NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Craighead Diocesan School's approved colours
#16: Craighead Diocesan School

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thDilworth School 1[ crew ]7:54.681.1.8
B Final [ race results ]
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:31.251.2.7
C Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]8:27.241.3.3
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:35.421.3.6

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thBaradene College 1[ crew ]7:42.032.1.3
B Final [ race results ]
1stMacleans College 2[ crew ]7:49.632.2.6
2ndCarmel College 1[ crew ]8:00.452.2.5
3rdWentworth College 1[ crew ]8:02.802.2.3
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:07.282.2.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:08.442.2.8
6thBaradene College 2[ crew ]8:19.612.2.7
7thMacleans College 1[ crew ]8:25.432.2.1
---Westlake Girls High School 1[ crew ]NRR2.2.2

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:20.403.1.7
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:22.213.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22.233.1.4
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:42.563.1.2
B Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:46.973.2.5
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:56.193.2.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:03.913.2.4

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:41.364.1.4
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:57.074.1.1
B Final [ race results ]
1stDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:55.314.2.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:01.524.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:08.844.2.3
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:31.394.2.1
C Final [ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:45.324.3.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:55.924.3.6
8thACG Strathallan College 1[ crew ]9:28.534.3.1

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:56.295.1.2
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:02.995.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:03.115.1.5
8thAuckland Grammar School 3[ crew ]7:43.785.1.8

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:42.276.1.2
B Final [ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:15.976.2.5
6thBaradene College 1[ crew ]8:18.036.2.7
---Albany Senior High School 1[ crew ]SCR6.2.6

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]6:46.437.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:50.037.1.2
7thKings College 2[ crew ]7:01.137.1.7
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59.317.2.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01.477.2.4
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:05.527.2.6

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:17.418.1.4
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:25.138.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:36.748.1.5
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:42.738.1.8
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:46.108.2.4
8thEdgewater College 1[ crew ]9:10.278.2.1
C Final [ race results ]
4thGlendowie College 2[ crew ]10:09.588.3.1
8thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:52.138.3.6

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]7:17.849.1.2
7thEdgewater College 1[ crew ]7:31.119.1.8
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:22.439.2.5
2ndEdgewater College 2[ crew ]7:28.709.2.4
5thEdgewater College 3[ crew ]7:38.769.2.3
C Final [ race results ]
5thWentworth College 1[ crew ]8:28.269.3.7
8thGlendowie College 2[ crew ]8:50.259.3.8

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:03.8810.1.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:07.4810.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:09.7010.1.6
5thMacleans College 1[ crew ]6:13.8210.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:33.3010.1.2

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:26.6611.1.3
5thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:38.6311.1.2
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:47.7411.1.8
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]7:48.9811.2.3
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:53.8311.2.4
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:59.4911.2.5
4thMacleans College 1[ crew ]7:59.5311.2.7
5thCarmel College 1[ crew ]8:08.9811.2.6
6thWentworth College 1[ crew ]8:13.9511.2.8

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:04.2812.1.2
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:06.0012.1.6
---Kings College 1[ crew ]DNS12.1.8

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:52.9313.1.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:56.1613.1.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:09.4213.1.1
B Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:15.3413.2.1
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:04.2213.2.2

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:27.3514.1.6
3rdSt Peter's College 1[ crew ]6:32.3314.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:41.9014.1.8
6thKings College 2[ crew ]6:44.8814.1.3
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNF14.1.7

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thRosehill College 1[ crew ]8:14.9515.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:15.4915.1.1
8thMacleans College 1[ crew ]8:17.7315.1.8

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:46.7116.1.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:49.0716.1.3
3rdMacleans College 1[ crew ]6:54.7016.1.5
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:55.4216.1.1
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:18.3916.1.6
B Final [ race results ]
3rdMacleans College 2[ crew ]7:24.8416.2.5
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:26.9816.2.6
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:27.3416.2.1
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:28.8416.2.4

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:07.7117.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:09.8717.1.3

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:44.4318.1.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:03.9318.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:21.1418.1.8

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thRosehill College 1[ crew ]7:10.4619.1.6
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:18.7319.1.8
8thSt Peter's College 2[ crew ]7:24.1419.1.4
B Final [ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:15.1219.2.3
7thKings College 2[ crew ]7:42.0119.2.1
C Final [ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:42.5719.3.1
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:04.4119.3.2
6thDilworth School 1[ crew ]8:05.2919.3.5

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thRangitoto College 1[ crew ]8:36.2120.1.8
8thKings College 1[ crew ]8:57.7320.1.1
B Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:57.9520.2.3
4thPukekohe High School 1[ crew ]9:01.9920.2.1
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:12.5420.2.4
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]NRR20.2.5
C Final [ race results ]
4thRosehill College 2[ crew ]9:31.6820.3.1
8thGlendowie College 1[ crew ]10:13.2520.3.2

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:23.8121.1.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:31.9521.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36.0121.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:38.2721.1.6
6thKings College 1[ crew ]6:42.4521.1.1
B Final [ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:55.1421.2.4
4thDilworth School 1[ crew ]7:10.0821.2.6
6thKings College 2[ crew ]7:22.9521.2.1
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:28.7121.2.2
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:31.2221.2.8

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:55.2022.1.5
2ndAlbany Senior High School 1[ crew ]8:01.7722.1.4
B Final [ race results ]
1stKings College 2[ crew ]8:17.1922.2.6
4thEdgewater College 1[ crew ]8:35.5922.2.7
5thBaradene College 1[ crew ]8:37.6222.2.4
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:44.7822.2.1
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:56.3022.2.5

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:31.0923.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:34.5523.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:37.8823.1.6

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:01.3224.1.7
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22.7024.1.3

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:36.8525.1.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:54.0425.1.1
B Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:47.0925.2.6

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:35.6426.1.8
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:21.7126.2.5
5thKings College 1[ crew ]7:44.9026.2.3
7thKings College 2[ crew ]7:48.6626.2.4
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:52.1926.2.6
C Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:41.5426.3.7
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:54.6826.3.4
---Westlake Boys High School 1[ crew ]NRR26.3.6

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thWestern Springs College 1[ crew ]8:43.7027.1.1
B Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:49.3627.2.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:15.3327.2.5
C Final [ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:04.6027.3.5
7thKings College 1[ crew ]9:46.3027.3.2

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:50.1128.1.5
5thWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:57.7928.1.7
7thSt Peter's College 2[ crew ]8:02.8828.1.8
B Final [ race results ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:58.7728.2.4
6thDilworth School 1[ crew ]8:19.0528.2.2

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:29.1029.1.6
B Final [ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:56.7629.2.4
C Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:40.3229.3.8
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:03.9329.3.4
8thPukekohe High School 2[ crew ]9:35.8629.3.7

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:20.3330.1.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:31.0730.1.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:33.2330.1.8
7thRosehill College 1[ crew ]7:35.0130.1.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:35.4030.1.1
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27.1330.2.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:54.7730.2.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:56.5730.2.7
7thKings College 2[ crew ]7:57.5730.2.2
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:05.4930.2.8

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:13.5731.1.5
4thWentworth College 1[ crew ]7:45.0631.1.2
6thMacleans College 1[ crew ]7:52.9231.1.7

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]6:55.9632.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:58.2532.1.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04.4132.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:07.0832.1.7
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:10.4932.1.8
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:22.4132.1.1

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]8:31.5933.1.5
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:35.9733.1.6
---Westlake Girls High School 1[ crew ]DNF33.1.7
B Final [ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:47.6333.2.6
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:49.7433.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:03.8233.2.4
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]NRR33.2.2

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]7:28.5734.1.6
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:35.3134.1.5
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:37.4234.1.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:44.4534.1.1
B Final [ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:36.5734.2.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:52.0134.2.7

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:36.5635.2.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:38.3635.2.6
6thWentworth College 1[ crew ]8:41.9735.2.7
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:45.6835.2.1

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:30.5536.1.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:34.2036.1.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:37.9636.1.2
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:39.8436.1.3
7thKings College 1[ crew ]6:46.3336.1.5

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:56.8237.1.2
7thEdgewater College 1[ crew ]8:19.1637.1.8

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Peter's College 2[ crew ]7:24.0738.1.4
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:33.8438.1.5
5thKings College 2[ crew ]7:35.0738.1.2
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:52.1738.1.7
8thKings College 1[ crew ]7:54.2738.1.1
B Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46.1738.2.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:46.9138.2.7
---Glendowie College 1[ crew ]NRR38.2.3

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40.8039.1.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:53.2239.1.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:59.5439.1.1
5thBaradene College 1[ crew ]8:18.5639.1.7
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:38.6039.1.2

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19.4440.1.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:29.9540.1.4
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:51.7140.1.7
8thSt Peter's College 1[ crew ]8:02.6340.1.1
B Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:48.4140.2.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:54.7540.2.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:08.5540.2.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:09.9140.2.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:27.7340.2.1
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:40.4140.2.8

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:12.8941.1.5
B Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:42.1241.2.1
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:58.6441.2.3
5thEdgewater College 1[ crew ]8:58.7341.2.7
7thWhangarei Girls High School 2[ crew ]9:19.4841.2.5

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]7:02.6942.1.3
4thKings College 1[ crew ]7:06.5442.1.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:10.8542.1.1
B Final [ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15.5342.2.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:22.7242.2.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:23.2142.2.2
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:33.9342.2.1

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]8:15.2143.1.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:18.2443.1.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36.3743.1.6
B Final [ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]9:05.0343.2.4
---Westlake Girls High School 2[ crew ]DNS43.2.6

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:25.5744.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37.0444.1.6
7thGlendowie College 1[ crew ]7:53.8344.1.8
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:10.3744.1.1
B Final [ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:57.0044.2.4
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:13.9644.2.8

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:24.3945.1.3
4thGlendowie College 1[ crew ]8:34.5645.1.6
B Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:41.6545.2.5
C Final [ race results ]
1stCarmel College 1[ crew ]8:33.1845.3.7
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:58.4745.3.3

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]8:05.8146.1.1
5thRutherford College 1[ crew ]8:08.8046.1.7
7thRosehill College 1[ crew ]8:31.4746.1.2
B Final [ race results ]
---St Peter's College 1[ crew ]NRR46.2.2
C Final [ race results ]
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:41.8146.3.2

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:16.4547.1.2
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:44.0347.1.8
8thBaradene College 2[ crew ]7:48.6647.1.1

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:06.7548.1.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:11.1248.1.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:11.6648.1.6
5thKings College 1[ crew ]6:22.6848.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:24.3648.1.3

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:15.4249.1.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:19.7149.1.3
4thKings College 1[ crew ]7:23.6749.1.5

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34.5550.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55.8150.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:17.7250.1.1

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thDilworth School 1[ crew ]8:11.611.1.1
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:58.961.1.5

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.414.1.3
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:22.284.1.7
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:31.374.1.6
Semi-final 2[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:21.314.2.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:39.824.2.3
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:45.634.2.7

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:40.908.1.5
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:57.938.1.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:23.418.1.7
8thEdgewater College 1[ crew ]9:47.838.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:13.078.2.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:18.358.2.4

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:48.389.1.5
4thEdgewater College 1[ crew ]7:53.939.1.6
5thEdgewater College 2[ crew ]7:55.129.1.7
Semi-final 2[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:00.949.2.6
6thEdgewater College 3[ crew ]8:09.939.2.8

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's College 2[ crew ]7:26.4019.1.6
2ndRosehill College 1[ crew ]7:29.4919.1.3
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:40.8719.1.7
Semi-final 2[ race results ]
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:32.3719.2.6
8thKings College 2[ crew ]8:14.8019.2.7

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thRangitoto College 1[ crew ]9:10.2320.1.8
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:14.1420.1.4
6thRosehill College 1[ crew ]9:21.8620.1.7
Semi-final 2[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]9:19.0120.2.7
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:24.1520.2.8
8thPukekohe High School 1[ crew ]9:38.5320.2.1

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:31.9626.1.1
6thKings College 1[ crew ]7:43.3326.1.2
Semi-final 2[ race results ]
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:31.4426.2.2
5thKings College 2[ crew ]7:38.5126.2.8
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:39.6726.2.6

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:41.1327.1.7
7thRosehill College 1[ crew ]8:53.2427.1.2
Semi-final 2[ race results ]
4thWestern Springs College 1[ crew ]8:43.5227.2.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:21.4529.1.4
Semi-final 2[ race results ]
5thEdgewater College 1[ crew ]8:38.4029.2.1

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:14.2545.1.7
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23.0445.1.1
Semi-final 2[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:24.0845.2.4

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdRutherford College 1[ crew ]8:08.0046.1.7
4thKings College 1[ crew ]8:08.1246.1.4
Semi-final 2[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:06.9946.2.4
7thSt Peter's College 1[ crew ]8:41.3246.2.8
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thKings College 2[ crew ]8:19.021.1.6
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:54.831.2.2
4thKings College 1[ crew ]7:59.091.2.5
Heat 3[ race results ]
3rdDilworth School 1[ crew ]7:49.331.3.5
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:49.871.3.2
5thGlendowie College 2[ crew ]8:04.791.3.8
6thRosehill College 1[ crew ]8:05.531.3.6
Heat 4[ race results ]
6thGlendowie College 1[ crew ]8:09.701.4.5
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:43.101.4.8

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thMacleans College 2[ crew ]7:49.192.1.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:58.592.1.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.192.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:02.002.2.1
4thCarmel College 1[ crew ]8:08.182.2.4
5thBaradene College 2[ crew ]8:21.092.2.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:29.662.2.5
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:07.632.2.2
Heat 3[ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:36.892.3.7
4thWentworth College 1[ crew ]8:01.402.3.2
5thMacleans College 1[ crew ]8:13.322.3.6
6thWestlake Girls High School 3[ crew ]8:42.362.3.4

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:20.733.1.4
2ndKings College 1[ crew ]7:27.853.1.8
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:44.993.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:25.973.2.8
Heat 3[ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:41.093.3.1
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:54.583.3.2
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:02.893.3.7

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:45.454.1.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:07.594.1.2
5thACG Strathallan College 1[ crew ]8:42.944.1.7
7thWentworth College 1[ crew ]9:22.124.1.4
Heat 3[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:03.274.3.4
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:11.014.3.5
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:32.264.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:16.044.4.2
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:30.534.4.7
4thRosehill College 1[ crew ]8:31.414.4.3
Heat 5[ race results ]
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]NRR4.5.5

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12.095.1.2
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]7:20.585.1.8
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:34.945.1.3
6thAuckland Grammar School 3[ crew ]7:46.725.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.565.2.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:47.315.2.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:14.945.2.2

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:17.796.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdAlbany Senior High School 1[ crew ]8:15.776.2.4
4thBaradene College 1[ crew ]8:18.576.2.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32.396.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:56.006.3.5
5thKings College 1[ crew ]8:26.346.3.4
7thGlendowie College 1[ crew ]8:43.106.3.7
Heat 4[ race results ]
6thMacleans College 1[ crew ]8:56.766.4.6

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:50.687.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:51.347.1.2
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52.797.1.1
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:19.367.1.4
Heat 3[ race results ]
2ndKings College 2[ crew ]7:05.167.3.3
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:09.197.3.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:27.927.3.2
7thRosehill College 1[ crew ]7:29.097.3.6
Heat 4[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:05.717.4.3

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:31.908.1.5
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:04.138.1.6
Heat 2[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:37.488.2.7
5thGlendowie College 2[ crew ]9:38.278.2.4
6thPukekohe High School 2[ crew ]10:07.908.2.2
Heat 3[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:47.308.3.3
3rdEdgewater College 1[ crew ]9:15.818.3.4
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]10:06.218.3.2
Heat 4[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:51.288.4.2
Heat 5[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:59.058.5.7

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Kings College 1[ crew ]NRR9.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdEdgewater College 2[ crew ]7:52.539.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:41.819.2.6
Heat 3[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:38.079.3.5
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:52.259.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]7:39.289.4.3
5thWentworth College 1[ crew ]8:05.009.4.6
Heat 5[ race results ]
4thEdgewater College 3[ crew ]7:50.899.5.6
5thGlendowie College 2[ crew ]8:19.099.5.4

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:16.0310.1.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:16.9510.1.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:25.4710.1.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:38.6010.1.1
7thMacleans College 1[ crew ]6:45.6610.1.8

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:11.3811.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:13.6411.1.6
5thMacleans College 1[ crew ]8:19.0011.1.7
6thWentworth College 1[ crew ]8:28.1211.1.2
Heat 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:46.0511.2.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04.7411.2.7
4thEdgewater College 1[ crew ]8:19.2711.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:56.8011.3.5
4thCarmel College 1[ crew ]8:40.0711.3.2

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:21.7412.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:23.2412.1.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:27.5112.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.7012.2.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:21.6712.2.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:29.1012.2.2

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:16.8513.1.4
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:00.5613.1.5
6thBaradene College 2[ crew ]9:17.8213.1.1
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:41.6113.1.6
Heat 2[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:45.1113.2.1
8thACG Strathallan College 1[ crew ]10:25.6413.2.8
Heat 3[ race results ]
7thWentworth College 1[ crew ]9:53.5413.3.5
Heat 4[ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:12.4913.4.6
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:14.0413.4.4
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]10:36.2013.4.5

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:41.1414.1.3
2ndKings College 1[ crew ]6:41.3514.1.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:51.4914.1.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52.1314.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndKings College 2[ crew ]6:49.3314.2.3
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:36.0114.2.5

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:27.2415.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:17.3315.2.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:17.7115.2.7

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:02.5216.1.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:09.0416.1.3
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:35.7816.1.5
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:40.5616.1.1
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:01.0316.1.6
Heat 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:53.5216.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:57.8116.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:27.1916.3.4
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:39.3016.3.5
4thMacleans College 2[ crew ]7:40.9416.3.3

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.0017.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:27.0017.2.5

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30.5318.1.5
5thMacleans College 2[ crew ]8:48.8118.1.3
Heat 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:51.8618.2.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:04.4618.2.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:24.0519.1.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:43.2219.1.2
---Liston College 1[ crew ]DNS19.1.4
Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:23.6819.2.5
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:27.1019.2.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:40.0519.2.1
8thWentworth College 1[ crew ]8:36.0519.2.7
Heat 3[ race results ]
4thDilworth School 1[ crew ]7:59.0119.3.3
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNS19.3.7
Heat 4[ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]7:59.6919.4.2
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:09.9919.4.5
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:13.1619.4.3
Heat 5[ race results ]
2ndSt Peter's College 2[ crew ]7:31.5619.5.6
5thGlendowie College 1[ crew ]7:47.3719.5.1
6thKings College 1[ crew ]7:52.2019.5.8
8thSt Peter's College 3[ crew ]8:28.1219.5.2

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdRangitoto College 1[ crew ]9:07.6120.1.1
Heat 2[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]9:51.8120.2.6
Heat 3[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:09.9320.3.5
3rdRosehill College 1[ crew ]9:20.5220.3.7
5thRosehill College 2[ crew ]9:36.5420.3.2
Heat 4[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]9:29.3420.4.5
---Westlake Girls High School 1[ crew ]DNS20.4.3
Heat 5[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]9:16.8920.5.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:20.1620.5.2

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:50.6221.1.4
3rdKings College 1[ crew ]6:56.1621.1.3
4thDilworth School 1[ crew ]7:14.4421.1.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:39.7621.1.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:25.8921.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:42.3921.2.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:07.3121.2.1
5thKings College 2[ crew ]7:40.4321.2.7
6thRosehill College 1[ crew ]8:00.5521.2.4
---Auckland Grammar School 2[ crew ]NRR21.2.3
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:47.9721.3.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:59.0421.3.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:54.7621.3.3
7thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:55.3521.3.2

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEdgewater College 1[ crew ]9:06.3322.1.5
5thGlendowie College 2[ crew ]9:40.5522.1.3
---St Kentigern College 1[ crew ]DNS22.1.4
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:27.1222.2.5
3rdBaradene College 1[ crew ]9:11.7522.2.3
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:32.8822.2.4
---Mt Albert Grammar School 1[ crew ]NRR22.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]9:03.6222.3.5
5thGlendowie College 1[ crew ]9:14.3822.3.7
Heat 4[ race results ]
1stAlbany Senior High School 1[ crew ]8:35.2622.4.7
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:24.3322.4.6

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.4823.1.6
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.2023.1.5
---Kings College 1[ crew ]DNS23.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:51.1523.2.6

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:09.6224.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:39.2724.2.2

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:56.1425.1.5
6thEdgewater College 1[ crew ]7:59.2225.1.2
Heat 2[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:56.4525.2.3
7thRosehill College 1[ crew ]8:28.5525.2.2
Heat 3[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:26.8225.3.7
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32.6025.3.6
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:05.0625.3.2
Heat 4[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:39.0625.4.5

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:20.9526.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:42.7626.1.8
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:54.6426.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:16.8126.2.8
3rdKings College 2[ crew ]7:19.5626.2.6
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:27.9426.2.7
Heat 3[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:25.6426.3.8
5thPukekohe High School 2[ crew ]7:34.7026.3.4
Heat 4[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:17.9326.4.2
Heat 5[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:38.0126.5.3
Heat 6[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:28.1126.6.4

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:34.1027.2.2
6thRangitoto College 1[ crew ]8:48.5527.2.4
7thRosehill College 2[ crew ]9:21.0327.2.7
Heat 4[ race results ]
1stWestern Springs College 1[ crew ]8:34.1427.4.2
2ndRosehill College 1[ crew ]8:40.9827.4.1
6thEdgewater College 1[ crew ]9:01.6427.4.4
Heat 5[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:50.8127.5.4
5thKings College 1[ crew ]9:05.8627.5.2

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 2[ crew ]7:40.1628.1.7
8thKings College 3[ crew ]8:19.8628.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndWhangarei Boys High School 1[ crew ]7:42.5928.2.7
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:43.9728.2.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:08.5328.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:34.6928.3.1
5thDilworth School 1[ crew ]7:49.0228.3.2
7thKings College 1[ crew ]8:07.4928.3.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:41.4329.2.6
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:05.9929.3.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]9:32.2929.3.2
Heat 4[ race results ]
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:25.9629.4.8
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:49.7829.4.1
7thWentworth College 1[ crew ]9:26.7629.4.5
Heat 5[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:31.3329.5.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:56.7529.5.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]10:24.4329.5.3

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:08.6330.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30.5630.1.8
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:55.7930.1.5
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:42.9630.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:11.0730.2.6
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:30.5030.2.8
5thDilworth School 1[ crew ]7:31.8530.2.5
Heat 3[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:59.5130.3.7
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:03.0830.3.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:04.3530.3.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18.9030.3.8
8thRosehill College 2[ crew ]8:29.7730.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:07.9830.4.2
4thKings College 2[ crew ]7:24.7230.4.1
7thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:47.6130.4.7
8thDilworth School 2[ crew ]8:12.1930.4.3

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]6:51.5431.1.7
5thWentworth College 1[ crew ]7:25.9831.1.3
6thMacleans College 1[ crew ]7:28.6231.1.5

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:48.3832.1.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:49.1732.1.2
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:08.7432.1.7
Heat 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:44.4632.2.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50.4532.2.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.0332.2.2
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:18.1232.2.5

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]8:07.4533.1.1
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:16.8833.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:31.1533.1.4
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:54.8833.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:14.2233.2.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:26.4533.2.4
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:39.4233.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:24.9833.3.4
7thEdgewater College 1[ crew ]9:09.8633.3.5

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:10.8334.1.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12.0134.1.8
5thEdgewater College 1[ crew ]7:22.0834.1.4
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:26.0634.1.1
Heat 2[ race results ]
5thKings College 1[ crew ]7:33.1034.2.7
6thEdgewater College 2[ crew ]7:37.7934.2.3
7thPukekohe High School 2[ crew ]7:41.0834.2.1
Heat 3[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:27.5034.3.6
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:42.1934.3.5
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:11.6034.4.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:13.7734.4.6
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:16.5234.4.2
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30.1734.4.7

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thWentworth College 1[ crew ]8:16.0435.1.1
7thMacleans College 1[ crew ]8:24.6735.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:02.6835.2.1
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04.8535.2.7
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07.9435.2.2
Heat 3[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:39.9035.3.4

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:20.0836.1.7
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:20.6536.1.3
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:16.6736.1.4
7thSt Kentigern College 2[ crew ]7:28.6136.1.6
Heat 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:18.9936.2.2
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:19.2136.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:21.8336.2.3
5thSt Peter's College 1[ crew ]6:45.9836.2.6
7thDilworth School 1[ crew ]7:05.6436.2.7

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.6037.1.6
5thMacleans College 1[ crew ]7:55.9237.1.4
Heat 2[ race results ]
4thEdgewater College 1[ crew ]8:13.2237.2.6

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:10.9938.1.2
6thDilworth School 1[ crew ]7:47.7938.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:05.9338.2.2
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:09.8838.2.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:25.7438.2.7
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:37.5838.2.4
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's College 2[ crew ]7:09.2638.3.3
2ndKings College 2[ crew ]7:11.9038.3.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:20.8938.3.4
---Liston College 1[ crew ]DNS38.3.7

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:16.8939.1.7
3rdBaradene College 1[ crew ]7:32.8339.1.2
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:41.4639.1.1
8thACG Strathallan College 1[ crew ]8:45.0739.1.6
Heat 2[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:25.7339.2.8
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:53.3439.2.3

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:05.8840.1.8
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:23.8440.1.6
3rdMacleans College 1[ crew ]7:32.7840.1.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:47.3440.1.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.1640.1.3
8thSt Peter's College 2[ crew ]8:54.3140.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:28.6940.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:36.8840.2.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:17.3240.2.3
7thPukekohe High School 2[ crew ]8:48.2440.2.8
8thRosehill College 1[ crew ]9:08.6440.2.5
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06.2040.3.1
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:30.7240.3.8
5thSt Kentigern College 2[ crew ]8:15.6940.3.3
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:46.5140.3.6

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:47.5541.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:14.1541.2.4
4thEdgewater College 1[ crew ]8:27.8841.2.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:30.7241.2.5
Heat 3[ race results ]
3rdWhangarei Girls High School 2[ crew ]8:27.0841.3.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:59.6541.3.2
7thWentworth College 1[ crew ]9:19.5941.3.4
Heat 4[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:54.0241.4.8
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:16.2041.4.7

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:51.5442.1.1
5thPukekohe High School 1[ crew ]6:53.2642.1.7
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:34.6142.1.4
Heat 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:44.7942.2.2
2ndKings College 1[ crew ]6:45.0942.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:45.5342.2.6
4thSt Peter's College 1[ crew ]6:46.4642.2.4
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:05.4742.2.3

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00.4243.1.4
---Kings College 2[ crew ]NRR43.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:56.4843.2.4
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:25.4843.2.6
Heat 3[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:45.7943.3.6
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:27.1043.3.5

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEdgewater College 1[ crew ]7:07.1544.1.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.0744.1.3
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:19.2044.1.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:02.6744.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:29.6844.2.2
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:40.1944.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:24.6344.3.4

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:39.7745.1.8
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:40.1845.1.1
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:44.3545.1.3
Heat 2[ race results ]
4thCarmel College 1[ crew ]8:23.1045.2.7
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:39.5545.2.5
8thPukekohe High School 2[ crew ]8:47.8345.2.2
Heat 4[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:12.2245.4.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:25.4645.4.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:00.4045.4.5
Heat 5[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:03.7545.5.5
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:33.9445.5.2
Heat 6[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]8:11.7745.6.5

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:55.4946.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]8:10.5146.2.3
Heat 4[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:15.4746.4.6
4thSt Peter's College 2[ crew ]8:35.9346.4.2
7thACG Strathallan College 1[ crew ]8:48.1646.4.5
Heat 6[ race results ]
2ndRutherford College 1[ crew ]8:02.9646.6.5

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:07.7447.1.4
4thBaradene College 2[ crew ]7:37.8947.1.6
Heat 2[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:35.3047.2.3

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:09.9648.1.4
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:15.6448.1.3
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:23.9848.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:09.3848.2.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:11.1448.2.2
4thKings College 1[ crew ]6:17.7148.2.6

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:30.1849.1.2
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:31.4849.1.7
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:34.9149.1.6

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07.3950.1.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:12.2450.1.4
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:37.5950.1.2

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA