NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rosehill College's approved colours
#75: Rosehill College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Auckland Grammar School's singletAuckland Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Auckland Grammar School at the 2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Auckland Grammar School's final ranking at the regatta.

Auckland Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Mark Duffin | Sam Howell | Antony de Pont | Mark Laurence + Mathew Jensen (cox)
Coach - Neil Watson

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

AGSB 1: Crew - Alex Mamo | Eli Khrapko
Coach - Neil Watson

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

AGSB 2: Crew - Mark Duffin | Julian Hughes
Coach - Neil Watson

  • Heats: Scratched

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Andrew Pickett | Richard Bennett | Stephen Baker | David Allen | Nathan Batts | Lloyd Manning | Charles Morpeth | Joseph Pascoe + William Maling (cox)
Coaches - Willie Maling | Campbell Batts

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Eric Gracey | Scott McRobie | Yujin Baskett | Daniel Houghton + James Hope (cox)
Coach - Brad Dornbush

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nicholas Pusinelli | Eli Khrapko | Alex Mamo | Julian Hughes + Mathew Jensen (cox)
Coach - Neil Watson

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Haden Fletcher | Samuel Nowell | Andrew Rodgers | Aran Percy + Jamie Campbell (cox)
Coaches - David Graham | John Wafer

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Zachary Gravatt | Sam Leyland | Sam Herring | Luke Bulling + James Hope (cox)
Coaches - David Graham | John Wafer

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Andrew Pickett | David Allen | Stephen Baker | Richard Bennett + William Maling (cox)
Coach - Willie Maling

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Nathan Batts | Lloyd Manning | Charles Morpeth | Anthony O'Connor + Haydon Howlett (cox)
Coaches - Willie Maling | Tom Webb

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Haden Fletcher | Aran Percy | Andrew Rodgers | Samuel Nowell | Zachary Gravatt | Sam Leyland | Sam Herring | Luke Bulling + Jamie Campbell (cox)
Coaches - David Graham | John Wafer

Event 42 Boys under-19 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA