NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Patrick's College's approved colours
#94: St Patrick's College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Paul's Collegiate School's singletSt Paul's Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Paul's Collegiate School at the 2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Paul's Collegiate School's final ranking at the regatta.

St Paul's Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Nathan Spitzer | Tom Bromhead | Anthony van den Engel | Tis Baumer + Ben Parker (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Michael Van den Engel | Reece Croasdale | Patrick Hunt | Jason Grinter + Andrew Kendrick (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Sam Kidd | Grant Smith | Duncan Slater | Ricky Grey + Andrew Kendrick (cox)
Coaches - Barry Slater | Ian Patterson

Event 8 Girls under-17 eight [ event results ]

Event 13 Boys under-17 novice four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Nathan Spitzer | Tom Bromhead | Andrew James | Tis Baumer + Ben Parker (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Scott Lissington | James Dallinger | Paul Gerritsen | Christopher Morris + James Barrett (cox)
Coach - Ian Wright

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Benjamin Robinson | Kyle Manns | Paul Sullivan | Carl Morrison + Ben Parker (cox)
Coach - Ian Wright

Event 21 Girls under-19 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Charlotte Tye | Lenise Ormsby | Amy Johnson | Sarah Brown + Patrick Mullooly (cox)
Coach - Peter Lissington

  • Heats: Scratched

Event 21 Girls under-19 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Marie McIntyre | Gaby Troutbeck | Aloise Grey | Mary Holmes + Andrew Kendrick (cox)
Coach - Peter Lissington

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Suzanne McIntyre | Bridget Cosgriff
Coach - Peter Lissington

  • Heats: Scratched

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Anthony van den Engel
Coach - Mike Spitzer

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - David Linehan | Derek Callister | Bradley Mitchell | Robbie Spear + Lewis Winn (cox)
Coach - Ian Wright

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Andrew James | Scott Keene | Carter Pilkington | Jordan Metcalfe + James Barrett (cox)
Coach - Ian Wright

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 3: Crew - Michael Van den Engel | Reece Croasdale | Patrick Hunt | Jason Grinter + Andrew Kendrick (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 4: Crew - Sam Kidd | Grant Smith | Duncan Slater | Blair Kensington + Samantha Van Oosten (cox)
Coach - Barry Slater

  • Heats: Scratched

Event 28 Girls under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Charlotte Tye | Marie McIntyre | Amy Johnson | Sarah Brown + Patrick Mullooly (cox)
Coach - Peter Lissington

Event 29 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Byron De Beer | Philip Blackwell | Trent Montgomery | Simon Voysey + Samantha Van Oosten (cox)
Coaches - Ian Patterson | Toni Smith

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Mark Gasquoine | Nicholas Oehley | Michael Wallace | Zac Blackley + Andrew Kendrick (cox)
Coaches - Ian Patterson | Toni Smith

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 3: Crew - Sam Kidd | Grant Smith | Duncan Slater | Samuel Patterson + Lewis Winn (cox)
Coach - Barry Slater

  • Heats: Scratched

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 41 Girls under-19 eight [ event results ]

Event 42 Boys under-19 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA