NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Villa Maria College's approved colours
#119: Villa Maria College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2010 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2010 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:18.691.1.4
3rdTrident High School 1[ crew ]7:20.851.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:27.431.1.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:33.241.1.2
B Final [ race results ]
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:45.921.2.1
7thOtumoetai College 2[ crew ]7:49.361.2.2
C Final [ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:35.731.3.6
4thCambridge High School 1[ crew ]7:50.321.3.5
7thBethlehem College 1[ crew ]8:11.981.3.2

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:25.192.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:32.822.1.1
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:44.152.1.7
8thTauranga Girls College 2[ crew ]9:07.762.1.8
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:56.252.2.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:57.872.2.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]9:06.992.2.1
C Final [ race results ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]9:01.332.3.8
4thBethlehem College 1[ crew ]9:08.362.3.1
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]DNS2.3.5

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:00.933.1.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:03.593.1.4
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:04.733.1.6
B Final [ race results ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:41.733.2.4
3rdTrident High School 1[ crew ]8:44.663.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:41.084.1.5
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:48.784.1.7
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:53.144.1.6
B Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:02.514.2.5
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:08.064.2.4

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00.625.1.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:02.765.1.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:12.555.1.3
B Final [ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:36.805.2.4
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:37.885.2.8
---John Paul College 1[ crew ]SCR5.2.2
---Tauranga Boys College 1[ crew ]SCR5.2.5
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]DIS5.2.7

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:03.326.1.4
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:04.336.1.5
4thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:08.636.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15.026.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:29.946.1.1

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:40.807.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:55.097.1.6
B Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:06.317.2.5
6thAquinas College 1[ crew ]8:47.257.2.2

Event 8 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:16.358.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:25.958.1.6
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:40.568.1.7

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:59.759.1.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:55.429.1.2

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:33.3910.1.5
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]6:43.9810.1.4

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:55.7611.1.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:03.4811.1.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:04.6911.1.2

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:11.0312.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:17.7912.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:26.3912.1.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57.1413.1.8
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:00.8313.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:03.8813.1.1
8thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14.5813.1.2
B Final [ race results ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:09.3813.2.5
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:24.4113.2.4

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55.4114.1.3
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:24.6414.1.5
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:45.2414.1.8
B Final [ race results ]
3rdPiopio College 1[ crew ]7:38.1014.2.2

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:45.7715.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:48.9315.1.6

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:10.7216.1.1
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:12.8916.1.8
5thTrident High School 1[ crew ]8:19.9716.1.7
6thCambridge High School 1[ crew ]8:22.0816.1.6
B Final [ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:27.7816.2.4
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:35.8116.2.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:03.1716.2.1
6thHauraki Plains College 2[ crew ]9:07.6116.2.7
C Final [ race results ]
5thFraser High School 1[ crew ]8:52.6816.3.3

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:57.7417.1.4
B Final [ race results ]
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]SCR17.2.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59.6818.1.2
6thCambridge High School 1[ crew ]7:09.4418.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:10.4118.1.6
B Final [ race results ]
6thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:12.0718.2.6
7thBethlehem College 1[ crew ]7:12.2618.2.8
8thOtumoetai College 2[ crew ]7:18.2618.2.1

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndEdgecumbe College 1[ crew ]8:33.5619.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:37.2019.1.4
4thAquinas College 1[ crew ]8:37.9419.1.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:39.5019.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:45.4219.1.8
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:03.6019.1.7
8thWhakatane High School 1[ crew ]9:19.8119.1.2
B Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:57.4919.2.6
4thSt Peter's School 2[ crew ]9:09.6919.2.1
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:23.7619.2.3
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:46.3019.2.7

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:19.5220.1.5
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]8:22.5320.1.4
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:44.7220.1.6
B Final [ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:46.5220.2.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:48.1620.2.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:51.4020.2.6
5thCambridge High School 1[ crew ]8:56.0920.2.4
8thTrident High School 2[ crew ]9:26.5620.2.8
C Final [ race results ]
3rdTrident High School 1[ crew ]9:11.8220.3.2
8thHauraki Plains College 2[ crew ]9:22.0420.3.5

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42.5121.1.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:55.2621.1.3
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:59.4221.1.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03.2021.1.5
B Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:28.0621.2.4

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:38.2322.1.2
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:39.3122.1.6
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:40.0622.1.4
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:01.3422.1.7
B Final [ race results ]
4thPiopio College 1[ crew ]8:20.7022.2.6
6thHillcrest High School 2[ crew ]9:07.0122.2.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:50.0423.1.4
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:05.2723.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]8:11.3723.1.2
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:13.2023.1.1
8thBethlehem College 1[ crew ]8:33.0523.1.8
B Final [ race results ]
4thAquinas College 1[ crew ]8:23.6223.2.7
6thTrident High School 1[ crew ]8:41.3723.2.6
C Final [ race results ]
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:36.4923.3.8

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:54.5424.1.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:01.4024.1.4
B Final [ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:01.3324.2.4
3rdWhakatane High School 2[ crew ]8:08.6524.2.8
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:13.9024.2.1
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:17.2524.2.2
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:18.8524.2.5
8thOtumoetai College 1[ crew ]8:19.7024.2.3

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:23.2625.1.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:27.6325.1.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:46.3725.1.6
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:59.7125.1.7

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59.7326.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15.6326.1.3
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:35.4726.1.7

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:07.7427.1.5
4thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:22.4227.1.1
5thBethlehem College 1[ crew ]8:33.6027.1.8
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:37.4827.1.6
B Final [ race results ]
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:57.1227.2.6

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:07.3128.1.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:11.7428.1.1
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:13.3228.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:14.6628.1.6
5thCambridge High School 1[ crew ]8:35.7728.1.7
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:39.9128.1.2
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:00.3328.1.8
B Final [ race results ]
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]8:41.7528.2.6
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:56.3528.2.5

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:01.1129.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:04.0129.1.3
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:04.9529.1.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:20.6429.1.6
B Final [ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:28.3529.2.7
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:31.5329.2.3
3rdFraser High School 1[ crew ]8:34.7329.2.4

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16.1230.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:24.0830.1.1
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:26.6830.1.8

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42.4731.1.7

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:08.4332.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]7:16.1232.1.6
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:16.7632.1.4
8thHauraki Plains College 1[ crew ]7:37.9532.1.8
B Final [ race results ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:38.8732.2.3
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:45.4932.2.2
6thHauraki Plains College 2[ crew ]7:50.6332.2.5
C Final [ race results ]
4thSt Peter's School 3[ crew ]7:58.8932.3.3
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04.4932.3.7

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:55.9233.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:04.0733.1.5
8thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:42.7133.1.1
B Final [ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:07.6733.2.7
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:27.0533.2.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:39.7833.2.5
7thTe Awamutu College 1[ crew ]8:42.8933.2.8

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:25.1934.1.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:31.4034.1.6
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:59.2734.1.1
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:07.4834.1.8

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:37.3535.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03.4635.1.2
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:25.5235.1.8

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:27.5836.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:06.1936.1.7
8thPiopio College 1[ crew ]8:26.2036.1.1
B Final [ race results ]
---Hillcrest High School 1[ crew ]DNS36.2.3

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:06.1237.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:27.7337.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:31.9937.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]8:34.6637.1.6
B Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:39.1637.2.5
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]8:59.2537.2.3

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:19.5138.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:29.8838.1.4
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:30.0638.1.2
7thWestern Heights High School 1[ crew ]7:35.9738.1.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:48.7738.1.1
B Final [ race results ]
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:32.4438.2.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:35.4438.2.5
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:36.5938.2.6
C Final [ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.5638.3.2
5thCambridge High School 2[ crew ]7:53.9838.3.4
6thOtumoetai College 3[ crew ]7:55.2438.3.7

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:42.5339.1.2
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:45.2539.1.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:51.6539.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:56.3639.1.3
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:14.1339.1.8
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:23.6939.1.1
B Final [ race results ]
8thBethlehem College 2[ crew ]8:32.8239.2.1

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:47.1740.1.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:12.2540.1.7
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:22.4940.1.1
8thCambridge High School 1[ crew ]8:38.6540.1.2
B Final [ race results ]
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:32.3640.2.5
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:39.2340.2.2

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12.6841.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:28.1941.1.6
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:33.4641.1.7
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:43.7341.1.3
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:47.2141.1.4
B Final [ race results ]
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:53.2541.2.6
7thTrident High School 1[ crew ]10:05.7341.2.7

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:43.0542.1.4
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:50.7242.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:53.4842.1.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:58.9442.1.1
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:05.9242.1.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:07.0342.1.7
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:20.4042.1.8
B Final [ race results ]
1stRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:02.0442.2.3
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:05.5142.2.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:14.9742.2.5
6thCambridge High School 1[ crew ]8:33.8342.2.6
8thBethlehem College 1[ crew ]8:50.9942.2.2
C Final [ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:41.1442.3.2
7thCambridge High School 2[ crew ]9:46.2642.3.6
---John Paul College 1[ crew ]DNS42.3.8

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:27.8643.1.4
5thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:54.7043.1.1

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:19.6944.1.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:30.6044.1.2
B Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:47.9344.2.5

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:02.331.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:09.101.1.6
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:14.181.1.2
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:38.571.1.8
Semi-final 2[ race results ]
2ndTrident High School 1[ crew ]7:59.781.2.5
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:31.911.2.6

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:16.792.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]9:20.112.1.4
6thSt Peter's School 2[ crew ]9:42.462.1.7
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:45.192.1.6
Semi-final 2[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]9:21.962.2.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:38.132.2.7
8thWhakatane High School 1[ crew ]10:02.372.2.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdTrident High School 1[ crew ]8:49.5916.1.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:55.1816.1.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:59.9316.1.7
7thHauraki Plains College 2[ crew ]9:41.0116.1.1
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:47.8416.1.6
Semi-final 2[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:50.7116.2.5
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:56.0016.2.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:00.8016.2.8

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:41.2820.1.5
5thCambridge High School 1[ crew ]9:08.0420.1.4
6thSt Peter's School 2[ crew ]9:21.3420.1.7
8thTrident High School 2[ crew ]10:03.2620.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:52.4520.2.5
2ndJohn Paul College 2[ crew ]8:57.6420.2.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]9:14.1420.2.7
6thSt Peter's School 1[ crew ]9:27.4120.2.8

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:37.7623.1.5
6thTrident High School 1[ crew ]8:55.2823.1.6
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:01.7423.2.3
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:12.9223.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:17.3623.2.5
4thBethlehem College 1[ crew ]8:27.8323.2.6
7thAquinas College 1[ crew ]8:43.3423.2.7

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:23.1738.1.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:37.9538.1.4
6thOtumoetai College 2[ crew ]7:47.6538.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:28.2038.2.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:32.4038.2.2
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:36.0238.2.3
5thCambridge High School 1[ crew ]7:41.2638.2.7
6thJohn Paul College 1[ crew ]7:42.8138.2.1

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:06.7139.1.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:20.6439.1.6
8thBethlehem College 2[ crew ]8:56.7939.1.7
Semi-final 2[ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:10.8139.2.3
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]8:16.6439.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:19.8039.2.5
4thJohn Paul College 1[ crew ]8:21.6139.2.7

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:17.3142.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:26.8942.1.4
4thTauranga Boys College 1[ crew ]8:31.6042.1.7
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:35.0142.1.2
6thCambridge High School 1[ crew ]8:58.8742.1.8
7thBethlehem College 1[ crew ]9:08.5342.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:13.3342.2.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]8:20.5642.2.4
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]8:23.8042.2.1
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:27.0042.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:28.7342.2.8
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:33.5542.2.6
 

Event 1 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thFraser High School 1[ crew ]8:21.781.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:43.441.2.7
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:54.941.2.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:57.721.2.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:31.751.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndOtumoetai College 2[ crew ]8:03.271.3.7
Heat 4[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:40.221.4.3
Heat 5[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:44.941.5.7
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:09.421.5.3
Heat 6[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:46.191.6.4
4thBethlehem College 1[ crew ]8:31.391.6.6
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:37.291.6.5

Event 2 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]9:16.932.1.2
Heat 2[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:37.372.2.2
6thJohn Paul College 2[ crew ]9:38.142.2.5
8thAquinas College 2[ crew ]10:06.942.2.4
Heat 3[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:49.902.3.3
5thOtumoetai College 2[ crew ]10:06.032.3.4
Heat 4[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:00.532.4.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:16.462.4.8
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:23.882.4.2
4thBethlehem College 2[ crew ]9:27.142.4.3
7thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:56.102.4.4
8thCambridge High School 1[ crew ]10:04.972.4.6
Heat 5[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]9:09.902.5.8
4thBethlehem College 1[ crew ]9:17.262.5.4
5thAquinas College 1[ crew ]9:19.732.5.2
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]10:09.342.5.6
Heat 6[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:55.272.6.7
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]9:06.772.6.3
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:36.592.6.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:37.832.6.5
8thTe Kauwhata College 2[ crew ]10:04.002.6.8

Event 3 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:23.183.1.4
5thBethlehem College 1[ crew ]8:45.883.1.2
6thTrident High School 1[ crew ]8:59.923.1.7
Heat 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:25.753.2.4
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:29.933.2.6

Event 4 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:15.504.1.3
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:58.714.2.6
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:03.954.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08.994.3.1
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:19.544.3.2

Event 5 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10.885.1.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:44.185.1.7
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:46.515.1.1
Heat 2[ race results ]
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:55.445.2.5
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:23.465.3.4
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:36.905.3.2
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:38.755.3.6
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:12.155.4.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:25.625.4.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25.745.4.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:29.465.4.3
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:37.085.4.8

Event 6 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:22.666.1.7
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]7:23.336.1.1
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:48.726.1.2
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:19.436.2.2
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:34.966.2.7

Event 7 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:17.117.1.5
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]DNS7.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:04.437.2.6
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:29.487.2.7
5thAquinas College 1[ crew ]8:51.867.2.8
7thFraser High School 1[ crew ]9:00.657.2.3

Event 8 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:13.358.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38.968.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:51.028.2.6

Event 9 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:26.319.1.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:58.399.1.3

Event 10 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]6:49.0210.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:43.0210.2.5

Event 11 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:38.0711.1.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:48.4811.1.3
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:44.6311.2.4

Event 12 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48.5212.1.1
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:36.5112.1.2
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:06.7812.1.6
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:49.6112.2.7
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52.6312.2.6
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:18.1512.2.3

Event 13 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:19.5413.1.6
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:32.2613.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:18.6713.2.3
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]7:22.3413.2.6
6thBethlehem College 1[ crew ]7:48.5713.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:07.9213.3.5
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:27.6613.3.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:54.7613.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09.3113.4.4
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:55.7013.4.5
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:00.1313.4.6

Event 14 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:32.7214.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:51.0414.2.7
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:07.4414.2.6
Heat 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:09.5014.3.3
5thPiopio College 1[ crew ]8:09.5014.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:41.0114.3.7

Event 15 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54.3215.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:57.0015.1.5
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:59.0715.1.2

Event 16 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:28.1616.1.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:38.1316.1.2
Heat 2[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:37.1516.2.6
7thJohn Paul College 2[ crew ]9:25.0916.2.3
8thHauraki Plains College 1[ crew ]9:56.8916.2.7
Heat 3[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:37.9116.3.3
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]9:12.8116.3.1
5thAquinas College 2[ crew ]9:39.5116.3.6
Heat 4[ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:29.8216.4.7
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:31.0516.4.4
4thFraser High School 1[ crew ]8:59.3216.4.5
7thAquinas College 1[ crew ]9:17.1616.4.2
Heat 5[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:58.9016.5.1

Event 17 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:07.1317.1.8
Heat 2[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:07.6017.2.1

Event 18 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thCambridge High School 2[ crew ]7:39.4718.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:05.3618.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:09.6818.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09.7918.3.7
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:19.2318.3.3
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:19.9118.3.2
6thBethlehem College 1[ crew ]7:28.9718.3.4

Event 19 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:59.3019.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]9:13.6419.1.2
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]9:36.2819.1.3
---Hamilton Girls' High School 2[ crew ]SCR19.1.4
Heat 2[ race results ]
1stEdgecumbe College 1[ crew ]8:40.0019.2.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:50.5219.2.1
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:52.6919.2.6
Heat 3[ race results ]
1stAquinas College 1[ crew ]8:38.1319.3.1
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:42.6119.3.5
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:46.7719.3.6
Heat 4[ race results ]
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:54.6119.4.7
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:06.0119.4.4
4thSt Peter's School 2[ crew ]9:15.4019.4.2
7thBethlehem College 2[ crew ]9:40.6219.4.5

Event 20 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thBethlehem College 2[ crew ]9:28.7120.1.1
7thCambridge High School 2[ crew ]9:30.5920.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:36.8520.2.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:45.3620.2.5
5thTrident High School 1[ crew ]8:49.3920.2.1
6thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:50.7220.2.7
Heat 3[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:16.6920.3.3
3rdSt Peter's School 2[ crew ]8:43.9820.3.2
4thHauraki Plains College 2[ crew ]9:04.4820.3.1
Heat 4[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:54.7220.4.6
3rdTrident High School 2[ crew ]9:03.6820.4.1
Heat 5[ race results ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:14.5520.5.4
3rdJohn Paul College 2[ crew ]8:28.9020.5.8
8thBethlehem College 1[ crew ]9:06.3020.5.2

Event 21 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:45.3121.1.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:47.1821.1.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:48.1321.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:42.8921.2.6
5thHillcrest High School 1[ crew ]7:20.4021.2.7

Event 22 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:52.9922.1.6
6thPiopio College 1[ crew ]8:10.3822.1.3
8thHillcrest High School 2[ crew ]8:58.0522.1.4
Heat 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:50.0622.2.7
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:50.8322.2.3
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:53.2622.2.1

Event 23 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:29.5823.1.1
5thJohn Paul College 2[ crew ]9:10.2523.1.6
6thFraser High School 1[ crew ]9:25.3423.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:20.1423.2.6
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:47.6623.2.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:07.9223.2.5
Heat 3[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:22.9923.3.6
2ndAquinas College 1[ crew ]8:34.7323.3.3
5thPiopio College 1[ crew ]9:29.7123.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndTrident High School 1[ crew ]8:40.5323.4.2
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:11.9423.5.6
5thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:11.8123.5.4
Heat 6[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:27.0023.6.7
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:55.2323.6.1
5thFraser High School 2[ crew ]8:57.4823.6.4
6thTauranga Girls College 2[ crew ]9:15.6023.6.6

Event 24 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]8:10.1124.1.8
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:19.2224.1.4
5thTauranga Boys College 1[ crew ]8:24.3124.1.3
---Cambridge High School 1[ crew ]DNS24.1.6
Heat 2[ race results ]
4thWhakatane High School 2[ crew ]8:25.2224.2.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:28.3124.2.7
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:02.8224.3.1
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:09.1024.3.5
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:26.4124.3.6
8thBethlehem College 1[ crew ]8:56.7424.3.4
Heat 4[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:18.6624.4.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:31.1124.4.3
8thHauraki Plains College 2[ crew ]9:23.2424.4.1

Event 25 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34.0625.1.8
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:41.1425.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:59.2025.2.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:07.6025.2.6

Event 26 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]8:36.5926.1.6
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16.7726.2.5
5thPiopio College 1[ crew ]8:08.9726.2.1
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:14.6426.2.7
Heat 3[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:36.5326.3.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:37.6726.3.1

Event 27 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:51.4727.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:28.4327.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:55.3627.2.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:34.5827.2.7
6thPiopio College 1[ crew ]9:45.2927.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:34.3127.3.4
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:57.2827.3.5
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]SCR27.3.2

Event 28 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]8:20.5928.1.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:35.7628.1.3
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]8:45.7628.1.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]9:36.9728.1.8
8thBethlehem College 1[ crew ]9:54.1028.1.7
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:48.1928.2.2
2ndJohn Paul College 1[ crew ]9:00.9628.2.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:46.5028.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]9:08.4628.3.5
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]9:13.8628.3.4
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:32.1928.3.6
5thTrident High School 1[ crew ]9:48.6528.3.2
---Tauranga Girls College 2[ crew ]SCR28.3.8
Heat 4[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:56.6028.4.3
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:34.8528.4.8
7thTauranga Girls College 4[ crew ]9:39.5928.4.6

Event 29 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:17.5629.1.5
Heat 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:15.6029.2.2
3rdFraser High School 1[ crew ]8:38.7429.2.3
Heat 3[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:20.0229.3.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:24.3729.3.7
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33.9129.3.4
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:52.5429.3.3

Event 30 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:43.7230.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:29.8930.2.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:43.7430.2.3

Event 31 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59.1631.1.6

Event 32 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:34.0232.1.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:42.9932.1.5
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:46.4632.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04.3032.1.7
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:18.4032.3.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:43.9732.3.2
Heat 4[ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]7:16.2832.4.3
3rdHauraki Plains College 2[ crew ]7:40.5832.4.2
5thSt Peter's School 3[ crew ]7:56.7632.4.4

Event 33 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:49.8633.1.5
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:27.0433.1.6
8thAquinas College 1[ crew ]9:03.4533.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:26.3733.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]9:00.8133.3.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:30.2733.3.8
Heat 4[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:46.3133.4.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]9:16.0233.4.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:16.3233.4.8
7thFraser High School 1[ crew ]11:20.6433.4.5

Event 34 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]8:08.4234.1.8
7thCambridge High School 1[ crew ]9:39.2334.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:27.3634.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:21.7234.3.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]8:43.3634.3.1

Event 35 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:21.6835.1.1
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:35.0735.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:52.3335.2.1
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:20.4235.2.5
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:25.3035.2.2

Event 36 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:42.2736.2.6
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:30.0236.2.3
4thPiopio College 1[ crew ]8:48.4836.2.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]9:00.1536.2.5

Event 37 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:29.7837.1.1
4thHillcrest High School 1[ crew ]9:04.2637.1.2
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:46.6637.2.1
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:28.8037.3.7
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:37.8737.3.1
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:18.6537.3.4

Event 38 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:18.6338.1.3
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:24.1438.1.1
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:44.0438.1.4
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:36.3438.1.2
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:21.2338.2.2
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:29.4638.2.6
4thCambridge High School 2[ crew ]7:45.5538.2.4
5thOtumoetai College 3[ crew ]7:47.4238.2.7
7thFraser High School 1[ crew ]8:13.5638.2.3
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:13.4238.3.4
3rdOtumoetai College 2[ crew ]7:30.8238.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:21.7238.4.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:25.7138.4.4

Event 39 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdBethlehem College 2[ crew ]8:12.2039.1.7
Heat 2[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:42.0239.2.1
2ndBethlehem College 1[ crew ]7:43.8739.2.2
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:50.2139.3.7
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:00.9739.3.5
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:22.3439.3.2
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:48.7839.4.5
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:46.1839.5.7

Event 40 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thFraser High School 1[ crew ]8:04.7540.1.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:05.7140.1.2
8thHauraki Plains College 2[ crew ]8:30.5440.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:27.7140.2.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:45.2040.2.4
4thTauranga Girls College 1[ crew ]8:01.4240.2.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:01.8140.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:46.6740.3.8
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:48.3840.3.1

Event 41 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:58.8241.1.1
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:21.6641.1.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:31.1641.1.3
8thTauranga Girls College 2[ crew ]9:10.9141.1.8
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:07.8041.2.5
7thSt Peter's School 2[ crew ]9:02.0941.2.2
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:10.0341.3.3
4thTrident High School 1[ crew ]8:43.0041.3.4
Heat 4[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:04.5241.4.8
6thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:37.0941.4.1
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:42.3541.4.4

Event 42 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:35.7042.1.3
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:55.8542.1.5
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:16.8642.1.1
4thCambridge High School 2[ crew ]8:39.0042.1.7
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:41.1542.1.2
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:45.4842.2.1
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:47.3942.2.4
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]7:47.9042.2.2
6thWhakatane High School 2[ crew ]8:27.5042.2.7
Heat 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:38.8442.3.3
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:50.6942.3.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:58.6542.3.7
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:59.7942.3.6
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:00.8442.3.1
Heat 4[ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:15.0342.4.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:35.2642.4.4
Heat 5[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:35.6842.5.5
6thJohn Paul College 2[ crew ]8:29.2042.5.4

Event 43 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:21.3843.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:18.4343.2.6

Event 44 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:19.7944.1.3
Heat 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:24.1444.2.6
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:34.2444.2.4

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA