NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Kapiti College's approved colours
#38: Kapiti College

SISSC 2021

NISSC 2021


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2013 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2020 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2013 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the Auckland/Northland region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:35.151.1.8
6thListon College 1[ crew ]7:44.071.1.7
B Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:44.541.2.6
4thKings College 1[ crew ]7:49.301.2.3
5thKings College 3[ crew ]7:50.361.2.5
C Final [ race results ]
1stWentworth College 1[ crew ]7:28.161.3.6
6thKings College 2[ crew ]7:55.131.3.4

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
7thKings College 2[ crew ]7:43.473.1.8
B Final [ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:42.503.2.5
5thMassey High School 1[ crew ]7:49.013.2.4
C Final [ race results ]
3rdSt Peter's College 2[ crew ]8:07.353.3.6
4thGlendowie College 1[ crew ]8:10.633.3.8
---Pukekohe High School 2[ crew ]NRR3.3.4
---Pukekohe High School 1[ crew ]NRR3.3.5
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEKGCA 4[ crew ]_:__:__3.3.7

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:44.074.1.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47.734.1.5
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:07.004.1.7
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:17.074.1.2
B Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.934.2.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:55.944.2.2
C Final [ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:54.854.3.5
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:20.494.3.8

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52.415.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:54.665.1.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:16.405.1.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26.586.1.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36.646.1.6
7thGlendowie College 1[ crew ]7:56.126.1.2
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:55.866.2.4
3rdKings College 1[ crew ]7:59.046.2.6

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]6:41.987.1.4
4thGlendowie College 1[ crew ]6:49.327.1.7
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:51.817.1.6
7thKings College 1[ crew ]6:59.207.1.2
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]6:48.907.2.5
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:01.287.2.6
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR7.2.4
C Final [ race results ]
1stKings College 2[ crew ]6:50.827.3.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:51.907.3.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:56.687.3.7
4thWentworth College 1[ crew ]6:57.677.3.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59.797.3.1

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
1stSancta Maria College 1[ crew ]8:41.808.2.5
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:56.558.2.6
C Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:02.058.3.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:21.658.3.1

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thSancta Maria College 1[ crew ]7:18.829.1.2
5thRosehill College 1[ crew ]7:26.239.1.6
C Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:21.789.3.4
4thGlendowie College 1[ crew ]7:37.079.3.2
5thMacleans College 1[ crew ]7:41.979.3.1
---Rosehill College 2[ crew ]NRR9.3.6

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]5:59.7910.1.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:02.1010.1.5
5thKings College 1[ crew ]6:15.3010.1.2

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:20.0111.1.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.0711.1.8
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:09.5111.1.1
B Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:39.3411.2.1
5thRosehill College 1[ crew ]7:43.0911.2.2

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43.4312.1.4
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:52.9912.1.8
7thGlendowie College 1[ crew ]6:56.4012.1.2
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:22.7512.1.1

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:50.4513.1.4
6thBaradene College 2[ crew ]8:02.2213.1.2
8thWentworth College 1[ crew ]8:15.0613.1.7
B Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10.0913.2.1
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:43.7613.2.8
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:50.9413.2.2

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:20.8114.1.2
4thKings College 1[ crew ]6:21.7114.1.4
6thSt Peter's College 1[ crew ]6:40.9914.1.8
7thKings College 2[ crew ]6:45.7914.1.7

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43.4815.1.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:46.4515.1.3
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]7:50.3115.1.2
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:00.1815.1.6
6thMacleans College 1[ crew ]8:17.0815.1.8

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]6:56.3816.1.4
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:03.6516.1.6
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:05.9916.1.1
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:09.3416.1.8
B Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:11.0616.2.8
4thWentworth College 1[ crew ]7:14.0716.2.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19.6616.2.1

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]6:54.2017.1.6
6thBaradene College 1[ crew ]7:25.7017.1.7
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:29.9317.1.1

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:32.7418.1.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:33.8918.1.6
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.0118.1.1
---Macleans College 1[ crew ]RMV18.1.7

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]6:55.7819.1.5
5thRosehill College 1[ crew ]7:05.7319.1.7
8thGlendowie College 1[ crew ]7:24.7219.1.2
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.4719.2.3
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:17.3619.2.5
C Final [ race results ]
2ndKings College 2[ crew ]7:15.1119.3.3
3rdRosehill College 2[ crew ]7:20.3119.3.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:23.7819.3.4
6thOnewhero Area School 1[ crew ]7:54.7319.3.2
---Sancta Maria College 1[ crew ]NRR19.3.1

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:04.4520.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:12.8320.1.5
8thRosehill College 1[ crew ]8:39.3520.1.2
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:21.8120.2.4
C Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:25.9920.3.2
3rdMarist College 1[ crew ]8:33.7920.3.3
5thGlendowie College 1[ crew ]8:43.4520.3.7
7thRosehill College 2[ crew ]8:54.6120.3.1
8thEpsom Girls Grammar 3[ crew ]9:04.4220.3.6

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:16.0521.1.2
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:21.1321.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31.5221.1.1
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:36.9621.1.8
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:43.1021.1.7
B Final [ race results ]
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48.3921.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:51.2221.2.4
8thGlendowie College 1[ crew ]7:25.2321.2.2

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

B Final [ race results ]
6thHowick College 1[ crew ]8:42.0022.2.8
C Final [ race results ]
1stOnewhero Area School 1[ crew ]8:11.6722.3.7
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:39.1522.3.2

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:27.9623.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:29.3523.1.6
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:36.3423.1.1
---Auckland Grammar School 1[ crew ]SCR23.1.7

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:23.7324.1.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.7024.1.1
6thWentworth College 1[ crew ]7:56.6424.1.2
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]7:57.5024.1.7

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:25.1925.1.3
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:26.9025.1.5
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43.0225.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:44.1525.1.8
B Final [ race results ]
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:54.8325.2.1
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03.9825.2.2
C Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:39.5225.3.3
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:51.7225.3.2
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:00.4525.3.4
---Diocesan School For Girls 3[ crew ]DNS25.3.8

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]7:01.3926.1.2
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.3726.1.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:14.8426.1.1
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:17.4926.2.2
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:19.3626.2.6
6thGlendowie College 1[ crew ]7:32.9926.2.3
C Final [ race results ]
3rdACG Sunderland 1[ crew ]7:19.4426.3.2
---Pukekohe High School 2[ crew ]NRR26.3.8

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:18.3027.1.7
B Final [ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:30.4227.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:34.0827.2.1
8thMarist College 1[ crew ]8:44.9727.2.2

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:18.1328.1.6
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:20.3728.1.3
3rdRosehill College 1[ crew ]7:22.5228.1.5
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:32.4628.1.1
B Final [ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.0528.2.4
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:47.8928.2.1

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:02.1729.1.7
4thRosehill College 1[ crew ]8:03.5929.1.8
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:25.5129.1.3
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06.1129.2.5
7thOnewhero Area School 1[ crew ]8:47.8829.2.8
C Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:12.9329.3.1
4thMacleans College 1[ crew ]8:21.8929.3.4
6thGlendowie College 1[ crew ]8:32.8729.3.8
---Rutherford College 1[ crew ]DNF29.3.2

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.3430.1.4
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:11.0730.1.1
8thKings College 1[ crew ]7:20.6730.1.8
B Final [ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:09.3830.2.5
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:18.3530.2.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25.4830.2.6
7thACG Strathallan College 1[ crew ]7:32.8230.2.1
C Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15.0630.3.6
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:18.8830.3.8
3rdKings College 2[ crew ]7:19.8930.3.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:24.6730.3.4
8thPukekohe High School 1[ crew ]7:54.5330.3.1

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]6:57.1031.1.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:10.7331.1.1
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:11.3531.1.7

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:48.4132.1.6
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:50.5032.1.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:40.9533.1.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:01.6233.1.3
B Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08.9933.2.4
3rdRosehill College 1[ crew ]8:29.3533.2.3
4thMacleans College 2[ crew ]8:34.3933.2.6
---Macleans College 1[ crew ]RMV33.2.2

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:08.9434.1.1
B Final [ race results ]
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.8634.2.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33.6134.2.3

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:26.2735.1.5
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59.0035.1.1
B Final [ race results ]
1stWentworth College 1[ crew ]7:56.6835.2.4
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:24.1735.2.8
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:56.7935.2.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:13.4636.1.7
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:18.4636.1.4
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20.8236.1.2
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:22.6136.1.8

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:16.4537.1.5
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:18.8337.1.4
4thGlendowie College 1[ crew ]7:24.9737.1.7
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:41.4137.1.8

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]6:54.6238.1.6
6thKings College 3[ crew ]7:09.7938.1.7
---St Peter's College 1[ crew ]DNF38.1.8
B Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:59.4338.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18.0638.2.6
3rdSt Peter's College 2[ crew ]7:26.2738.2.8
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:29.6238.2.4
5thKings College 2[ crew ]7:29.9238.2.7
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:01.9938.2.1
---Pukekohe High School 1[ crew ]NRR38.2.2

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:04.4939.1.5
2ndBaradene College 1[ crew ]7:14.0639.1.3
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:23.5939.1.8
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38.9839.1.2
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:41.5239.1.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:54.6939.1.1

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16.3240.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19.1340.1.1
6thMacleans College 1[ crew ]7:21.9940.1.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:23.1840.1.8
B Final [ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20.3940.2.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:28.9940.2.5
4thGlendowie College 1[ crew ]7:29.9940.2.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33.8840.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:16.4440.2.1
C Final [ race results ]
---Auckland Grammar School 2[ crew ]CANCELLED40.3.4
---St Peter's College 1[ crew ]CANCELLED40.3.7

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:43.5541.1.4
B Final [ race results ]
6thRosehill College 1[ crew ]8:30.7641.2.6
7thACG Sunderland 1[ crew ]8:31.6541.2.7
---Epsom Girls Grammar 2[ crew ]NRR41.2.8

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]6:33.2342.1.7
4thSt Peter's College 1[ crew ]6:33.3042.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37.3542.1.5
8thRosehill College 1[ crew ]6:50.4842.1.2
B Final [ race results ]
3rdKings College 2[ crew ]6:57.0242.2.7
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57.9942.2.3
7thGlendowie College 1[ crew ]7:01.5942.2.2

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:45.0843.1.3
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.0843.1.6
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:33.0743.1.8
B Final [ race results ]
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:24.7843.2.4
7thBaradene College 1[ crew ]8:29.7043.2.1
8thBaradene College 2[ crew ]8:35.0743.2.3

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:01.7744.1.7
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13.0244.1.2
8thGlendowie College 1[ crew ]7:25.4544.1.1
B Final [ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:09.6644.2.6
4thRosehill College 1[ crew ]7:10.4144.2.3
6thMacleans College 1[ crew ]7:29.6444.2.2
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:29.8444.2.4

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:45.3645.1.4
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:22.0245.1.1
B Final [ race results ]
4thSancta Maria College 1[ crew ]8:05.1245.2.1
6thGlendowie College 1[ crew ]8:27.1645.2.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:37.3645.2.6
C Final [ race results ]
---Onewhero Area School 1[ crew ]CANCELLED45.3.2
---Mt Albert Grammar School 1[ crew ]CANCELLED45.3.3
---St Kentigern College 2[ crew ]CANCELLED45.3.4
---Pukekohe High School 2[ crew ]CANCELLED45.3.7

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stListon College 1[ crew ]7:33.2546.1.6
8thACG Sunderland 1[ crew ]8:01.4446.1.1
B Final [ race results ]
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:28.6546.2.3
---Glendowie College 1[ crew ]SCR46.2.7

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]6:53.0847.1.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:10.4447.1.4

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]5:44.0248.1.1
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]5:48.3448.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]5:51.2248.1.3
6thKings College 1[ crew ]5:56.3048.1.8
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:15.1848.1.2

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]6:59.6749.1.5
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:22.1749.1.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.2749.1.3
8thBaradene College 1[ crew ]7:49.2249.1.8

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:17.5250.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20.3850.1.7
6thGlendowie College 1[ crew ]6:38.2050.1.3
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:45.8550.1.1

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]7:27.871.1.2
6thRosehill College 1[ crew ]7:37.241.1.4
Semi-final 2[ race results ]
3rdListon College 1[ crew ]7:31.701.2.8
5thKings College 3[ crew ]7:33.871.2.7
6thKings College 1[ crew ]7:39.491.2.1

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thKings College 2[ crew ]7:28.463.1.3
5thKings College 1[ crew ]7:36.063.1.2
Semi-final 2[ race results ]
5thMassey High School 1[ crew ]7:39.333.2.3
Scratched crews (Semi-finals) 
YET TO RACEKGCA 3[ crew ]_:__:__3.2.3

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34.164.1.3
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:44.004.1.6
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:45.404.1.2
Semi-final 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39.254.2.5
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:46.484.2.2
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:01.804.2.1

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdKings College 1[ crew ]6:46.937.1.6
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50.177.1.4
Semi-final 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:44.577.2.5
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]6:45.177.2.1
3rdGlendowie College 1[ crew ]6:46.087.2.3
5thPukekohe High School 1[ crew ]6:47.967.2.4
6thSt Peter's College 1[ crew ]6:50.747.2.8

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:48.568.1.2
Semi-final 2[ race results ]
5thSancta Maria College 1[ crew ]8:38.768.2.2

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:18.619.1.4
Semi-final 2[ race results ]
3rdSancta Maria College 1[ crew ]7:11.449.2.3

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:58.1119.1.4
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:00.4319.1.3
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:14.7919.1.2
Semi-final 2[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:02.2719.2.4
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.1119.2.8

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58.7020.1.5
2ndKings College 1[ crew ]8:02.0320.1.3
3rdRosehill College 1[ crew ]8:08.0620.1.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:20.8120.1.2

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 2[ race results ]
---Howick College 1[ crew ]DNF22.2.1

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:22.8925.1.5
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:24.7325.1.2
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:34.0525.1.8
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:09.5925.1.1
Semi-final 2[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:32.5725.2.4
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:57.0925.2.1

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08.0626.1.7
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:12.4026.1.8
Semi-final 2[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:01.4026.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:03.1226.2.2
6thGlendowie College 1[ crew ]7:06.1626.2.8
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:15.8426.2.1

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:55.1629.1.5
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.7929.1.4
8thOnewhero Area School 1[ crew ]9:00.3929.1.2
Semi-final 2[ race results ]
2ndEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:02.6529.2.5
4thRosehill College 1[ crew ]8:08.8229.2.4

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.7930.1.5
4thKings College 1[ crew ]7:18.1030.1.2
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:29.6130.1.8
Semi-final 2[ race results ]
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:19.7730.2.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:23.0830.2.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:31.8830.2.7
8thACG Strathallan College 1[ crew ]8:00.7230.2.3

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
---Auckland Grammar School 1[ crew ]CANCELLED40.1.1
---Westlake Boys High School 1[ crew ]CANCELLED40.1.2
---Pukekohe High School 1[ crew ]CANCELLED40.1.6
---Glendowie College 1[ crew ]CANCELLED40.1.7
---St Kentigern College 1[ crew ]CANCELLED40.1.8
Semi-final 2[ race results ]
---Macleans College 1[ crew ]CANCELLED40.2.2
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]CANCELLED40.2.4
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]CANCELLED40.2.6
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]CANCELLED40.2.7

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
---St Kentigern College 1[ crew ]CANCELLED45.1.6
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]CANCELLED45.1.7
---Sancta Maria College 1[ crew ]CANCELLED45.1.8
Semi-final 2[ race results ]
---Glendowie College 1[ crew ]CANCELLED45.2.2
---Pukekohe High School 1[ crew ]CANCELLED45.2.3
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thKings College 2[ crew ]7:56.751.1.7
Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:41.801.2.4
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:09.741.2.2
Heat 3[ race results ]
4thListon College 1[ crew ]7:39.131.3.8
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:10.961.3.6
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:26.821.3.4
Heat 4[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:37.991.4.2
3rdKings College 1[ crew ]7:51.521.4.7
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:47.191.4.4
Heat 5[ race results ]
3rdKings College 3[ crew ]7:45.231.5.1
4thWentworth College 1[ crew ]7:46.321.5.3
7thRosehill College 2[ crew ]8:13.681.5.7

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:47.492.1.4
Heat 2[ race results ]
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:07.702.2.6

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 2[ crew ]7:38.973.1.4
3rdMassey High School 1[ crew ]8:03.213.1.1
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:08.353.1.3
---Kings College 3[ crew ]EXC3.1.7
Heat 2[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.773.2.8
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:10.823.2.6
Heat 3[ race results ]
4thPukekohe High School 2[ crew ]7:55.293.3.5
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:47.123.3.6
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:05.353.3.4
---Kings College 4[ crew ]EXC3.3.1
Heat 4[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:43.633.4.4
4thSt Peter's College 2[ crew ]8:10.103.4.5
5thGlendowie College 1[ crew ]8:11.883.4.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.243.4.2

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:38.744.1.4
7thEdgewater College 1[ crew ]8:45.864.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:01.084.2.6
8thGlendowie College 1[ crew ]9:05.194.2.1
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:47.524.3.8
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:30.714.3.6
8thMacleans College 1[ crew ]8:55.934.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:58.964.4.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:01.834.4.1
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:30.704.4.3
Heat 5[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49.674.5.7
2ndEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:57.814.5.4
4thRutherford College 1[ crew ]8:17.364.5.1
6thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:23.324.5.3
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:43.534.5.6

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.915.1.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.535.1.1
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:19.515.1.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:43.235.1.3
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:55.935.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:27.765.2.4
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:31.675.2.6
6thMacleans College 1[ crew ]7:38.995.2.2

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48.636.1.8
4thKings College 1[ crew ]8:10.896.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:53.936.1.2
8thGlendowie College 2[ crew ]9:17.246.1.4
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:45.796.2.8
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:04.586.2.7
Heat 3[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:04.246.3.7
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:10.286.3.3
6thWentworth College 1[ crew ]8:28.626.3.5

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:05.077.1.2
4thKings College 2[ crew ]7:18.367.1.8
8thACG Strathallan College 1[ crew ]8:11.137.1.4
Heat 2[ race results ]
7thKings College 4[ crew ]8:05.827.2.1
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.587.3.5
4thWentworth College 1[ crew ]7:20.037.3.2
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:49.987.3.4
Heat 4[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:57.607.4.2
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:05.607.4.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.187.4.8
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.297.4.7
8thKings College 3[ crew ]8:06.117.4.5
Heat 5[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]6:57.467.5.1
2ndKings College 1[ crew ]7:04.577.5.3
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:10.577.5.7
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:22.027.5.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:37.967.5.6

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thEdgewater College 1[ crew ]9:50.838.1.5
6thACG Strathallan College 1[ crew ]10:06.188.1.3
Heat 3[ race results ]
2ndSancta Maria College 1[ crew ]9:09.768.3.2
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:33.588.3.1
6thACG Sunderland 1[ crew ]9:42.208.3.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:13.668.3.5
Heat 4[ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:07.398.4.3
6thSancta Maria College 2[ crew ]9:50.678.4.6
Heat 5[ race results ]
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:35.818.5.5

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
6thPukekohe High School 2[ crew ]8:29.899.1.1
Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:35.189.2.8
2ndSancta Maria College 1[ crew ]7:38.039.2.3
5thMacleans College 1[ crew ]8:01.479.2.4
Heat 3[ race results ]
4thRosehill College 2[ crew ]7:59.039.3.8
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]9:00.999.3.4
7thGlendowie College 2[ crew ]9:35.909.3.2
Heat 4[ race results ]
5thGlendowie College 1[ crew ]7:55.949.4.6
6thKings College 1[ crew ]8:05.649.4.7
Heat 5[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.229.5.3
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:23.889.5.2

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:20.3110.1.4
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26.1310.1.3
5thKings College 1[ crew ]6:36.3110.1.5

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:47.2611.1.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50.5111.1.1
Heat 2[ race results ]
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:53.9811.2.7
5thRosehill College 1[ crew ]8:11.5111.2.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36.5211.2.2
7thEdgewater College 1[ crew ]9:09.7111.2.5
Heat 3[ race results ]
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:06.9511.3.1

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:24.8112.1.5
---Mt Albert Grammar School 1[ crew ]NRR12.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00.5912.2.2
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:11.2712.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16.3512.2.7
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37.3612.2.6

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWentworth College 1[ crew ]8:44.6013.1.7
5thSt Kentigern College 2[ crew ]9:13.6413.1.6
6thSt Kentigern College 3[ crew ]9:54.5413.1.2
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]NJ13.1.5
Heat 2[ race results ]
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:35.8013.2.3
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:11.9513.2.4
7thGlendowie College 1[ crew ]10:00.8813.2.5
Heat 3[ race results ]
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:15.6713.3.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:25.9913.3.2
Heat 4[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:11.2413.4.6
2ndBaradene College 2[ crew ]8:22.4813.4.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:58.7413.4.7
6thMacleans College 1[ crew ]9:07.7113.4.5
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:26.8613.4.3

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:39.2214.1.3
3rdKings College 2[ crew ]6:52.5714.1.6
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:33.5614.1.2
Heat 2[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:48.4814.2.7
4thSt Peter's College 1[ crew ]6:55.4414.2.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58.3114.2.6
6thKings College 3[ crew ]7:15.9414.2.2

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:19.1015.1.3
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:28.1815.1.6
4thMacleans College 1[ crew ]8:32.6115.1.4
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16.0815.2.6
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25.0815.2.3

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:46.2616.1.3
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:05.2416.1.4
8thSt Peter's College 1[ crew ]8:30.6516.1.5
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06.1816.2.1
3rdMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:25.0716.2.7
4thWentworth College 1[ crew ]7:38.7916.2.4
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:33.9416.2.5
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS16.2.2
Heat 3[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:07.3616.3.2
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:15.1916.3.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49.0416.3.3

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43.7617.1.4
5thWentworth College 1[ crew ]8:05.2917.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:20.7517.2.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:39.3817.2.6
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:25.0117.2.5

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01.3718.1.3
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:08.3118.1.5
6thMacleans College 1[ crew ]8:33.1718.1.4
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:46.3418.1.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:20.5819.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41.9919.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:00.0419.1.4
---St Peter's College 2[ crew ]NRR19.1.8
Heat 2[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:35.4519.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.7719.2.7
6thKings College 1[ crew ]8:17.6419.2.5
Heat 3[ race results ]
4thKings College 2[ crew ]8:01.8919.3.3
5thOnewhero Area School 1[ crew ]8:17.5819.3.5
6thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:17.5919.3.4
Heat 4[ race results ]
4thRosehill College 2[ crew ]8:00.3219.4.5
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:28.2819.4.7
Heat 5[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:37.3819.5.1
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:39.5719.5.2
5thSancta Maria College 1[ crew ]8:10.5619.5.3

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 3[ crew ]9:40.1820.1.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:54.7020.1.4
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:56.7820.2.3
4thMarist College 1[ crew ]9:30.0020.2.2
5thACG Sunderland 1[ crew ]9:52.0320.2.5
Heat 3[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:39.9420.3.2
3rdRosehill College 1[ crew ]9:01.4520.3.1
5thGlendowie College 1[ crew ]9:19.0020.3.7
Heat 4[ race results ]
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:14.8420.4.6
Heat 5[ race results ]
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:53.4820.5.4
5thRosehill College 2[ crew ]9:37.0820.5.5

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]6:57.8421.1.1
7thSacred Heart College (Auckland) 4[ crew ]9:33.0121.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43.4021.2.7
5thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:29.2421.2.5
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:39.8521.2.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:28.2921.2.2
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:28.7521.3.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34.0521.3.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:00.4521.3.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:09.4921.3.7
Heat 4[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:56.1121.4.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00.1921.4.4
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:18.5021.4.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:16.4321.4.3

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
7thGlendowie College 1[ crew ]9:31.2522.2.8
---Epsom Girls Grammar 2[ crew ]NRR22.2.5
Heat 3[ race results ]
7thGlendowie College 2[ crew ]10:35.3922.3.8
---Westlake Girls High School 1[ crew ]DNF22.3.5
Heat 4[ race results ]
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:58.5122.4.7
Heat 5[ race results ]
3rdHowick College 1[ crew ]8:57.2822.5.6
5thOnewhero Area School 1[ crew ]9:13.2922.5.1
6thEdgewater College 1[ crew ]9:25.0622.5.3

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55.7623.1.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.7623.1.2
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:12.6223.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:53.7323.2.5
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:13.6523.2.6

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:50.8824.1.8
5thWentworth College 1[ crew ]8:10.5324.1.5
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:14.2024.1.6
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:17.6124.1.1

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:06.7525.1.8
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:16.6325.1.3
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:06.6025.1.1
Heat 2[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:50.3025.2.2
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:20.4625.2.7
Heat 3[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:18.5025.3.3
Heat 4[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:56.7025.4.3
4thMacleans College 1[ crew ]8:33.5825.4.2
5thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:49.5825.4.5
7thEdgewater College 1[ crew ]9:18.4525.4.4
Heat 5[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06.8825.5.1
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:29.2025.5.7

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:33.9426.1.5
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:38.2726.1.4
5thKings College 4[ crew ]8:02.6826.1.2
6thWentworth College 2[ crew ]8:15.9326.1.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:48.3626.1.6
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:05.7226.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:21.9926.2.5
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:32.8826.2.2
4thPukekohe High School 2[ crew ]7:49.5126.2.7
7thSt Peter's College 2[ crew ]8:12.8126.2.4
Heat 3[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:29.2126.3.3
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:53.0826.3.1
Heat 4[ race results ]
4thWentworth College 1[ crew ]7:53.7726.4.5
Heat 5[ race results ]
3rdACG Sunderland 1[ crew ]7:54.2026.5.6
5thKings College 5[ crew ]7:59.8726.5.7
Heat 6[ race results ]
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:12.2426.6.5
Heat 7[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30.0826.7.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:50.8926.7.3

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 2[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:36.1227.2.2
4thMarist College 1[ crew ]9:00.1627.2.6
7thGlendowie College 2[ crew ]9:27.0127.2.7
Heat 3[ race results ]
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:38.5827.3.7
5thLong Bay College 1[ crew ]8:49.8927.3.6
Heat 4[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:41.1927.4.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:17.2327.4.7
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]NRR27.4.4

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:40.1828.1.5
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:41.3528.1.7
Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:50.1228.2.2
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:53.3828.2.8
5thWentworth College 1[ crew ]8:13.3428.2.5
7thKings College 1[ crew ]8:16.0228.2.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:36.7928.2.6
Heat 3[ race results ]
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:58.2528.3.6
5thGlendowie College 1[ crew ]8:17.0028.3.3
---Auckland Grammar School 1[ crew ]DNS28.3.7
Heat 4[ race results ]
1stMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:38.1228.4.7
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00.4128.4.6
8thPukekohe High School 2[ crew ]9:04.5028.4.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35.4029.1.5
7thPukekohe High School 2[ crew ]9:19.5429.1.2
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40.6729.2.7
3rdRutherford College 1[ crew ]9:06.4629.2.4
7thRutherford College 2[ crew ]9:57.4529.2.5
Heat 3[ race results ]
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:02.4029.3.8
Heat 4[ race results ]
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]10:23.1729.4.5
Heat 5[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:35.6329.5.1
2ndOnewhero Area School 1[ crew ]8:58.2829.5.2
6thEdgewater College 1[ crew ]9:22.5529.5.7
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:24.0229.5.4
Heat 6[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:33.7829.6.8
4thGlendowie College 1[ crew ]8:56.8029.6.4
Heat 7[ race results ]
3rdMacleans College 1[ crew ]8:51.1129.7.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:52.4329.7.4
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]DNF29.7.5

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11.6130.1.5
5thKings College 2[ crew ]7:46.3830.1.8
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:32.7730.1.6
Heat 2[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:39.9030.2.6
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.5230.2.8
5thGlendowie College 1[ crew ]8:08.7630.2.1
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:10.9930.2.3
Heat 3[ race results ]
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:48.7130.3.1
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:51.1930.3.3
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:52.5630.3.5
7thMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:05.2830.3.2
Heat 4[ race results ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:26.1230.4.5
7thKings College 3[ crew ]8:05.8030.4.2
Heat 5[ race results ]
2ndKings College 1[ crew ]7:30.7330.5.5
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:37.3730.5.1
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:41.4830.5.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:52.5330.5.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:03.0430.5.6

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26.9831.1.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:45.7131.1.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:49.0931.1.7

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:07.6832.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:15.4232.2.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:07.5433.1.7
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38.6633.1.5
4thMacleans College 2[ crew ]8:53.1833.1.2
Heat 2[ race results ]
4thRosehill College 1[ crew ]8:47.9033.2.4
5thMacleans College 1[ crew ]9:08.3633.2.2
Heat 3[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:13.1333.3.5
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]DNS33.3.4

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40.1934.1.3
5thGlendowie College 2[ crew ]7:43.5834.1.5
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:07.9634.1.1
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:14.7734.1.7
Heat 2[ race results ]
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:29.3334.2.5
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:37.7634.2.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01.0134.2.1
Heat 3[ race results ]
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.2834.3.6
7thGlendowie College 1[ crew ]8:09.9034.3.2
Heat 4[ race results ]
5thKings College 1[ crew ]8:01.2334.4.4
7thOnewhero Area School 1[ crew ]8:22.3634.4.3

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdWentworth College 1[ crew ]8:19.9835.1.6
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:02.6735.1.7
Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:15.6535.2.2
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:56.0435.3.5
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:48.6635.3.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56.0936.1.5
5thKings College 1[ crew ]7:04.3036.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:34.0636.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:42.5336.2.2
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:45.0336.2.3
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:49.7036.2.4

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:45.6137.1.4
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:10.4437.1.7
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36.3437.1.3
---Glendowie College 2[ crew ]NRR37.1.5
Heat 2[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:45.7437.2.3
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:09.6737.2.6

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:10.4538.1.2
4thMacleans College 1[ crew ]7:11.7038.1.4
5thKings College 2[ crew ]7:39.6738.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47.3838.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]7:04.9838.2.2
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:25.8438.2.3
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:56.6438.2.5
---Auckland Grammar School 1[ crew ]NRR38.2.6
Heat 3[ race results ]
2ndKings College 3[ crew ]6:59.2238.3.4
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23.5838.3.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:24.4638.3.3
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:24.7738.3.5

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:05.6739.1.2
2ndBaradene College 1[ crew ]7:17.4639.1.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:28.0639.1.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:30.8239.1.7
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:42.5839.1.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:47.3039.1.1
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:07.3839.1.8
Heat 2[ race results ]
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36.7939.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:45.3839.2.3

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:21.0340.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:50.4140.1.4
5thACG Strathallan College 1[ crew ]8:07.6840.1.1
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:43.7040.1.7
8thSt Kentigern College 2[ crew ]9:05.2940.1.8
Heat 2[ race results ]
2ndMacleans College 1[ crew ]7:09.6940.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13.3540.2.2
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:34.2440.2.3
Heat 3[ race results ]
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:22.7840.3.5
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:24.2640.3.1
7thMacleans College 2[ crew ]7:52.2940.3.4
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:33.5340.3.7
Heat 4[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08.6140.4.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10.5940.4.7
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:50.7040.4.1
7thSt Peter's College 2[ crew ]8:41.3140.4.5
Heat 5[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:15.7740.5.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:19.1140.5.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:58.3240.5.5

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:13.5641.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:19.8341.1.8
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34.9441.2.2
Heat 3[ race results ]
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:05.5441.3.1
7thWentworth College 1[ crew ]8:18.0241.3.2
Heat 4[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]8:01.9841.4.1
4thACG Sunderland 1[ crew ]8:15.7641.4.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:25.6541.4.7

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndRosehill College 1[ crew ]6:42.8242.1.2
5thKings College 2[ crew ]6:55.1242.1.6
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:37.4942.1.1
Heat 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40.0742.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:32.2842.3.4
2ndKings College 1[ crew ]6:34.4642.3.8
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56.8942.3.6
5thGlendowie College 1[ crew ]7:00.4142.3.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:08.1342.3.7
8thKings College 3[ crew ]8:02.4542.3.5

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:53.5443.1.1
4thBaradene College 2[ crew ]8:14.0143.1.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:29.6443.1.4
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]DNS43.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42.8943.2.7
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:03.8143.2.6
Heat 3[ race results ]
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:59.3943.3.4
5thBaradene College 1[ crew ]8:29.5643.3.1
6thMacleans College 1[ crew ]8:38.8543.3.3
7thEdgewater College 1[ crew ]8:58.5443.3.6

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdRosehill College 1[ crew ]7:24.0944.1.2
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:40.8944.1.4
6thMacleans College 2[ crew ]8:02.6644.1.5
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:06.8244.1.3
Heat 2[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:19.5844.2.2
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:28.7844.2.1
4thMacleans College 1[ crew ]7:29.6844.2.7
Heat 3[ race results ]
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07.0644.3.4
7thPukekohe High School 2[ crew ]8:23.5144.3.2
Heat 4[ race results ]
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08.6644.4.7
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:10.0644.4.5
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:26.7444.4.6

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]8:21.9045.1.4
4thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:40.0145.1.1
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:45.7745.1.6
Heat 2[ race results ]
3rdSancta Maria College 1[ crew ]8:09.6745.2.1
6thHowick College 1[ crew ]8:46.3445.2.4
---Westlake Girls High School 1[ crew ]DNF45.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:18.1945.3.3
3rdOnewhero Area School 1[ crew ]8:42.2645.3.5
6thOnewhero Area School 2[ crew ]8:58.3745.3.8
Heat 4[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:08.9245.4.5
5thRosehill College 1[ crew ]8:42.9545.4.3
Heat 5[ race results ]
4thMacleans College 1[ crew ]8:34.4845.5.4
Heat 6[ race results ]
4thPukekohe High School 2[ crew ]8:29.7545.6.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:35.4045.6.1
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:59.8145.6.4
Heat 7[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:02.1645.7.3
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:18.8945.7.7
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:25.6045.7.4
5thBaradene College 1[ crew ]8:35.3945.7.1

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
7thKings College 2[ crew ]8:46.0246.1.5
8thPukekohe High School 2[ crew ]8:59.6846.1.6
Heat 2[ race results ]
4thGlendowie College 1[ crew ]8:09.9746.2.5
Heat 3[ race results ]
2ndACG Sunderland 1[ crew ]8:03.9846.3.1
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:19.8146.3.3
Heat 4[ race results ]
1stListon College 1[ crew ]7:58.5446.4.8
6thACG Sunderland 2[ crew ]8:35.6546.4.3
7thKings College 1[ crew ]8:41.0146.4.1

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Westlake Girls High School 1[ crew ]CANCELLED47.1.3
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]CANCELLED47.1.4

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Auckland Grammar School 1[ crew ]CANCELLED48.1.3
---St Kentigern College 1[ crew ]CANCELLED48.1.4
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]CANCELLED48.1.5
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__48.1.1
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__48.1.8

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:24.3749.1.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40.6449.1.3
4thBaradene College 1[ crew ]8:04.6049.1.6
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:21.8449.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:54.1449.2.3

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:39.5750.1.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:15.5950.1.3
8thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]8:29.6450.1.2
Heat 2[ race results ]
2ndGlendowie College 1[ crew ]6:54.4750.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:59.0650.2.4
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:05.1850.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:14.4150.2.2
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:22.2850.2.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

Auckland/Northland's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA