NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Waimea College's approved colours
#133: Waimea College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Hamilton Boys High School's singletHamilton Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hamilton Boys High School at the 2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Hamilton Boys High School's final ranking at the regatta.

Hamilton Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Joshua White | Thomas de Malmanche
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Jared Pehi | Lance Harris | Blair Smith | Edward Young + Peter Walter (cox)
Coach - Wynn Dymock

Click for trophy detailsEvent 14 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

HAMB 2: Crew - Phillip Nicholson | Lance Harris | Edward Young | Blair Smith | Mitchell McIntosh | Jason Te Brake | Daniel Neal | Toby Smith + Morgan Corkill (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

Event 16 Boys under-19 lightweight four [ event results ]

HAMB 1: Crew - John Anthony | Grant Clune | Joshua White | Anthony Wade + Peter Walter (cox)
Coaches - Gil Cawood | Tim Richardson

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Douglas Law | Benjamin Scott | Gregory Edge | Cameron Corkill + Paul Hartley (cox)
Coaches - Gil Cawood | Tim Richardson

Click for trophy detailsEvent 25 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Carl Finlay | Clinton Stockman | Adam Grenside | Luke McKey + Kiel Cort-Horan (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - David Currie | Thomas de Malmanche | Chris Budai | Duncan Law + Timothy Wade (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 3: Crew - Simon Harris | Jonathon Westphal | Edward Young | Hamish Wade
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

Click for trophy detailsEvent 32 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Joseph Morgan | Chris Bestwick | Josiah Lester | Arundeep Singh + Peter Walter (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Phillip Nicholson | Jason Te Brake | Daniel Neal | Toby Smith + Morgan Corkill (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

Click for trophy detailsEvent 33 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 37 Boys under-19 single [ event results ]

HAMB 1: Crew - Max Stevenson
Coach - Ron Satherley

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Lance Harris | Mitchell McIntosh
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

  • Heats: Scratched

Event 42 Boys under-19 eight [ event results ]

HAMB 1: Crew - John Anthony | Grant Clune | Gregory Edge | Benjamin Scott | Francis Young | Cameron Corkill | Douglas Law | Anthony Wade + Paul Hartley (cox)
Coaches - Gil Cawood | Tim Richardson

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA