NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Huanui College's approved colours
#148: Huanui College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2012 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2012 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:23.511.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40.741.1.8
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:43.991.1.3
B Final [ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:38.171.2.5
5thKings College 2[ crew ]7:45.641.2.2

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:31.762.1.3
7thBaradene College 1[ crew ]7:46.212.1.4

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thKings College 1[ crew ]7:24.493.1.7
8thRosehill College 1[ crew ]7:44.473.1.2
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.943.2.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:37.273.2.3
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:40.573.2.6
7thKings College 5[ crew ]8:37.693.2.1
C Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:38.253.3.6
2ndKings College 4[ crew ]7:44.073.3.3
4thSt Peter's College 2[ crew ]7:49.803.3.2
6thKings College 6[ crew ]7:52.593.3.4

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:39.984.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:57.574.1.1
4thMacleans College 1[ crew ]7:57.664.1.8
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:58.474.1.2
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:59.234.1.6
8thACG Strathallan College 1[ crew ]8:13.114.1.3
B Final [ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:51.344.2.5
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:59.634.2.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:03.124.2.4

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.085.1.3
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:04.335.1.7
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19.795.1.4
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:26.635.1.8

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:50.926.1.7
7thRosehill College 1[ crew ]7:51.946.1.8
B Final [ race results ]
1stWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:51.146.2.3
2ndWhangarei Girls High School 2[ crew ]7:55.866.2.4
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:09.116.2.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:13.366.2.6

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]6:44.577.1.3
5thRosehill College 1[ crew ]6:48.427.1.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:01.557.1.8
8thKings College 2[ crew ]7:14.087.1.2
9thSt Peter's College 1[ crew ]8:02.667.1.4
B Final [ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:55.167.2.3
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:01.397.2.4
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:14.587.2.5
7thMacleans College 1[ crew ]7:25.507.2.2

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]8:19.568.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:27.268.1.4
6thRosehill College 1[ crew ]8:36.378.1.6
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:36.818.1.8

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:11.159.1.3
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32.499.1.1
B Final [ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:29.669.2.1
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:39.609.2.8

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]5:58.6810.1.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]5:59.8810.1.4

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:08.7711.1.3
5thKings College 1[ crew ]7:28.0211.1.1
B Final [ race results ]
6thKings College 2[ crew ]8:05.6311.2.8
---Westlake Girls High School 1[ crew ]NRR11.2.7

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.0012.1.1
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:15.0712.1.8
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]NJ12.1.2
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]NJ12.1.7

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:36.4013.1.3
4thBaradene College 1[ crew ]7:50.1113.1.6
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:00.9013.1.7
B Final [ race results ]
4thWentworth College 1[ crew ]8:24.3213.2.8
5thMacleans College 1[ crew ]8:29.2313.2.6
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:35.6713.2.2
8thMacleans College 2[ crew ]8:46.6913.2.7

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]6:30.8614.1.1
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:35.1114.1.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:35.1314.1.3
6thSt Peter's College 1[ crew ]6:37.7514.1.2
7thKings College 1[ crew ]6:38.8114.1.6

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]7:56.4615.1.6
5thWentworth College 1[ crew ]8:13.5115.1.8

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:43.4216.1.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:49.1016.1.5
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00.6516.1.2
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:10.0516.1.8
B Final [ race results ]
1stMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:59.0216.2.5
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:37.4416.2.1
---Macleans College 1[ crew ]NRR16.2.3
---Auckland Grammar School 1[ crew ]NJ16.2.6

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]6:57.1317.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:09.3717.1.3
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:47.1917.1.8

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:37.9718.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:44.6818.1.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:46.8018.1.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.4618.1.7
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:59.2018.1.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:50.2419.1.4
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:04.4619.1.8
8thPukekohe High School 1[ crew ]7:12.8419.1.7
B Final [ race results ]
7thKings College 4[ crew ]7:23.7619.2.1
8thKings College 2[ crew ]7:35.8119.2.2

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:03.3320.1.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:18.0920.1.7
B Final [ race results ]
2ndCarmel College 1[ crew ]8:34.6920.2.2
5thGlendowie College 2[ crew ]8:52.8220.2.8
6thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:56.7720.2.4
7thPukekohe High School 2[ crew ]8:58.6220.2.5

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:17.4521.1.4
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:26.5821.1.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:27.9821.1.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:28.2821.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:15.8921.1.1

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]8:10.1722.1.3
5thAvondale College 1[ crew ]8:20.3722.1.1
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:27.7122.1.2
B Final [ race results ]
8thSancta Maria College 1[ crew ]8:54.7822.2.7

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:27.9123.1.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:30.2923.1.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:34.0123.1.1
6thMacleans College 1[ crew ]6:37.8623.1.7
7thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:38.6723.1.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]6:46.3523.1.8

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thBaradene College 1[ crew ]7:37.2224.1.7
7thWentworth College 1[ crew ]7:55.1224.1.1

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43.4525.1.8
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:54.4225.1.1
B Final [ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:54.8725.2.7
7thMacleans College 1[ crew ]8:08.6725.2.2

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:09.3126.1.5
7thKings College 2[ crew ]7:24.9126.1.1
8thSt Peter's College 1[ crew ]7:27.5626.1.2
B Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:20.8526.2.7
5thRosehill College 2[ crew ]7:23.7326.2.6
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.0426.2.4
C Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:39.3426.3.1

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thRangitoto College 1[ crew ]8:38.3227.1.7
B Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:38.1027.2.1
5thCarmel College 1[ crew ]8:44.2027.2.3
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]NRR27.2.8

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:32.1228.1.5
5thDilworth School 1[ crew ]7:50.1528.1.2
6thRosehill College 1[ crew ]7:52.5428.1.7
B Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:54.2528.2.6
7thListon College 1[ crew ]8:06.9628.2.8
8thWentworth College 1[ crew ]8:13.3428.2.7

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:22.5529.1.6
6thEdgewater College 1[ crew ]8:43.8429.1.8
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:48.5529.1.3
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:40.4429.2.5
6thEdgewater College 2[ crew ]8:55.9129.2.2
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:00.2329.2.6
8thGlendowie College 1[ crew ]9:06.2429.2.1
C Final [ race results ]
1stMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:00.1429.3.7
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]9:01.8629.3.6
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:11.7529.3.5
5thACG Strathallan College 2[ crew ]9:12.0329.3.1

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:08.4330.1.6
5thKings College 1[ crew ]7:13.6730.1.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:24.6030.1.2
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:17.9830.2.3
2ndKings College 2[ crew ]7:20.1430.2.5
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23.3030.2.6
6thRosehill College 1[ crew ]7:29.9830.2.2
8thPukekohe High School 2[ crew ]7:38.4630.2.8
C Final [ race results ]
2ndKings College 3[ crew ]7:48.5430.3.5
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:00.3130.3.2
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:07.2130.3.8

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:18.8131.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:21.2031.1.3
5thBaradene College 1[ crew ]7:28.3831.1.2

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:01.8632.1.8
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:06.6232.1.6
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:11.4532.1.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:14.8632.1.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:16.8532.1.5
---Westlake Boys High School 1[ crew ]NRR32.1.5
B Final [ race results ]
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:15.9632.2.2

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:30.1833.1.3
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:35.3433.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:41.4833.1.6
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:46.1333.1.7
5thMacleans College 1[ crew ]8:47.1633.1.2
8thMacleans College 2[ crew ]9:11.0533.1.1
B Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:51.1633.2.3
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:57.5033.2.6
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:03.6633.2.5
6thWentworth College 1[ crew ]9:18.7433.2.7

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:29.4934.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38.5934.1.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:48.6034.1.8
B Final [ race results ]
2ndWentworth College 1[ crew ]7:47.1034.2.1
3rdEdgewater College 1[ crew ]7:50.2334.2.3
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:04.4034.2.2
7thDilworth School 1[ crew ]8:08.3034.2.7

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:48.3935.1.6
B Final [ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:44.5635.2.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:55.8635.2.3
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]DNF35.2.2
---Macleans College 1[ crew ]NRR35.2.5
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]SCR35.2.8

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:33.8436.1.5
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:38.3736.1.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:41.8036.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:54.3436.1.3
7thKings College 1[ crew ]7:01.9236.1.2

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:45.5637.1.5
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:54.8837.1.1
8thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:10.8237.1.2

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:34.4838.1.8
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:39.8638.1.6
B Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49.7038.2.7
---Auckland Grammar School 1[ crew ]NJ38.2.1

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:37.8639.1.5
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:51.7839.1.1
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09.3539.1.4
6thMacleans College 1[ crew ]8:17.8839.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:23.3739.1.7

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:29.2740.1.8
5thMacleans College 1[ crew ]7:31.4940.1.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:44.1440.1.4
7thGlendowie College 1[ crew ]7:44.4940.1.7
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:55.8040.1.2
B Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:47.3840.2.6
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:53.3340.2.5
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:09.2840.2.1

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06.6941.1.5
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:13.4141.1.4
4thGlendowie College 1[ crew ]8:24.9341.1.8
5thKings College 1[ crew ]8:27.1441.1.7
B Final [ race results ]
---Whangarei Girls High School 1[ crew ]NRR41.2.9

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:49.7042.1.5
4thSt Peter's College 1[ crew ]6:59.6842.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:02.6242.1.2
7thKings College 2[ crew ]7:09.6642.1.8
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:18.4542.1.1

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thBaradene College 1[ crew ]8:15.6643.1.7
5thKings College 1[ crew ]8:26.0143.1.2
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]NJ43.1.6
B Final [ race results ]
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]9:15.0343.2.8
7thMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:28.5643.2.7

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]7:29.1144.1.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:33.5344.1.1
B Final [ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:49.9544.2.6
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:56.8044.2.5
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:58.4544.2.8
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:04.7744.2.1

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:15.4945.1.6
6thBaradene College 1[ crew ]8:23.9745.1.2
7thRosehill College 1[ crew ]8:35.9745.1.1

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
8thKings College 1[ crew ]8:28.0346.1.3
B Final [ race results ]
2ndListon College 1[ crew ]8:20.1246.2.4
5thKings College 3[ crew ]8:30.3446.2.7
7thKings College 2[ crew ]8:40.9046.2.6
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:43.1246.2.5

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:20.2447.1.7
4thBaradene College 1[ crew ]7:24.2847.1.6
7thWentworth College 1[ crew ]7:46.8247.1.8
---Westlake Girls High School 1[ crew ]NRR47.1.2

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:12.6148.1.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:13.0348.1.7
4thMacleans College 1[ crew ]6:18.0948.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:23.3048.1.3
6thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:25.3848.1.2
7thKings College 1[ crew ]6:41.4048.1.1

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:16.0249.1.5
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:41.5149.1.2
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:01.4549.1.1

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:32.9550.1.3
5thMacleans College 1[ crew ]6:40.9050.1.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:42.3550.1.2

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:25.461.1.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.471.1.8
5thRosehill College 1[ crew ]7:35.561.1.5
7thKings College 2[ crew ]7:51.331.1.7
Semi-final 2[ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:32.581.2.5

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:26.393.1.3
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:46.733.1.5
Semi-final 2[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:31.603.2.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32.143.2.2
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:41.783.2.1
8thKings College 5[ crew ]7:46.903.2.8

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:27.4626.1.2
4thKings College 2[ crew ]7:29.8926.1.7
6thRosehill College 2[ crew ]7:35.6626.1.5
Semi-final 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:22.4026.2.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:32.5226.2.8
7thKings College 1[ crew ]7:43.5726.2.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:31.2329.1.5
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:58.6429.1.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:07.9029.1.4
Semi-final 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:51.6729.2.4
4thEdgewater College 1[ crew ]8:52.1729.2.3
7thEdgewater College 2[ crew ]9:11.6329.2.2
8thGlendowie College 1[ crew ]9:27.2229.2.7

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:21.3930.1.1
5thKings College 2[ crew ]7:35.6130.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.7430.1.8
7thRosehill College 1[ crew ]7:46.2430.1.7
Semi-final 2[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:23.0630.2.2
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:27.6630.2.1
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:42.3930.2.8
8thPukekohe High School 2[ crew ]7:54.2330.2.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:15.3445.1.2
Semi-final 2[ race results ]
3rdBaradene College 1[ crew ]8:24.3045.2.1
4thRosehill College 1[ crew ]8:25.2745.2.3
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
8thOnewhero Area School 1[ crew ]9:02.921.1.8
Heat 2[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:29.381.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49.381.2.1
5thWaiuku College 1[ crew ]8:17.531.2.7
Heat 3[ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:46.251.3.4
3rdKings College 2[ crew ]7:49.421.3.7
Heat 4[ race results ]
7thGlendowie College 1[ crew ]8:14.141.4.5
Heat 5[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:51.661.5.1
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:11.431.5.2

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:31.942.1.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:51.482.1.2
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58.792.1.6
Heat 2[ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:32.392.2.6
6thWentworth College 1[ crew ]8:05.242.2.2

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thKings College 6[ crew ]7:55.313.1.4
5thSt Peter's College 2[ crew ]8:03.903.1.3
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:34.003.2.5
2ndRosehill College 1[ crew ]7:38.023.2.8
6thWentworth College 1[ crew ]8:30.983.2.1
7thKings College 2[ crew ]8:50.003.2.7
Heat 3[ race results ]
4thKings College 4[ crew ]8:11.143.3.3
Heat 4[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:44.693.4.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:49.703.4.8
4thKings College 5[ crew ]7:52.733.4.4
6thRosehill College 2[ crew ]8:04.563.4.7
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:09.283.4.2
Heat 5[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:38.673.5.4
4thSt Peter's College 1[ crew ]8:02.523.5.8
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:25.133.5.7
7thKings College 3[ crew ]9:02.003.5.2

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58.874.1.7
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:04.734.1.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:09.774.1.2
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:36.034.1.6
8thRosehill College 1[ crew ]9:21.084.1.5
Heat 2[ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]8:11.844.2.4
2ndMacleans College 1[ crew ]8:15.754.2.6
3rdEdgewater College 1[ crew ]8:20.264.2.5
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:48.574.2.8
Heat 3[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:12.614.3.8
Heat 4[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:04.704.4.5
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:07.184.4.8
7thWentworth College 1[ crew ]9:18.494.4.1

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.775.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:25.905.1.7
7thWentworth College 1[ crew ]8:29.805.1.1
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 2[ crew ]7:01.415.2.3
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:07.065.2.5
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:15.315.2.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:21.785.2.6

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:39.476.1.4
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:48.696.1.3
6thEdgewater College 1[ crew ]8:16.826.1.6
7thGlendowie College 1[ crew ]8:40.366.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:34.676.2.6
3rdWhangarei Girls High School 2[ crew ]7:51.396.2.4
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:00.836.2.3
Heat 3[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:51.246.3.3

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:49.947.1.4
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]9:18.657.1.8
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:04.947.2.8
2ndKings College 2[ crew ]7:08.277.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:09.567.2.1
4thMacleans College 1[ crew ]7:24.157.2.7
6thDilworth School 1[ crew ]7:44.787.2.3
8thWentworth College 1[ crew ]9:39.237.2.6
Heat 3[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:58.447.3.3
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:12.637.3.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:13.817.3.4
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:33.117.3.2
6thGlendowie College 1[ crew ]7:43.617.3.6
Heat 4[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]6:55.377.4.7
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:17.757.4.2
5thSt Peter's College 2[ crew ]7:40.177.4.3

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.858.1.1
5thMarist College 1[ crew ]8:50.318.1.5
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:11.068.2.5
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:23.198.2.6
Heat 3[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:23.738.3.1
7thEdgewater College 1[ crew ]9:22.178.3.5
Heat 4[ race results ]
7thRosehill College 2[ crew ]9:11.338.4.1

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stACG Strathallan College 1[ crew ]7:08.079.1.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:20.779.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21.089.2.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:29.579.2.3
Heat 3[ race results ]
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:54.949.3.5
---Westlake Boys High School 2[ crew ]DNF9.3.2

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]5:54.3710.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:00.0610.1.1
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]NRR10.1.2

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]7:20.7611.1.1
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:52.7411.1.4
6thKings College 2[ crew ]7:56.5511.1.5
Heat 2[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:02.8011.2.5

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:52.7712.1.8
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:53.4012.1.3
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:57.0512.1.1
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:09.1612.1.7

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thMacleans College 2[ crew ]8:05.2313.1.8
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:05.8013.1.1
Heat 2[ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]7:48.3413.2.2
3rdMacleans College 1[ crew ]8:19.7513.2.5
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:52.9313.2.8
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:37.8613.3.5
2ndWestlake Girls High School 2[ crew ]7:49.3813.3.2
4thWentworth College 1[ crew ]8:20.5613.3.4
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:39.2113.3.3
7thWentworth College 2[ crew ]8:53.4713.3.8
8thRosehill College 1[ crew ]9:00.1213.3.6
Heat 4[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:29.3013.4.1

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:29.9914.1.2
3rdSt Peter's College 1[ crew ]6:36.1014.1.3
4thMacleans College 1[ crew ]6:36.1214.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]6:32.9414.2.2
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37.6714.2.3

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWentworth College 1[ crew ]8:16.7115.1.1
5thWentworth College 2[ crew ]8:25.2315.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]7:50.1515.2.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:13.3915.2.5
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:56.8515.2.2
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:57.6815.2.7

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50.8416.1.6
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:51.2416.1.8
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:51.9416.1.2
8thKings College 1[ crew ]7:58.9516.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:41.7016.2.7
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:59.6416.2.4
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:31.6416.2.2
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]NRR16.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:47.4616.3.1
4thMacleans College 1[ crew ]7:10.0216.3.6
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:11.0916.3.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:11.7016.3.5
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:38.0716.3.2
8thWentworth College 1[ crew ]8:25.2716.3.4

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:01.7117.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:57.7817.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]6:55.8317.2.1
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:33.7617.2.5

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:30.8718.1.1
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:38.2618.1.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:38.9018.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:42.3218.1.5
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:00.7218.1.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:47.3119.1.2
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:18.7419.1.5
7thKings College 3[ crew ]7:26.3919.1.7
8thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:34.0719.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:01.7319.2.2
4thKings College 2[ crew ]7:16.9919.2.5
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:29.5719.2.1
7thRosehill College 1[ crew ]7:44.9619.2.7
Heat 3[ race results ]
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:28.2319.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:01.1319.4.6
4thKings College 4[ crew ]7:08.0919.4.5
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:25.1619.4.2

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:03.8020.1.5
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:21.0520.1.6
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]NRR20.1.1
Heat 2[ race results ]
4thCarmel College 1[ crew ]8:36.8320.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:46.2620.3.7
Heat 4[ race results ]
3rdPukekohe High School 2[ crew ]8:47.8220.4.8
4thGlendowie College 2[ crew ]8:49.8120.4.1
Heat 5[ race results ]
---Marist College 1[ crew ]CANCELLED20.5.5

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:18.1221.1.4
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:36.3821.1.6
Heat 2[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]6:22.6221.2.2
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:33.0121.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:48.8821.2.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]6:51.4821.2.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:18.1421.2.1

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAvondale College 1[ crew ]8:25.7522.1.8
Heat 2[ race results ]
7thEdgewater College 2[ crew ]8:59.9622.2.7
Heat 3[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:01.3822.3.6
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:22.6522.3.5
4thSancta Maria College 1[ crew ]8:49.7722.3.3
5thRosehill College 1[ crew ]8:55.8622.3.4
Heat 4[ race results ]
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:15.5722.4.1
8thEdgewater College 1[ crew ]9:17.9322.4.4

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:26.5923.1.1
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:36.0623.1.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]6:40.1923.1.3
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:54.0323.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:29.3723.2.3
3rdMacleans College 1[ crew ]6:30.0923.2.5
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:31.8723.2.4
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:07.6923.2.1

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thBaradene College 1[ crew ]7:32.5724.1.1
7thWentworth College 1[ crew ]7:38.9324.1.7

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:01.2125.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:59.5925.1.4
Heat 2[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:25.0025.2.5
5thGlendowie College 1[ crew ]8:38.7425.2.4
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:56.9025.2.6
Heat 4[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:11.0225.4.5
4thRosehill College 1[ crew ]8:19.6725.4.1
6thWentworth College 1[ crew ]9:04.4125.4.3

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]8:15.6326.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:31.4526.2.5
3rdKings College 2[ crew ]7:45.4826.2.7
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48.5226.2.2
6thDilworth School 1[ crew ]8:10.0226.2.4
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:36.3926.2.1
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:39.4326.3.1
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:06.4326.3.2
6thRosehill College 3[ crew ]8:26.1026.3.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:37.6726.3.5
Heat 4[ race results ]
2ndRosehill College 2[ crew ]7:51.5926.4.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:14.4826.4.4
Heat 5[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:37.8526.5.2
5thGlendowie College 1[ crew ]8:22.4326.5.6
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:47.7926.5.4
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]12:58.3926.5.7

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:13.3427.1.5
5thRosehill College 2[ crew ]9:35.6427.1.1
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:46.3027.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdCarmel College 1[ crew ]9:03.3227.2.5
4thRosehill College 1[ crew ]9:07.8727.2.7
7thEdgewater College 1[ crew ]9:38.7727.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndRangitoto College 1[ crew ]9:04.7827.3.5
Heat 4[ race results ]
7thMacleans College 1[ crew ]10:03.4727.4.1

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWentworth College 1[ crew ]8:27.4028.1.6
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:29.3428.1.3
Heat 2[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:48.1928.2.6
2ndDilworth School 1[ crew ]7:59.1728.2.4
3rdTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:07.8528.2.8
4thListon College 1[ crew ]8:15.6328.2.5
5thACG Strathallan College 2[ crew ]8:20.6528.2.3
7thGlendowie College 1[ crew ]8:30.5528.2.1
Heat 3[ race results ]
8thACG Strathallan College 1[ crew ]8:56.2028.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:50.9528.4.4
7thEdgewater College 1[ crew ]8:25.2728.4.5

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndEdgewater College 1[ crew ]8:46.5429.1.1
6thSancta Maria College 1[ crew ]9:29.0029.1.4
Heat 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:32.8829.2.1
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:03.2629.2.7
6thPukekohe High School 2[ crew ]9:15.3329.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:41.7929.3.1
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:01.9729.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:22.3829.4.5
5thACG Strathallan College 2[ crew ]9:01.3029.4.7
8thWentworth College 1[ crew ]9:32.4429.4.3
Heat 5[ race results ]
1stEdgewater College 2[ crew ]8:42.5129.5.4
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:45.0529.5.3
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:48.8329.5.1
4thACG Strathallan College 1[ crew ]8:55.0629.5.5

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.7830.1.7
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:56.8130.1.6
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:12.0730.2.1
4thKings College 3[ crew ]7:43.7730.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:32.8630.3.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:58.5230.3.6
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:21.3730.4.6
2ndKings College 2[ crew ]7:28.4130.4.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:35.7430.4.3
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:52.2430.4.1
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:36.0830.4.2
Heat 5[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:21.8730.5.2
3rdPukekohe High School 2[ crew ]7:45.2830.5.5
5thWentworth College 1[ crew ]8:08.9730.5.6
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:13.2430.5.4

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:10.5431.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:13.3631.1.6
5thBaradene College 1[ crew ]7:24.7031.1.7

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:55.6332.1.5
3rdMacleans College 1[ crew ]6:56.4832.1.4
8thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:46.5232.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:57.8932.2.3
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]NJ32.2.4
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]NJ32.2.7
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58.7432.3.4
2ndWestlake Boys High School 2[ crew ]7:02.3132.3.7
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]7:03.1132.3.1
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:15.7632.3.6

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:12.6533.1.4
2ndMacleans College 1[ crew ]8:18.7033.1.5
3rdMacleans College 2[ crew ]8:29.4833.1.3
4thKings College 1[ crew ]8:36.4233.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]8:20.2733.2.1
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:31.0433.2.2
5thWentworth College 1[ crew ]8:34.8233.2.4
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:08.5533.3.1
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:18.8033.3.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:41.6933.3.5

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:12.1634.1.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:19.1934.1.4
5thWentworth College 1[ crew ]7:32.6734.1.5
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:44.9434.1.7
Heat 2[ race results ]
4thEdgewater College 1[ crew ]7:34.2334.2.2
5thDilworth School 1[ crew ]7:52.4934.2.5
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:16.3134.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:23.7134.3.4
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:39.1234.3.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:50.4334.3.2

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:29.6535.1.5
6thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:32.8035.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]8:07.1035.2.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:14.8835.2.5
4thMacleans College 1[ crew ]8:24.5235.2.1
Heat 3[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:29.9635.3.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:19.9636.1.3
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:27.4336.1.6
3rdKings College 1[ crew ]6:33.0436.1.4
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:16.2636.2.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:25.4236.2.4
5thKings College 2[ crew ]6:47.9036.2.1
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:56.2636.2.2

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:22.3937.1.5
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:48.1037.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:38.2137.2.4
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]7:38.9737.2.1

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:13.5438.1.5
7thACG Strathallan College 1[ crew ]7:51.1438.1.4
Heat 2[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:21.9738.2.6
7thACG Strathallan College 2[ crew ]7:36.8438.2.2
Heat 3[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:07.1138.3.4
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:31.4438.3.1

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:23.2539.1.2
3rdMacleans College 1[ crew ]7:42.2639.1.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:45.7539.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:08.6539.2.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:46.4039.2.6
7thWentworth College 1[ crew ]8:31.3139.2.4

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:30.2640.1.8
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:34.3540.1.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:55.2640.1.5
8thSt Kentigern College 3[ crew ]8:14.5240.1.1
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18.3040.2.1
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:19.8740.2.2
7thWentworth College 1[ crew ]8:19.9040.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:20.0840.3.6
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]NRR40.3.8
Heat 4[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:11.9740.4.3
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:21.6340.4.1
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:36.7740.4.4
4thMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:50.0140.4.6

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:52.0241.1.4
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:59.8341.1.8
6thGlendowie College 2[ crew ]8:39.0141.1.3
Heat 2[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:44.2741.2.4
4thWhangarei Girls High School 1[ crew ]8:11.9441.2.6
Heat 3[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:25.2741.3.2
---Epsom Girls Grammar 2[ crew ]NRR41.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]8:03.3241.4.1
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:45.4741.4.5
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]NRR41.4.2

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]6:46.6542.1.1
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52.0842.1.2
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:53.4642.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:00.0442.1.6
Heat 2[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:37.8242.2.1
4thKings College 2[ crew ]6:50.9842.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]6:57.4842.2.4
7thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:24.1042.2.8
8thSt Peter's College 2[ crew ]7:31.3742.2.5

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndBaradene College 1[ crew ]8:08.1543.1.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:49.7743.1.1
Heat 2[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:04.0943.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]8:08.1843.3.3
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:46.4743.3.5
6thRosehill College 1[ crew ]9:00.8043.3.2

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:46.0544.1.4
7thMacleans College 1[ crew ]7:53.1644.1.2
Heat 2[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:13.3244.2.5
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:24.8144.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:42.0644.2.6
Heat 3[ race results ]
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:34.6944.3.6
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:44.7344.3.5
---Sacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]NRR44.3.1

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:59.6745.2.7
4thGlendowie College 1[ crew ]8:44.8545.2.8
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:54.2145.2.5
Heat 3[ race results ]
7thRosehill College 2[ crew ]8:46.5345.3.2
Heat 4[ race results ]
6thWentworth College 1[ crew ]9:36.2845.4.3
7thSancta Maria College 1[ crew ]9:50.0745.4.4
Heat 5[ race results ]
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:10.5945.5.2
Heat 6[ race results ]
1stBaradene College 1[ crew ]8:09.3345.6.3
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]10:26.0945.6.4
Heat 7[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:06.4145.7.1
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:43.8045.7.7

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdListon College 1[ crew ]8:03.6146.1.2
5thWaiuku College 1[ crew ]8:10.3446.1.1
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]NRR46.1.6
Heat 2[ race results ]
4thKings College 3[ crew ]8:11.7246.2.8
5thRosehill College 3[ crew ]8:17.5046.2.6
Heat 3[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:08.6046.3.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]8:17.4146.3.7
5thDilworth School 1[ crew ]8:23.0446.3.1
Heat 4[ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]8:22.5946.4.4
5thWentworth College 1[ crew ]8:32.3746.4.3
6thOnewhero Area School 1[ crew ]9:02.9246.4.7
---Takapuna Grammar School 3[ crew ]NRR46.4.2

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thBaradene College 1[ crew ]7:09.8847.1.2
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:10.7947.1.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:15.3447.1.7
8thWentworth College 1[ crew ]7:31.8447.1.1

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:08.8848.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:09.1948.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:10.1548.1.3
4thKings College 1[ crew ]6:19.3148.1.1
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:05.1048.2.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:13.1148.2.5

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:15.4149.1.2
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:38.4949.1.3
7thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:50.7249.1.6

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:29.6450.1.5
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:36.4550.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]6:39.4250.2.4
---Glendowie College 1[ crew ]NRR50.2.2

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA