NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Onslow College's approved colours
#62: Onslow College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2011 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2011 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Waikato/Bay of Plenty region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:31.261.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:34.351.1.4
5thTrident High School 1[ crew ]7:37.911.1.6
B Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:53.001.2.5
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:05.701.2.6
---Otumoetai College 1[ crew ]NRR1.2.2
C Final [ race results ]
2ndPiopio College 1[ crew ]8:24.781.3.2
7thRotorua Boys High School 2[ crew ]8:56.601.3.4
8thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:57.871.3.8

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:31.892.1.6
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:33.992.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:40.112.1.7
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:52.582.1.2
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:14.082.1.1

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:21.313.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:33.913.1.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]7:41.933.1.5
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:42.063.1.8
B Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:45.543.2.7
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:48.123.2.3
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:50.493.2.2
5thWhakatane High School 2[ crew ]7:55.793.2.6

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:40.394.1.3
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:41.734.1.5
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:53.054.1.6
7thTauranga Girls College 21[ crew ]7:59.474.1.7
8thSt Peter's School 1[ crew ]8:09.734.1.8
B Final [ race results ]
5thCambridge High School 1[ crew ]8:09.614.2.7
7thTrident High School 1[ crew ]8:22.584.2.6
C Final [ race results ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:39.664.3.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:45.724.3.3
7thCambridge High School 2[ crew ]9:15.184.3.2

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12.745.1.1
---St John's College (Hamilton) 1[ crew ]SCR5.1.8

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:34.266.1.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:37.546.1.6
6thTauranga Girls College 21[ crew ]7:48.766.1.7
7thBethlehem College 1[ crew ]8:11.576.1.1
B Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:00.906.2.2

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:41.257.1.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:46.157.1.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]6:57.277.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]6:59.237.1.8
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:12.687.1.1
B Final [ race results ]
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:01.167.2.8
4thCambridge High School 1[ crew ]7:02.347.2.2
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:07.117.2.7
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]NRR7.2.1

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thCambridge High School 1[ crew ]8:42.048.1.2
B Final [ race results ]
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]8:50.818.2.2
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:59.308.2.7
C Final [ race results ]
2ndBethlehem College 2[ crew ]9:57.468.3.3
3rdHillcrest High School 1[ crew ]10:05.568.3.7
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]10:16.908.3.8

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09.069.1.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:18.859.1.7
B Final [ race results ]
3rdFraser High School 1[ crew ]7:31.419.2.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:37.189.2.2
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:43.549.2.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:44.049.2.1
C Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:08.589.3.4
3rdTauranga Boys College 2[ crew ]8:13.049.3.5
4thAquinas College 1[ crew ]8:14.529.3.3
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:28.919.3.1

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:06.6710.1.4
8thTauranga Boys College 1[ crew ]6:34.5510.1.8

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:33.7311.1.6
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:34.7611.1.4
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:43.0311.1.7
B Final [ race results ]
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:14.2611.2.2

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:47.4812.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:55.4012.1.3
6thSt Peter's School 1[ crew ]7:11.4512.1.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:15.4312.1.1

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:45.1713.1.5
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:50.2013.1.7
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:54.9713.1.6
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01.3913.1.4
8thTe Awamutu College 2[ crew ]8:17.4613.1.8
B Final [ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:17.8713.2.6
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:31.7713.2.5
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:33.4013.2.7

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:29.8914.1.5
7thWestern Heights High School 1[ crew ]6:48.2514.1.1

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:49.8915.1.4
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:58.6215.1.7
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:03.0515.1.6
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:11.7115.1.5

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:55.9816.1.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10.5716.1.8
B Final [ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:12.1116.2.7
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:19.8316.2.3
7thHillcrest High School 1[ crew ]7:39.3716.2.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:52.8916.2.2

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:59.3317.1.4
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:07.2317.1.6

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:57.3918.1.1
5thHillcrest High School 1[ crew ]8:05.2118.1.3
---Hauraki Plains College 1[ crew ]DNS18.1.7

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:04.6119.1.5
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:06.8219.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]7:10.1919.1.7
B Final [ race results ]
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:26.2119.2.6
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:29.5519.2.7
C Final [ race results ]
7thOtumoetai College 2[ crew ]8:13.2619.3.7

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:15.3220.1.5
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:26.5520.1.3
4thTauranga Girls College 22[ crew ]8:36.0820.1.7
B Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:52.9020.2.7
C Final [ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:29.8820.3.8
2ndJohn Paul College 1[ crew ]9:31.3120.3.6
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:44.3420.3.4

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:23.0521.1.4
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:43.2621.1.8
B Final [ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16.5021.2.5

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:18.2922.1.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:22.5922.1.2
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:26.8722.1.1
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:33.7722.1.6
B Final [ race results ]
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:32.8222.2.3
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:40.5022.2.8

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:30.8823.1.4
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:44.4523.1.2
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]SCR23.1.8

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:20.5124.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:26.4524.1.4

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:37.7425.1.7
5thTauranga Girls College 21[ crew ]7:48.4125.1.4
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]7:50.2625.1.8
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:53.9725.2.4
3rdTe Kauwhata College 1[ crew ]7:56.1725.2.2
5thCambridge High School 1[ crew ]8:05.6925.2.8
6thTauranga Girls College 22[ crew ]8:12.3325.2.3
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]NRR25.2.7

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:08.7726.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:11.9126.1.7
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:14.1026.1.6
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:19.3126.1.5
7thSt Peter's School 2[ crew ]7:32.6526.1.2
B Final [ race results ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:30.6126.2.8
3rdSt Peter's School 3[ crew ]7:39.1826.2.2
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:48.2326.2.1
C Final [ race results ]
2ndRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:46.0626.3.3
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:50.8426.3.1
6thWestern Heights High School 2[ crew ]8:12.9726.3.2
7thBethlehem College 1[ crew ]8:18.2226.3.8

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:22.7627.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:23.7327.1.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:25.8927.1.4
8thTauranga Girls College 21[ crew ]8:48.6827.1.2
B Final [ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]8:42.2127.2.4
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:46.4227.2.6
6thCambridge High School 1[ crew ]8:57.4427.2.8
C Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:38.9227.3.4
6thBethlehem College 2[ crew ]9:33.0527.3.3

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:42.9228.1.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:47.5128.1.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.6528.1.2
8thTauranga Boys College 1[ crew ]8:03.0128.1.6
B Final [ race results ]
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]8:01.9828.2.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:04.8328.2.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:05.4828.2.5

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:30.8829.1.5
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:36.5729.1.3
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:56.5429.1.7
6thTauranga Girls College 22[ crew ]8:57.4929.1.8
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:58.7229.1.2
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:01.1429.1.1
B Final [ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:53.0329.2.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:59.4429.2.7
4thHillcrest High School 1[ crew ]9:03.2729.2.3
5thCambridge High School 1[ crew ]9:08.8429.2.1
7thWestern Heights High School 2[ crew ]9:09.5729.2.5
C Final [ race results ]
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:52.8329.3.6
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:57.2429.3.5

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:12.8930.1.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:15.5230.1.6
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:20.4630.1.3
B Final [ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:37.2530.2.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:41.8130.2.4
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:55.5830.2.3

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:08.4431.1.4

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:03.1432.1.6

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:37.8733.1.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:44.6233.1.2
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:45.4733.1.1
B Final [ race results ]
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:04.0833.2.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:09.8433.2.5
7thTe Awamutu College 1[ crew ]9:13.5333.2.8

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:12.5434.1.3
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:18.6834.1.4
B Final [ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:25.5734.2.3

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:51.0435.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:58.8635.1.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:08.3435.1.5
5thTauranga Girls College 21[ crew ]8:24.4035.1.3
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:26.6035.1.2
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:30.3135.1.7
B Final [ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:30.8535.2.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:35.3735.2.2
8thTauranga Girls College 22[ crew ]8:55.2635.2.8

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:36.9436.1.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:44.8436.1.8

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:40.2637.1.4
4thTauranga Girls College 21[ crew ]7:47.9737.1.3
6thCambridge High School 1[ crew ]8:09.9637.1.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:39.2337.1.1

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:23.1938.1.6
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:23.9838.1.3
B Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:36.4538.2.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:39.8038.2.6
6thWestern Heights High School 2[ crew ]8:08.8738.2.8

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48.3039.1.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:24.1539.1.3

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:23.1940.1.5
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:41.0140.1.2
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:45.9340.1.6
B Final [ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:23.6340.2.3
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:39.8640.2.7

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:15.8941.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:28.8841.1.3
5thTauranga Girls College 21[ crew ]8:41.2141.1.1
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:46.7341.1.8
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:48.8741.1.7
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:15.7641.1.2
B Final [ race results ]
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:03.9041.2.8
---Te Awamutu College 1[ crew ]DNF41.2.2

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:59.6142.1.5
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:23.7642.1.8
8thSt Peter's School 2[ crew ]7:33.5642.1.2
B Final [ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:20.1342.2.4
7thTauranga Boys College 1[ crew ]7:30.2342.2.6

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:05.6243.1.3
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:24.2243.1.5
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:47.8343.1.8
B Final [ race results ]
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]9:20.6543.2.7
6thHillcrest High School 2[ crew ]9:39.9243.2.5
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:49.8743.2.3

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:13.3844.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20.8644.1.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:28.2044.1.4
6thSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:47.6444.1.7
B Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:44.1244.2.5
2ndFraser High School 1[ crew ]7:48.0744.2.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:57.8944.2.1
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]NRR44.2.7

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:12.8445.1.5
5thBethlehem College 1[ crew ]8:35.1445.1.8
6thTauranga Girls College 21[ crew ]8:44.4845.1.7
8thRotorua Girls High School 2[ crew ]8:57.5345.1.2
B Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:51.3345.2.2
5thTauranga Girls College 22[ crew ]9:03.8945.2.1
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:07.7945.2.3
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:09.3145.2.7
C Final [ race results ]
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:50.9745.3.1
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:55.7345.3.2
6thWestern Heights High School 1[ crew ]9:04.5245.3.4
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:17.7145.3.6

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]8:00.0046.1.5
B Final [ race results ]
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:32.9246.2.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:58.4846.2.5
6thSt Peter's School 3[ crew ]9:00.1546.2.6
C Final [ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:29.5246.3.3
3rdWhakatane High School 1[ crew ]8:34.1146.3.8
6thCambridge High School 1[ crew ]8:46.6446.3.7
7thHauraki Plains College 1[ crew ]9:02.5746.3.6

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:06.0747.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:11.3647.1.5
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:47.4047.1.7

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:07.0148.1.4
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:22.9348.1.2

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:07.6349.1.4
6thTauranga Girls College 21[ crew ]8:09.8449.1.7

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:23.1850.1.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:31.4650.1.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:38.1950.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:08.1450.1.7

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]8:00.481.1.3
2ndTrident High School 1[ crew ]8:04.801.1.2
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:11.981.1.7
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:44.271.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:07.841.2.4
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:36.871.2.1

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:12.134.1.4
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:19.854.1.2
6thTrident High School 1[ crew ]8:24.204.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]8:07.234.2.5
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:11.104.2.2
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:11.134.2.1
7thCambridge High School 1[ crew ]8:55.494.2.8

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
7thSt Peter's School 2[ crew ]9:37.798.1.8
Semi-final 2[ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]9:16.698.2.3
7thTe Kauwhata College 1[ crew ]9:45.438.2.6

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:41.999.1.4
6thFraser High School 1[ crew ]8:08.609.1.8
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:20.229.1.2
Semi-final 2[ race results ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:56.089.2.5
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:15.359.2.1
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:19.149.2.2

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:32.1319.1.5
7thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:50.2819.1.2
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:24.5219.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:31.8919.2.5
6thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:52.3319.2.1

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:45.0220.1.3
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:57.3520.1.6
Semi-final 2[ race results ]
3rdTauranga Girls College 22[ crew ]9:13.9220.2.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:30.3820.2.6

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 2[ crew ]7:17.2226.1.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:26.7626.1.6
7thSt Peter's School 3[ crew ]7:44.2226.1.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:49.1126.1.5
Semi-final 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:16.3426.2.5
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:25.7326.2.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:29.2426.2.3
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:31.4526.2.1

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:24.4027.1.4
6thBethlehem College 1[ crew ]8:51.9827.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:24.7927.2.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:30.5127.2.6
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:37.0627.2.3
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:46.7327.2.2
8thCambridge High School 1[ crew ]9:32.1027.2.8

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]8:16.3329.1.6
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]8:30.3229.1.2
4thTauranga Girls College 22[ crew ]8:31.5529.1.8
5thWestern Heights High School 2[ crew ]8:36.7429.1.1
6thTrident High School 1[ crew ]8:38.1529.1.7
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:38.2129.1.3
Semi-final 2[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:24.8729.2.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:30.9629.2.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:37.9129.2.8
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:47.0929.2.7
8thCambridge High School 1[ crew ]8:55.4729.2.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:19.9045.1.5
4thBethlehem College 1[ crew ]8:20.0445.1.3
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:34.3345.1.6
8thTauranga Girls College 22[ crew ]8:39.0045.1.2
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:09.7245.2.5
3rdRotorua Girls High School 2[ crew ]8:27.2645.2.7
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:34.5945.2.2
7thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:40.6945.2.1

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:20.8046.1.6
6thSt Peter's School 3[ crew ]8:31.6246.1.8
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:49.8546.1.2
---Tauranga Boys College 1[ crew ]SCR46.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:53.0846.2.5
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:37.291.1.4
3rdJohn Paul College 1[ crew ]7:43.491.1.3
4thRotorua Boys High School 2[ crew ]7:57.131.1.7
5thPiopio College 1[ crew ]8:02.861.1.8
8thCambridge High School 2[ crew ]8:56.461.1.5
Heat 2[ race results ]
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:57.171.2.3
Heat 4[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:47.421.4.3
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:04.441.4.4
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:33.081.5.8
2ndTrident High School 1[ crew ]7:37.131.5.6
7thCambridge High School 1[ crew ]8:10.951.5.3
8thAquinas College 1[ crew ]8:29.201.5.5

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:36.712.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:38.112.2.6
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:44.892.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:39.512.3.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:01.232.3.3

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:36.873.1.6
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:53.883.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:26.963.2.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:33.953.2.3
4thCambridge High School 1[ crew ]7:43.003.2.1
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:48.383.2.4
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:13.933.2.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:35.303.2.6
Heat 3[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:34.523.3.8
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:54.963.3.6

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thHauraki Plains College 1[ crew ]9:03.514.1.1
Heat 2[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:50.404.2.3
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:52.424.2.4
3rdTrident High School 1[ crew ]8:00.944.2.1
4thCambridge High School 1[ crew ]8:03.344.2.7
6thTauranga Girls College 22[ crew ]8:42.144.2.2
Heat 3[ race results ]
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:22.094.3.2
Heat 4[ race results ]
5thCambridge High School 2[ crew ]8:51.884.4.5
Heat 5[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:52.454.5.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:05.174.5.3
3rdTauranga Girls College 21[ crew ]8:09.214.5.4
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:31.354.5.7

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:23.165.1.1
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:51.735.1.5
8thHillcrest High School 1[ crew ]8:17.695.1.4
Heat 2[ race results ]
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:19.635.2.1
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:33.965.2.6

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:50.056.1.2
6thFraser High School 1[ crew ]8:50.136.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:52.256.2.3
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:09.536.2.7
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:47.196.2.1
Heat 3[ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:11.956.3.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:37.706.3.6
Heat 4[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:57.456.4.2

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:16.957.1.3
6thBethlehem College 1[ crew ]7:38.377.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:52.097.2.7
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:00.587.2.6
4thCambridge High School 1[ crew ]7:06.147.2.2
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:12.307.2.4
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:49.747.2.5
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:00.347.3.1
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:14.027.3.5
Heat 4[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:44.047.4.2
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:00.677.4.5
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:09.677.4.6

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Bethlehem College 1[ crew ]DNF8.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]9:10.028.2.3
3rdSt Peter's School 2[ crew ]9:13.838.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:51.928.3.1
4thBethlehem College 2[ crew ]9:29.208.3.7
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]9:42.348.3.6
Heat 4[ race results ]
5thTrident High School 2[ crew ]10:14.368.4.3
Heat 5[ race results ]
5thHillcrest High School 1[ crew ]9:43.518.5.2
6thTrident High School 1[ crew ]9:54.068.5.5

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:37.719.1.1
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:57.359.1.3
3rdFraser High School 1[ crew ]7:58.299.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]7:59.339.1.7
Heat 2[ race results ]
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:58.659.2.1
6thFraser High School 2[ crew ]9:10.759.2.3
Heat 3[ race results ]
5thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:11.879.3.6
Heat 4[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:50.059.4.5
4thAquinas College 1[ crew ]7:53.679.4.7
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:08.159.4.2
Heat 5[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:40.709.5.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:46.719.5.3

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:14.6610.1.5
8thTauranga Boys College 1[ crew ]6:46.8010.1.4

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]7:56.1711.1.5
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:41.2111.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:50.6411.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:20.2411.2.4
Heat 3[ race results ]
1stRotorua Girls High School 1[ crew ]7:52.0211.3.3
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]DNF11.3.7

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:03.8712.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:17.0012.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:20.1812.1.3
Heat 2[ race results ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:28.9612.2.6

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:09.3913.1.2
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:41.5113.1.8
7thHauraki Plains College 1[ crew ]9:38.6313.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:18.2813.2.4
2ndTe Awamutu College 2[ crew ]8:33.2513.2.7
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:30.7113.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:26.5613.3.4
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:26.6913.3.6
8thHamilton Girls' High School 2[ crew ]9:58.3713.3.2
Heat 4[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:37.1113.4.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:53.0813.4.7

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thCambridge High School 1[ crew ]7:05.5014.1.2
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:42.4314.2.2
4thWestern Heights High School 1[ crew ]6:59.5714.2.4

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:05.6315.1.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:13.8115.1.1
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:20.1115.1.6
6thBethlehem College 1[ crew ]8:41.3715.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:59.4815.2.3

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:43.3316.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:12.5116.2.7
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:22.9316.2.2
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:29.6716.2.6
Heat 3[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:10.9816.3.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:42.8916.3.7

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:19.2717.1.5
5thTauranga Girls College 22[ crew ]8:41.0417.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:32.5317.2.3

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:15.8018.1.4
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]8:21.7718.1.6
Heat 2[ race results ]
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:06.6518.2.5

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]NRR19.1.7
Heat 3[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:35.6219.3.6
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:36.9619.3.1
5thOtumoetai College 2[ crew ]7:59.2919.3.5
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:19.3319.3.8
7thTauranga Boys College 1[ crew ]8:46.5919.3.2
Heat 4[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:42.6219.4.1
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:45.8619.4.7
6thFraser High School 1[ crew ]8:12.7119.4.4
Heat 5[ race results ]
3rdRotorua Boys High School 2[ crew ]7:37.9119.5.4

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:42.0120.1.4
7thTrident High School 1[ crew ]10:03.8820.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]9:17.0920.2.2
7thWhakatane High School 1[ crew ]9:54.0920.2.5
Heat 3[ race results ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]9:20.6620.3.4
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:54.8820.3.3
Heat 4[ race results ]
1stTauranga Girls College 22[ crew ]9:07.7720.4.4
4thHauraki Plains College 1[ crew ]9:37.0720.4.6
5thTe Awamutu College 1[ crew ]9:56.9120.4.7
Heat 5[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]9:08.1320.5.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:23.2120.5.1

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:41.0821.1.1
Heat 2[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:25.6521.2.2
Heat 3[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:00.0821.3.5

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]8:56.9622.1.2
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:58.8322.1.1
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]9:06.2722.1.7
Heat 3[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:59.0622.3.6
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:02.0922.3.3
6thOtumoetai College 1[ crew ]9:21.6722.3.2
Heat 4[ race results ]
4thWestern Heights High School 1[ crew ]9:31.4322.4.3

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57.5323.1.4
Heat 2[ race results ]
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:58.7523.2.4
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:04.0723.2.3

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:45.6924.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:45.4524.2.4

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndRotorua Girls High School 1[ crew ]7:35.9225.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:51.3625.1.8
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:15.1425.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:34.9725.2.8
3rdTauranga Girls College 22[ crew ]7:39.5125.2.5
4thTe Kauwhata College 1[ crew ]7:48.9825.2.4
8thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:36.4025.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:38.4825.3.1
6thTrident High School 1[ crew ]7:54.8825.3.4
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:16.4725.3.5
Heat 4[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]7:34.5325.4.8
4thCambridge High School 1[ crew ]7:46.7025.4.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:48.8425.4.1
6thBethlehem College 1[ crew ]7:51.3525.4.7
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:07.3025.4.6
8thTauranga Girls College 23[ crew ]8:52.7325.4.2

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's School 3[ crew ]7:22.6726.1.5
5thAquinas College 1[ crew ]7:53.6726.1.7
---Cambridge High School 1[ crew ]DNF26.1.3
Heat 2[ race results ]
4thRotorua Lakes High School 2[ crew ]7:25.4826.2.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:26.2926.2.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27.9426.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:21.0826.3.5
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:25.0826.3.6
Heat 4[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:12.1326.4.8
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:14.5226.4.1
4thBethlehem College 1[ crew ]7:37.0226.4.5
7thFraser High School 1[ crew ]7:55.9426.4.7
Heat 5[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:08.7226.5.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:09.2626.5.1
4thWestern Heights High School 2[ crew ]7:40.7926.5.5
7thBethlehem College 2[ crew ]8:21.1626.5.4
Heat 6[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:21.1426.6.3
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:36.0426.6.2
7thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:51.0226.6.1

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:29.3827.1.3
3rdBethlehem College 1[ crew ]8:34.6527.1.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:37.4127.1.4
6thPiopio College 1[ crew ]9:13.8427.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:28.6727.2.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:38.0627.2.5
Heat 3[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:22.3127.3.7
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:28.2227.3.2
4thBethlehem College 2[ crew ]8:59.5127.3.6
6thWhakatane High School 1[ crew ]9:16.7927.3.5
Heat 5[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:18.4127.5.7

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:30.3928.1.8
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]7:38.6628.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:45.7728.1.5
7thPiopio College 1[ crew ]8:01.6228.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:31.1628.2.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:54.7928.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:38.2028.3.6
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:46.6128.3.7
6thHillcrest High School 1[ crew ]8:04.3528.3.5

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestern Heights High School 2[ crew ]8:27.9229.1.1
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:31.0529.1.5
7thTrident High School 2[ crew ]9:05.7029.1.8
Heat 2[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:15.9229.2.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:19.0929.2.5
3rdTauranga Girls College 22[ crew ]8:19.5429.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:18.5729.3.4
3rdTrident High School 1[ crew ]8:18.7229.3.8
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:54.4529.3.1
7thRotorua Lakes High School 2[ crew ]9:13.4129.3.6
Heat 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]8:07.3329.4.2
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]8:14.3329.4.4
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:40.3729.4.6
Heat 5[ race results ]
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:07.6729.5.5
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:18.3229.5.2
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:24.9229.5.4

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:01.1930.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:13.9630.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:13.3830.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:01.5130.2.2
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:27.3030.2.1
6thCambridge High School 1[ crew ]7:33.0530.2.4
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:46.3330.2.3
Heat 3[ race results ]
6thSt Peter's School 3[ crew ]7:57.8630.3.2
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:01.7130.3.1
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]7:04.4630.4.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:08.4230.4.4

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:49.1731.1.2

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20.6232.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:49.8232.2.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:21.6633.1.5
Heat 2[ race results ]
7thHauraki Plains College 2[ crew ]8:57.9633.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:18.0733.3.2
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:19.7633.3.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:37.5833.3.7
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:40.2233.3.3
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:41.6733.3.1

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thFraser High School 1[ crew ]8:19.3934.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:00.9034.2.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:07.0634.2.5
Heat 3[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:07.4434.3.3
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48.0134.3.2
Heat 4[ race results ]
6thJohn Paul College 2[ crew ]7:46.9834.4.5
7thTauranga Boys College 1[ crew ]9:48.5934.4.1

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:29.3835.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:43.0135.1.7
6thTauranga Girls College 22[ crew ]8:17.6335.1.4
Heat 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]7:45.7735.2.6
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:58.8935.2.3
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:18.4435.2.5
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]7:49.2635.3.3
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:54.0835.3.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:57.8635.3.5
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09.5435.3.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:22.7436.1.1
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:30.2336.1.2
5thCambridge High School 1[ crew ]6:53.2736.1.5

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:54.4437.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:22.9737.2.4
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]7:41.0437.2.5
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:48.4437.2.2

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:03.6238.1.5
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:04.5238.1.4
4thCambridge High School 1[ crew ]7:22.4638.1.1
---St Paul's Collegiate School 2[ crew ]NRR38.1.3
Heat 2[ race results ]
6thWestern Heights High School 2[ crew ]7:45.2138.2.5
Heat 3[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:27.6938.3.5

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22.0839.1.8
6thTauranga Girls College 21[ crew ]8:07.7239.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:45.0639.2.4
6thCambridge High School 1[ crew ]8:01.2239.2.7
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:21.5739.2.5

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:45.0340.1.7
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:16.0840.2.2
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:23.8940.2.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:14.1340.2.1
Heat 3[ race results ]
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:15.0340.3.4
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:25.0840.3.7

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:55.0941.1.8
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:21.3641.1.2
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:34.4541.1.7
8thTrident High School 1[ crew ]9:08.2641.1.6
Heat 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:57.9341.2.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:10.6541.2.6
Heat 3[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:49.7141.3.6
2ndTauranga Girls College 21[ crew ]8:09.5041.3.3
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:38.2341.3.7
5thFraser High School 1[ crew ]8:39.7541.3.5
Heat 4[ race results ]
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:08.0941.4.3
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:16.9841.4.2
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]NRR41.4.1

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:38.8842.1.2
3rdRotorua Boys High School 1[ crew ]6:48.9542.1.5
6thTauranga Boys College 2[ crew ]7:14.6942.1.3
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]6:52.4242.3.5
3rdOtumoetai College 1[ crew ]6:57.3142.3.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:05.2142.3.7

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:59.4343.1.5
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:07.0643.1.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:41.4243.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43.4243.2.2
4thHillcrest High School 2[ crew ]8:58.1943.2.7
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]10:54.8943.2.3
Heat 3[ race results ]
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:41.3143.3.3

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:28.9344.1.4
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:41.2844.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:55.9844.2.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:00.4444.2.4
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:37.4244.2.6
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:06.7144.3.2
2ndSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:19.7744.3.3
5thFraser High School 1[ crew ]7:41.6944.3.5

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Girls College 21[ crew ]8:11.7745.1.4
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]8:32.8245.1.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:35.3745.1.2
8thTrident High School 2[ crew ]8:44.7345.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndRotorua Girls High School 2[ crew ]8:13.9345.2.1
5thCambridge High School 1[ crew ]8:36.0645.2.3
Heat 3[ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:03.9645.3.3
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:13.0845.3.2
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:14.2745.3.8
4thTe Awamutu College 1[ crew ]8:34.1145.3.6
5thSt Peter's School 3[ crew ]8:38.6745.3.4
7thTrident High School 1[ crew ]9:14.6645.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:11.6745.4.7
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:59.0745.5.7
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:35.4945.5.1
6thHauraki Plains College 2[ crew ]8:46.6245.5.8
8thBethlehem College 2[ crew ]8:56.9445.5.3
Heat 6[ race results ]
2ndTauranga Girls College 22[ crew ]8:18.8745.6.3
4thHillcrest High School 1[ crew ]8:31.0445.6.8

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:59.8146.1.1
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:59.4346.1.4
8thAquinas College 3[ crew ]9:01.5146.1.8
Heat 2[ race results ]
4thCambridge High School 1[ crew ]8:28.2446.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdSt Peter's School 3[ crew ]8:08.5346.3.4
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:11.0046.3.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:38.1946.3.2
7thHamilton Boys High School 2[ crew ]8:46.6646.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:19.1646.4.7
5thAquinas College 2[ crew ]8:44.4446.4.1
6thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:44.4546.4.3
Heat 5[ race results ]
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:20.4246.5.2
4thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33.8446.5.1
6thBethlehem College 2[ crew ]8:47.5746.5.7
7thCambridge High School 2[ crew ]8:56.0946.5.5
Heat 6[ race results ]
1stTrident High School 1[ crew ]7:54.7746.6.4
4thWhakatane High School 1[ crew ]8:28.4046.6.2
5thBethlehem College 1[ crew ]8:40.1146.6.1
7thAquinas College 1[ crew ]8:46.2346.6.6

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:00.4447.1.3
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:03.2847.2.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:30.3147.2.5

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:17.4448.1.6
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:06.1948.2.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:27.2448.2.4

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:22.7249.1.3
6thTauranga Girls College 21[ crew ]8:32.3549.1.4

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:44.9050.1.8
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:54.2750.1.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:00.1350.1.1
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:36.1750.1.7

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Waikato/Bay of Plenty's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA