NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Westlake Girls High School's approved colours
#73: Westlake Girls High School

SISSC 2023

NISSC 2023


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2013 Aon North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2022 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2013 Aon North Island Secondary Schools regatta results, filtered to show races with schools from the North Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:27.441.1.1
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:28.791.1.6
3rdWhanganui High School 1[ crew ]7:32.181.1.4
4thGlendowie College 1[ crew ]7:35.151.1.8
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:36.251.1.3
6thListon College 1[ crew ]7:44.071.1.7
7thWhakatane High School 1[ crew ]7:44.891.1.5
8thWhakatane High School 2[ crew ]7:57.191.1.2
B Final [ race results ]
1stMana College 1[ crew ]7:32.261.2.4
2ndFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:39.731.2.2
3rdRosehill College 1[ crew ]7:44.541.2.6
4thKings College 1[ crew ]7:49.301.2.3
5thKings College 3[ crew ]7:50.361.2.5
6thLindisfarne College 1[ crew ]7:55.411.2.1
7thFrancis Douglas Memorial College 2[ crew ]7:57.451.2.7
C Final [ race results ]
1stWentworth College 1[ crew ]7:28.161.3.6
2ndRotorua Boys High School 1[ crew ]7:34.081.3.7
3rdNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:38.431.3.5
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:41.241.3.8
5thCullinane College 1[ crew ]7:50.191.3.2
6thKings College 2[ crew ]7:55.131.3.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]8:02.511.3.1
8thAquinas College 1[ crew ]8:06.721.3.3

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:24.492.1.5
2ndWellington Girls College 1[ crew ]7:30.432.1.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:31.122.1.4
4thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:36.862.1.2
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:38.672.1.3
6thHillcrest High School 1[ crew ]7:43.852.1.7
7thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:47.682.1.1
8thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:01.862.1.8

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:17.743.1.4
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:24.843.1.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:26.203.1.2
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:26.873.1.6
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:29.643.1.3
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:39.843.1.1
7thKings College 2[ crew ]7:43.473.1.8
---Hamilton Boys High School 1[ crew ]SCR3.1.7
B Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:39.343.2.2
2ndKings College 1[ crew ]7:42.503.2.5
3rdScots College 1[ crew ]7:44.203.2.6
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:47.753.2.1
5thMassey High School 1[ crew ]7:49.013.2.4
6thCambridge High School 2[ crew ]7:52.643.2.3
7thWhanganui High School 1[ crew ]7:55.403.2.8
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:56.643.2.7
C Final [ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:45.403.3.2
2ndCambridge High School 3[ crew ]7:53.103.3.1
3rdSt Peter's College 2[ crew ]8:07.353.3.6
4thGlendowie College 1[ crew ]8:10.633.3.8
---Pukekohe High School 2[ crew ]NRR3.3.4
---Pukekohe High School 1[ crew ]NRR3.3.5
Scratched crews (Finals) 
YET TO RACEKGCA 4[ crew ]_:__:__3.3.7

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:27.014.1.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:44.074.1.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:47.734.1.5
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:50.234.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:52.694.1.8
6thOnslow College 1[ crew ]8:06.664.1.1
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:07.004.1.7
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:17.074.1.2
B Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:49.434.2.6
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:54.934.2.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:55.944.2.2
4thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:00.994.2.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:02.484.2.5
6thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12.744.2.1
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:18.714.2.7
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:45.654.2.8
C Final [ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:54.854.3.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:01.874.3.6
3rdTrident High School 1[ crew ]8:03.784.3.4
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:18.904.3.2
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:20.494.3.8
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:23.564.3.3
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:27.264.3.7
8thWellington Girls College 2[ crew ]8:33.894.3.1

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47.365.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:52.415.1.3
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:54.665.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07.305.1.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:16.405.1.7
6thWellington College 1[ crew ]7:18.125.1.2
7thWhanganui High School 1[ crew ]7:19.025.1.1
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:28.895.1.8

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26.586.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:34.316.1.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36.646.1.6
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:41.086.1.1
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:47.416.1.7
6thCambridge High School 1[ crew ]7:49.106.1.4
7thGlendowie College 1[ crew ]7:56.126.1.2
8thTe Awamutu College 1[ crew ]8:00.016.1.8
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:55.866.2.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:58.776.2.1
3rdKings College 1[ crew ]7:59.046.2.6
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:06.526.2.7
5thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:06.806.2.3
6thWhanganui High School 1[ crew ]8:07.166.2.8
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:14.456.2.2
8thWestern Heights High School 1[ crew ]8:17.906.2.5

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:35.907.1.3
2ndMacleans College 1[ crew ]6:41.987.1.4
3rdWhakatane High School 1[ crew ]6:43.337.1.5
4thGlendowie College 1[ crew ]6:49.327.1.7
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:51.207.1.1
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:51.817.1.6
7thKings College 1[ crew ]6:59.207.1.2
8thTauranga Boys College 1[ crew ]6:59.317.1.8
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]6:48.907.2.5
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:00.437.2.7
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01.047.2.1
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:01.287.2.6
5thSt Peter's School 2[ crew ]7:02.237.2.2
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14.087.2.8
7thHauraki Plains College 1[ crew ]7:14.337.2.3
---Westlake Boys High School 1[ crew ]SCR7.2.4
C Final [ race results ]
1stKings College 2[ crew ]6:50.827.3.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:51.907.3.4
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]6:56.687.3.7
4thWentworth College 1[ crew ]6:57.677.3.6
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:59.797.3.1
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:00.837.3.5
7thAquinas College 1[ crew ]7:05.867.3.2
8thWellington College 1[ crew ]7:27.077.3.8

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:19.228.1.5
2ndWhanganui High School 1[ crew ]8:22.608.1.8
3rdGisborne Girls High School 1[ crew ]8:25.578.1.4
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:28.518.1.6
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:35.138.1.2
6thQueen Margaret College 1[ crew ]8:40.858.1.7
7thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:46.808.1.3
8thSacred Heart College (Lower Hutt) 1[ crew ]8:49.538.1.1
B Final [ race results ]
1stSancta Maria College 1[ crew ]8:41.808.2.5
2ndSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:42.158.2.2
3rdIona College 1[ crew ]8:42.868.2.3
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:56.558.2.6
5thWoodford House 1[ crew ]9:00.688.2.1
6thTrident High School 1[ crew ]9:04.138.2.7
---Otumoetai College 1[ crew ]SCR8.2.4
C Final [ race results ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]8:45.358.3.4
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:57.058.3.6
3rdTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:02.058.3.2
4thQueen Margaret College 3[ crew ]9:08.008.3.7
5thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:09.518.3.5
6thQueen Margaret College 2[ crew ]9:17.628.3.3
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:21.658.3.1
8thOtumoetai College 2[ crew ]9:51.258.3.8

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:07.959.1.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:13.669.1.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15.199.1.5
4thSancta Maria College 1[ crew ]7:18.829.1.2
5thRosehill College 1[ crew ]7:26.239.1.6
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:28.449.1.7
7thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:28.739.1.8
8thWestern Heights High School 2[ crew ]7:51.309.1.1
B Final [ race results ]
1stTuakau College 1[ crew ]7:30.359.2.4
2ndOnslow College 1[ crew ]7:32.429.2.3
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:35.849.2.2
4thWhanganui High School 1[ crew ]7:36.029.2.1
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:38.469.2.7
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:52.139.2.5
---Scots College 1[ crew ]SCR9.2.6
C Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:21.789.3.4
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:25.309.3.5
3rdNapier Boys High School 1[ crew ]7:32.559.3.7
4thGlendowie College 1[ crew ]7:37.079.3.2
5thMacleans College 1[ crew ]7:41.979.3.1
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:55.169.3.3
7thScots College 2[ crew ]8:16.099.3.8
---Rosehill College 2[ crew ]NRR9.3.6

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:58.4210.1.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]5:59.7910.1.6
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:02.0310.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:02.1010.1.5
5thKings College 1[ crew ]6:15.3010.1.2
6thWellington College 1[ crew ]6:18.3010.1.7

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:14.0011.1.5
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:20.0111.1.6
3rdWhanganui High School 1[ crew ]7:24.2511.1.4
4thHillcrest High School 1[ crew ]7:25.1611.1.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.0711.1.8
6thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:30.3311.1.3
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:42.7311.1.2
8thPukekohe High School 1[ crew ]8:09.5111.1.1
B Final [ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:29.9511.2.3
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:39.3411.2.1
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:41.2011.2.5
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:41.3611.2.4
5thRosehill College 1[ crew ]7:43.0911.2.2
6thCambridge High School 2[ crew ]7:45.1011.2.6
7thWellington Girls College 2[ crew ]7:47.1111.2.7
8thNga Tawa Diocesan School 2[ crew ]7:58.8611.2.8

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43.4312.1.4
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:44.9412.1.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46.5212.1.3
4thOnslow College 1[ crew ]6:48.5112.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:52.9912.1.8
6thWellington College 1[ crew ]6:55.4612.1.7
7thGlendowie College 1[ crew ]6:56.4012.1.2
8thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:22.7512.1.1

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:27.8713.1.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:41.6613.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:43.3313.1.6
4thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:50.4513.1.4
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:01.2513.1.8
6thBaradene College 2[ crew ]8:02.2213.1.2
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:09.5413.1.1
8thWentworth College 1[ crew ]8:15.0613.1.7
B Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:10.0913.2.1
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:12.9513.2.5
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:31.0513.2.3
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:35.2013.2.7
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:43.7613.2.8
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:50.9413.2.2
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:14.2013.2.4
---Tauranga Girls College 1[ crew ]SCR13.2.6

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:17.0714.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:20.8114.1.2
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:21.5114.1.3
4thKings College 1[ crew ]6:21.7114.1.4
5thCambridge High School 1[ crew ]6:38.5114.1.6
6thSt Peter's College 1[ crew ]6:40.9914.1.8
7thKings College 2[ crew ]6:45.7914.1.7
8thWestern Heights High School 1[ crew ]7:08.6214.1.1

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:43.4815.1.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:46.4515.1.3
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:48.7915.1.5
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]7:50.3115.1.2
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:00.1815.1.6
6thMacleans College 1[ crew ]8:17.0815.1.8
7thWhanganui High School 1[ crew ]8:24.3315.1.1
---Cambridge High School 1[ crew ]SCR15.1.7

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46.1016.1.5
2ndOnslow College 1[ crew ]6:49.6116.1.3
3rdMacleans College 1[ crew ]6:56.3816.1.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59.5916.1.7
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:03.6516.1.6
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:05.9916.1.1
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:09.3416.1.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:22.6516.1.2
B Final [ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:07.0916.2.4
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:10.6516.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:11.0616.2.8
4thWentworth College 1[ crew ]7:14.0716.2.6
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:19.6616.2.1
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:22.1016.2.7
7thOnslow College 2[ crew ]7:26.0316.2.5
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:17.6716.2.2

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]6:54.2017.1.6
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:57.0617.1.5
3rdWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:02.2417.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:06.9917.1.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:19.2517.1.2
6thBaradene College 1[ crew ]7:25.7017.1.7
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:29.9317.1.1
8thWellington Girls College 1[ crew ]7:49.1717.1.8

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:32.7418.1.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:33.8918.1.6
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:36.6018.1.5
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:39.1118.1.3
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:03.0118.1.1
6thSt Peter's School 1[ crew ]8:04.0218.1.2
---Macleans College 1[ crew ]RMV18.1.7

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:48.3419.1.4
2ndSt Peter's College 1[ crew ]6:55.7819.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:57.3919.1.1
4thWestern Heights High School 1[ crew ]6:57.9819.1.3
5thRosehill College 1[ crew ]7:05.7319.1.7
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09.3819.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:18.2919.1.8
8thGlendowie College 1[ crew ]7:24.7219.1.2
B Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.4719.2.3
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:15.9319.2.4
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:17.3619.2.5
4thCullinane College 1[ crew ]7:23.3019.2.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:24.5419.2.6
6thSt Peter's School 2[ crew ]7:31.9119.2.7
7thAquinas College 1[ crew ]7:31.9619.2.1
8thWellington College 1[ crew ]7:39.1219.2.8
C Final [ race results ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]7:15.0619.3.7
2ndKings College 2[ crew ]7:15.1119.3.3
3rdRosehill College 2[ crew ]7:20.3119.3.5
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:23.7819.3.4
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:32.7719.3.6
6thOnewhero Area School 1[ crew ]7:54.7319.3.2
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:01.7119.3.8
---Sancta Maria College 1[ crew ]NRR19.3.1
Scratched crews (Finals) 
SCRGBHS 1[ crew ]_:__:__19.3.2

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:04.4520.1.3
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]8:06.0820.1.4
3rdWoodford House 1[ crew ]8:07.9320.1.6
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:12.8320.1.5
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:15.6120.1.8
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:25.6520.1.7
7thParaparaumu College 1[ crew ]8:36.0720.1.1
8thRosehill College 1[ crew ]8:39.3520.1.2
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:21.8120.2.4
2ndTauranga Girls College 2[ crew ]8:31.8320.2.7
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]8:40.6620.2.6
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:42.8220.2.5
5thWhakatane High School 1[ crew ]8:44.6720.2.2
6thWellington Girls College 1[ crew ]8:47.8520.2.8
7thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:48.1120.2.3
8thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:49.6220.2.1
C Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:25.9920.3.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:26.8720.3.4
3rdMarist College 1[ crew ]8:33.7920.3.3
4thParaparaumu College 2[ crew ]8:41.7820.3.5
5thGlendowie College 1[ crew ]8:43.4520.3.7
6thJohn Paul College 1[ crew ]8:47.3320.3.8
7thRosehill College 2[ crew ]8:54.6120.3.1
8thEpsom Girls Grammar 3[ crew ]9:04.4220.3.6

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:12.8621.1.4
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:16.0521.1.2
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:21.1321.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:31.5221.1.1
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:33.4021.1.3
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]6:36.9621.1.8
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:43.1021.1.7
8thHamilton Boys High School 3[ crew ]6:43.5621.1.5
B Final [ race results ]
1stWellington College 1[ crew ]6:33.8521.2.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:41.5721.2.8
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]6:42.3721.2.5
4thWhanganui High School 1[ crew ]6:46.5421.2.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:48.3921.2.3
6thSt Kentigern College 1[ crew ]6:51.2221.2.4
7thOnslow College 1[ crew ]6:54.7321.2.1
8thGlendowie College 1[ crew ]7:25.2321.2.2

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:46.5722.1.4
2ndWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:47.1522.1.5
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:54.2922.1.3
4thBethlehem College 1[ crew ]8:05.3822.1.6
5thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:12.5922.1.2
6thKatikati College 1[ crew ]8:13.5322.1.1
7thHillcrest High School 1[ crew ]8:14.2722.1.7
8thSacred Heart College (Napier) 1[ crew ]8:23.6122.1.8
B Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:18.5922.2.5
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:22.1722.2.6
3rdTrident High School 1[ crew ]8:25.4222.2.4
4thSacred Heart College (Napier) 2[ crew ]8:32.2622.2.3
5thHastings Girls High School 1[ crew ]8:37.8822.2.7
6thHowick College 1[ crew ]8:42.0022.2.8
7thTauranga Girls College 1[ crew ]8:55.7422.2.1
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]SCR22.2.2
C Final [ race results ]
1stOnewhero Area School 1[ crew ]8:11.6722.3.7
2ndSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:17.9722.3.5
3rdNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]8:29.9522.3.1
4thCambridge High School 3[ crew ]8:31.6422.3.3
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:39.1522.3.2
6thTe Awamutu College 1[ crew ]8:58.2822.3.6
7thKapiti College 2[ crew ]9:03.9522.3.8
---Hastings Girls High School 2[ crew ]NRR22.3.4

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:24.5623.1.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:27.9623.1.3
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]6:29.3523.1.6
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:31.0923.1.2
5thTauranga Boys College 1[ crew ]6:35.7223.1.5
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]6:36.3423.1.1
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:56.5823.1.8
---Auckland Grammar School 1[ crew ]SCR23.1.7

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:21.6124.1.4
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:23.7324.1.3
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:28.7724.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.7024.1.1
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:39.0024.1.6
6thWentworth College 1[ crew ]7:56.6424.1.2
7thWestlake Girls High School 2[ crew ]7:57.5024.1.7

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:25.1925.1.3
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:26.4225.1.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:26.9025.1.5
4thCambridge High School 1[ crew ]7:29.3925.1.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:31.3025.1.2
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43.0225.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]7:44.1525.1.8
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:48.0725.1.1
B Final [ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:39.6125.2.5
2ndGisborne Girls High School 1[ crew ]7:42.8625.2.3
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:50.2225.2.4
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:54.8325.2.1
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:55.0125.2.6
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:02.1925.2.7
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:03.9825.2.2
C Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:39.5225.3.3
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:51.7225.3.2
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]7:58.3325.3.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:00.4525.3.4
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:08.6325.3.5
6thCullinane College 1[ crew ]8:10.3725.3.1
---Nga Tawa Diocesan School 1[ crew ]NRR25.3.6
---Diocesan School For Girls 3[ crew ]DNS25.3.8

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:48.6026.1.5
2ndLindisfarne College 1[ crew ]6:49.4426.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:56.5526.1.7
4thRosehill College 1[ crew ]7:01.3926.1.2
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:03.7126.1.3
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:05.2326.1.6
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:05.3726.1.8
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:14.8426.1.1
B Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:17.4926.2.2
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:19.3626.2.6
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:20.2126.2.8
4thWhakatane High School 2[ crew ]7:24.8026.2.5
5thHauraki Plains College 2[ crew ]7:27.0426.2.7
6thGlendowie College 1[ crew ]7:32.9926.2.3
7thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:43.3626.2.4
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:53.1826.2.1
C Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:15.7126.3.6
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:18.0026.3.1
3rdACG Sunderland 1[ crew ]7:19.4426.3.2
4thCullinane College 1[ crew ]7:27.0426.3.5
5thWellington College 1[ crew ]7:33.3626.3.3
6thLindisfarne College 2[ crew ]7:44.4926.3.7
---Otumoetai College 1[ crew ]NRR26.3.4
---Pukekohe High School 2[ crew ]NRR26.3.8

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:09.7627.1.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:13.8027.1.6
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:18.3027.1.7
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:20.6727.1.5
5thTe Awamutu College 1[ crew ]8:21.9027.1.8
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:22.9327.1.4
7thParaparaumu College 1[ crew ]8:37.7527.1.2
8thNapier Girls High School 1[ crew ]8:42.2927.1.1
B Final [ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:15.0127.2.6
2ndKapiti College 1[ crew ]8:22.0727.2.4
3rdRosehill College 1[ crew ]8:30.4227.2.3
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:34.0827.2.1
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:34.3727.2.7
6thCambridge High School 2[ crew ]8:36.4427.2.5
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:38.2227.2.8
8thMarist College 1[ crew ]8:44.9727.2.2

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:18.1328.1.6
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:20.3728.1.3
3rdRosehill College 1[ crew ]7:22.5228.1.5
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:24.4028.1.4
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30.2228.1.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:32.4628.1.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:34.2028.1.8
8thMana College 1[ crew ]7:48.4328.1.7
B Final [ race results ]
1stFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:29.5228.2.6
2ndCambridge High School 2[ crew ]7:30.3428.2.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:35.0528.2.4
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:38.9028.2.2
5thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:44.3028.2.5
6thOnslow College 1[ crew ]7:44.8728.2.8
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:47.8928.2.1
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:51.9328.2.7

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:56.7029.1.6
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]7:59.9529.1.4
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:02.1729.1.7
4thRosehill College 1[ crew ]8:03.5929.1.8
5thWhanganui High School 1[ crew ]8:11.4729.1.5
6thOtumoetai College 1[ crew ]8:12.1129.1.1
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:25.5129.1.3
8thWestern Heights High School 2[ crew ]8:33.9829.1.2
B Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:06.1129.2.5
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]8:12.2429.2.4
3rdNapier Girls High School 1[ crew ]8:15.9829.2.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:24.9429.2.3
5thTauranga Girls College 1[ crew ]8:29.3729.2.6
6thOnslow College 1[ crew ]8:41.7029.2.7
7thOnewhero Area School 1[ crew ]8:47.8829.2.8
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:57.3529.2.1
C Final [ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:12.9329.3.1
2ndTrident High School 1[ crew ]8:16.6929.3.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]8:19.8629.3.7
4thMacleans College 1[ crew ]8:21.8929.3.4
5thWhanganui High School 2[ crew ]8:25.6629.3.3
6thGlendowie College 1[ crew ]8:32.8729.3.8
7thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:50.3329.3.6
---Rutherford College 1[ crew ]DNF29.3.2

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.3430.1.4
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04.9130.1.3
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:08.7130.1.7
4thWhakatane High School 1[ crew ]7:09.3330.1.5
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:11.0730.1.1
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:12.2830.1.6
7thCambridge High School 1[ crew ]7:16.2930.1.2
8thKings College 1[ crew ]7:20.6730.1.8
B Final [ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:08.3430.2.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:09.3830.2.5
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14.2230.2.4
4thWellington College 1[ crew ]7:18.1930.2.7
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:18.3530.2.3
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:25.4830.2.6
7thACG Strathallan College 1[ crew ]7:32.8230.2.1
C Final [ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:15.0630.3.6
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:18.8830.3.8
3rdKings College 2[ crew ]7:19.8930.3.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:24.6730.3.4
5thWhanganui High School 1[ crew ]7:38.8530.3.7
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:43.3830.3.3
7thOnslow College 2[ crew ]7:47.6230.3.5
8thPukekohe High School 1[ crew ]7:54.5330.3.1

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:46.0531.1.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:50.1631.1.5
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]6:55.5331.1.2
4thSt Peter's School 1[ crew ]6:55.8831.1.3
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]6:57.1031.1.6
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:10.7331.1.1
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:11.3531.1.7

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]6:41.4232.1.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:45.9232.1.5
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:48.4132.1.6
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:50.5032.1.3
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]6:58.2632.1.2
6thAquinas College 1[ crew ]7:16.8532.1.8
7thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:21.5032.1.1
8thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:32.7132.1.7

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:40.9533.1.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]7:46.1433.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:49.4433.1.6
4thJohn Paul College 1[ crew ]7:50.8133.1.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:01.6133.1.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:01.6233.1.3
7thWellington Girls College 1[ crew ]8:17.9533.1.8
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:20.0733.1.7
B Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:08.9933.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:13.5933.2.5
3rdRosehill College 1[ crew ]8:29.3533.2.3
4thMacleans College 2[ crew ]8:34.3933.2.6
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:39.8233.2.7
6thTrident High School 1[ crew ]8:40.2333.2.1
---Macleans College 1[ crew ]RMV33.2.2

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]6:51.1734.1.6
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]6:52.4334.1.5
3rdSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]6:54.6734.1.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:00.9634.1.8
5thWellington College 1[ crew ]7:07.6434.1.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:08.9434.1.1
7thJohn Paul College 1[ crew ]7:10.7134.1.4
8thTauranga Boys College 2[ crew ]7:23.5034.1.7
B Final [ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:14.8034.2.1
2ndWhanganui High School 1[ crew ]7:15.7334.2.6
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:26.2434.2.5
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:27.8634.2.8
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:30.4234.2.2
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.8634.2.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33.6134.2.3
8thSt Peter's School 1[ crew ]7:37.3034.2.7

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:26.2735.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:37.9635.1.2
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:38.6835.1.4
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:42.8435.1.3
5thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:44.6635.1.7
6thWhanganui High School 1[ crew ]7:48.1235.1.8
7thTauranga Girls College 1[ crew ]7:58.3735.1.6
8thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:59.0035.1.1
B Final [ race results ]
1stWentworth College 1[ crew ]7:56.6835.2.4
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:07.2535.2.6
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:11.4835.2.3
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:24.1735.2.8
5thOnslow College 1[ crew ]8:24.9235.2.1
6thWellington Girls College 2[ crew ]8:34.9435.2.5
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:37.1535.2.7
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:56.7935.2.2

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:10.4436.1.5
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:13.4636.1.7
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:17.4136.1.6
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:18.4636.1.4
5thOnslow College 1[ crew ]6:19.0736.1.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20.8236.1.2
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:22.6136.1.8
8thWellington College 1[ crew ]6:51.3836.1.1

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:16.4537.1.5
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:18.8337.1.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]7:20.6537.1.3
4thGlendowie College 1[ crew ]7:24.9737.1.7
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:41.4137.1.8
6thWellington Girls College 1[ crew ]7:43.0037.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:48.5337.1.2
8thWestern Heights High School 1[ crew ]8:03.7537.1.1

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:50.4638.1.4
2ndRosehill College 1[ crew ]6:54.6238.1.6
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:55.9138.1.3
4thWhakatane High School 1[ crew ]6:58.3938.1.5
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01.5538.1.2
6thKings College 3[ crew ]7:09.7938.1.7
7thOnslow College 1[ crew ]7:15.8838.1.1
---St Peter's College 1[ crew ]DNF38.1.8
B Final [ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:59.4338.2.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:18.0638.2.6
3rdSt Peter's College 2[ crew ]7:26.2738.2.8
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:29.6238.2.4
5thKings College 2[ crew ]7:29.9238.2.7
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:35.4238.2.3
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:01.9938.2.1
---Pukekohe High School 1[ crew ]NRR38.2.2

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:04.4939.1.5
2ndBaradene College 1[ crew ]7:14.0639.1.3
3rdWellington Girls College 1[ crew ]7:19.8839.1.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:23.5939.1.8
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:30.5639.1.4
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:38.9839.1.2
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:41.5239.1.7
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:54.6939.1.1

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04.2640.1.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:15.0440.1.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16.3240.1.6
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:19.1340.1.1
5thOnslow College 1[ crew ]7:19.2940.1.4
6thMacleans College 1[ crew ]7:21.9940.1.7
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:23.1840.1.8
8thSt Patrick's College 1[ crew ]7:28.6640.1.2
B Final [ race results ]
1stAotea College 1[ crew ]7:15.1740.2.6
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:20.3940.2.3
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:28.9940.2.5
4thGlendowie College 1[ crew ]7:29.9940.2.7
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:33.8840.2.2
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:34.4840.2.8
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:16.4440.2.1
---Hamilton Boys High School 3[ crew ]SCR40.2.4
C Final [ race results ]
---Aquinas College 1[ crew ]CANCELLED40.3.1
---Tauranga Boys College 1[ crew ]CANCELLED40.3.2
---Whanganui High School 2[ crew ]CANCELLED40.3.3
---Auckland Grammar School 2[ crew ]CANCELLED40.3.4
---Whanganui High School 1[ crew ]CANCELLED40.3.5
---Tauranga Boys College 2[ crew ]CANCELLED40.3.6
---St Peter's College 1[ crew ]CANCELLED40.3.7
---Onslow College 2[ crew ]CANCELLED40.3.8

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:43.5541.1.4
2ndNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:48.1541.1.8
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:50.4341.1.3
4thParaparaumu College 1[ crew ]7:51.0141.1.7
5thWestern Heights High School 1[ crew ]7:58.4641.1.5
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:05.5641.1.1
7thWellington Girls College 2[ crew ]8:20.7741.1.2
8thJohn Paul College 1[ crew ]8:31.3141.1.6
B Final [ race results ]
1stWestern Heights High School 2[ crew ]8:07.4141.2.3
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:09.9141.2.1
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:10.9441.2.4
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:19.4241.2.5
5thTrident High School 1[ crew ]8:28.2141.2.2
6thRosehill College 1[ crew ]8:30.7641.2.6
7thACG Sunderland 1[ crew ]8:31.6541.2.7
---Epsom Girls Grammar 2[ crew ]NRR41.2.8

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:31.2042.1.4
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:32.6542.1.1
3rdKings College 1[ crew ]6:33.2342.1.7
4thSt Peter's College 1[ crew ]6:33.3042.1.3
5thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:37.3542.1.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43.6842.1.6
7thOnslow College 1[ crew ]6:49.2842.1.8
8thRosehill College 1[ crew ]6:50.4842.1.2
B Final [ race results ]
1stWellington College 1[ crew ]6:52.0442.2.5
2ndWhanganui High School 1[ crew ]6:55.4942.2.1
3rdKings College 2[ crew ]6:57.0242.2.7
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:57.9942.2.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:00.5742.2.6
6thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:01.1642.2.4
7thGlendowie College 1[ crew ]7:01.5942.2.2
8thCambridge High School 1[ crew ]7:08.2942.2.8

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:28.8043.1.4
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:35.6043.1.5
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:45.0843.1.3
4thChilton St James School 1[ crew ]7:49.8043.1.2
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:55.8943.1.1
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.0843.1.6
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:15.3143.1.7
8thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:33.0743.1.8
B Final [ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:56.9443.2.6
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]8:10.5743.2.7
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:12.5943.2.8
4thKapiti College 1[ crew ]8:15.6243.2.5
5thTuakau College 1[ crew ]8:23.1443.2.2
6thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:24.7843.2.4
7thBaradene College 1[ crew ]8:29.7043.2.1
8thBaradene College 2[ crew ]8:35.0743.2.3

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:41.5044.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:46.7644.1.4
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:50.8244.1.3
4thWestern Heights High School 1[ crew ]6:55.7744.1.6
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:01.7744.1.7
6thScots College 1[ crew ]7:09.3844.1.8
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13.0244.1.2
8thGlendowie College 1[ crew ]7:25.4544.1.1
B Final [ race results ]
1stNapier Boys High School 1[ crew ]7:07.0344.2.8
2ndFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:08.2944.2.7
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:09.6644.2.6
4thRosehill College 1[ crew ]7:10.4144.2.3
5thOnslow College 1[ crew ]7:14.9044.2.5
6thMacleans College 1[ crew ]7:29.6444.2.2
7thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:29.8444.2.4
8thWellington College 1[ crew ]7:34.8044.2.1

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:43.7545.1.2
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:45.3645.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:45.9345.1.5
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:49.7145.1.7
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:58.0345.1.6
6thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]8:02.5145.1.8
7thOtumoetai College 1[ crew ]8:06.4645.1.3
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:22.0245.1.1
B Final [ race results ]
1stQueen Margaret College 1[ crew ]8:01.6745.2.8
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:02.9445.2.2
3rdWhanganui High School 1[ crew ]8:04.4245.2.5
4thSancta Maria College 1[ crew ]8:05.1245.2.1
5thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:05.7145.2.3
6thGlendowie College 1[ crew ]8:27.1645.2.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:37.3645.2.6
---Tauranga Girls College 1[ crew ]NRR45.2.7
C Final [ race results ]
---Otumoetai College 2[ crew ]CANCELLED45.3.1
---Onewhero Area School 1[ crew ]CANCELLED45.3.2
---Mt Albert Grammar School 1[ crew ]CANCELLED45.3.3
---St Kentigern College 2[ crew ]CANCELLED45.3.4
---Hastings Girls High School 1[ crew ]CANCELLED45.3.5
---Te Awamutu College 1[ crew ]CANCELLED45.3.6
---Pukekohe High School 2[ crew ]CANCELLED45.3.7
---Rotorua Girls High School 1[ crew ]CANCELLED45.3.8

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stListon College 1[ crew ]7:33.2546.1.6
2ndFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:34.6846.1.3
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:36.6546.1.4
4thLindisfarne College 1[ crew ]7:36.7946.1.7
5thTe Awamutu College 1[ crew ]7:48.0046.1.5
6thOnslow College 1[ crew ]7:51.6446.1.8
7thWhakatane High School 2[ crew ]7:56.4446.1.2
8thACG Sunderland 1[ crew ]8:01.4446.1.1
B Final [ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:07.5646.2.1
2ndCullinane College 1[ crew ]8:07.9446.2.6
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:09.7846.2.4
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:10.2146.2.5
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:25.9646.2.8
6thPukekohe High School 1[ crew ]8:28.6546.2.3
7thNapier Boys High School 1[ crew ]8:31.1846.2.2
---Glendowie College 1[ crew ]SCR46.2.7

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]6:48.3447.1.5
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:52.5147.1.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]6:53.0847.1.3
4thWellington Girls College 1[ crew ]6:58.6247.1.2
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:10.4447.1.4

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]5:42.6748.1.4
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]5:44.0248.1.1
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]5:48.3448.1.5
4thSt Kentigern College 1[ crew ]5:51.2248.1.3
5thTauranga Boys College 1[ crew ]5:52.2948.1.6
6thKings College 1[ crew ]5:56.3048.1.8
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]5:59.4548.1.7
8thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:15.1848.1.2

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]6:59.6749.1.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:06.4149.1.4
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:07.3349.1.6
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:22.1749.1.7
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:30.2749.1.3
6thHastings Girls High School 1[ crew ]7:33.2849.1.2
7thOnslow College 1[ crew ]7:42.9349.1.1
8thBaradene College 1[ crew ]7:49.2249.1.8

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stScots College 1[ crew ]6:17.4450.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:17.5250.1.4
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:20.3850.1.7
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:22.7950.1.2
5thOnslow College 1[ crew ]6:37.6050.1.8
6thGlendowie College 1[ crew ]6:38.2050.1.3
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:43.4950.1.6
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:45.8550.1.1

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]7:23.271.1.8
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:25.621.1.3
3rdWhakatane High School 2[ crew ]7:27.411.1.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:27.871.1.2
5thMana College 1[ crew ]7:32.971.1.5
6thRosehill College 1[ crew ]7:37.241.1.4
7thFrancis Douglas Memorial College 2[ crew ]7:59.151.1.7
---Hillcrest High School 1[ crew ]NRR1.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:26.101.2.2
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:31.541.2.4
3rdListon College 1[ crew ]7:31.701.2.8
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:32.951.2.5
5thKings College 3[ crew ]7:33.871.2.7
6thKings College 1[ crew ]7:39.491.2.1
7thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:43.331.2.6
8thLindisfarne College 1[ crew ]7:54.391.2.3

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]7:17.253.1.4
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:21.643.1.5
3rdWellington College 1[ crew ]7:25.823.1.6
4thKings College 2[ crew ]7:28.463.1.3
5thKings College 1[ crew ]7:36.063.1.2
6thCambridge High School 2[ crew ]7:36.273.1.7
7thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:58.883.1.8
8thWhanganui High School 1[ crew ]8:10.043.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:15.643.2.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:20.553.2.6
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:29.263.2.4
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:33.063.2.7
5thMassey High School 1[ crew ]7:39.333.2.3
6thScots College 1[ crew ]7:40.123.2.1
7thCambridge High School 1[ crew ]7:42.623.2.2
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:09.193.2.8
Scratched crews (Semi-finals) 
YET TO RACEKGCA 3[ crew ]_:__:__3.2.3

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:24.194.1.4
2ndEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34.164.1.3
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:44.004.1.6
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:45.234.1.5
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:45.404.1.2
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]7:54.824.1.7
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:00.234.1.1
8thWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:06.934.1.8
Semi-final 2[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:39.254.2.5
2ndHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:43.444.2.4
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:46.484.2.2
4thOnslow College 1[ crew ]7:47.754.2.7
5thTauranga Girls College 1[ crew ]7:49.014.2.3
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:49.744.2.6
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:01.804.2.1
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:25.824.2.8

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:35.817.1.3
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:39.067.1.5
3rdKings College 1[ crew ]6:46.937.1.6
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:48.787.1.8
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:50.177.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]6:58.127.1.1
7thCambridge High School 1[ crew ]7:02.157.1.7
8thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:10.827.1.2
Semi-final 2[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:44.577.2.5
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]6:45.177.2.1
3rdGlendowie College 1[ crew ]6:46.087.2.3
4thHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47.877.2.6
5thPukekohe High School 1[ crew ]6:47.967.2.4
6thSt Peter's College 1[ crew ]6:50.747.2.8
7thSt Peter's School 2[ crew ]7:00.887.2.2
8thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:03.997.2.7

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:24.348.1.4
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]8:30.948.1.5
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:37.338.1.6
4thSacred Heart College (Lower Hutt) 1[ crew ]8:43.008.1.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]8:47.388.1.8
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:48.568.1.2
7thTrident High School 1[ crew ]8:53.478.1.1
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]DNS8.1.7
Semi-final 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:19.068.2.4
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:24.398.2.5
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:29.648.2.1
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:33.528.2.6
5thSancta Maria College 1[ crew ]8:38.768.2.2
6thIona College 1[ crew ]8:39.838.2.7
7thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:49.998.2.8
8thWoodford House 1[ crew ]8:58.828.2.3

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:06.659.1.5
2ndRosehill College 1[ crew ]7:18.619.1.4
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:20.349.1.6
4thWestern Heights High School 2[ crew ]7:21.789.1.3
5thHamilton Boys High School 1[ crew ]7:32.219.1.8
6thScots College 1[ crew ]7:32.649.1.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:39.949.1.1
8thWhanganui High School 1[ crew ]7:49.459.1.2
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04.369.2.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:05.859.2.5
3rdSancta Maria College 1[ crew ]7:11.449.2.3
4thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:14.629.2.7
5thTuakau College 1[ crew ]7:27.359.2.8
6thOnslow College 1[ crew ]7:28.249.2.2
7thOtumoetai College 1[ crew ]7:36.399.2.1
Scratched crews (Semi-finals) 
SCRWNCS 1[ crew ]_:__:__9.2.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:58.1119.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:59.1319.1.5
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:00.4319.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:02.1619.1.8
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:14.7919.1.2
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:20.4619.1.6
7thCullinane College 1[ crew ]7:24.1419.1.1
8thAquinas College 1[ crew ]7:24.5519.1.7
Semi-final 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:51.5119.2.5
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]6:59.6419.2.1
3rdRosehill College 1[ crew ]7:02.2719.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:05.3019.2.6
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:06.1019.2.3
6thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:15.1119.2.8
7thSt Peter's School 2[ crew ]7:27.3519.2.7
8thWellington College 1[ crew ]7:29.8719.2.2

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:58.7020.1.5
2ndKings College 1[ crew ]8:02.0320.1.3
3rdRosehill College 1[ crew ]8:08.0620.1.7
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:13.2720.1.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:20.8120.1.2
6thTe Kauwhata College 1[ crew ]8:36.1620.1.6
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:44.8620.1.8
8thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:50.7020.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:05.7120.2.5
2ndWoodford House 1[ crew ]8:09.9920.2.4
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:12.1220.2.3
4thParaparaumu College 1[ crew ]8:15.7620.2.2
5thWhanganui High School 1[ crew ]8:16.1520.2.7
6thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:38.1320.2.1
7thWhakatane High School 1[ crew ]8:47.3320.2.8
8thWellington Girls College 1[ crew ]8:52.2520.2.6

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:52.9922.1.4
2ndRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:01.7222.1.1
3rdHillcrest High School 1[ crew ]8:07.3222.1.6
4thKatikati College 1[ crew ]8:11.4222.1.5
5thCambridge High School 1[ crew ]8:14.2022.1.8
6thSacred Heart College (Napier) 2[ crew ]8:27.7922.1.3
7thHastings Girls High School 1[ crew ]8:30.2222.1.2
8thTauranga Girls College 1[ crew ]8:35.3822.1.7
Semi-final 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:44.8422.2.5
2ndBethlehem College 1[ crew ]8:03.3522.2.4
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:04.2822.2.3
4thSacred Heart College (Napier) 1[ crew ]8:08.6922.2.6
5thTrident High School 1[ crew ]8:14.5222.2.8
6thSt Peter's School 2[ crew ]8:26.2322.2.2
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:26.3722.2.7
---Howick College 1[ crew ]DNF22.2.1

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:22.8925.1.5
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:24.7325.1.2
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:27.3325.1.3
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:34.0525.1.8
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:37.1125.1.6
6thGisborne Girls High School 1[ crew ]7:50.4925.1.4
7thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:09.5925.1.1
---Tauranga Girls College 3[ crew ]NRR25.1.7
Semi-final 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:30.8225.2.5
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:32.5725.2.4
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:36.5925.2.6
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]7:38.4325.2.3
5thOtumoetai College 1[ crew ]7:41.5425.2.2
6thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:48.8325.2.8
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:51.4325.2.7
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:57.0925.2.1

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:59.0526.1.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04.0726.1.3
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:06.3826.1.5
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:08.0626.1.7
5thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:12.3126.1.4
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:12.4026.1.8
7thHauraki Plains College 2[ crew ]7:14.1526.1.2
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:50.1026.1.1
Semi-final 2[ race results ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]6:57.3926.2.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]6:59.8126.2.3
3rdRosehill College 1[ crew ]7:01.4026.2.6
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:03.1226.2.2
5thWhakatane High School 2[ crew ]7:05.1726.2.7
6thGlendowie College 1[ crew ]7:06.1626.2.8
7thPukekohe High School 1[ crew ]7:15.8426.2.1
8thSt Peter's School 2[ crew ]7:21.2226.2.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]7:51.0829.1.6
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:55.0629.1.3
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:55.1629.1.5
4thOtumoetai College 1[ crew ]7:55.7529.1.8
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.7929.1.4
6thCambridge High School 1[ crew ]8:17.9729.1.7
7thOnslow College 1[ crew ]8:34.7629.1.1
8thOnewhero Area School 1[ crew ]9:00.3929.1.2
Semi-final 2[ race results ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]7:57.0229.2.7
2ndEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:02.6529.2.5
3rdWestern Heights High School 2[ crew ]8:06.2629.2.8
4thRosehill College 1[ crew ]8:08.8229.2.4
5thWestern Heights High School 1[ crew ]8:11.7429.2.3
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:19.8829.2.2
7thNapier Girls High School 1[ crew ]8:21.9929.2.1
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:38.7129.2.6

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.7930.1.5
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:14.2530.1.4
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:16.6430.1.3
4thKings College 1[ crew ]7:18.1030.1.2
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:22.7830.1.6
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:29.6130.1.8
7thWellington College 1[ crew ]7:49.5230.1.1
---Onslow College 1[ crew ]NRR30.1.7
Semi-final 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:13.6230.2.5
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:17.5930.2.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:18.9630.2.8
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:19.7730.2.4
5thSt Kentigern College 1[ crew ]7:23.0830.2.2
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:31.8830.2.7
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:33.9830.2.1
8thACG Strathallan College 1[ crew ]8:00.7230.2.3

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
---Auckland Grammar School 1[ crew ]CANCELLED40.1.1
---Westlake Boys High School 1[ crew ]CANCELLED40.1.2
---St Patrick's College 1[ crew ]CANCELLED40.1.3
---Hamilton Boys High School 1[ crew ]CANCELLED40.1.4
---Onslow College 1[ crew ]CANCELLED40.1.5
---Pukekohe High School 1[ crew ]CANCELLED40.1.6
---Glendowie College 1[ crew ]CANCELLED40.1.7
---St Kentigern College 1[ crew ]CANCELLED40.1.8
Semi-final 2[ race results ]
---Aotea College 1[ crew ]CANCELLED40.2.1
---Macleans College 1[ crew ]CANCELLED40.2.2
---Hamilton Boys High School 3[ crew ]SCR40.2.3
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]CANCELLED40.2.4
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]CANCELLED40.2.5
---Sacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]CANCELLED40.2.6
---Takapuna Grammar School 1[ crew ]CANCELLED40.2.7
---Hamilton Boys High School 2[ crew ]CANCELLED40.2.8

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Semi-final 1[ race results ]
---Whanganui High School 1[ crew ]CANCELLED45.1.1
---Sacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]CANCELLED45.1.2
---Gisborne Girls High School 1[ crew ]CANCELLED45.1.3
---Otumoetai College 1[ crew ]CANCELLED45.1.4
---Sacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]CANCELLED45.1.5
---St Kentigern College 1[ crew ]CANCELLED45.1.6
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]CANCELLED45.1.7
---Sancta Maria College 1[ crew ]CANCELLED45.1.8
Semi-final 2[ race results ]
---Cambridge High School 1[ crew ]CANCELLED45.2.1
---Glendowie College 1[ crew ]CANCELLED45.2.2
---Pukekohe High School 1[ crew ]CANCELLED45.2.3
---St Peter's School 1[ crew ]CANCELLED45.2.4
---Hauraki Plains College 1[ crew ]CANCELLED45.2.5
---Nga Tawa Diocesan School 1[ crew ]CANCELLED45.2.6
---Tauranga Girls College 1[ crew ]CANCELLED45.2.7
---Queen Margaret College 1[ crew ]CANCELLED45.2.8
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMana College 1[ crew ]7:31.241.1.6
2ndFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:43.331.1.4
3rdFrancis Douglas Memorial College 2[ crew ]7:55.441.1.1
4thKings College 2[ crew ]7:56.751.1.7
5thCullinane College 1[ crew ]8:02.101.1.2
6thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:05.351.1.5
7thWhanganui High School 2[ crew ]8:20.121.1.8
8thSt Patrick's College 1[ crew ]8:46.311.1.3
Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:41.801.2.4
2ndLindisfarne College 1[ crew ]7:42.561.2.8
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:43.541.2.1
4thNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:44.541.2.7
5thRotorua Boys High School 1[ crew ]7:44.881.2.5
6thOnslow College 1[ crew ]8:02.151.2.3
7thCambridge High School 1[ crew ]8:03.221.2.6
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:09.741.2.2
Heat 3[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:27.931.3.5
2ndWhakatane High School 1[ crew ]7:29.751.3.3
3rdWhanganui High School 1[ crew ]7:32.921.3.2
4thListon College 1[ crew ]7:39.131.3.8
5thNapier Boys High School 1[ crew ]8:04.211.3.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:10.961.3.6
7thPukekohe High School 1[ crew ]8:26.821.3.4
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:40.121.3.1
Heat 4[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:33.711.4.8
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:37.991.4.2
3rdKings College 1[ crew ]7:51.521.4.7
4thAquinas College 1[ crew ]7:53.051.4.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]7:54.001.4.1
6thHamilton Boys High School 1[ crew ]8:15.871.4.6
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:47.191.4.4
8thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:48.421.4.5
Heat 5[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:37.071.5.2
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:38.431.5.4
3rdKings College 3[ crew ]7:45.231.5.1
4thWentworth College 1[ crew ]7:46.321.5.3
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:54.451.5.8
6thWestern Heights High School 1[ crew ]7:56.831.5.5
7thRosehill College 2[ crew ]8:13.681.5.7
8thWhanganui Collegiate School 3[ crew ]8:15.101.5.6

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:26.542.1.5
2ndWellington Girls College 1[ crew ]7:31.462.1.1
3rdHillcrest High School 1[ crew ]7:39.792.1.6
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]7:40.662.1.7
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:47.492.1.4
6thChilton St James School 1[ crew ]7:58.772.1.3
7thNga Tawa Diocesan School 2[ crew ]8:13.722.1.2
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:33.262.2.7
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:38.182.2.2
3rdNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:41.662.2.5
4thWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:51.802.2.4
5thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:07.702.2.6
6thNapier Girls High School 1[ crew ]8:18.382.2.3

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 2[ crew ]7:38.973.1.4
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:59.543.1.5
3rdMassey High School 1[ crew ]8:03.213.1.1
4thCambridge High School 3[ crew ]8:04.213.1.8
5thSt Peter's College 1[ crew ]8:08.353.1.3
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:18.693.1.6
7thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:23.383.1.2
---Kings College 3[ crew ]EXC3.1.7
Heat 2[ race results ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]7:29.803.2.4
2ndCambridge High School 1[ crew ]7:46.093.2.5
3rdCambridge High School 2[ crew ]7:49.993.2.1
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.773.2.8
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:58.243.2.3
6thWhanganui High School 2[ crew ]8:08.563.2.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:10.823.2.6
8thBethlehem College 1[ crew ]8:23.743.2.7
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 2[ crew ]7:29.253.3.2
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:36.093.3.3
3rdWhanganui High School 1[ crew ]7:53.553.3.8
4thPukekohe High School 2[ crew ]7:55.293.3.5
5thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:08.693.3.7
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:47.123.3.6
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:05.353.3.4
---Kings College 4[ crew ]EXC3.3.1
Heat 4[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:24.963.4.1
2ndKings College 1[ crew ]7:43.633.4.4
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:52.813.4.6
4thSt Peter's College 2[ crew ]8:10.103.4.5
5thGlendowie College 1[ crew ]8:11.883.4.3
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:23.243.4.2
7thAotea College 1[ crew ]8:30.403.4.7
Heat 5[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:20.203.5.1
2ndWellington College 1[ crew ]7:23.313.5.6
3rdScots College 1[ crew ]7:47.373.5.2
4thSt Peter's School 2[ crew ]7:50.613.5.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:15.173.5.5
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:33.353.5.7
7thCampion College 1[ crew ]8:57.473.5.3

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]7:53.484.1.8
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:59.234.1.1
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:02.334.1.3
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:24.204.1.5
5thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:38.744.1.4
6thHauraki Plains College 1[ crew ]8:45.154.1.2
7thEdgewater College 1[ crew ]8:45.864.1.7
8thHauraki Plains College 2[ crew ]9:17.334.1.6
Heat 2[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:33.734.2.4
2ndPukekohe High School 1[ crew ]8:01.084.2.6
3rdJohn Paul College 1[ crew ]8:12.304.2.3
4thTrident High School 1[ crew ]8:15.964.2.5
5thWellington Girls College 2[ crew ]8:21.954.2.2
6thWhanganui High School 1[ crew ]8:29.424.2.7
7thTauranga Girls College 2[ crew ]8:37.964.2.8
8thGlendowie College 1[ crew ]9:05.194.2.1
Heat 3[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:47.524.3.8
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:01.984.3.1
3rdWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:10.534.3.3
4thWhanganui Girls College 1[ crew ]8:14.954.3.5
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:20.134.3.2
6thAquinas College 1[ crew ]8:25.094.3.4
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:30.714.3.6
8thMacleans College 1[ crew ]8:55.934.3.7
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:53.854.4.6
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:58.964.4.2
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:01.834.4.1
4thCambridge High School 1[ crew ]8:25.614.4.7
5thPukekohe High School 2[ crew ]8:30.704.4.3
6thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:38.884.4.5
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:07.844.4.4
8thWhanganui High School 2[ crew ]9:29.434.4.8
Heat 5[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49.674.5.7
2ndEpsom Girls Grammar 2[ crew ]7:57.814.5.4
3rdOnslow College 1[ crew ]8:05.714.5.2
4thRutherford College 1[ crew ]8:17.364.5.1
5thWellington Girls College 1[ crew ]8:21.304.5.5
6thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:23.324.5.3
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:39.754.5.8
8thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:43.534.5.6

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:02.915.1.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.535.1.1
3rdWellington College 1[ crew ]7:15.515.1.4
4thWhanganui High School 1[ crew ]7:17.595.1.5
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:19.515.1.7
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:43.235.1.3
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:55.935.1.2
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:57.765.2.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:21.435.2.3
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:27.765.2.4
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30.775.2.7
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:31.675.2.6
6thMacleans College 1[ crew ]7:38.995.2.2

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:46.026.1.7
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:48.636.1.8
3rdHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:51.816.1.5
4thKings College 1[ crew ]8:10.896.1.3
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:14.246.1.6
6thWhanganui High School 1[ crew ]8:24.496.1.1
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:53.936.1.2
8thGlendowie College 2[ crew ]9:17.246.1.4
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:45.796.2.8
2ndOtumoetai College 1[ crew ]7:58.876.2.2
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:04.376.2.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:15.276.2.3
5thSt Peter's School 2[ crew ]8:31.456.2.5
6thParaparaumu College 1[ crew ]8:47.746.2.1
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:04.586.2.7
---Hillcrest High School 1[ crew ]NRR6.2.6
Heat 3[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:52.816.3.4
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:04.246.3.7
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:10.286.3.3
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:22.836.3.1
5thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:26.846.3.6
6thWentworth College 1[ crew ]8:28.626.3.5
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:46.916.3.2

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]6:56.697.1.7
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:05.077.1.2
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.137.1.3
4thKings College 2[ crew ]7:18.367.1.8
5thAquinas College 1[ crew ]7:21.477.1.5
6thHamilton Boys High School 3[ crew ]7:27.377.1.1
7thOnslow College 1[ crew ]7:36.547.1.6
8thACG Strathallan College 1[ crew ]8:11.137.1.4
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:49.497.2.6
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:02.837.2.7
3rdCambridge High School 1[ crew ]7:05.407.2.8
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:14.507.2.3
5thWhanganui High School 1[ crew ]7:31.357.2.5
6thCambridge High School 2[ crew ]7:45.527.2.2
7thKings College 4[ crew ]8:05.827.2.1
8thTauranga Boys College 2[ crew ]8:12.547.2.4
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:08.587.3.5
2ndSt Peter's School 2[ crew ]7:11.467.3.6
3rdHauraki Plains College 1[ crew ]7:15.587.3.7
4thWentworth College 1[ crew ]7:20.037.3.2
5thWellington College 1[ crew ]7:30.957.3.1
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:41.947.3.3
7thBethlehem College 1[ crew ]7:49.847.3.8
8thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:49.987.3.4
Heat 4[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]6:57.607.4.2
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01.967.4.6
3rdAuckland Grammar School 2[ crew ]7:05.607.4.4
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:12.187.4.8
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:28.297.4.7
6thAotea College 1[ crew ]7:39.217.4.3
7thWellington College 2[ crew ]7:39.947.4.1
8thKings College 3[ crew ]8:06.117.4.5
Heat 5[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]6:57.467.5.1
2ndKings College 1[ crew ]7:04.577.5.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:06.547.5.5
4thSt Peter's College 1[ crew ]7:10.577.5.7
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:22.027.5.4
6thCullinane College 1[ crew ]7:32.787.5.2
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:37.967.5.6

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Lower Hutt) 1[ crew ]8:42.618.1.4
2ndWhanganui High School 1[ crew ]8:46.148.1.2
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:54.588.1.7
4thWhakatane High School 2[ crew ]9:14.658.1.6
5thEdgewater College 1[ crew ]9:50.838.1.5
6thACG Strathallan College 1[ crew ]10:06.188.1.3
7thLytton High School 1[ crew ]11:01.948.1.1
Heat 2[ race results ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:45.318.2.5
2ndWoodford House 1[ crew ]9:10.508.2.1
3rdTrident High School 1[ crew ]9:18.008.2.4
4thQueen Margaret College 2[ crew ]9:32.968.2.6
5thQueen Margaret College 3[ crew ]9:35.728.2.3
6thWellington Girls College 2[ crew ]10:18.798.2.7
---Tauranga Girls College 1[ crew ]DNS8.2.2
Heat 3[ race results ]
1stTe Kauwhata College 1[ crew ]9:05.788.3.7
2ndSancta Maria College 1[ crew ]9:09.768.3.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]9:12.058.3.4
4thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:16.448.3.3
5thTakapuna Grammar School 3[ crew ]9:33.588.3.1
6thACG Sunderland 1[ crew ]9:42.208.3.6
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]10:13.668.3.5
Heat 4[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:57.668.4.4
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:07.398.4.3
3rdIona College 1[ crew ]9:08.128.4.7
4thTauranga Girls College 2[ crew ]9:37.898.4.5
5thOtumoetai College 2[ crew ]9:47.138.4.2
6thSancta Maria College 2[ crew ]9:50.678.4.6
Heat 5[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]8:45.688.5.3
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:56.628.5.6
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:59.558.5.2
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]9:06.258.5.7
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:35.818.5.5
6thParaparaumu College 1[ crew ]9:50.638.5.4

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestern Heights High School 2[ crew ]7:41.169.1.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:47.859.1.8
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:54.279.1.4
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:56.379.1.3
5thNapier Boys High School 1[ crew ]7:56.859.1.7
6thPukekohe High School 2[ crew ]8:29.899.1.1
7thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:36.229.1.2
---Wellington College 1[ crew ]DNS9.1.5
Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:35.189.2.8
2ndSancta Maria College 1[ crew ]7:38.039.2.3
3rdScots College 1[ crew ]7:45.919.2.5
4thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]7:57.799.2.6
5thMacleans College 1[ crew ]8:01.479.2.4
6thTe Awamutu College 2[ crew ]8:04.339.2.2
7thTuakau College 2[ crew ]8:15.769.2.1
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:19.649.2.7
Heat 3[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:26.089.3.7
2ndOnslow College 1[ crew ]7:48.369.3.5
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:55.789.3.1
4thRosehill College 2[ crew ]7:59.039.3.8
5thScots College 2[ crew ]8:15.579.3.3
6thWestlake Boys High School 1[ crew ]9:00.999.3.4
7thGlendowie College 2[ crew ]9:35.909.3.2
---Wellington College 2[ crew ]NRR9.3.6
Heat 4[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:36.259.4.2
2ndWestern Heights High School 1[ crew ]7:40.179.4.3
3rdGisborne Boys High School 1[ crew ]7:41.329.4.1
4thTuakau College 1[ crew ]7:50.629.4.5
5thGlendowie College 1[ crew ]7:55.949.4.6
6thKings College 1[ crew ]8:05.649.4.7
7thAotea College 1[ crew ]8:07.089.4.8
8thNapier Boys High School 2[ crew ]8:14.989.4.4
Heat 5[ race results ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:33.279.5.1
2ndWhanganui High School 1[ crew ]7:52.039.5.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:54.989.5.5
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:56.229.5.3
5thLindisfarne College 1[ crew ]8:21.329.5.6
6thSt Peter's College 1[ crew ]8:23.889.5.2
---Napier Boys High School 3[ crew ]DNS9.5.7
---Lytton High School 1[ crew ]NRR9.5.8

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:19.0610.1.2
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:20.3110.1.4
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:21.2110.1.6
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]6:26.1310.1.3
5thKings College 1[ crew ]6:36.3110.1.5
6thWellington College 1[ crew ]6:43.9710.1.7

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:44.2311.1.6
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:47.2611.1.4
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:50.5111.1.1
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:52.1811.1.5
5thWellington Girls College 2[ crew ]8:06.4911.1.2
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:16.9711.1.7
7thCambridge High School 1[ crew ]8:24.4311.1.3
8thOnslow College 1[ crew ]8:44.5011.1.8
Heat 2[ race results ]
1stWhanganui High School 1[ crew ]7:42.5111.2.6
2ndHillcrest High School 1[ crew ]7:45.7411.2.1
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:53.9811.2.7
4thTauranga Girls College 1[ crew ]7:54.9011.2.4
5thRosehill College 1[ crew ]8:11.5111.2.3
6thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36.5211.2.2
7thEdgewater College 1[ crew ]9:09.7111.2.5
Heat 3[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:41.8811.3.7
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:57.5211.3.4
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]7:59.0711.3.6
4thCambridge High School 2[ crew ]8:00.9811.3.2
5thSt Kentigern College 1[ crew ]8:06.9511.3.1
6thNga Tawa Diocesan School 2[ crew ]8:16.6211.3.3
---Hamilton Girls' High School 1[ crew ]EXC11.3.5

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:03.8012.1.2
2ndOnslow College 1[ crew ]7:08.0312.1.6
3rdWellington College 1[ crew ]7:11.8712.1.3
4thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:24.8112.1.5
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:31.2412.1.4
---Mt Albert Grammar School 1[ crew ]NRR12.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Boys High School 1[ crew ]7:00.5912.2.2
2ndHamilton Boys High School 1[ crew ]7:07.1712.2.4
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:11.2712.2.3
4thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:16.3512.2.7
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:33.6312.2.5
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:37.3612.2.6

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:14.4313.1.4
2ndWentworth College 1[ crew ]8:44.6013.1.7
3rdWhanganui Girls College 1[ crew ]8:56.7713.1.1
4thTauranga Girls College 2[ crew ]8:56.9513.1.8
5thSt Kentigern College 2[ crew ]9:13.6413.1.6
6thSt Kentigern College 3[ crew ]9:54.5413.1.2
7thWhanganui High School 1[ crew ]10:28.7213.1.3
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]NJ13.1.5
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:06.3413.2.7
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:27.9013.2.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:35.2413.2.1
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:35.8013.2.3
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:54.8113.2.2
6thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:11.9513.2.4
7thGlendowie College 1[ crew ]10:00.8813.2.5
Heat 3[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:55.8113.3.6
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:31.3413.3.1
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:09.2013.3.7
4thWestlake Girls High School 2[ crew ]9:15.6713.3.4
5thTakapuna Grammar School 1[ crew ]9:25.9913.3.2
6thHauraki Plains College 2[ crew ]9:41.0813.3.5
7thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:55.8813.3.3
Heat 4[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:11.2413.4.6
2ndBaradene College 2[ crew ]8:22.4813.4.4
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:24.1113.4.1
4thSt Kentigern College 1[ crew ]8:58.7413.4.7
5thSt Peter's School 1[ crew ]9:05.4313.4.2
6thMacleans College 1[ crew ]9:07.7113.4.5
7thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]9:26.8613.4.3

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]6:39.2214.1.3
2ndCambridge High School 1[ crew ]6:50.8514.1.7
3rdKings College 2[ crew ]6:52.5714.1.6
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:17.4914.1.5
5thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:25.3114.1.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:33.5614.1.2
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:35.4514.2.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]6:40.8014.2.4
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]6:48.4814.2.7
4thSt Peter's College 1[ crew ]6:55.4414.2.3
5thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:58.3114.2.6
6thKings College 3[ crew ]7:15.9414.2.2

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:15.9515.1.5
2ndDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:19.1015.1.3
3rdWestlake Girls High School 2[ crew ]8:28.1815.1.6
4thMacleans College 1[ crew ]8:32.6115.1.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]8:34.6415.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:16.0815.2.6
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:25.0815.2.3
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:27.2315.2.2
4thWhanganui High School 1[ crew ]8:48.9215.2.4
---Hillcrest High School 1[ crew ]NRR15.2.5

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stOnslow College 1[ crew ]7:04.6716.1.2
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:19.6516.1.6
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:25.7916.1.7
4thTauranga Boys College 1[ crew ]7:26.4816.1.1
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:46.2616.1.3
6thWhanganui High School 1[ crew ]7:56.5616.1.8
7thAuckland Grammar School 1[ crew ]8:05.2416.1.4
8thSt Peter's College 1[ crew ]8:30.6516.1.5
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:05.0616.2.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:06.1816.2.1
3rdMt Albert Grammar School 2[ crew ]7:25.0716.2.7
4thWentworth College 1[ crew ]7:38.7916.2.4
5thHauraki Plains College 1[ crew ]8:13.1716.2.3
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:33.9416.2.5
---Takapuna Grammar School 2[ crew ]DNS16.2.2
Heat 3[ race results ]
1stMacleans College 1[ crew ]7:07.3616.3.2
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:09.5116.3.1
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:15.1916.3.4
4thOnslow College 2[ crew ]7:39.6716.3.7
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:44.4616.3.6
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:49.0416.3.3
7thWellington College 1[ crew ]7:49.3816.3.5

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]7:23.7317.1.2
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:29.8217.1.3
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]7:35.8717.1.5
4thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:43.7617.1.4
5thWentworth College 1[ crew ]8:05.2917.1.6
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:14.4717.2.2
2ndWestlake Girls High School 1[ crew ]7:20.7517.2.3
3rdBaradene College 1[ crew ]7:39.3817.2.6
4thWellington Girls College 1[ crew ]7:50.0317.2.4
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:25.0117.2.5

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]8:01.3718.1.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:05.4918.1.1
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05.7818.1.7
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:08.3118.1.5
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:30.8018.1.2
6thMacleans College 1[ crew ]8:33.1718.1.4
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:46.3418.1.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]7:20.5819.1.5
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:29.3319.1.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:32.4819.1.3
4thAuckland Grammar School 1[ crew ]7:41.9919.1.1
5thTauranga Boys College 2[ crew ]8:15.6819.1.6
6thBethlehem College 1[ crew ]8:37.3019.1.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:00.0419.1.4
---St Peter's College 2[ crew ]NRR19.1.8
Heat 2[ race results ]
1stGlendowie College 1[ crew ]7:35.4519.2.6
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:39.1519.2.1
3rdCullinane College 1[ crew ]7:42.4519.2.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.7719.2.7
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]7:56.1719.2.3
6thKings College 1[ crew ]8:17.6419.2.5
---Lytton High School 1[ crew ]NRR19.2.4
Heat 3[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:21.4919.3.1
2ndWellington College 1[ crew ]7:48.0919.3.2
3rdAquinas College 1[ crew ]7:56.7019.3.6
4thKings College 2[ crew ]8:01.8919.3.3
5thOnewhero Area School 1[ crew ]8:17.5819.3.5
6thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:17.5919.3.4
7thBethlehem College 2[ crew ]9:03.5919.3.7
Heat 4[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:30.7519.4.6
2ndTauranga Boys College 1[ crew ]7:43.8519.4.4
3rdSt Peter's School 2[ crew ]7:49.0919.4.3
4thRosehill College 2[ crew ]8:00.3219.4.5
5thWhanganui High School 1[ crew ]8:04.8519.4.1
6thNapier Boys High School 1[ crew ]8:26.4719.4.2
7thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]8:28.2819.4.7
Heat 5[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:37.3819.5.1
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:39.5719.5.2
3rdWestern Heights High School 1[ crew ]7:50.8219.5.5
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:05.4919.5.7
5thSancta Maria College 1[ crew ]8:10.5619.5.3
6thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]8:19.9219.5.6
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:44.1319.5.4

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:55.3620.1.2
2ndParaparaumu College 1[ crew ]9:11.3820.1.6
3rdWhanganui Collegiate School 2[ crew ]9:25.4820.1.1
4thEpsom Girls Grammar 3[ crew ]9:40.1820.1.8
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:49.5920.1.7
6thTrident High School 1[ crew ]9:52.6420.1.5
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:54.7020.1.4
8thParaparaumu College 3[ crew ]10:40.2920.1.3
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:56.7820.2.3
2ndWellington Girls College 1[ crew ]9:15.3220.2.1
3rdTauranga Girls College 2[ crew ]9:19.4820.2.8
4thMarist College 1[ crew ]9:30.0020.2.2
5thACG Sunderland 1[ crew ]9:52.0320.2.5
6thWoodford House 2[ crew ]10:18.5320.2.6
7thWhanganui High School 2[ crew ]10:30.9820.2.7
8thOnslow College 1[ crew ]10:54.2120.2.4
Heat 3[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]8:39.9420.3.2
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:48.4520.3.3
3rdRosehill College 1[ crew ]9:01.4520.3.1
4thOtumoetai College 1[ crew ]9:11.7420.3.6
5thGlendowie College 1[ crew ]9:19.0020.3.7
6thSacred Heart College (Lower Hutt) 1[ crew ]9:23.7920.3.5
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]10:00.2120.3.4
8thIona College 1[ crew ]11:05.8020.3.8
Heat 4[ race results ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:42.7220.4.8
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]9:03.0520.4.3
3rdRotorua Girls High School 1[ crew ]9:03.7820.4.5
4thWhakatane High School 1[ crew ]9:04.5720.4.7
5thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:14.8420.4.6
6thWhakatane High School 2[ crew ]9:23.7120.4.4
7thTauranga Girls College 1[ crew ]9:23.9620.4.2
8thHastings Girls High School 1[ crew ]9:31.6620.4.1
Heat 5[ race results ]
1stNapier Girls High School 1[ crew ]8:45.6120.5.7
2ndTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:53.4820.5.4
3rdWhanganui High School 1[ crew ]9:10.1220.5.3
4thParaparaumu College 2[ crew ]9:24.5620.5.2
5thRosehill College 2[ crew ]9:37.0820.5.5
6thIona College 2[ crew ]9:37.5420.5.6
---Hillcrest High School 1[ crew ]NRR20.5.1

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 3[ crew ]6:57.2121.1.5
2ndAuckland Grammar School 2[ crew ]6:57.8421.1.1
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:05.9821.1.2
4thWhanganui High School 1[ crew ]7:10.0621.1.4
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:31.3021.1.7
6thCambridge High School 2[ crew ]8:31.9221.1.6
7thSacred Heart College (Auckland) 4[ crew ]9:33.0121.1.3
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 2[ crew ]6:41.3321.2.1
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:43.4021.2.7
3rdWellington College 1[ crew ]6:47.5421.2.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:01.7721.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]7:29.2421.2.5
6thSt Peter's College 1[ crew ]7:39.8521.2.6
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:28.2921.2.2
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:28.7521.3.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]6:34.0521.3.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:00.4521.3.6
4thGlendowie College 1[ crew ]7:09.4921.3.7
5thSt Patrick's College 1[ crew ]7:11.2221.3.4
6thCambridge High School 1[ crew ]7:18.6621.3.1
7thAquinas College 1[ crew ]7:23.7521.3.5
Heat 4[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:30.5421.4.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]6:56.1121.4.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:00.1921.4.4
4thOnslow College 1[ crew ]7:02.1921.4.2
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:18.5021.4.7
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:16.4321.4.3

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKatikati College 1[ crew ]8:19.0922.1.1
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:20.2122.1.3
3rdRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:24.3422.1.7
4thSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:53.5722.1.5
5thBethlehem College 2[ crew ]9:25.3222.1.6
6thKapiti College 1[ crew ]9:35.8422.1.8
7thIona College 1[ crew ]9:51.7522.1.4
8thOnslow College 2[ crew ]10:21.3122.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 2[ crew ]8:12.3022.2.7
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:36.9222.2.6
3rdCambridge High School 1[ crew ]8:40.5822.2.4
4thTrident High School 1[ crew ]8:44.1622.2.3
5thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]9:14.5222.2.2
6thTuakau College 1[ crew ]9:19.1122.2.1
7thGlendowie College 1[ crew ]9:31.2522.2.8
---Epsom Girls Grammar 2[ crew ]NRR22.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSacred Heart College (Napier) 2[ crew ]8:41.3422.3.6
2ndSacred Heart College (Napier) 1[ crew ]8:47.4222.3.1
3rdTauranga Girls College 1[ crew ]8:56.6522.3.2
4thTe Awamutu College 1[ crew ]9:15.5022.3.4
5thKapiti College 2[ crew ]9:20.5522.3.3
6thTuakau College 2[ crew ]10:05.4722.3.7
7thGlendowie College 2[ crew ]10:35.3922.3.8
---Westlake Girls High School 1[ crew ]DNF22.3.5
Heat 4[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:16.6022.4.5
2ndHastings Girls High School 1[ crew ]8:24.9722.4.1
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:34.7922.4.3
4thHastings Girls High School 2[ crew ]8:48.3022.4.6
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:58.5122.4.7
6thWhanganui High School 1[ crew ]9:18.7422.4.2
7thOnslow College 1[ crew ]9:29.5522.4.8
8thLytton High School 1[ crew ]10:33.2622.4.4
Heat 5[ race results ]
1stBethlehem College 1[ crew ]8:37.0122.5.8
2ndHillcrest High School 1[ crew ]8:42.7522.5.2
3rdHowick College 1[ crew ]8:57.2822.5.6
4thCambridge High School 3[ crew ]9:06.0822.5.7
5thOnewhero Area School 1[ crew ]9:13.2922.5.1
6thEdgewater College 1[ crew ]9:25.0622.5.3
7thOtumoetai College 1[ crew ]9:25.2222.5.5
8thQueen Margaret College 1[ crew ]9:26.2922.5.4

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:51.6123.1.5
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]6:55.7623.1.6
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:58.7623.1.2
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:07.0923.1.4
5thSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:12.6223.1.3
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:47.1423.2.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]6:53.7323.2.5
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03.8623.2.3
4thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:13.6523.2.6

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:44.1324.1.7
2ndWellington Girls College 1[ crew ]7:48.9124.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:50.8824.1.8
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:56.5224.1.3
5thWentworth College 1[ crew ]8:10.5324.1.5
6thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:14.2024.1.6
7thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:17.6124.1.1
---Whanganui Girls College 1[ crew ]SCR24.1.2

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]7:59.4125.1.5
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:06.0425.1.7
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]8:06.7525.1.8
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:10.4525.1.2
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:16.6325.1.3
6thWellington Girls College 3[ crew ]8:51.2325.1.4
7thTrident High School 1[ crew ]9:04.6625.1.6
8thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]9:06.6025.1.1
Heat 2[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]7:50.3025.2.2
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:05.3325.2.1
3rdTauranga Girls College 3[ crew ]8:16.1825.2.6
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:20.4625.2.7
5thCullinane College 1[ crew ]8:43.1225.2.5
6thAquinas College 1[ crew ]8:45.7125.2.4
7thSt Peter's School 1[ crew ]9:00.8325.2.3
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]7:56.9325.3.2
2ndOtumoetai College 1[ crew ]8:05.3325.3.1
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:18.5025.3.3
4thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:23.6225.3.5
5thQueen Margaret College 1[ crew ]8:27.2825.3.4
6thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:49.3125.3.7
7thWhanganui Girls College 2[ crew ]9:40.3925.3.6
Heat 4[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:55.1925.4.1
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:56.7025.4.3
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:23.1625.4.7
4thMacleans College 1[ crew ]8:33.5825.4.2
5thDiocesan School For Girls 3[ crew ]8:49.5825.4.5
6thCambridge High School 2[ crew ]9:10.1925.4.6
7thEdgewater College 1[ crew ]9:18.4525.4.4
Heat 5[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:06.8825.5.1
2ndHauraki Plains College 1[ crew ]8:17.1225.5.6
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:29.2025.5.7
4thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]8:37.3425.5.2
5thWellington Girls College 1[ crew ]9:00.2425.5.5
6thWellington Girls College 2[ crew ]9:01.9525.5.3
7thAotea College 1[ crew ]9:07.4125.5.4

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:26.6026.1.8
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:33.9426.1.5
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:38.2726.1.4
4thWhanganui High School 1[ crew ]7:58.4926.1.1
5thKings College 4[ crew ]8:02.6826.1.2
6thWentworth College 2[ crew ]8:15.9326.1.7
7thWestlake Boys High School 1[ crew ]8:48.3626.1.6
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:05.7226.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:16.6926.2.8
2ndRosehill College 1[ crew ]7:21.9926.2.5
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:32.8826.2.2
4thPukekohe High School 2[ crew ]7:49.5126.2.7
5thWellington College 3[ crew ]7:58.0626.2.6
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:06.5026.2.3
7thSt Peter's College 2[ crew ]8:12.8126.2.4
8thBethlehem College 2[ crew ]8:36.3526.2.1
Heat 3[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:19.9326.3.4
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:29.2126.3.3
3rdCullinane College 1[ crew ]7:39.7026.3.2
4thLindisfarne College 2[ crew ]7:47.7826.3.7
5thAquinas College 1[ crew ]7:49.9326.3.6
6thTakapuna Grammar School 3[ crew ]7:53.0826.3.1
7thNapier Boys High School 1[ crew ]7:58.5126.3.5
---Campion College 1[ crew ]DNS26.3.8
Heat 4[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 3[ crew ]7:29.1226.4.7
2ndWhakatane High School 2[ crew ]7:35.0826.4.1
3rdWellington College 1[ crew ]7:48.1626.4.2
4thWentworth College 1[ crew ]7:53.7726.4.5
5thCullinane College 2[ crew ]8:19.7526.4.6
6thCambridge High School 2[ crew ]8:38.3226.4.4
7thBethlehem College 1[ crew ]8:44.9426.4.3
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 2[ crew ]7:30.8026.5.4
2ndHauraki Plains College 2[ crew ]7:41.5126.5.2
3rdACG Sunderland 1[ crew ]7:54.2026.5.6
4thWellington College 2[ crew ]7:59.7926.5.5
5thKings College 5[ crew ]7:59.8726.5.7
6thSt Patrick's College 1[ crew ]8:12.3626.5.3
7thTuakau College 1[ crew ]8:42.6426.5.1
Heat 6[ race results ]
1stLindisfarne College 1[ crew ]7:34.5926.6.4
2ndSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]7:49.7226.6.6
3rdTauranga Boys College 1[ crew ]7:50.9126.6.3
4thHauraki Plains College 1[ crew ]7:52.3226.6.1
5thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:59.1526.6.2
6thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:12.2426.6.5
7thTauranga Boys College 2[ crew ]8:25.1026.6.7
Heat 7[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:25.0126.7.2
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:30.0826.7.4
3rdOtumoetai College 1[ crew ]7:38.4526.7.7
4thCambridge High School 1[ crew ]7:48.8226.7.1
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:50.8926.7.3
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:50.9226.7.6
7thNapier Boys High School 2[ crew ]8:20.1426.7.5

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWoodford House 1[ crew ]8:25.4827.1.8
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]8:35.2727.1.2
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:37.9827.1.5
4thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:03.2027.1.4
5thWhakatane High School 1[ crew ]9:10.5827.1.1
6thTrident High School 1[ crew ]9:18.2727.1.7
7thHauraki Plains College 2[ crew ]10:11.0327.1.6
---Cullinane College 1[ crew ]DNF27.1.3
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:24.3227.2.3
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:36.1227.2.2
3rdCambridge High School 2[ crew ]8:42.9627.2.4
4thMarist College 1[ crew ]9:00.1627.2.6
5thWhakatane High School 2[ crew ]9:07.0227.2.1
6thHastings Girls High School 1[ crew ]9:14.1627.2.8
7thGlendowie College 2[ crew ]9:27.0127.2.7
---Hillcrest High School 1[ crew ]NRR27.2.5
Heat 3[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]8:24.2527.3.8
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]8:32.0827.3.4
3rdKapiti College 1[ crew ]8:37.1127.3.2
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:38.5827.3.7
5thLong Bay College 1[ crew ]8:49.8927.3.6
6thTauranga Girls College 2[ crew ]8:53.1527.3.5
7thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:58.7127.3.3
8thTrident High School 2[ crew ]9:23.6727.3.1
Heat 4[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:34.5227.4.8
2ndParaparaumu College 1[ crew ]8:36.0927.4.5
3rdRosehill College 1[ crew ]8:41.1927.4.2
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:45.9127.4.1
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:50.9627.4.6
6thSt Kentigern College 1[ crew ]9:17.2327.4.7
7thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:50.3527.4.3
---Epsom Girls Grammar 1[ crew ]NRR27.4.4

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stRutherford College 1[ crew ]7:40.1828.1.5
2ndMana College 1[ crew ]7:53.9328.1.4
3rdNew Plymouth Boys High School 1[ crew ]7:56.5428.1.8
4thOnslow College 1[ crew ]7:58.3828.1.1
5thTauranga Boys College 2[ crew ]7:59.6128.1.6
6thSt Patrick's College 1[ crew ]8:01.6328.1.3
7thJohn Paul College 1[ crew ]8:26.4828.1.2
8thSt Kentigern College 1[ crew ]8:41.3528.1.7
Heat 2[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]7:50.1228.2.2
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:53.3828.2.8
3rdCambridge High School 2[ crew ]7:56.2728.2.3
4thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:03.9928.2.4
5thWentworth College 1[ crew ]8:13.3428.2.5
6thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:14.9428.2.7
7thKings College 1[ crew ]8:16.0228.2.1
8thSt Kentigern College 2[ crew ]8:36.7928.2.6
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:38.2728.3.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:52.8228.3.2
3rdFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:58.1728.3.4
4thPukekohe High School 1[ crew ]7:58.2528.3.6
5thGlendowie College 1[ crew ]8:17.0028.3.3
6thLindisfarne College 1[ crew ]8:18.6128.3.1
---Auckland Grammar School 1[ crew ]DNS28.3.7
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]NRR28.3.8
Heat 4[ race results ]
1stMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:38.1228.4.7
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:56.9828.4.3
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:00.4128.4.6
4thRotorua Boys High School 1[ crew ]8:05.2028.4.1
5thSt Paul's Collegiate School 3[ crew ]8:15.2528.4.2
6thNapier Boys High School 1[ crew ]8:24.4928.4.8
7thCullinane College 1[ crew ]8:27.5628.4.5
8thPukekohe High School 2[ crew ]9:04.5028.4.4

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:35.4029.1.5
2ndNapier Girls High School 1[ crew ]8:46.7129.1.4
3rdWestern Heights High School 2[ crew ]8:50.1029.1.3
4thQueen Margaret College 1[ crew ]8:57.1529.1.1
5thHamilton Girls' High School 1[ crew ]8:59.4529.1.7
6thWellington Girls College 1[ crew ]9:12.1729.1.8
7thPukekohe High School 2[ crew ]9:19.5429.1.2
8thRotorua Girls High School 1[ crew ]9:28.7429.1.6
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:40.6729.2.7
2ndSt Peter's School 2[ crew ]9:04.1729.2.8
3rdRutherford College 1[ crew ]9:06.4629.2.4
4thCambridge High School 2[ crew ]9:18.1229.2.6
5thAquinas College 1[ crew ]9:29.6829.2.1
6thCullinane College 1[ crew ]9:30.5829.2.2
7thRutherford College 2[ crew ]9:57.4529.2.5
8thOtumoetai College 2[ crew ]10:05.5229.2.3
Heat 3[ race results ]
1stHastings Girls High School 1[ crew ]8:14.7729.3.4
2ndWhanganui High School 1[ crew ]8:20.7529.3.6
3rdOtumoetai College 1[ crew ]8:33.0729.3.7
4thSt Peter's School 1[ crew ]8:42.8229.3.3
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:49.4629.3.5
6thMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:02.4029.3.8
7thKapiti College 1[ crew ]9:42.3329.3.2
8thTrident High School 2[ crew ]10:00.5829.3.1
Heat 4[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]8:21.5529.4.4
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:49.6729.4.3
3rdWhanganui High School 2[ crew ]9:03.3029.4.8
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]9:08.8029.4.1
5thNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]9:14.2629.4.6
6thSacred Heart Girls College (New Plymouth 2[ crew ]9:28.7029.4.2
7thAquinas College 2[ crew ]10:02.2029.4.7
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]10:23.1729.4.5
Heat 5[ race results ]
1stRosehill College 1[ crew ]8:35.6329.5.1
2ndOnewhero Area School 1[ crew ]8:58.2829.5.2
3rdSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]9:05.6629.5.8
4thWellington Girls College 2[ crew ]9:11.7829.5.6
5thJohn Paul College 2[ crew ]9:16.9329.5.5
6thEdgewater College 1[ crew ]9:22.5529.5.7
7thTakapuna Grammar School 2[ crew ]9:24.0229.5.4
8thQueen Margaret College 3[ crew ]9:54.8429.5.3
Heat 6[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:33.7829.6.8
2ndOnslow College 1[ crew ]8:49.1829.6.7
3rdTrident High School 1[ crew ]8:51.7129.6.6
4thGlendowie College 1[ crew ]8:56.8029.6.4
5thJohn Paul College 1[ crew ]9:08.5429.6.3
6thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:41.5029.6.5
7thGisborne Girls High School 1[ crew ]9:53.3629.6.1
---Cambridge High School 3[ crew ]NRR29.6.2
Heat 7[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]8:39.4129.7.8
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:42.8529.7.6
3rdMacleans College 1[ crew ]8:51.1129.7.2
4thPukekohe High School 1[ crew ]8:52.4329.7.4
5thOnslow College 2[ crew ]9:12.6929.7.3
6thQueen Margaret College 2[ crew ]9:24.9429.7.7
---Wellington Girls College 3[ crew ]NRR29.7.1
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]DNF29.7.5

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]7:11.6130.1.5
2ndSt Patrick's College 1[ crew ]7:28.3030.1.2
3rdOnslow College 1[ crew ]7:34.2930.1.7
4thCambridge High School 1[ crew ]7:34.7730.1.4
5thKings College 2[ crew ]7:46.3830.1.8
6thTauranga Boys College 2[ crew ]8:03.0330.1.3
7thAquinas College 1[ crew ]8:09.3430.1.1
8thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:32.7730.1.6
Heat 2[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:27.5430.2.2
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:39.9030.2.6
3rdWellington College 1[ crew ]7:51.3230.2.7
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:55.5230.2.8
5thGlendowie College 1[ crew ]8:08.7630.2.1
6thSt Peter's College 2[ crew ]8:10.9930.2.3
7thWhanganui Collegiate School 2[ crew ]8:53.6830.2.4
8thSt Patrick's College 2[ crew ]9:07.2230.2.5
Heat 3[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:32.4130.3.6
2ndACG Strathallan College 1[ crew ]7:48.7130.3.1
3rdWestlake Boys High School 2[ crew ]7:51.1930.3.3
4thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:51.2230.3.8
5thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:52.5630.3.5
6thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:56.3730.3.7
7thMt Albert Grammar School 1[ crew ]9:05.2830.3.2
8thAquinas College 2[ crew ]9:42.1730.3.4
Heat 4[ race results ]
1stAuckland Grammar School 2[ crew ]7:26.1230.4.5
2ndHamilton Boys High School 2[ crew ]7:29.0130.4.7
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:33.4530.4.6
4thOnslow College 2[ crew ]7:48.3130.4.8
5thWhanganui High School 1[ crew ]7:49.4830.4.4
6thCambridge High School 2[ crew ]7:52.0130.4.1
7thKings College 3[ crew ]8:05.8030.4.2
8thHauraki Plains College 1[ crew ]8:27.6930.4.3
Heat 5[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:27.2830.5.7
2ndKings College 1[ crew ]7:30.7330.5.5
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:37.3730.5.1
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:41.4830.5.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:52.5330.5.4
6thSt Kentigern College 2[ crew ]8:03.0430.5.6
7thHamilton Boys High School 3[ crew ]8:04.0330.5.3
8thSt Peter's School 2[ crew ]8:06.3230.5.8

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:13.8031.1.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:16.7731.1.5
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:23.8731.1.1
4thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:26.9831.1.4
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:36.7331.1.3
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:45.7131.1.2
7thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:49.0931.1.7

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:00.3132.1.5
2ndSt Kentigern College 1[ crew ]7:07.6832.1.3
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]7:14.2132.1.4
4thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:33.5232.1.6
5thOnslow College 1[ crew ]8:00.9032.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:08.7732.2.5
2ndMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:15.4232.2.3
3rdHamilton Boys High School 1[ crew ]7:41.2132.2.6
4thAquinas College 1[ crew ]7:51.1832.2.4

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:07.5433.1.7
2ndJohn Paul College 1[ crew ]8:22.2233.1.6
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]8:38.6633.1.5
4thMacleans College 2[ crew ]8:53.1833.1.2
5thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]9:12.0233.1.4
---St Paul's Collegiate School 1[ crew ]NRR33.1.3
Heat 2[ race results ]
1stTauranga Girls College 1[ crew ]8:02.1933.2.7
2ndSt Peter's School 1[ crew ]8:06.6533.2.6
3rdSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:18.8633.2.5
4thRosehill College 1[ crew ]8:47.9033.2.4
5thMacleans College 1[ crew ]9:08.3633.2.2
6thTrident High School 1[ crew ]9:27.9033.2.3
Heat 3[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:13.1333.3.5
2ndSt Peter's School 2[ crew ]8:27.4333.3.3
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:30.7133.3.2
4thCambridge High School 1[ crew ]8:34.3733.3.6
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]DNS33.3.4

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt John's College (Hamilton) 2[ crew ]7:13.8334.1.2
2ndTauranga Boys College 2[ crew ]7:35.0134.1.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:40.1934.1.3
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:41.8734.1.8
5thGlendowie College 2[ crew ]7:43.5834.1.5
6thWellington College 2[ crew ]7:56.7134.1.4
7thSt Kentigern College 2[ crew ]8:07.9634.1.1
8thTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:14.7734.1.7
Heat 2[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:23.5134.2.7
2ndSt Peter's College 1[ crew ]7:29.3334.2.5
3rdWhanganui High School 1[ crew ]7:33.4134.2.6
4thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:37.3734.2.8
5thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:37.7634.2.3
6thOnslow College 1[ crew ]7:38.8734.2.2
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:01.0134.2.1
8thSt Patrick's College 2[ crew ]8:32.4934.2.4
Heat 3[ race results ]
1stCambridge High School 1[ crew ]7:14.4534.3.3
2ndWellington College 1[ crew ]7:23.7134.3.7
3rdWestlake Boys High School 1[ crew ]7:32.2834.3.6
4thSt Peter's School 1[ crew ]7:40.6334.3.4
5thOnslow College 2[ crew ]7:45.5234.3.1
6thTuakau College 1[ crew ]7:55.7734.3.8
7thGlendowie College 1[ crew ]8:09.9034.3.2
8thWestern Heights High School 1[ crew ]8:18.7034.3.5
Heat 4[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]7:13.4434.4.6
2ndWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:30.5134.4.1
3rdWhakatane High School 1[ crew ]7:35.2934.4.2
4thSt Patrick's College 1[ crew ]7:46.5734.4.7
5thKings College 1[ crew ]8:01.2334.4.4
6thAotea College 1[ crew ]8:18.2434.4.5
7thOnewhero Area School 1[ crew ]8:22.3634.4.3

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:04.1035.1.5
2ndWhanganui Girls College 1[ crew ]8:06.9535.1.1
3rdWentworth College 1[ crew ]8:19.9835.1.6
4thWellington Girls College 2[ crew ]8:50.3135.1.2
5thGisborne Girls High School 1[ crew ]8:51.7335.1.4
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]9:02.6735.1.7
7thHastings Girls High School 1[ crew ]9:04.5335.1.3
Heat 2[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:06.6635.2.5
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:12.8635.2.6
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]8:15.6535.2.2
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 2[ crew ]8:41.3035.2.4
5thOnslow College 1[ crew ]9:03.1535.2.7
6thCullinane College 1[ crew ]9:26.5735.2.3
Heat 3[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:56.0435.3.5
2ndWaikato Diocesan School 1[ crew ]8:09.4835.3.7
3rdWhanganui High School 1[ crew ]8:19.6535.3.3
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]9:48.6635.3.2
---Queen Margaret College 1[ crew ]NRR35.3.6

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:40.4936.1.6
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:47.9936.1.7
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]6:56.0936.1.5
5thKings College 1[ crew ]7:04.3036.1.2
6thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:34.0636.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:42.5336.2.2
2ndOnslow College 1[ crew ]6:43.5736.2.6
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]6:45.0336.2.3
4thWellington College 1[ crew ]7:30.7636.2.5
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:49.7036.2.4

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKings College 1[ crew ]7:45.6137.1.4
2ndTe Awamutu College 1[ crew ]7:52.1237.1.2
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:07.7437.1.6
4thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:10.4437.1.7
5thWestlake Girls High School 1[ crew ]8:36.3437.1.3
---Glendowie College 2[ crew ]NRR37.1.5
Heat 2[ race results ]
1stDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:45.7437.2.3
2ndWellington Girls College 1[ crew ]8:01.2637.2.4
3rdGlendowie College 1[ crew ]8:09.6737.2.6
4thWestern Heights High School 1[ crew ]8:27.6137.2.2
5thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:34.2537.2.5

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTauranga Boys College 1[ crew ]6:55.8938.1.1
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:03.9138.1.6
3rdSt Peter's College 1[ crew ]7:10.4538.1.2
4thMacleans College 1[ crew ]7:11.7038.1.4
5thKings College 2[ crew ]7:39.6738.1.5
6thSt Kentigern College 1[ crew ]7:47.3838.1.3
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:26.3938.1.7
Heat 2[ race results ]
1stWhakatane High School 1[ crew ]7:00.1138.2.7
2ndRosehill College 1[ crew ]7:04.9838.2.2
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:25.8438.2.3
4thWestern Heights High School 1[ crew ]7:37.8638.2.4
5thSt Kentigern College 2[ crew ]7:56.6438.2.5
---Auckland Grammar School 1[ crew ]NRR38.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]6:55.1038.3.6
2ndKings College 3[ crew ]6:59.2238.3.4
3rdOnslow College 1[ crew ]7:06.0438.3.2
4thWestlake Boys High School 1[ crew ]7:23.5838.3.7
5thPukekohe High School 1[ crew ]7:24.4638.3.3
6thSt Peter's College 2[ crew ]7:24.7738.3.5

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:05.6739.1.2
2ndBaradene College 1[ crew ]7:17.4639.1.3
3rdDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:28.0639.1.4
4thWestlake Girls High School 1[ crew ]7:30.8239.1.7
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]7:42.5839.1.5
6thPukekohe High School 1[ crew ]7:47.3039.1.1
7thSt Peter's School 1[ crew ]7:52.3839.1.6
8thWestlake Girls High School 2[ crew ]8:07.3839.1.8
Heat 2[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:17.5839.2.4
2ndWellington Girls College 1[ crew ]7:26.6839.2.5
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:36.7939.2.7
4thSt Kentigern College 1[ crew ]7:45.3839.2.3
5thHauraki Plains College 1[ crew ]7:48.0139.2.1
6thHamilton Girls' High School 1[ crew ]7:50.9539.2.2
7thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:02.5539.2.8

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]7:04.2540.1.5
2ndSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:21.0340.1.3
3rdSt Kentigern College 1[ crew ]7:50.4140.1.4
4thTauranga Boys College 2[ crew ]7:52.1440.1.2
5thACG Strathallan College 1[ crew ]8:07.6840.1.1
6thAquinas College 2[ crew ]8:27.6540.1.6
7thTakapuna Grammar School 3[ crew ]8:43.7040.1.7
8thSt Kentigern College 2[ crew ]9:05.2940.1.8
Heat 2[ race results ]
1stOnslow College 1[ crew ]7:02.1640.2.6
2ndMacleans College 1[ crew ]7:09.6940.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]7:13.3540.2.2
4thHamilton Boys High School 2[ crew ]7:15.4840.2.4
5thSt Peter's College 1[ crew ]7:34.2440.2.3
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:47.6240.2.1
7thCambridge High School 2[ crew ]8:25.5040.2.8
8thSt Peter's School 1[ crew ]9:58.0640.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSt Patrick's College 1[ crew ]7:18.7140.3.2
2ndHamilton Boys High School 3[ crew ]7:20.6040.3.8
3rdGlendowie College 1[ crew ]7:22.7840.3.5
4thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:24.2640.3.1
5thTauranga Boys College 1[ crew ]7:25.2740.3.3
6thCambridge High School 1[ crew ]7:46.7640.3.6
7thMacleans College 2[ crew ]7:52.2940.3.4
8thMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:33.5340.3.7
Heat 4[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08.6140.4.6
2ndWestlake Boys High School 1[ crew ]7:10.5940.4.7
3rdAotea College 1[ crew ]7:13.9440.4.3
4thWhanganui High School 1[ crew ]7:31.8640.4.2
5thOnslow College 2[ crew ]7:46.1040.4.4
6thTakapuna Grammar School 2[ crew ]7:50.7040.4.1
7thSt Peter's College 2[ crew ]8:41.3140.4.5
Heat 5[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:07.2340.5.7
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:15.7740.5.4
3rdTakapuna Grammar School 1[ crew ]7:19.1140.5.3
4thWhanganui High School 2[ crew ]7:33.0040.5.1
5thAquinas College 1[ crew ]7:34.7040.5.6
6thWestlake Boys High School 2[ crew ]7:58.3240.5.5
7thHauraki Plains College 1[ crew ]8:10.2440.5.2

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:46.5941.1.4
2ndTe Kauwhata College 1[ crew ]7:57.1341.1.3
3rdWhanganui High School 1[ crew ]8:03.2941.1.6
4thTrident High School 1[ crew ]8:10.3141.1.2
5thPukekohe High School 1[ crew ]8:13.5641.1.1
6thDiocesan School For Girls 1[ crew ]8:19.8341.1.8
7thHastings Girls High School 1[ crew ]8:33.6041.1.7
8thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]9:08.2841.1.5
Heat 2[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:34.9441.2.2
2ndNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]7:40.8041.2.4
3rdWestern Heights High School 2[ crew ]7:47.0041.2.7
4thSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:57.9941.2.8
5thWhanganui High School 2[ crew ]8:11.7941.2.5
6thCambridge High School 1[ crew ]8:18.0041.2.1
7thSt Peter's School 2[ crew ]8:34.4141.2.6
8thRotorua Lakes High School 1[ crew ]8:43.8641.2.3
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]7:39.9341.3.8
2ndParaparaumu College 1[ crew ]7:48.1041.3.5
3rdWellington Girls College 1[ crew ]8:00.6041.3.7
4thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:05.5441.3.1
5thNga Tawa Diocesan School 2[ crew ]8:15.6441.3.6
6thCambridge High School 2[ crew ]8:17.7041.3.3
7thWentworth College 1[ crew ]8:18.0241.3.2
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:06.1641.3.4
Heat 4[ race results ]
1stJohn Paul College 1[ crew ]7:55.9941.4.4
2ndWellington Girls College 2[ crew ]8:00.8541.4.6
3rdRosehill College 1[ crew ]8:01.9841.4.1
4thACG Sunderland 1[ crew ]8:15.7641.4.5
5thKatikati College 1[ crew ]8:17.1341.4.2
6thSt Kentigern College 1[ crew ]8:25.6541.4.7
7thSacred Heart College (Napier) 1[ crew ]8:54.6241.4.8
---Lytton High School 1[ crew ]NRR41.4.3

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:32.0442.1.5
2ndRosehill College 1[ crew ]6:42.8242.1.2
3rdOnslow College 1[ crew ]6:46.1742.1.4
4thWellington College 1[ crew ]6:48.7742.1.8
5thKings College 2[ crew ]6:55.1242.1.6
6thWhanganui Collegiate School 1[ crew ]6:59.0442.1.7
7thSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]7:02.8342.1.3
8thSt Kentigern College 1[ crew ]7:37.4942.1.1
Heat 2[ race results ]
1stAuckland Grammar School 1[ crew ]6:40.0742.2.5
2ndSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:43.0542.2.1
3rdHamilton Boys High School 2[ crew ]6:50.1142.2.2
4thTauranga Boys College 1[ crew ]6:51.0542.2.8
5thWhanganui High School 1[ crew ]6:56.6842.2.4
6thCambridge High School 1[ crew ]6:58.2442.2.7
7thWellington College 2[ crew ]7:05.6042.2.6
8thAquinas College 1[ crew ]7:34.0442.2.3
Heat 3[ race results ]
1stSt Peter's College 1[ crew ]6:32.2842.3.4
2ndKings College 1[ crew ]6:34.4642.3.8
3rdSt Peter's School 1[ crew ]6:36.7942.3.1
4thTakapuna Grammar School 1[ crew ]6:56.8942.3.6
5thGlendowie College 1[ crew ]7:00.4142.3.2
6thSt Kentigern College 2[ crew ]7:08.1342.3.7
7thWellington College 3[ crew ]7:19.2742.3.3
8thKings College 3[ crew ]8:02.4542.3.5

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34.9843.1.7
2ndPukekohe High School 1[ crew ]7:53.5443.1.1
3rdSt Peter's School 1[ crew ]7:59.6543.1.8
4thBaradene College 2[ crew ]8:14.0143.1.5
5thNapier Girls High School 1[ crew ]8:23.6743.1.6
6thBethlehem College 1[ crew ]8:28.4643.1.3
7thSt Kentigern College 1[ crew ]9:29.6443.1.4
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]DNS43.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWestlake Girls High School 1[ crew ]7:42.8943.2.7
2ndChilton St James School 1[ crew ]7:49.8543.2.5
3rdEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:03.8143.2.6
4thKapiti College 1[ crew ]8:18.6443.2.2
5thTuakau College 1[ crew ]8:21.0643.2.4
6thTauranga Girls College 1[ crew ]8:24.8843.2.1
7thOnslow College 1[ crew ]8:36.5743.2.3
Heat 3[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:38.4943.3.5
2ndSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]7:54.6343.3.2
3rdEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:59.3943.3.4
4thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:08.7343.3.7
5thBaradene College 1[ crew ]8:29.5643.3.1
6thMacleans College 1[ crew ]8:38.8543.3.3
7thEdgewater College 1[ crew ]8:58.5443.3.6

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHamilton Boys High School 1[ crew ]6:58.4444.1.1
2ndScots College 1[ crew ]7:13.2844.1.6
3rdRosehill College 1[ crew ]7:24.0944.1.2
4thWellington College 1[ crew ]7:40.2644.1.7
5thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:40.8944.1.4
6thMacleans College 2[ crew ]8:02.6644.1.5
7thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:06.8244.1.3
Heat 2[ race results ]
1stSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]7:04.5444.2.4
2ndGlendowie College 1[ crew ]7:19.5844.2.2
3rdSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:28.7844.2.1
4thMacleans College 1[ crew ]7:29.6844.2.7
5thJohn Paul College 1[ crew ]7:42.1044.2.6
6thTe Awamutu College 1[ crew ]7:44.9244.2.3
7thSt Patrick's College 2[ crew ]8:26.2844.2.5
Heat 3[ race results ]
1stWestern Heights High School 1[ crew ]7:03.3544.3.6
2ndAuckland Grammar School 1[ crew ]7:07.0644.3.4
3rdOnslow College 1[ crew ]7:10.9844.3.7
5thScots College 2[ crew ]7:43.3344.3.1
6thSt Patrick's College 1[ crew ]7:57.0744.3.3
7thPukekohe High School 2[ crew ]8:23.5144.3.2
Heat 4[ race results ]
1stWhanganui Collegiate School 1[ crew ]7:02.5144.4.3
2ndSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]7:08.6644.4.7
3rdPukekohe High School 1[ crew ]7:10.0644.4.5
4thFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:24.0544.4.2
5thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:26.7444.4.6
6thTauranga Boys College 1[ crew ]7:39.5044.4.4

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stGisborne Girls High School 1[ crew ]8:05.9945.1.7
2ndCambridge High School 1[ crew ]8:20.8945.1.2
3rdSt Kentigern College 2[ crew ]8:21.9045.1.4
4thMt Albert Grammar School 2[ crew ]8:40.0145.1.1
5thWhanganui High School 2[ crew ]8:41.4845.1.8
6thACG Strathallan College 1[ crew ]8:45.7745.1.6
7thSacred Heart Girls College (New Plymouth 2[ crew ]9:07.9845.1.3
8thHamilton Girls' High School 1[ crew ]9:19.2945.1.5
Heat 2[ race results ]
1stOtumoetai College 1[ crew ]8:05.1645.2.3
2ndNga Tawa Diocesan School 1[ crew ]8:07.9345.2.8
3rdSancta Maria College 1[ crew ]8:09.6745.2.1
4thOtumoetai College 2[ crew ]8:31.2945.2.6
5thHauraki Plains College 2[ crew ]8:45.7445.2.2
6thHowick College 1[ crew ]8:46.3445.2.4
7thQueen Margaret College 3[ crew ]8:53.6145.2.7
---Westlake Girls High School 1[ crew ]DNF45.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSt Kentigern College 1[ crew ]8:18.1945.3.3
2ndTauranga Girls College 1[ crew ]8:22.1945.3.1
3rdOnewhero Area School 1[ crew ]8:42.2645.3.5
4thQueen Margaret College 2[ crew ]8:48.8445.3.2
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:56.4445.3.7
6thOnewhero Area School 2[ crew ]8:58.3745.3.8
7thCullinane College 1[ crew ]9:20.7445.3.4
8thAotea College 2[ crew ]10:14.7645.3.6
Heat 4[ race results ]
1stSacred Heart Girls College (Hamilton) 1[ crew ]8:05.5445.4.2
2ndGlendowie College 1[ crew ]8:08.9245.4.5
3rdTe Awamutu College 1[ crew ]8:37.1445.4.1
4thNapier Girls High School 1[ crew ]8:37.4645.4.4
5thRosehill College 1[ crew ]8:42.9545.4.3
6thGisborne Girls High School 2[ crew ]9:24.5745.4.6
7thLytton High School 1[ crew ]9:39.2245.4.7
8thWellington Girls College 3[ crew ]9:47.4645.4.8
Heat 5[ race results ]
1stSt Peter's School 1[ crew ]8:02.9345.5.6
2ndSacred Heart Girls College (New Plymouth 1[ crew ]8:16.2845.5.3
3rdQueen Margaret College 1[ crew ]8:18.1245.5.8
4thMacleans College 1[ crew ]8:34.4845.5.4
5thHamilton Girls' High School 2[ crew ]8:38.9945.5.7
6thSacred Heart College (Napier) 1[ crew ]8:45.4745.5.5
7thCambridge High School 2[ crew ]8:48.1045.5.1
8thWhanganui Girls College 1[ crew ]9:15.1345.5.2
Heat 6[ race results ]
1stHauraki Plains College 1[ crew ]8:07.7845.6.2
2ndWhanganui High School 1[ crew ]8:10.7845.6.6
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]8:23.8445.6.7
4thPukekohe High School 2[ crew ]8:29.7545.6.5
5thEpsom Girls Grammar 1[ crew ]8:35.4045.6.1
6thWestern Heights High School 1[ crew ]8:39.8345.6.3
7thEpsom Girls Grammar 2[ crew ]8:59.8145.6.4
Heat 7[ race results ]
1stPukekohe High School 1[ crew ]8:02.1645.7.3
2ndTakapuna Grammar School 2[ crew ]8:18.8945.7.7
3rdMt Albert Grammar School 1[ crew ]8:25.6045.7.4
4thRotorua Girls High School 1[ crew ]8:31.4445.7.6
5thBaradene College 1[ crew ]8:35.3945.7.1
6thTrident High School 1[ crew ]9:12.7445.7.2
7thAotea College 1[ crew ]9:21.3245.7.5

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stHillcrest High School 1[ crew ]7:55.7546.1.8
2ndWhakatane High School 2[ crew ]8:05.5946.1.1
3rdOtumoetai College 2[ crew ]8:13.3146.1.4
4thNapier Boys High School 1[ crew ]8:22.2646.1.3
5thSt Peter's School 1[ crew ]8:24.1846.1.7
6thCambridge High School 1[ crew ]8:45.8746.1.2
7thKings College 2[ crew ]8:46.0246.1.5
8thPukekohe High School 2[ crew ]8:59.6846.1.6
Heat 2[ race results ]
1stTe Awamutu College 1[ crew ]7:56.1546.2.4
2ndLindisfarne College 1[ crew ]8:00.4746.2.8
3rdWhanganui Collegiate School 1[ crew ]8:07.4046.2.2
4thGlendowie College 1[ crew ]8:09.9746.2.5
5thWellington College 1[ crew ]8:33.6846.2.1
6thLindisfarne College 2[ crew ]8:33.8546.2.3
7thSt Patrick's College 2[ crew ]8:38.0946.2.7
8thSt Paul's Collegiate School 2[ crew ]8:58.2546.2.6
Heat 3[ race results ]
1stFrancis Douglas Memorial College 1[ crew ]7:58.4146.3.7
2ndACG Sunderland 1[ crew ]8:03.9846.3.1
3rdPukekohe High School 1[ crew ]8:19.8146.3.3
4thOtumoetai College 1[ crew ]8:27.7746.3.6
5thGisborne Boys High School 1[ crew ]8:32.9246.3.8
6thCullinane College 2[ crew ]8:36.1546.3.5
7thCambridge High School 2[ crew ]8:55.9046.3.4
8thNapier Boys High School 2[ crew ]9:00.9246.3.2
Heat 4[ race results ]
1stListon College 1[ crew ]7:58.5446.4.8
2ndOnslow College 1[ crew ]8:05.2146.4.6
3rdCullinane College 1[ crew ]8:15.4946.4.2
4thSt Peter's School 2[ crew ]8:24.7846.4.7
5thSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]8:31.9146.4.5
6thACG Sunderland 2[ crew ]8:35.6546.4.3
7thKings College 1[ crew ]8:41.0146.4.1
8thSt Patrick's College 1[ crew ]9:21.5446.4.4

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Wellington Girls College 1[ crew ]CANCELLED47.1.2
---Westlake Girls High School 1[ crew ]CANCELLED47.1.3
---Diocesan School For Girls 1[ crew ]CANCELLED47.1.4
---Waikato Diocesan School 1[ crew ]CANCELLED47.1.5
---Whanganui Collegiate School 1[ crew ]CANCELLED47.1.6

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
---Whanganui Collegiate School 1[ crew ]CANCELLED48.1.2
---Auckland Grammar School 1[ crew ]CANCELLED48.1.3
---St Kentigern College 1[ crew ]CANCELLED48.1.4
---Sacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]CANCELLED48.1.5
---Tauranga Boys College 1[ crew ]CANCELLED48.1.6
---Hamilton Boys High School 1[ crew ]CANCELLED48.1.7
Scratched crews (Heats) 
YET TO RACEWTLB 1[ crew ]_:__:__48.1.1
YET TO RACEKGCA 1[ crew ]_:__:__48.1.8

Event 49 Girls under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stEpsom Girls Grammar 1[ crew ]7:24.3749.1.5
2ndSt Peter's School 1[ crew ]7:28.1749.1.4
3rdWestlake Girls High School 1[ crew ]7:40.6449.1.3
4thBaradene College 1[ crew ]8:04.6049.1.6
5thDiocesan School For Girls 2[ crew ]8:21.8449.1.2
Heat 2[ race results ]
1stWaikato Diocesan School 1[ crew ]7:34.2749.2.4
2ndDiocesan School For Girls 1[ crew ]7:54.1449.2.3
3rdHastings Girls High School 1[ crew ]7:57.0249.2.5
4thOnslow College 1[ crew ]8:20.8349.2.6

Event 50 Boys under-18 novice coxed eight oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSacred Heart College (Auckland) 1[ crew ]6:39.5750.1.8
2ndSt John's College (Hamilton) 1[ crew ]6:46.6250.1.1
3rdSt Paul's Collegiate School 1[ crew ]6:47.1250.1.4
4thOnslow College 1[ crew ]6:47.9750.1.7
5thWellington College 1[ crew ]6:54.7150.1.5
6thAotea College 1[ crew ]7:02.4750.1.6
7thSt Kentigern College 1[ crew ]8:15.5950.1.3
8thSacred Heart College (Auckland) 3[ crew ]8:29.6450.1.2
Heat 2[ race results ]
1stScots College 1[ crew ]6:36.7850.2.5
2ndGlendowie College 1[ crew ]6:54.4750.2.7
3rdAuckland Grammar School 1[ crew ]6:59.0650.2.4
4thMt Albert Grammar School 1[ crew ]7:05.1850.2.3
5thSacred Heart College (Auckland) 2[ crew ]7:14.4150.2.2
6thAuckland Grammar School 2[ crew ]7:22.2850.2.6
7thSt Patrick's College 1[ crew ]7:38.0650.2.1

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

North Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other nis13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA