ]7:46.9313.4.7

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:42.5614.1.8
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:51.7514.1.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:55.5614.1.4
6thEdgewater College 1[ crew ]8:19.1714.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:07.3614.1.1
---Mt Albert Grammar School 1[ crew ]DNS14.1.5
Heat 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:33.4114.2.5
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:13.7514.2.8
Heat 3[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:26.9314.3.1
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:38.2714.3.2

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:27.3815.1.1
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:35.6215.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:43.0915.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:44.0515.2.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:47.0115.2.4
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:54.8615.2.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:03.5115.2.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:35.5515.2.1
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:40.2115.2.7

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdRosehill College 2[ crew ]8:36.6116.1.7
Heat 2[ race results ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:54.8616.2.8
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:01.7116.2.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:03.5916.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:55.4416.3.2
Heat 4[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:28.2416.4.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:04.1016.4.1
---Wentworth College 1[ crew ]DNF16.4.8
Heat 5[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:51.8416.5.3
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:06.9616.5.8
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:14.8016.5.4
5thPukekohe High School 1[ crew ]9:32.6416.5.6

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:09.0617.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20.1717.1.3
4thGlendowie College 1[ crew ]7:32.3717.1.7
6thKings College 2[ crew ]8:00.0917.1.5
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:07.0217.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:07.8217.2.5
3rdKings College 1[ crew ]7:23.9817.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26.7717.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36.9017.2.2
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:57.5717.2.4

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:55.8718.1.4
2ndSt Peter's College 1[ crew ]6:58.0118.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:20.9918.1.7
7thACG Strathallan College 1[ crew ]7:46.8018.1.2
Heat 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:00.7718.2.6
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:11.5018.2.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:21.1418.2.4
6thWentworth College 1[ crew ]7:42.1818.2.7
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:01.0218.3.6

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdCarmel College 1[ crew ]8:57.7319.2.4
---Kings College 2[ crew ]DNS19.2.2
Heat 3[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:53.9919.3.3
7thKings College 1[ crew ]9:30.8219.3.8
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]SCR19.3.7

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]9:11.8020.1.6
4thPukekohe High School 2[ crew ]9:19.2020.1.5
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:58.6620.1.2
Heat 2[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:27.3720.2.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:57.1220.2.8
Heat 3[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:41.4620.3.7
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:07.2620.3.4
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:40.4720.3.5
Heat 4[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:06.1920.4.3
6thWestlake Girls High School 4[ crew ]10:06.3720.4.8
7thEdgewater College 1[ crew ]10:10.7720.4.5
Heat 5[ race results ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:20.8320.5.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:54.0720.5.6
5thRosehill College 1[ crew ]8:56.0820.5.7
7thWestlake Girls High School 3[ crew ]9:04.6120.5.1

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Kings College 1[ crew ]DNS21.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:41.5821.2.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:51.7621.2.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:15.7921.2.5

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:00.6622.1.5
Heat 2[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.7822.2.2
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:42.8022.2.5

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]9:06.5123.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:37.0623.2.3
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:06.8423.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:35.4323.3.2
Heat 4[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:36.4623.4.3
3rdRangitoto College 1[ crew ]8:43.8223.4.4
4thGlendowie College 1[ crew ]9:01.4623.4.6
5thWentworth College 1[ crew ]9:06.4623.4.1
7thPukekohe High School 2[ crew ]9:34.0123.4.7
Heat 5[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:28.3723.5.7
3rdKings College 1[ crew ]8:41.1123.5.1
7thRosehill College 2[ crew ]9:49.0723.5.2
Heat 6[ race results ]
7thPukekohe High School 1[ crew ]10:17.0623.6.3

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:19.9424.1.2
7thGlendowie College 1[ crew ]9:03.0924.1.1
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 2[ crew ]8:16.8724.2.8
3rdWhangarei Boys High School 1[ crew ]8:20.1024.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:48.9824.2.3
8thGlendowie College 2[ crew ]9:26.8124.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndWhangarei Boys High School 2[ crew ]8:04.2724.3.3
5thRosehill College 1[ crew ]8:27.9824.3.2
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]8:04.4224.4.5
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:57.9524.4.7

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:44.7825.1.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:52.2125.1.5
5thMacleans College 1[ crew ]7:57.3125.1.1
7thWentworth College 1[ crew ]8:34.3725.1.3
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:45.0025.1.2
Heat 2[ race results ]
1stMacleans College 2[ crew ]7:47.3225.2.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16.1325.2.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:18.3925.2.4
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:51.7825.2.7

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14.4026.1.5
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:16.6126.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29.5426.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:49.9326.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:23.7126.2.2
3rdKings College 1[ crew ]7:53.9726.2.6
Heat 3[ race results ]
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:49.6526.3.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:49.9126.3.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:09.5326.3.4
Heat 4[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:22.7926.4.7
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:51.7726.4.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:33.3126.4.6

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:54.6927.1.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:01.0727.1.8
6thKings College 1[ crew ]9:23.2727.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:18.5027.2.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:37.7127.2.1
7thSancta Maria College 1[ crew ]10:06.7827.2.8
Heat 3[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:50.0227.3.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:10.0227.3.6

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:39.3328.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:08.7428.2.3
---Westlake Girls High School 1[ crew ]DNF28.2.1
Heat 3[ race results ]
6thCarmel College 1[ crew ]9:49.5428.3.7
Heat 4[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:55.1128.4.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:59.8428.4.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:05.0828.4.7

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thMacleans College 1[ crew ]9:04.9929.1.1
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]10:53.1929.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27.9729.2.6
6thWentworth College 1[ crew ]10:07.9929.2.4

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16.6630.1.2
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:37.4130.1.7
6thKings College 1[ crew ]7:47.6830.1.3
7thSt Kentigern College 2[ crew ]9:05.5530.1.1
Heat 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:12.3430.2.5
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:48.8830.2.2
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:20.3230.2.4

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:34.7931.1.7
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36.5131.1.1
3rdKings College 1[ crew ]6:39.1431.1.8
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:40.8831.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:44.3031.1.3
7thKings College 2[ crew ]7:17.2731.1.4

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48.9232.1.4
5thRosehill College 1[ crew ]8:00.2532.1.6
Heat 2[ race results ]
4thDilworth School 1[ crew ]7:42.1132.2.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:46.6832.2.1
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:02.5832.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:27.5832.3.7
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:54.1732.3.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:57.1332.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:18.9632.4.1
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:49.8932.4.5

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:06.5233.1.7
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:06.5433.1.4
5thEdgewater College 1[ crew ]8:29.1033.1.1
7thRosehill College 2[ crew ]9:02.5833.1.8
Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:10.1533.2.6
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:21.5833.2.7
4thMacleans College 2[ crew ]8:46.5833.2.3
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:53.0333.2.2
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:17.9733.2.5
Heat 3[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:28.0533.3.2
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:24.7033.3.5
7thWhangarei Girls High School 1[ crew ]9:51.4433.3.7
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:46.8033.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:53.4533.4.4
5thCarmel College 1[ crew ]9:49.4233.4.3
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:49.7133.4.2

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]8:16.0034.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:47.8934.1.3
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:19.6034.1.1
5thSt Peter's College 2[ crew ]9:33.8634.1.7
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:37.1134.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:24.2834.2.1
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:26.8834.2.4
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:37.0634.2.6
6thPukekohe High School 1[ crew ]9:05.6834.2.8
Heat 3[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:02.7334.3.3
4thSt Peter's College 1[ crew ]8:50.7634.3.5
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]9:36.0934.3.8
7thSt Kentigern College 2[ crew ]11:33.6234.3.4

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.9935.1.5
3rdKings College 1[ crew ]7:09.1435.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:16.9935.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36.5135.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:48.1435.2.3
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]8:43.1735.2.6

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:07.1436.1.5
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:19.2236.1.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:46.7336.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:59.5436.2.4
5thKings College 1[ crew ]8:57.6436.2.7

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:56.2637.1.6
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]10:12.8337.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:59.2937.2.5
4thRosehill College 1[ crew ]9:31.1237.2.2
5thWentworth College 1[ crew ]9:55.7537.2.6

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Westlake Boys High School 1[ crew ]DNS38.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndDilworth School 1[ crew ]7:25.7638.2.1
6thWestlake Boys High School 3[ crew ]8:03.5938.2.8
Heat 3[ race results ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:20.9138.3.3
5thGlendowie College 1[ crew ]7:48.6738.3.7
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:20.0838.3.2
Heat 4[ race results ]
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:40.6238.4.5
5thWentworth College 1[ crew ]7:50.2338.4.1
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:57.8538.4.3
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:15.9638.5.7
4thKings College 1[ crew ]8:03.6538.5.5
7thWentworth College 2[ crew ]8:41.9038.5.4

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thKings College 2[ crew ]8:26.0239.1.4
7thACG Strathallan College 2[ crew ]8:54.5239.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:44.3739.2.3
4thEdgewater College 1[ crew ]7:46.8139.2.4
5thMacleans College 1[ crew ]8:11.2139.2.6
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:31.3439.2.7
Heat 3[ race results ]
2ndDilworth School 1[ crew ]7:55.0339.3.4
4thSt Peter's College 1[ crew ]8:14.3239.3.6
6thRosehill College 1[ crew ]8:30.0439.3.3
Heat 4[ race results ]
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:12.6539.4.4
6thGlendowie College 1[ crew ]8:17.1539.4.7
Heat 5[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:08.0539.5.6

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36.4040.1.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58.4140.1.6
Heat 2[ race results ]
6thGlendowie College 1[ crew ]8:15.2140.2.7
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:34.2940.2.5
Heat 3[ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:50.5240.3.6
6thEdgewater College 1[ crew ]7:53.8440.3.2
7thMacleans College 1[ crew ]8:16.3740.3.7
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:24.0940.3.4

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndMacleans College 2[ crew ]8:15.8441.1.4
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:26.6241.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdWentworth College 1[ crew ]8:16.0141.2.3
4thMacleans College 1[ crew ]8:29.5141.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:12.8741.3.2
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:31.4441.3.6
5thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:58.5541.3.8
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:01.3141.3.5
8thBream Bay College 1[ crew ]9:33.3141.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:04.6141.4.7
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:13.6841.4.2
5thCarmel College 1[ crew ]8:22.8241.4.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:52.4341.4.3

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:49.8542.1.4
Heat 2[ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:19.2242.2.5
5thRosehill College 1[ crew ]8:25.7442.2.3
Heat 4[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:40.1842.4.5
2ndSt Peter's College 1[ crew ]8:02.3742.4.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]8:28.2842.4.3
Heat 5[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]7:56.3042.5.7
4thSt Kentigern College 2[ crew ]8:01.4042.5.3

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:12.9743.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:23.1743.2.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26.2643.2.5

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:27.6744.1.5
4thKings College 1[ crew ]6:28.1744.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:40.7244.1.7
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:55.0444.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:18.5844.2.7
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:23.3844.2.2
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:30.9444.2.5
6thKings College 2[ crew ]6:54.2644.2.3

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA