NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Nelson College For Girls' approved colours
#47: Nelson College For Girls


Aon NZ

MAADI CUP™

Regatta results

logo  
 

2012 Meridian South Island Championships

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2021 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Results shown...

Following are the 2012 Meridian South Island Championships regatta results, filtered to show races with schools from the South Island region that competed in under-1 events.

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stQueen Charlotte College 1[ crew ]7:40.741.1.5
2ndJames Hargest College 1[ crew ]7:47.351.1.3
3rdKavanagh College 1[ crew ]7:52.731.1.1
4thNelson College 1[ crew ]7:54.751.1.4
5thRangiora High School 1[ crew ]8:03.161.1.2
6thBurnside High School 1[ crew ]8:06.881.1.6
7thMt Aspiring College 1[ crew ]8:10.201.1.8
8thOtago Boys High School 1[ crew ]8:36.091.1.7
---St Andrew's College 1[ crew ]NRR1.1.6
B Final [ race results ]
1stSt Bede's College 1[ crew ]7:56.851.2.6
2ndRoncalli College 1[ crew ]7:57.331.2.3
3rdSt Kevin's College 1[ crew ]8:05.011.2.2
4thWaimea College 1[ crew ]8:17.791.2.5
5thRangiora High School 2[ crew ]8:20.491.2.1
6thMarlborough Boys College 1[ crew ]8:37.241.2.8
---St Andrew's College 2[ crew ]DNF1.2.7

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:41.622.1.5
2ndSt Margaret's College 2[ crew ]7:59.432.1.3
3rdNelson College For Girls 1[ crew ]8:06.452.1.4
4thChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:11.122.1.7
5thVilla Maria College 1[ crew ]8:15.752.1.6
6thDunstan High School 1[ crew ]8:50.072.1.1
7thVilla Maria College 2[ crew ]8:53.632.1.8
---Marlborough Girls College 1[ crew ]NRR2.1.2

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:31.853.1.3
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:32.593.1.7
3rdWakatipu High School 2[ crew ]7:36.373.1.5
4thJames Hargest College 1[ crew ]7:47.253.1.4
5thSt Bede's College 1[ crew ]7:50.363.1.6
6thRoncalli College 2[ crew ]7:55.553.1.1
7thBurnside High School 1[ crew ]8:04.033.1.8
8thSt Bede's College 4[ crew ]8:05.543.1.2
B Final [ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]7:58.713.2.5
2ndSt Andrew's College 1[ crew ]8:03.053.2.8
3rdSouthland Boys High School 2[ crew ]8:09.493.2.3
4thRangiora High School 1[ crew ]8:10.203.2.6
5thSouthland Boys High School 1[ crew ]8:13.273.2.4
6thSt Andrew's College 2[ crew ]8:22.333.2.1
7thNelson College 1[ crew ]8:46.153.2.2
---Otago Boys High School 1[ crew ]DNF3.2.7

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:44.194.1.6
2ndBurnside High School 1[ crew ]7:53.384.1.5
3rdSt Margaret's College 1[ crew ]7:54.474.1.4
4thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]7:54.594.1.2
5thChristchurch Girls High School 2[ crew ]7:59.124.1.1
6thRoncalli College 1[ crew ]7:59.604.1.3
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:14.244.1.7
8thCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:23.314.1.8
B Final [ race results ]
1stNelson College For Girls 1[ crew ]8:07.014.2.4
2ndRangi Ruru Girls School 2[ crew ]8:08.424.2.5
3rdMarlborough Girls College 2[ crew ]8:16.054.2.6
4thVilla Maria College 1[ crew ]8:17.134.2.3
5thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:21.034.2.1
6thDunstan High School 1[ crew ]8:21.444.2.8
7thRangiora High School 1[ crew ]8:40.694.2.2
8thChristchurch Girls High School 3[ crew ]8:48.374.2.7

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]7:07.525.1.4
2ndTimaru Boys High School 1[ crew ]7:22.135.1.5
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:31.255.1.3
4thNelson College 1[ crew ]7:31.345.1.6
5thAshburton College 1[ crew ]7:42.525.1.2
6thCromwell College 1[ crew ]8:51.475.1.7

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]7:53.446.1.6
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]7:56.586.1.5
3rdOtago Girls High School 1[ crew ]7:58.436.1.4
4thRoncalli College 1[ crew ]7:59.746.1.7
5thSt Margaret's College 1[ crew ]8:06.656.1.3
6thDunstan High School 1[ crew ]8:07.276.1.2
7thVilla Maria College 1[ crew ]8:18.456.1.8
8thMarian College 1[ crew ]8:34.426.1.1
B Final [ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]8:24.886.2.6
2ndNelson College For Girls 1[ crew ]8:33.036.2.3
3rdOtago Girls High School 2[ crew ]8:42.226.2.2
4thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:47.386.2.7
5thQueens High School 1[ crew ]9:13.576.2.1
6thOtago Girls High School 3[ crew ]10:29.206.2.8
---Marlborough Girls College 2[ crew ]NRR6.2.4
---Marlborough Girls College 1[ crew ]NRR6.2.5

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]6:58.117.1.3
2ndNelson College 1[ crew ]7:00.297.1.5
3rdRangiora High School 1[ crew ]7:02.087.1.6
4thTimaru Boys High School 1[ crew ]7:02.617.1.2
5thSt Bede's College 1[ crew ]7:06.717.1.4
6thSt Andrew's College 1[ crew ]7:15.727.1.1
7thChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:17.767.1.7
8thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:25.557.1.8
B Final [ race results ]
1stSouthland Boys High School 1[ crew ]7:22.507.2.4
2ndSt Bede's College 2[ crew ]7:25.697.2.6
3rdOtago Boys High School 1[ crew ]7:26.117.2.3
4thChrist's College 1[ crew ]7:29.447.2.2
5thBurnside High School 1[ crew ]7:32.087.2.5
6thJames Hargest College 1[ crew ]7:41.597.2.8
7thSt Andrew's College 2[ crew ]7:47.867.2.7
8thChristchurch Boys High School 2[ crew ]7:53.047.2.1

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMarlborough Girls College 1[ crew ]8:44.308.1.7
2ndAshburton College 1[ crew ]8:51.218.1.3
3rdQueen Charlotte College 2[ crew ]8:57.498.1.5
4thRoncalli College 1[ crew ]9:01.918.1.4
5thSt Kevin's College 1[ crew ]9:11.208.1.2
6thSt Margaret's College 1[ crew ]9:21.868.1.1
7thRoncalli College 2[ crew ]9:30.238.1.8
---Columba College 1[ crew ]NRR8.1.6
B Final [ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]9:12.028.2.5
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]9:16.528.2.3
3rdWaitaki Girls High School 1[ crew ]9:16.778.2.4
4thWaimea College 1[ crew ]9:18.988.2.2
5thTimaru Girls High School 1[ crew ]9:33.798.2.6
6thJames Hargest College 1[ crew ]9:49.238.2.1
7thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]9:54.878.2.7
8thKavanagh College 1[ crew ]10:03.618.2.8

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]7:29.879.1.5
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:36.319.1.3
3rdDunstan High School 1[ crew ]7:49.509.1.6
4thKavanagh College 1[ crew ]7:59.509.1.1
5thTimaru Boys High School 2[ crew ]8:04.119.1.7
6thChristchurch Boys High School 1[ crew ]8:08.839.1.4
7thKings High School 1[ crew ]8:14.269.1.8
8thSt Bede's College 1[ crew ]8:17.359.1.2
B Final [ race results ]
1stSouthland Boys High School 1[ crew ]8:07.499.2.4
2ndMarlborough Boys College 1[ crew ]8:08.059.2.5
3rdJames Hargest College 1[ crew ]8:11.259.2.7
4thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]8:17.249.2.6
5thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:17.989.2.1
6thSouthland Boys High School 2[ crew ]8:20.219.2.3
7thNelson College 1[ crew ]8:24.189.2.2
---Kings High School 2[ crew ]NRR9.2.8

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]6:23.6510.1.5
2ndChrist's College 1[ crew ]6:27.2510.1.4

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]7:33.2011.1.6
2ndCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:41.7611.1.5
3rdSt Andrew's College 1[ crew ]7:44.8011.1.4
4thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]7:46.1811.1.1
5thSouthland Girls High School 2[ crew ]7:58.2111.1.2
6thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:05.8511.1.3
7thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:08.8611.1.7
8thChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:15.1111.1.8
B Final [ race results ]
1stSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]7:56.6811.2.2
2ndWakatipu High School 1[ crew ]8:04.0411.2.4
3rdTimaru Girls High School 1[ crew ]8:06.9011.2.7
4thOtago Girls High School 1[ crew ]8:08.5511.2.3
5thNelson College For Girls 1[ crew ]8:08.8511.2.5
6thVilla Maria College 1[ crew ]8:18.6211.2.6
7thAvonside Girls High School 1[ crew ]8:20.2511.2.1
8thWaitaki Girls High School 1[ crew ]8:39.0911.2.8
---Verdon College 1[ crew ]NRR11.2.7

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]7:03.8712.1.4
2ndNelson College 1[ crew ]7:17.1912.1.3
3rdSt Kevin's College 1[ crew ]7:21.3212.1.6
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:37.8712.1.5

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]8:06.4113.1.4
2ndSt Margaret's College 2[ crew ]8:15.3213.1.6
3rdRangi Ruru Girls School 2[ crew ]8:18.7613.1.3
4thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:20.7713.1.5
5thVilla Maria College 1[ crew ]8:24.6513.1.2
6thBurnside High School 1[ crew ]8:24.8013.1.8
7thRangi Ruru Girls School 3[ crew ]8:39.5213.1.7
8thDunstan High School 1[ crew ]8:40.5013.1.1
B Final [ race results ]
1stRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:29.7713.2.6
2ndNelson College For Girls 1[ crew ]8:37.1813.2.5
3rdVilla Maria College 2[ crew ]8:44.1513.2.1
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:54.6213.2.3
5thChristchurch Girls High School 1[ crew ]9:01.0713.2.2
6thRangi Ruru Girls School 4[ crew ]9:08.7913.2.7
7thJames Hargest College 1[ crew ]10:07.4113.2.8
---Craighead Diocesan School 1[ crew ]NRR13.2.4

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]6:40.1814.1.5
2ndNelson College 1[ crew ]6:43.3714.1.3
3rdTimaru Boys High School 1[ crew ]6:44.3414.1.4
4thJames Hargest College 1[ crew ]6:51.1114.1.2
5thSt Bede's College 1[ crew ]6:51.2514.1.6
6thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]6:57.7914.1.1
7thMt Aspiring College 1[ crew ]6:59.9514.1.7

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]8:04.5315.1.4
2ndSt Kevin's College 1[ crew ]8:13.5015.1.3
3rdSt Kevin's College 2[ crew ]8:36.0915.1.5
4thAshburton College 1[ crew ]8:41.1015.1.6
5thSt Margaret's College 2[ crew ]8:54.3015.1.2
6thWakatipu High School 1[ crew ]8:56.0815.1.7

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:05.9616.1.4
2ndRangiora High School 1[ crew ]7:13.3116.1.2
3rdChrist's College 1[ crew ]7:17.2016.1.5
4thSt Bede's College 1[ crew ]7:17.7216.1.6
5thTimaru Boys High School 1[ crew ]7:19.7116.1.3
6thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:34.3916.1.7
7thChrist's College 1[ crew ]7:41.8416.1.1
8thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]7:53.1716.1.8

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:17.4017.1.4
2ndCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:20.4117.1.6
3rdSt Margaret's College 1[ crew ]7:26.4417.1.5
4thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:32.3017.1.3
5thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]7:45.0417.1.1
6thSt Kevin's College 1[ crew ]7:47.7817.1.7
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]7:48.4617.1.2
8thSt Margaret's College 2[ crew ]7:53.8217.1.8

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:57.2418.1.4
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:00.8918.1.5
3rdChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:03.6418.1.3
4thVilla Maria College 1[ crew ]8:18.9718.1.6

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaimea College 1[ crew ]7:12.5819.1.8
2ndSt Andrew's College 1[ crew ]7:12.6519.1.4
3rdJames Hargest College 3[ crew ]7:12.7219.1.7
4thOtago Boys High School 1[ crew ]7:14.7219.1.2
5thMt Aspiring College 1[ crew ]7:18.3519.1.5
6thNelson College 1[ crew ]7:22.2519.1.3
7thJames Hargest College 1[ crew ]7:30.8219.1.1
8thBurnside High School 1[ crew ]7:34.1019.1.6
B Final [ race results ]
1stRangiora High School 1[ crew ]7:23.1319.2.4
2ndChrist's College 1[ crew ]7:31.2219.2.3
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:35.1019.2.2
4thAshburton College 1[ crew ]7:37.4119.2.5
5thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:38.7419.2.6
6thJames Hargest College 2[ crew ]7:53.3819.2.1
7thSt Andrew's College 2[ crew ]8:06.1019.2.7
8thNelson College 2[ crew ]8:27.8819.2.8

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:32.9320.1.5
2ndChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:44.2320.1.4
3rdSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:46.5820.1.6
4thColumba College 1[ crew ]8:54.2520.1.1
5thTimaru Girls High School 1[ crew ]8:56.0820.1.8
6thKavanagh College 2[ crew ]9:00.5420.1.7
7thKaiapoi High School 1[ crew ]9:04.3420.1.2
8thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:07.0020.1.3
B Final [ race results ]
1stSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:59.0120.2.4
2ndMt Aspiring College 1[ crew ]9:08.9120.2.5
3rdDunstan High School 2[ crew ]9:14.9520.2.8
4thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]9:17.7120.2.7
5thJames Hargest College 1[ crew ]9:18.7920.2.2
6thSouthland Girls High School 2[ crew ]9:19.8820.2.1
7thBurnside High School 1[ crew ]9:28.8520.2.6
8thOtago Girls High School 1[ crew ]9:35.5420.2.3

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Bede's College 1[ crew ]6:50.5521.1.4
2ndChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:03.9521.1.5
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:09.9721.1.6
4thChrist's College 3[ crew ]7:10.1421.1.7
5thOtago Boys High School 1[ crew ]7:20.9321.1.3
6thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:27.9021.1.2
7thChrist's College 2[ crew ]8:03.2021.1.1
8thChrist's College 1[ crew ]8:09.9221.1.8

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:22.0622.1.4
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:32.7822.1.3
3rdSt Margaret's College 1[ crew ]8:33.4922.1.6
4thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:39.9022.1.2
5thOtago Girls High School 1[ crew ]8:42.5122.1.7
6thVilla Maria College 1[ crew ]8:50.7122.1.8
7thColumba College 1[ crew ]8:56.1422.1.1
8thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:59.1722.1.5
B Final [ race results ]
1stNelson College For Girls 1[ crew ]8:42.9522.2.4
2ndVerdon College 2[ crew ]8:46.7222.2.2
3rdWakatipu High School 1[ crew ]8:49.7222.2.6
4thVilla Maria College 2[ crew ]8:52.4822.2.3
5thCraighead Diocesan School 2[ crew ]9:01.5422.2.7
6thVerdon College 1[ crew ]9:07.5022.2.1
---Craighead Diocesan School 1[ crew ]NRR22.2.5
---Waitaki Girls High School 2[ crew ]DNS22.2.8

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]6:52.8823.1.4
2ndChrist's College 1[ crew ]6:57.9023.1.5
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:02.1523.1.3
4thChrist's College 2[ crew ]7:10.3823.1.2
5thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:13.9923.1.6
6thNelson College 1[ crew ]7:28.5923.1.7

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:53.2624.1.4
2ndSt Margaret's College 1[ crew ]7:59.3424.1.5
3rdMarlborough Girls College 1[ crew ]8:01.5824.1.2
4thVilla Maria College 1[ crew ]8:06.4224.1.3
5thSt Kevin's College 1[ crew ]8:13.5024.1.6

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:43.7825.1.5
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]7:43.8825.1.7
3rdCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:59.0025.1.4
4thRangi Ruru Girls School 2[ crew ]7:59.9025.1.2
5thBurnside High School 1[ crew ]8:04.3125.1.3
6thAshburton College 1[ crew ]8:10.6125.1.8
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:13.4625.1.1
8thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:16.8325.1.6
B Final [ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]8:05.6225.2.4
2ndWaitaki Girls High School 1[ crew ]8:12.7525.2.5
3rdNelson College For Girls 1[ crew ]8:25.2725.2.3
4thVilla Maria College 1[ crew ]8:34.2225.2.6
5thChristchurch Girls High School 2[ crew ]8:36.0825.2.2
6thKavanagh College 1[ crew ]8:36.3125.2.1
7thCromwell College 1[ crew ]8:46.1825.2.7
---St Kevin's College 1[ crew ]NRR25.2.8

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWaimea College 1[ crew ]7:29.0426.1.3
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:31.7226.1.6
3rdNelson College 1[ crew ]7:31.8426.1.4
4thDunstan High School 1[ crew ]7:32.7126.1.1
5thRoncalli College 1[ crew ]7:43.1326.1.5
6thRangiora High School 1[ crew ]7:48.1226.1.7
7thBurnside High School 1[ crew ]7:56.2726.1.2
8thTimaru Boys High School 1[ crew ]7:59.0226.1.8
---St Bede's College 1[ crew ]NRR26.1.1
B Final [ race results ]
1stSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:44.4326.2.3
2ndSt Kevin's College 1[ crew ]7:48.0826.2.5
3rdCromwell College 1[ crew ]7:52.6026.2.1
4thSouthland Boys High School 1[ crew ]7:55.5726.2.4
5thOtago Boys High School 1[ crew ]8:01.8626.2.8
6thRoncalli College 2[ crew ]8:08.7626.2.2
---St Bede's College 2[ crew ]NRR26.2.7

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]8:33.3427.1.4
2ndRoncalli College 1[ crew ]8:36.7927.1.5
3rdChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:46.7127.1.3
4thDunstan High School 1[ crew ]8:52.1227.1.6
5thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:56.5827.1.1
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:58.7827.1.2
7thColumba College 1[ crew ]8:59.3227.1.8
8thKaiapoi High School 1[ crew ]9:20.7827.1.7
B Final [ race results ]
1stMarian College 1[ crew ]9:09.2827.2.3
2ndMt Aspiring College 1[ crew ]9:10.5727.2.4
3rdJames Hargest College 2[ crew ]9:11.9727.2.5
4thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]9:13.4227.2.2
5thOtago Girls High School 1[ crew ]9:17.1027.2.6
6thWakatipu High School 1[ crew ]9:29.0727.2.8
7thNelson College For Girls 1[ crew ]9:30.5727.2.7
8thWaimea College 1[ crew ]9:31.6127.2.1

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRangiora High School 1[ crew ]7:37.0128.1.3
2ndMarlborough Boys College 1[ crew ]7:40.6628.1.1
3rdTimaru Boys High School 2[ crew ]7:41.6128.1.5
4thTimaru Boys High School 1[ crew ]7:46.9828.1.6
5thJames Hargest College 1[ crew ]7:56.2528.1.8
6thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:58.7028.1.4
7thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]8:08.5828.1.2
8thChristchurch Boys High School 1[ crew ]8:22.2428.1.7
B Final [ race results ]
1stQueen Charlotte College 1[ crew ]7:44.1228.2.5
2ndJohn McGlashan College 1[ crew ]7:59.9528.2.3
3rdNelson College 1[ crew ]8:03.1028.2.4
4thSt Andrew's College 2[ crew ]8:12.6428.2.1
5thNelson College 2[ crew ]8:13.5428.2.2
6thSt Andrew's College 1[ crew ]8:30.6628.2.6
7thSt Bede's College 2[ crew ]8:32.2628.2.8
---St Bede's College 1[ crew ]NRR28.2.7

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]8:07.3829.1.3
2ndBurnside High School 1[ crew ]8:19.3429.1.4
3rdSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:21.6429.1.1
4thSouthland Girls High School 2[ crew ]8:25.4029.1.6
5thDunstan High School 1[ crew ]8:32.0129.1.2
6thCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:39.7529.1.5
7thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:41.2929.1.8
8thRangiora High School 1[ crew ]8:41.9329.1.7
---Otago Girls High School 1[ crew ]NRR29.1.7
B Final [ race results ]
1stMarlborough Girls College 2[ crew ]8:34.3329.2.4
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:37.7429.2.5
3rdRangiora High School 2[ crew ]8:41.8029.2.1
4thBurnside High School 2[ crew ]8:43.1929.2.8
5thAvonside Girls High School 1[ crew ]8:49.5629.2.3
6thChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:53.1229.2.6
7thRangi Ruru Girls School 4[ crew ]8:59.8429.2.7
8thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]9:03.0329.2.2

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:13.3530.1.5
2ndRoncalli College 1[ crew ]7:20.3230.1.3
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:29.8630.1.1
4thSt Andrew's College 1[ crew ]7:29.8730.1.8
5thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:44.7230.1.6
6thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]7:47.2430.1.4
7thOtago Boys High School 1[ crew ]8:12.5330.1.7
---St Bede's College 1[ crew ]NRR30.1.2
B Final [ race results ]
1stSt Bede's College 2[ crew ]7:50.1430.2.5
2ndCromwell College 1[ crew ]7:50.7930.2.3
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]7:51.8830.2.4
4thChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:56.0530.2.6
5thNelson College 1[ crew ]8:02.9830.2.2
6thDunstan High School 1[ crew ]8:16.8630.2.7
7thOtago Boys High School 2[ crew ]8:25.9830.2.8
8thJames Hargest College 2[ crew ]8:33.8530.2.1

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:22.7931.1.4
2ndNelson College For Girls 1[ crew ]7:37.0931.1.3
3rdVilla Maria College 1[ crew ]7:42.9631.1.5

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]7:05.5832.1.5
2ndChrist's College 1[ crew ]7:10.2432.1.4
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:43.1432.1.3

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:08.1633.1.8
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:19.4833.1.5
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]8:20.2433.1.7
4thChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:25.7533.1.1
5thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:28.5133.1.3
6thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:39.7933.1.4
7thCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:54.5533.1.6
8thSouthland Girls High School 2[ crew ]9:00.6233.1.2
---Queens High School 1[ crew ]NRR33.1.1

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMt Aspiring College 1[ crew ]7:13.7534.1.4
2ndTimaru Boys High School 2[ crew ]7:22.1334.1.5
3rdNelson College 1[ crew ]7:25.6134.1.2
4thJames Hargest College 1[ crew ]7:27.7334.1.6
5thNelson College 2[ crew ]7:28.6634.1.3
6thAshburton College 1[ crew ]7:32.2434.1.8
7thTimaru Boys High School 1[ crew ]7:48.2534.1.7
8thSt Kevin's College 2[ crew ]7:55.4634.1.1

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:58.1835.1.5
2ndSt Margaret's College 1[ crew ]8:02.9135.1.3
3rdAshburton College 1[ crew ]8:07.3735.1.6
4thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:07.6035.1.4
5thSt Kevin's College 1[ crew ]8:35.4535.1.7
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:42.2035.1.2
7thNelson College For Girls 1[ crew ]8:55.2635.1.8
8thVilla Maria College 1[ crew ]9:07.5135.1.1

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:44.3036.1.4
2ndSt Bede's College 1[ crew ]6:49.6736.1.5
3rdChrist's College 1[ crew ]6:53.2936.1.6
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:18.5836.1.3
5thChristchurch Boys High School 2[ crew ]7:26.0936.1.1
6thChrist's College 4[ crew ]7:46.9536.1.7
7thSouthland Boys High School 1[ crew ]9:15.7036.1.2

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]7:56.2837.1.4
2ndSt Andrew's College 1[ crew ]8:03.0337.1.6
3rdVilla Maria College 1[ crew ]8:05.1237.1.3
4thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:11.3937.1.7
5thCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:12.3837.1.8
6thTimaru Girls High School 1[ crew ]8:26.8137.1.1
7thNelson College For Girls 1[ crew ]8:32.0937.1.2
8thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:25.1237.1.5

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]7:18.7538.1.4
2ndRangiora High School 1[ crew ]7:21.1938.1.6
3rdSt Bede's College 1[ crew ]7:25.8338.1.5
4thMt Aspiring College 1[ crew ]7:31.7438.1.7
5thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:36.4938.1.2
6thSt Andrew's College 1[ crew ]7:41.5838.1.8
7thNelson College 1[ crew ]7:43.7338.1.3
8thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]8:02.1538.1.1

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:33.2939.1.4
2ndChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:34.6039.1.5
3rdRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:45.9039.1.6
4thSt Margaret's College 2[ crew ]7:48.3139.1.3
5thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:01.0639.1.2
6thRangi Ruru Girls School 2[ crew ]8:32.2239.1.7

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]7:27.8640.1.4
2ndChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:33.3940.1.3
3rdSt Bede's College 1[ crew ]7:33.5440.1.2
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:41.8440.1.8
5thDunstan High School 1[ crew ]7:55.9440.1.5
6thNelson College 1[ crew ]8:03.4340.1.6
7thSt Bede's College 2[ crew ]8:06.6740.1.7
8thMarlborough Boys College 1[ crew ]8:19.2240.1.1

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]7:56.7541.1.5
2ndCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:56.9441.1.4
3rdChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:05.9341.1.6
4thOtago Girls High School 1[ crew ]8:15.0241.1.3
5thSouthland Girls High School 2[ crew ]8:20.6241.1.1
6thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:29.2841.1.2
7thSt Andrew's College 1[ crew ]8:31.3041.1.8
8thAshburton College 1[ crew ]8:33.5641.1.7
B Final [ race results ]
1stDunstan High School 1[ crew ]8:21.7341.2.4
2ndRoncalli College 1[ crew ]8:26.5241.2.5
3rdColumba College 1[ crew ]8:27.9441.2.3
4thTimaru Girls High School 1[ crew ]8:29.1141.2.6
5thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:36.3641.2.7
6thBurnside High School 1[ crew ]8:41.0341.2.2
7thAvonside Girls High School 1[ crew ]8:48.7441.2.1
8thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]9:02.8641.2.8
---Rangi Ruru Girls School 1[ crew ]NRR41.2.1

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]6:53.8842.1.5
2ndOtago Boys High School 1[ crew ]6:56.9842.1.4
3rdMt Aspiring College 1[ crew ]6:57.0142.1.3
4thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:06.1142.1.1
5thRangiora High School 1[ crew ]7:06.3442.1.2
6thSt Andrew's College 1[ crew ]7:11.0342.1.7
7thNelson College 1[ crew ]7:11.8442.1.6

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]8:19.0143.1.4
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:23.6843.1.3
3rdVilla Maria College 1[ crew ]8:29.8443.1.2
4thSt Margaret's College 2[ crew ]8:32.0643.1.5
5thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:37.8743.1.6
6thSt Margaret's College 3[ crew ]8:54.5443.1.1
7thSouthland Girls High School 1[ crew ]9:07.1043.1.7
8thMarlborough Girls College 1[ crew ]9:12.5043.1.8

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:31.6944.1.6
2ndTimaru Boys High School 1[ crew ]7:36.0244.1.4
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]7:43.0044.1.3
4thDunstan High School 1[ crew ]7:44.9644.1.5
5thSt Bede's College 1[ crew ]7:48.1144.1.2
6thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]8:06.0344.1.1
7thNelson College 1[ crew ]8:26.7944.1.8
---Christchurch Boys High School 1[ crew ]NRR44.1.7

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Andrew's College 2[ crew ]8:11.5145.1.4
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]8:11.9945.1.3
3rdCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:22.9845.1.5
4thAshburton College 1[ crew ]8:29.6045.1.6
5thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:32.7345.1.8
6thBurnside High School 1[ crew ]8:36.5745.1.7
7thChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:38.4545.1.2
8thKavanagh College 1[ crew ]8:41.2645.1.1
B Final [ race results ]
1stMarlborough Girls College 2[ crew ]4:31.1145.2.4
2ndColumba College 1[ crew ]4:35.2145.2.5
3rdWakatipu High School 1[ crew ]4:35.4145.2.7
4thWaitaki Girls High School 1[ crew ]4:38.1545.2.2
5thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]4:50.1645.2.6
6thVerdon College 1[ crew ]5:07.1745.2.3
7thSt Margaret's College 1[ crew ]5:23.6545.2.8
---St Kevin's College 1[ crew ]NRR45.2.1

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]7:55.2946.1.2
2ndKavanagh College 1[ crew ]7:58.0046.1.7
3rdTimaru Boys High School 1[ crew ]8:03.1646.1.3
4thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]8:14.0346.1.1
5thOtago Boys High School 1[ crew ]8:21.0246.1.5
6thMt Aspiring College 1[ crew ]8:25.7146.1.6
7thWaimea College 1[ crew ]8:27.9246.1.4
8thAshburton College 1[ crew ]8:33.2246.1.8
B Final [ race results ]
1stDunstan High School 1[ crew ]8:14.8646.2.3
2ndSt Kevin's College 1[ crew ]8:20.9546.2.6
3rdSouthland Boys High School 2[ crew ]8:22.3246.2.4
4thNelson College 1[ crew ]8:28.0846.2.1
5thDunstan High School 2[ crew ]8:32.5346.2.5
6thBurnside High School 1[ crew ]8:36.6046.2.8
7thSt Andrew's College 1[ crew ]8:38.2546.2.7
8thWaimea College 2[ crew ]8:52.6146.2.2

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:14.4847.1.4
2ndSt Kevin's College 1[ crew ]7:21.1547.1.2
3rdMarlborough Girls College 1[ crew ]7:24.1847.1.6
4thVilla Maria College 1[ crew ]7:27.0647.1.3
5thCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:34.1347.1.5
6thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:54.6547.1.7

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

A Final [ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]6:19.5148.1.5
2ndChrist's College 1[ crew ]6:23.7248.1.4
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:31.9048.1.3
4thChrist's College 2[ crew ]6:54.6648.1.6
 

Event 1 Boys under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stQueen Charlotte College 1[ crew ]7:53.171.1.5
2ndSt Andrew's College 1[ crew ]7:56.091.1.1
3rdMt Aspiring College 1[ crew ]8:09.421.1.4
4thWaimea College 1[ crew ]8:12.781.1.3
5thSt Kevin's College 1[ crew ]8:21.601.1.7
6thSt Andrew's College 2[ crew ]8:25.871.1.6
7thWakatipu High School 1[ crew ]8:51.841.1.8
8thKavanagh College 2[ crew ]9:04.081.1.2
Heat 2[ race results ]
1stNelson College 1[ crew ]8:02.631.2.5
2ndRangiora High School 1[ crew ]8:08.881.2.4
3rdBurnside High School 1[ crew ]8:11.441.2.7
4thRoncalli College 1[ crew ]8:12.981.2.1
5thWaimea College 2[ crew ]8:50.131.2.2
6thChrist's College 1[ crew ]8:56.731.2.3
Heat 3[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]8:02.191.3.2
2ndOtago Boys High School 1[ crew ]8:06.981.3.6
3rdKavanagh College 1[ crew ]8:08.531.3.4
4thSt Bede's College 1[ crew ]8:14.911.3.7
5thRangiora High School 2[ crew ]8:31.461.3.3
6thMarlborough Boys College 1[ crew ]8:45.021.3.5
7thChrist's College 2[ crew ]8:52.881.3.1

Event 2 Girls under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:56.572.1.8
2ndNelson College For Girls 1[ crew ]8:13.212.1.4
3rdSt Margaret's College 2[ crew ]8:15.452.1.3
4thVilla Maria College 1[ crew ]8:25.252.1.7
5thChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:32.702.1.1
6thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:35.312.1.6
7thVilla Maria College 2[ crew ]8:41.512.1.2
8thDunstan High School 1[ crew ]9:01.102.1.5
---Avonside Girls High School 1[ crew ]NRR2.1.3

Event 3 Boys under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:38.803.1.4
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:44.493.1.2
3rdSouthland Boys High School 2[ crew ]8:23.843.1.6
4thNelson College 1[ crew ]8:24.643.1.7
5thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:26.983.1.5
6thCromwell College 1[ crew ]8:54.813.1.8
7thJames Hargest College 2[ crew ]11:44.523.1.3
8thCromwell College 2[ crew ]12:08.203.1.1
Heat 2[ race results ]
1stSt Bede's College 1[ crew ]7:48.133.2.2
2ndSt Bede's College 4[ crew ]8:02.383.2.6
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]8:10.303.2.7
4thOtago Boys High School 1[ crew ]8:19.653.2.1
5thSouthland Boys High School 3[ crew ]9:09.963.2.5
Heat 3[ race results ]
1stWakatipu High School 2[ crew ]7:46.133.3.4
2ndBurnside High School 1[ crew ]8:13.673.3.2
3rdRangiora High School 1[ crew ]8:21.563.3.3
4thSt Andrew's College 2[ crew ]8:28.583.3.5
5thJames Hargest College 3[ crew ]8:38.263.3.7
6thSt Bede's College 2[ crew ]8:42.653.3.1
---Kings High School 1[ crew ]DNF3.3.6
Heat 4[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]7:53.953.4.5
2ndRoncalli College 2[ crew ]7:57.553.4.7
3rdRoncalli College 1[ crew ]8:08.093.4.4
4thSt Andrew's College 1[ crew ]8:10.263.4.1
5thSt Bede's College 3[ crew ]8:15.043.4.3
6thOtago Boys High School 2[ crew ]9:15.023.4.2
---Mt Aspiring College 1[ crew ]NRR3.4.6

Event 4 Girls under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]7:56.674.1.3
2ndChristchurch Girls High School 2[ crew ]7:59.974.1.1
3rdVilla Maria College 1[ crew ]8:14.874.1.6
4thRangiora High School 1[ crew ]8:24.304.1.4
5thSt Margaret's College 2[ crew ]8:38.274.1.2
6thRangi Ruru Girls School 4[ crew ]8:56.464.1.7
7thSouthland Girls High School 2[ crew ]9:04.874.1.5
Heat 2[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:53.344.2.2
2ndCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:05.744.2.7
3rdNelson College For Girls 1[ crew ]8:10.234.2.4
4thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:22.444.2.3
5thRangi Ruru Girls School 3[ crew ]8:38.384.2.6
6thVilla Maria College 2[ crew ]8:47.384.2.5
Heat 3[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:58.794.3.6
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:00.454.3.3
3rdRangi Ruru Girls School 2[ crew ]8:20.114.3.2
4thDunstan High School 1[ crew ]8:20.664.3.4
5thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:40.504.3.7
6thOtago Girls High School 1[ crew ]9:04.814.3.5
Heat 4[ race results ]
1stBurnside High School 1[ crew ]8:00.624.4.4
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]8:16.114.4.3
3rdMarlborough Girls College 2[ crew ]8:18.054.4.5
4thChristchurch Girls High School 3[ crew ]8:55.254.4.6
5thJames Hargest College 1[ crew ]9:13.304.4.7
6thSt Andrew's College 1[ crew ]9:22.154.4.2

Event 5 Boys under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]7:12.725.1.6
2ndTimaru Boys High School 1[ crew ]7:26.345.1.5
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:36.015.1.1
4thNelson College 1[ crew ]7:39.735.1.8
5thAshburton College 1[ crew ]7:52.745.1.7
6thCromwell College 1[ crew ]8:29.385.1.3

Event 6 Girls under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]7:59.166.1.8
2ndJames Hargest College 1[ crew ]8:00.396.1.7
3rdRoncalli College 1[ crew ]8:02.316.1.1
4thVilla Maria College 1[ crew ]8:11.566.1.3
5thMarlborough Girls College 2[ crew ]8:14.256.1.4
6thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:22.466.1.6
7thNelson College For Girls 1[ crew ]8:29.776.1.2
8thOtago Girls High School 2[ crew ]8:42.436.1.5
Heat 2[ race results ]
1stOtago Girls High School 1[ crew ]8:10.336.2.5
2ndSt Margaret's College 1[ crew ]8:13.026.2.6
3rdDunstan High School 1[ crew ]8:15.396.2.4
4thMarian College 1[ crew ]8:23.726.2.2
5thWakatipu High School 1[ crew ]8:38.626.2.1
6thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:55.856.2.3
7thQueens High School 1[ crew ]9:21.136.2.7
8thOtago Girls High School 3[ crew ]9:52.936.2.8
---Otago Girls High School 3[ crew ]NRR6.2.8

Event 7 Boys under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Bede's College 1[ crew ]7:03.377.1.4
2ndChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:12.887.1.1
3rdSt Andrew's College 1[ crew ]7:20.437.1.2
4thBurnside High School 1[ crew ]7:29.547.1.7
5thChrist's College 1[ crew ]7:39.307.1.6
6thJames Hargest College 1[ crew ]7:53.047.1.5
7thChrist's College 2[ crew ]8:14.297.1.3
Heat 2[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:03.297.2.2
2ndTimaru Boys High School 1[ crew ]7:09.007.2.5
3rdSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:23.257.2.6
4thSt Bede's College 2[ crew ]7:32.087.2.4
5thSt Andrew's College 2[ crew ]7:46.417.2.7
Heat 3[ race results ]
1stNelson College 1[ crew ]7:02.177.3.6
2ndRangiora High School 1[ crew ]7:14.787.3.7
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]7:23.427.3.5
4thOtago Boys High School 1[ crew ]7:30.487.3.2
5thChristchurch Boys High School 2[ crew ]7:51.877.3.3
6thCromwell College 1[ crew ]7:56.347.3.4

Event 8 Girls under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stQueen Charlotte College 2[ crew ]8:48.958.1.1
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]8:53.538.1.5
3rdWaitaki Girls High School 1[ crew ]9:10.938.1.2
4thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]9:16.798.1.7
5thTimaru Girls High School 1[ crew ]9:16.838.1.4
6thWaimea College 1[ crew ]9:22.228.1.6
7thSt Andrew's College 1[ crew ]10:03.738.1.3
Heat 2[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]8:48.108.2.2
2ndSt Kevin's College 1[ crew ]9:01.878.2.7
3rdSt Margaret's College 1[ crew ]9:08.258.2.1
4thJames Hargest College 1[ crew ]9:40.098.2.6
5thKavanagh College 1[ crew ]9:43.938.2.4
6thDunstan High School 1[ crew ]9:54.038.2.5
7thVerdon College 1[ crew ]9:56.988.2.3
Heat 3[ race results ]
1stAshburton College 1[ crew ]8:43.888.3.2
2ndColumba College 1[ crew ]9:00.448.3.7
3rdRoncalli College 2[ crew ]9:09.168.3.4
4thChristchurch Girls High School 1[ crew ]9:12.798.3.3
5thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]9:36.338.3.6
6thQueen Charlotte College 1[ crew ]10:03.628.3.5

Event 9 Boys under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:49.939.1.4
2ndSt Bede's College 1[ crew ]8:02.749.1.7
3rdNelson College 1[ crew ]8:10.629.1.2
4thJames Hargest College 1[ crew ]8:15.079.1.3
5thKings High School 2[ crew ]8:36.219.1.1
6thDunstan High School 2[ crew ]9:24.719.1.5
---Otago Boys High School 1[ crew ]DNS9.1.6
---Kings High School 2[ crew ]NRR9.1.8
Heat 2[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:33.279.2.1
2ndTimaru Boys High School 2[ crew ]7:48.989.2.7
3rdKavanagh College 1[ crew ]7:54.099.2.5
4thKings High School 1[ crew ]7:56.079.2.2
5thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]8:06.619.2.6
6thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:34.689.2.3
Heat 3[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]7:18.109.3.5
2ndDunstan High School 1[ crew ]7:36.809.3.6
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]7:56.969.3.2
4thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:58.879.3.7
5thSouthland Boys High School 2[ crew ]8:06.249.3.4
6thChristchurch Boys High School 2[ crew ]9:07.389.3.3

Event 10 Boys under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]6:18.6310.1.4
2ndMarlborough Boys College 1[ crew ]6:26.2210.1.5

Event 11 Girls under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Andrew's College 1[ crew ]7:36.4111.1.3
2ndSouthland Girls High School 2[ crew ]7:42.1511.1.6
3rdWakatipu High School 1[ crew ]7:51.6011.1.1
4thVilla Maria College 1[ crew ]8:02.5411.1.7
5thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:02.8811.1.4
6thAvonside Girls High School 1[ crew ]8:08.4311.1.5
7thVilla Maria College 2[ crew ]8:19.4911.1.2
Heat 2[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:21.5911.2.3
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]7:22.6511.2.2
3rdSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]7:38.0111.2.4
4thOtago Girls High School 1[ crew ]7:59.7911.2.7
5thWaitaki Girls High School 1[ crew ]8:12.2711.2.5
6thQueens High School 1[ crew ]8:25.4411.2.6
Heat 3[ race results ]
1stRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:45.0911.3.2
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]7:48.1111.3.7
3rdChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:51.3811.3.1
4thTimaru Girls High School 1[ crew ]7:51.4211.3.3
5thNelson College For Girls 1[ crew ]7:58.4511.3.6
6thVerdon College 1[ crew ]8:05.4011.3.4
7thMarian College 1[ crew ]8:15.4611.3.5

Event 12 Boys under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]6:52.3312.1.3
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:05.8712.1.4
3rdNelson College 1[ crew ]7:09.9412.1.5
4thSt Kevin's College 1[ crew ]7:17.9212.1.6

Event 13 Girls under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]8:00.5313.1.5
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]8:02.2213.1.7
3rdVilla Maria College 1[ crew ]8:14.1113.1.3
4thRangi Ruru Girls School 3[ crew ]8:16.0613.1.1
5thCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:25.9013.1.8
6thChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:53.5813.1.2
7thRangi Ruru Girls School 4[ crew ]9:06.7013.1.6
8thJames Hargest College 1[ crew ]9:46.6713.1.4
Heat 2[ race results ]
1stRangi Ruru Girls School 2[ crew ]8:05.4913.2.3
2ndSt Margaret's College 2[ crew ]8:13.2413.2.5
3rdDunstan High School 1[ crew ]8:26.2813.2.2
4thBurnside High School 1[ crew ]8:26.9113.2.6
5thNelson College For Girls 1[ crew ]8:32.5613.2.4
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:32.5913.2.1
7thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:34.1713.2.7
8thVilla Maria College 2[ crew ]9:32.3213.2.8

Event 14 Boys under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]6:35.1014.1.2
2ndTimaru Boys High School 1[ crew ]6:38.3114.1.7
3rdNelson College 1[ crew ]6:39.9814.1.5
4thSt Bede's College 1[ crew ]6:41.0914.1.3
5thMt Aspiring College 1[ crew ]6:48.1414.1.6
6thJames Hargest College 1[ crew ]6:48.6414.1.4
7thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]6:51.7814.1.1

Event 15 Girls under-18 coxless pair oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:49.5215.1.6
2ndSt Kevin's College 2[ crew ]8:00.6415.1.3
3rdSt Kevin's College 1[ crew ]8:21.7615.1.5
4thAshburton College 1[ crew ]8:23.2515.1.7
5thSt Margaret's College 2[ crew ]8:30.2815.1.4
---Wakatipu High School 1[ crew ]NRR15.1.2

Event 16 Boys under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]7:09.4516.1.1
2ndSt Bede's College 1[ crew ]7:12.3916.1.4
3rdRangiora High School 1[ crew ]7:15.2516.1.3
4thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]7:37.8416.1.7
5thBurnside High School 1[ crew ]7:43.3716.1.2
6thCromwell College 1[ crew ]8:13.4616.1.5
---Christ's College 2[ crew ]NRR16.1.8
Heat 2[ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:00.0216.2.6
2ndTimaru Boys High School 1[ crew ]7:19.1616.2.7
3rdSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:25.3716.2.4
4thChrist's College 1[ crew ]7:26.1516.2.3
5thOtago Boys High School 1[ crew ]7:39.2316.2.2
6thSt Bede's College 2[ crew ]7:53.5716.2.5

Event 17 Girls under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:09.5017.1.2
2ndRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:13.9117.1.7
3rdSt Kevin's College 1[ crew ]7:30.5117.1.3
4thSt Margaret's College 2[ crew ]7:41.4117.1.4
5thRangiora High School 1[ crew ]7:49.2117.1.6
6thNelson College For Girls 1[ crew ]7:52.8917.1.5
Heat 2[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:05.4417.2.6
2ndCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:17.5617.2.4
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]7:26.9017.2.5
4thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]7:32.4717.2.3
5thChristchurch Girls High School 2[ crew ]8:01.0717.2.2

Event 18 Girls under-18 lightweight coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:45.1118.1.6
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]7:49.3318.1.4
3rdChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:53.1118.1.3
4thVilla Maria College 1[ crew ]8:12.7718.1.5

Event 19 Boys under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stNelson College 1[ crew ]7:06.7419.1.5
2ndOtago Boys High School 1[ crew ]7:11.6519.1.6
3rdRangiora High School 1[ crew ]7:19.2619.1.7
4thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:29.7919.1.3
5thSt Andrew's College 2[ crew ]7:51.2419.1.4
6thNelson College 2[ crew ]8:10.2719.1.2
Heat 2[ race results ]
1stMt Aspiring College 1[ crew ]7:12.5819.2.3
2ndBurnside High School 1[ crew ]7:21.2419.2.5
3rdAshburton College 1[ crew ]7:26.2319.2.4
4thJames Hargest College 2[ crew ]7:53.0619.2.2
---St Kevin's College 1[ crew ]NRR19.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Andrew's College 1[ crew ]7:03.7519.3.5
2ndJames Hargest College 3[ crew ]7:09.7619.3.2
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:16.1419.3.7
4thWaimea College 1[ crew ]7:16.4419.3.3
5thChrist's College 1[ crew ]7:27.7019.3.6
6thWakatipu High School 1[ crew ]7:31.5119.3.4

Event 20 Girls under-17 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:32.3420.1.2
2ndKaiapoi High School 1[ crew ]8:44.2120.1.1
3rdTimaru Girls High School 1[ crew ]8:49.5720.1.5
4thMt Aspiring College 1[ crew ]8:56.9120.1.7
5thOtago Girls High School 1[ crew ]9:06.0520.1.3
6thJames Hargest College 1[ crew ]9:07.3020.1.4
7thQueen Charlotte College 1[ crew ]9:25.6320.1.6
---Roncalli College 1[ crew ]NRR20.1.8
Heat 2[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:31.0920.2.6
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:34.6120.2.8
3rdColumba College 1[ crew ]8:43.4720.2.4
4thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:52.5820.2.1
5thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]9:07.4820.2.2
6thDunstan High School 2[ crew ]9:17.1120.2.5
7thMarian College 1[ crew ]9:24.9820.2.7
8thVerdon College 1[ crew ]9:26.9520.2.3
Heat 3[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]8:59.9920.3.1
2ndKavanagh College 2[ crew ]9:02.8520.3.3
3rdBurnside High School 1[ crew ]9:06.6620.3.6
4thSouthland Girls High School 2[ crew ]9:08.1420.3.7
5thDunstan High School 1[ crew ]9:19.3120.3.2
6thMarian College 2[ crew ]9:29.4620.3.4
7thWakatipu High School 1[ crew ]9:35.8320.3.5

Event 21 Boys under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Bede's College 1[ crew ]6:45.0021.1.2
2ndChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:56.1021.1.1
3rdOtago Boys High School 1[ crew ]7:09.4921.1.6
4thJames Hargest College 1[ crew ]7:14.8821.1.4
5thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:18.9121.1.7
6thChrist's College 3[ crew ]7:27.7921.1.3
7thChrist's College 2[ crew ]7:55.6921.1.8
8thChrist's College 1[ crew ]8:55.7921.1.5

Event 22 Girls under-18 novice double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMarlborough Girls College 1[ crew ]8:29.8322.1.5
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:30.2222.1.6
3rdVilla Maria College 2[ crew ]8:46.5822.1.4
4thCraighead Diocesan School 2[ crew ]8:56.3522.1.3
5thTimaru Girls High School 1[ crew ]9:01.5222.1.2
6thWaitaki Girls High School 1[ crew ]9:39.6222.1.7
Heat 2[ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]8:27.0622.2.4
2ndColumba College 1[ crew ]8:43.5722.2.3
3rdVerdon College 1[ crew ]9:10.5922.2.5
4thWaitaki Girls High School 2[ crew ]9:34.1322.2.2
5thCromwell College 1[ crew ]10:53.2822.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]8:34.1722.3.7
2ndOtago Girls High School 1[ crew ]8:41.4322.3.2
3rdNelson College For Girls 1[ crew ]8:43.0622.3.6
4thCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:45.6722.3.5
5thMarlborough Girls College 2[ crew ]9:09.1422.3.3
6thMarian College 1[ crew ]9:16.8222.3.4
Heat 4[ race results ]
1stRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:40.5422.4.2
2ndVilla Maria College 1[ crew ]8:44.5022.4.6
3rdWakatipu High School 1[ crew ]8:52.4722.4.4
4thVerdon College 2[ crew ]8:52.7122.4.3
5thAvonside Girls High School 1[ crew ]9:07.0222.4.7
6thAvonside Girls High School 2[ crew ]10:01.2322.4.5

Event 23 Boys under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMarlborough Boys College 1[ crew ]6:46.8923.1.5
2ndChrist's College 1[ crew ]6:53.6723.1.3
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:54.1123.1.2
4thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:09.6323.1.4
5thChrist's College 2[ crew ]7:14.5023.1.6
6thNelson College 1[ crew ]7:15.3523.1.7
---Nelson College 1[ crew ]NRR23.1.7

Event 24 Girls under-18 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:42.6724.1.5
2ndSt Margaret's College 1[ crew ]7:45.6124.1.4
3rdVilla Maria College 1[ crew ]7:49.3124.1.3
4thSt Kevin's College 1[ crew ]7:55.9424.1.6
5thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:01.1424.1.2

Event 25 Girls under-16 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:38.5125.1.5
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]7:43.0825.1.7
3rdWakatipu High School 1[ crew ]8:14.0125.1.8
4thNelson College For Girls 1[ crew ]8:22.9625.1.4
5thChristchurch Girls High School 2[ crew ]8:35.3325.1.1
6thSt Kevin's College 1[ crew ]8:52.5625.1.3
7thOtago Girls High School 1[ crew ]9:05.7225.1.6
Heat 2[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:56.4925.2.6
2ndRangi Ruru Girls School 2[ crew ]8:01.2525.2.8
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]8:02.2325.2.1
4thAshburton College 1[ crew ]8:09.4625.2.3
5thWaitaki Girls High School 1[ crew ]8:21.4225.2.4
6thCromwell College 1[ crew ]8:38.7825.2.2
7thKavanagh College 1[ crew ]8:46.5125.2.5
8thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]9:05.3225.2.7
Heat 3[ race results ]
1stBurnside High School 1[ crew ]7:57.3025.3.3
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:06.9325.3.2
3rdVilla Maria College 1[ crew ]8:32.4425.3.6
4thQueens High School 1[ crew ]9:04.5925.3.5
5thRangiora High School 1[ crew ]9:09.7625.3.7

Event 26 Boys under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]7:32.3026.1.7
2ndBurnside High School 1[ crew ]7:46.5226.1.4
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]7:54.5226.1.2
4thOtago Boys High School 1[ crew ]8:02.6526.1.6
5thKings High School 1[ crew ]8:07.7126.1.8
6thSt Andrew's College 1[ crew ]8:10.9126.1.5
7thMarlborough Boys College 1[ crew ]8:17.4626.1.3
8thChrist's College 1[ crew ]8:42.0926.1.1
Heat 2[ race results ]
1stNelson College 1[ crew ]7:23.7826.2.3
2ndSt Bede's College 1[ crew ]7:25.2526.2.6
3rdDunstan High School 1[ crew ]7:26.6626.2.7
4thRoncalli College 2[ crew ]7:54.7326.2.1
5thSt Andrew's College 2[ crew ]8:03.8026.2.2
6thSt Kevin's College 2[ crew ]8:11.2126.2.8
7thTimaru Boys High School 2[ crew ]8:13.3226.2.4
8thBurnside High School 2[ crew ]8:24.9226.2.5
---St Kevin's College 2[ crew ]NRR26.2.8
Heat 3[ race results ]
1stWaimea College 1[ crew ]7:27.2626.3.6
2ndTimaru Boys High School 1[ crew ]7:46.4726.3.4
3rdSt Kevin's College 1[ crew ]7:50.5226.3.7
4thSt Bede's College 2[ crew ]8:01.4826.3.3
5thChristchurch Boys High School 1[ crew ]8:08.5026.3.2
6thJames Hargest College 1[ crew ]8:21.3126.3.1
7thRangiora High School 2[ crew ]8:24.1026.3.5
8thDunstan High School 2[ crew ]8:24.5226.3.8
---Dunstan High School 2[ crew ]NRR26.3.8
Heat 4[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:32.2726.4.5
2ndRangiora High School 1[ crew ]7:33.6226.4.7
3rdSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:45.4726.4.1
4thCromwell College 1[ crew ]7:57.2126.4.3
5thSouthland Boys High School 2[ crew ]7:59.2926.4.2
6thQueen Charlotte College 1[ crew ]8:29.3926.4.4
7thSt Bede's College 3[ crew ]8:33.7226.4.8
8thCromwell College 2[ crew ]8:39.5426.4.6
---St Bede's College 3[ crew ]NRR26.4.8

Event 27 Girls under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]8:38.7327.1.5
2ndKaiapoi High School 1[ crew ]9:04.2627.1.3
3rdMt Aspiring College 1[ crew ]9:12.7927.1.7
4thMarian College 1[ crew ]9:18.2427.1.6
5thOtago Girls High School 1[ crew ]9:23.6327.1.8
6thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]9:24.5927.1.1
7thVerdon College 1[ crew ]10:02.6227.1.4
---Christchurch Girls High School 2[ crew ]NRR27.1.2
---Otago Girls High School 1[ crew ]NRR27.1.8
Heat 2[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]8:38.2227.2.1
2ndDunstan High School 1[ crew ]8:51.6727.2.2
3rdColumba College 1[ crew ]9:01.9827.2.4
4thWakatipu High School 1[ crew ]9:33.7527.2.6
5thQueens High School 1[ crew ]9:40.6427.2.3
6thKavanagh College 1[ crew ]9:47.0727.2.5
---Burnside High School 1[ crew ]NRR27.2.7
Heat 3[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:43.9227.3.3
2ndSouthland Girls High School 1[ crew ]8:52.8827.3.4
3rdSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:54.9127.3.7
4thJames Hargest College 2[ crew ]9:14.4227.3.5
5thNelson College For Girls 1[ crew ]9:26.2927.3.1
6thWaimea College 1[ crew ]9:31.6927.3.2
7thTimaru Girls High School 1[ crew ]9:47.1027.3.6

Event 28 Boys under-18 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:59.8228.1.4
2ndChristchurch Boys High School 1[ crew ]8:16.8428.1.1
3rdSt Andrew's College 1[ crew ]8:29.1028.1.5
4thSt Bede's College 2[ crew ]8:35.1828.1.3
5thWakatipu High School 1[ crew ]8:58.7328.1.7
---Marlborough Boys College 2[ crew ]NRR28.1.2
Heat 2[ race results ]
1stRangiora High School 1[ crew ]7:54.2628.2.5
2ndSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]7:58.3128.2.4
3rdNelson College 1[ crew ]7:59.5128.2.6
4thNelson College 2[ crew ]8:18.6728.2.3
5thJohn McGlashan College 2[ crew ]8:29.5028.2.2
---Kavanagh College 1[ crew ]NRR28.2.7
Heat 3[ race results ]
1stTimaru Boys High School 2[ crew ]7:39.3228.3.3
2ndMarlborough Boys College 1[ crew ]7:43.6028.3.6
3rdQueen Charlotte College 1[ crew ]7:46.6128.3.5
4thSt Bede's College 1[ crew ]8:06.4628.3.7
5thBurnside High School 1[ crew ]8:21.1028.3.4
Heat 4[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]7:47.6328.4.7
2ndJames Hargest College 1[ crew ]7:54.4628.4.2
3rdJohn McGlashan College 1[ crew ]8:01.9128.4.3
4thSt Andrew's College 2[ crew ]8:18.9828.4.6
5thAshburton College 1[ crew ]8:22.2628.4.4
6thCromwell College 1[ crew ]8:39.8428.4.5

Event 29 Girls under-15 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]8:18.0029.1.8
2ndRangi Ruru Girls School 4[ crew ]8:51.6729.1.3
3rdSt Andrew's College 2[ crew ]8:55.4629.1.2
4thColumba College 1[ crew ]8:58.9029.1.5
5thVilla Maria College 1[ crew ]9:08.3829.1.1
6thMarlborough Girls College 3[ crew ]9:24.8029.1.7
7thJames Hargest College 1[ crew ]9:29.6629.1.4
---James Hargest College 2[ crew ]NRR29.1.6
Heat 2[ race results ]
1stRangiora High School 1[ crew ]8:39.6829.2.3
2ndSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:42.2029.2.6
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]9:02.8629.2.5
4thSt Andrew's College 1[ crew ]9:07.6629.2.4
5thNelson College For Girls 1[ crew ]9:07.8029.2.7
6thCromwell College 1[ crew ]9:57.6229.2.1
---Queens High School 1[ crew ]NRR29.2.2
---Southland Girls High School 3[ crew ]NRR29.2.8
Heat 3[ race results ]
1stBurnside High School 1[ crew ]8:27.4629.3.4
2ndAvonside Girls High School 1[ crew ]8:42.6929.3.1
3rdChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:47.3929.3.6
4thDunstan High School 2[ crew ]9:01.4029.3.2
5thRangi Ruru Girls School 2[ crew ]9:05.5829.3.7
6thNelson College For Girls 2[ crew ]9:18.6929.3.5
7thRangi Ruru Girls School 3[ crew ]9:27.3329.3.3
8thSouthland Girls High School 4[ crew ]10:29.8129.3.8
---Southland Girls High School 4[ crew ]NRR29.3.8
Heat 4[ race results ]
1stSouthland Girls High School 2[ crew ]8:38.7029.4.1
2ndRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:50.7429.4.2
3rdOtago Girls High School 1[ crew ]8:54.7729.4.3
4thVilla Maria College 2[ crew ]9:10.6729.4.7
5thMarian College 1[ crew ]9:16.6829.4.5
6thCraighead Diocesan School 2[ crew ]9:16.8629.4.6
7thWaimea College 1[ crew ]9:48.1529.4.4
Heat 5[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:34.7329.5.7
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]8:40.0629.5.1
3rdMarlborough Girls College 2[ crew ]8:40.8129.5.5
4thRangiora High School 2[ crew ]8:51.8729.5.3
5thWakatipu High School 1[ crew ]8:55.9729.5.4
6thVerdon College 1[ crew ]9:22.4129.5.6
7thOtago Girls High School 2[ crew ]10:48.6829.5.2
Heat 6[ race results ]
1stDunstan High School 1[ crew ]8:38.6529.6.7
2ndSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:39.1429.6.1
3rdBurnside High School 2[ crew ]8:54.3029.6.6
4thRoncalli College 2[ crew ]9:04.8329.6.5
5thMarlborough Girls College 4[ crew ]9:15.7229.6.2
6thSouthland Girls High School 3[ crew ]9:38.3529.6.4
---St Hilda's Collegiate 3[ crew ]NRR29.6.3

Event 30 Boys under-15 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stWakatipu High School 1[ crew ]7:12.9330.1.7
2ndSt Bede's College 1[ crew ]7:18.9930.1.3
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:32.7930.1.6
4thSt Andrew's College 1[ crew ]7:34.0130.1.2
5thNelson College 1[ crew ]8:08.3930.1.5
6thDunstan High School 1[ crew ]8:14.6230.1.4
Heat 2[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]7:19.8130.2.5
2ndMarlborough Boys College 1[ crew ]7:38.3030.2.2
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]7:50.0330.2.7
4thCromwell College 1[ crew ]7:52.4530.2.3
5thChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:57.8430.2.4
6thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]8:47.1030.2.6
Heat 3[ race results ]
1stSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]7:33.7030.3.6
2ndOtago Boys High School 1[ crew ]7:45.1030.3.2
3rdSt Bede's College 2[ crew ]7:51.5930.3.4
4thJames Hargest College 2[ crew ]8:19.8830.3.3
5thOtago Boys High School 2[ crew ]8:25.8830.3.5

Event 31 Girls under-17 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:11.6331.1.5
2ndVilla Maria College 1[ crew ]7:26.2931.1.3
3rdNelson College For Girls 1[ crew ]7:33.1431.1.4

Event 32 Boys under-17 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]7:01.9332.1.5
2ndMarlborough Boys College 1[ crew ]7:07.3332.1.6
3rdJames Hargest College 1[ crew ]7:27.5032.1.4

Event 33 Girls under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:30.0533.1.2
2ndCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:42.1533.1.7
3rdSouthland Girls High School 2[ crew ]8:56.8333.1.6
4thQueens High School 1[ crew ]9:14.8133.1.4
---Wakatipu High School 1[ crew ]NRR33.1.3
---Avonside Girls High School 1[ crew ]NRR33.1.5
Heat 2[ race results ]
1stSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:12.6233.2.5
2ndMarlborough Girls College 1[ crew ]8:16.7833.2.6
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]8:18.9233.2.7
4thKavanagh College 1[ crew ]8:19.2633.2.4
5thChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:22.5433.2.2
---Waimea College 1[ crew ]NRR33.2.2

Event 34 Boys under-18 lightweight double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMt Aspiring College 1[ crew ]7:21.8134.1.2
2ndNelson College 2[ crew ]7:32.0734.1.6
3rdTimaru Boys High School 1[ crew ]7:42.2734.1.3
4thSt Kevin's College 2[ crew ]7:54.0134.1.4
5thSt Kevin's College 1[ crew ]8:07.9434.1.7
---Burnside High School 1[ crew ]NRR34.1.5
Heat 2[ race results ]
1stTimaru Boys High School 2[ crew ]7:15.6334.2.3
2ndJames Hargest College 1[ crew ]7:25.6634.2.2
3rdNelson College 1[ crew ]7:28.0434.2.6
4thAshburton College 1[ crew ]7:31.0634.2.7
5thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:38.3034.2.4
6thOtago Boys High School 1[ crew ]8:05.1234.2.5

Event 35 Girls under-16 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stMarlborough Girls College 1[ crew ]7:53.8435.1.3
2ndAshburton College 1[ crew ]8:10.7535.1.2
3rdSouthland Girls High School 1[ crew ]8:22.1435.1.6
4thNelson College For Girls 1[ crew ]8:36.4235.1.7
5thSt Kevin's College 2[ crew ]9:12.7435.1.4
6thCromwell College 1[ crew ]9:28.3935.1.5
---Wakatipu High School 1[ crew ]NRR35.1.1
Heat 2[ race results ]
1stRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:48.8535.2.7
2ndSt Margaret's College 1[ crew ]7:50.5935.2.4
3rdSt Kevin's College 1[ crew ]8:15.4535.2.1
4thVilla Maria College 1[ crew ]8:44.4235.2.3
5thChristchurch Girls High School 1[ crew ]9:09.5035.2.6
---Burnside High School 1[ crew ]NRR35.2.5

Event 36 Boys under-16 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Bede's College 1[ crew ]6:38.9636.1.2
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:12.1036.1.4
3rdChrist's College 4[ crew ]7:23.1036.1.5
4thChrist's College 3[ crew ]7:57.6036.1.3
Heat 2[ race results ]
1stChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:33.0236.2.2
2ndChrist's College 1[ crew ]6:37.2236.2.3
3rdSouthland Boys High School 1[ crew ]6:52.1336.2.4
4thChristchurch Boys High School 2[ crew ]7:16.2236.2.6
5thChrist's College 2[ crew ]8:10.0036.2.5

Event 37 Girls under-18 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSouthland Girls High School 1[ crew ]7:38.3137.1.6
2ndVilla Maria College 1[ crew ]7:40.6837.1.3
3rdMarlborough Girls College 1[ crew ]7:40.7637.1.4
4thTimaru Girls High School 1[ crew ]8:08.2137.1.5
5thMarian College 1[ crew ]8:11.4537.1.2
Heat 2[ race results ]
1stRoncalli College 1[ crew ]7:39.3137.2.4
2ndSt Andrew's College 1[ crew ]7:43.3037.2.6
3rdNelson College For Girls 1[ crew ]8:04.3137.2.7
4thCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:07.9737.2.5
5thOtago Girls High School 1[ crew ]8:18.8637.2.3
---Nelson College For Girls 1[ crew ]NRR37.2.2

Event 38 Boys under-18 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Bede's College 1[ crew ]7:05.3538.1.6
2ndNelson College 1[ crew ]7:05.6638.1.3
3rdSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:12.5438.1.1
4thSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]7:41.0538.1.5
5thCromwell College 1[ crew ]8:08.6538.1.2
---James Hargest College 1[ crew ]NRR38.1.4
Heat 2[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]6:59.2338.2.5
2ndRangiora High School 1[ crew ]7:07.8638.2.6
3rdMt Aspiring College 1[ crew ]7:14.3038.2.3
4thSt Andrew's College 1[ crew ]7:19.6638.2.7
5thJohn McGlashan College 1[ crew ]7:27.2238.2.4
6thNelson College 2[ crew ]8:29.1838.2.1
---Nelson College 2[ crew ]NRR38.2.1
---Marlborough Boys College 1[ crew ]NRR38.2.2

Event 39 Girls under-15 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]7:19.6839.1.6
2ndChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:25.2839.1.4
3rdSt Margaret's College 2[ crew ]7:32.8539.1.3
4thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:36.5539.1.5
5thMarlborough Girls College 1[ crew ]7:38.9539.1.2
6thRangi Ruru Girls School 2[ crew ]8:15.7939.1.7

Event 40 Boys under-15 coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]7:25.1040.1.6
2ndChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:30.6340.1.5
3rdSt Bede's College 1[ crew ]7:34.6940.1.1
4thWakatipu High School 1[ crew ]7:39.6740.1.3
5thRoncalli College 1[ crew ]7:54.1140.1.7
6thSouthland Boys High School 1[ crew ]8:37.5840.1.4
7thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]8:45.0240.1.2
---Christ's College 1[ crew ]NRR40.1.8
Heat 2[ race results ]
1stDunstan High School 1[ crew ]7:53.0340.2.3
2ndNelson College 1[ crew ]7:59.0840.2.7
3rdSt Bede's College 2[ crew ]8:09.4040.2.1
4thMarlborough Boys College 1[ crew ]8:12.0040.2.4
5thOtago Boys High School 1[ crew ]8:12.8340.2.5
6thCromwell College 1[ crew ]8:50.7740.2.6

Event 41 Girls under-17 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChristchurch Girls High School 1[ crew ]7:51.8641.1.4
2ndSouthland Girls High School 2[ crew ]8:11.4641.1.2
3rdDunstan High School 1[ crew ]8:15.8541.1.7
4thSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:46.1741.1.5
5thDunstan High School 2[ crew ]8:53.8741.1.1
6thMarian College 2[ crew ]9:29.6141.1.3
---Christchurch Girls High School 2[ crew ]NRR41.1.6
Heat 2[ race results ]
1stOtago Girls High School 1[ crew ]8:14.1341.2.5
2ndAshburton College 1[ crew ]8:18.9441.2.6
3rdTimaru Girls High School 1[ crew ]8:26.6241.2.3
4thAvonside Girls High School 1[ crew ]8:36.6041.2.7
5thVerdon College 1[ crew ]9:04.8741.2.2
6thQueens High School 1[ crew ]9:32.5141.2.4
Heat 3[ race results ]
1stKavanagh College 1[ crew ]7:59.9841.3.3
2ndSt Andrew's College 1[ crew ]8:10.7741.3.4
3rdColumba College 1[ crew ]8:11.0341.3.2
4thBurnside High School 1[ crew ]8:31.9541.3.7
5thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:39.2441.3.5
6thMarian College 1[ crew ]8:52.1741.3.1
7thVerdon College 2[ crew ]9:03.3541.3.6
Heat 4[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:55.4741.4.4
2ndQueen Charlotte College 1[ crew ]8:12.2641.4.1
3rdRoncalli College 1[ crew ]8:12.7141.4.5
4thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:26.0541.4.7
5thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:31.6741.4.6
6thOtago Girls High School 2[ crew ]8:58.4741.4.2
7thWaitaki Girls High School 1[ crew ]10:55.9541.4.3

Event 42 Boys under-17 coxed quadruple sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stJames Hargest College 1[ crew ]6:55.6842.1.2
2ndMt Aspiring College 1[ crew ]7:01.9042.1.6
3rdSt Andrew's College 1[ crew ]7:08.2742.1.5
4thMarlborough Boys College 1[ crew ]7:08.3342.1.4
5thChrist's College 1[ crew ]7:31.4542.1.3
Heat 2[ race results ]
1stOtago Boys High School 1[ crew ]6:52.6942.2.5
2ndNelson College 1[ crew ]7:00.0942.2.3
3rdRangiora High School 1[ crew ]7:01.2242.2.6
4thChrist's College 2[ crew ]8:02.2042.2.4

Event 43 Girls under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]8:04.8143.1.7
2ndSt Margaret's College 2[ crew ]8:07.3443.1.1
3rdSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:09.6443.1.3
4thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]8:19.3843.1.6
5thVilla Maria College 1[ crew ]8:22.2043.1.5
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:44.2343.1.4
7thSt Margaret's College 3[ crew ]8:51.5543.1.8
8thMarlborough Girls College 1[ crew ]8:54.4843.1.2
---St Margaret's College 3[ crew ]NRR43.1.8

Event 44 Boys under-18 novice coxed four oars [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]7:22.5944.1.6
2ndWakatipu High School 1[ crew ]7:32.5344.1.5
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]7:43.1144.1.4
4thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]7:46.1544.1.2
5thOtago Boys High School 1[ crew ]7:57.4544.1.7
6thMarlborough Boys College 1[ crew ]12:40.5144.1.3
Heat 2[ race results ]
1stDunstan High School 1[ crew ]7:32.9844.2.4
2ndSouthland Boys High School 1[ crew ]7:34.7644.2.7
3rdSt Bede's College 1[ crew ]7:37.5244.2.3
4thNelson College 1[ crew ]8:08.5244.2.6
5thChristchurch Boys High School 2[ crew ]8:08.7444.2.2
6thJames Hargest College 1[ crew ]9:13.8144.2.5

Event 45 Girls under-16 coxless double sculls [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Andrew's College 2[ crew ]8:02.1745.1.3
2ndBurnside High School 1[ crew ]8:13.3745.1.4
3rdColumba College 1[ crew ]8:18.1045.1.6
4thWaitaki Girls High School 1[ crew ]8:23.0545.1.7
5thRoncalli College 1[ crew ]8:24.8745.1.8
6thSouthland Girls High School 1[ crew ]8:38.2245.1.5
7thSt Andrew's College 1[ crew ]8:54.7245.1.1
8thVilla Maria College 2[ crew ]9:09.4645.1.2
---Southland Girls High School 1[ crew ]NRR45.1.5
Heat 2[ race results ]
1stCraighead Diocesan School 1[ crew ]8:05.0645.2.8
2ndChristchurch Girls High School 1[ crew ]8:17.9445.2.6
3rdVerdon College 1[ crew ]8:45.8245.2.3
4thSt Kevin's College 1[ crew ]8:47.0645.2.5
5thWaimea College 1[ crew ]8:48.5045.2.2
6thRangiora High School 1[ crew ]8:53.2545.2.1
7thWakatipu High School 2[ crew ]8:55.1545.2.7
8thOtago Girls High School 1[ crew ]9:16.2345.2.4
Heat 3[ race results ]
1stAshburton College 1[ crew ]8:12.6145.3.3
2ndQueen Charlotte College 1[ crew ]8:16.0145.3.2
3rdMarlborough Girls College 2[ crew ]8:20.6745.3.4
4thWakatipu High School 1[ crew ]8:21.0445.3.7
5thVilla Maria College 1[ crew ]8:52.8645.3.1
6thQueens High School 1[ crew ]9:18.5945.3.8
7thKavanagh College 2[ crew ]9:25.0745.3.5
8thOtago Girls High School 2[ crew ]10:22.8345.3.6
Heat 4[ race results ]
1stMarlborough Girls College 1[ crew ]8:05.3245.4.1
2ndKavanagh College 1[ crew ]8:26.6845.4.7
3rdSt Hilda's Collegiate 1[ crew ]8:32.8945.4.8
4thSt Margaret's College 1[ crew ]8:38.4645.4.4
5thDunstan High School 1[ crew ]8:45.4545.4.3
6thSt Hilda's Collegiate 2[ crew ]8:47.4545.4.6
7thCromwell College 1[ crew ]9:01.8045.4.5
8thAshburton College 2[ crew ]9:16.7345.4.2

Event 46 Boys under-16 single scull [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stTimaru Boys High School 1[ crew ]7:37.9046.1.5
2ndRoncalli College 1[ crew ]7:48.4346.1.6
3rdDunstan High School 1[ crew ]8:12.4146.1.2
4thWaimea College 2[ crew ]8:15.8546.1.8
5thSt Andrew's College 1[ crew ]8:16.3746.1.4
6thSt Thomas Of Canterbury 1[ crew ]8:29.3246.1.3
7thKings High School 1[ crew ]9:25.4446.1.7
---St Bede's College 2[ crew ]NRR46.1.1
Heat 2[ race results ]
1stOtago Boys High School 1[ crew ]7:59.4946.2.1
2ndMt Aspiring College 1[ crew ]8:02.2946.2.5
3rdAshburton College 1[ crew ]8:04.2546.2.2
4thSouthland Boys High School 2[ crew ]8:05.0546.2.6
5thSt Kevin's College 1[ crew ]8:14.2246.2.3
6thNelson College 1[ crew ]8:16.3746.2.7
7thSt Bede's College 1[ crew ]8:40.4646.2.4
8thKavanagh College 2[ crew ]8:59.7746.2.8
Heat 3[ race results ]
1stWaimea College 1[ crew ]7:56.7646.3.4
2ndKavanagh College 1[ crew ]7:59.6346.3.2
3rdSt Thomas Of Canterbury 2[ crew ]8:00.4746.3.3
4thDunstan High School 2[ crew ]8:08.1846.3.6
5thBurnside High School 1[ crew ]8:16.9846.3.1
6thMarlborough Boys College 1[ crew ]8:20.4146.3.5
7thSouthland Boys High School 1[ crew ]8:23.5846.3.7
8thSt Andrew's College 2[ crew ]8:27.1546.3.8

Event 47 Girls under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stSt Margaret's College 1[ crew ]6:57.1247.1.2
2ndCraighead Diocesan School 1[ crew ]7:06.2047.1.6
3rdVilla Maria College 1[ crew ]7:07.7247.1.5
4thMarlborough Girls College 1[ crew ]7:11.1447.1.7
5thSt Kevin's College 1[ crew ]7:14.3947.1.3
6thRangi Ruru Girls School 1[ crew ]7:31.5547.1.4

Event 48 Boys under-18 coxed eight [ event results ]

heats > repechages > semi-finals > finals

Heat 1[ race results ]
1stChrist's College 1[ crew ]6:06.6148.1.3
2ndMarlborough Boys College 1[ crew ]6:06.9548.1.4
3rdChristchurch Boys High School 1[ crew ]6:20.4148.1.5
4thChrist's College 2[ crew ]7:00.1748.1.6

Event/Race results selection

Event:   and/or  Race:

Race type:        

or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Region:

South Island's Schools:


Event sex:

Age-group:        


Result:

[tick box]
or choose new regatta

Other sis12 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA