NZSSRA
est. 1967


MEET OUR MEMBERS
Nelson College's approved colours
#58: Nelson College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2017 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Te Awamutu College's singletTe Awamutu College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Te Awamutu College at the 2003 PPCS Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Te Awamutu College's final ranking at the regatta.

Te Awamutu College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

TEAW 1: Crew - Graham Oberlin-Brown | James Shelton
Coaches - Barry Bryant | Wayne Asplin

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

TEAW 1: Crew - Daniel Murtagh | Tim Mason
Coach - Clive Steenson

Event 13 Boys under-17 novice four [ event results ]

TEAW 1: Crew - Graham Oberlin-Brown | James Shelton | Simon Roskruge | Ewan Scott-Dickins + Sasha Letford (cox)
Coaches - Barry Bryant | Wayne Asplin

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

TEAW 1: Crew - Jenny Samuel | Jacqueline Pevreal
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

TEAW 1: Crew - Stacey Asplin | Ella Muckle
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

TEAW 2: Crew - Philippa Gray | Abby Withers
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

  • Heats: Scratched

Event 24 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

TEAW 1: Crew - Graham Oberlin-Brown | James Shelton | Simon Roskruge | Ewan Scott-Dickins + Sasha Letford (cox)
Coaches - Barry Bryant | Wayne Asplin

Event 28 Girls under-17 four [ event results ]

TEAW 1: Crew - Philippa Gray | Jacqueline Pevreal | Abby Withers | Jenny Samuel + Brooke-Emma Wood (cox)
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

Event 30 Boys under-19 double [ event results ]

TEAW 1: Crew - Tim Mason | Daniel Legg
Coach - Clive Steenson

Event 35 Girls under-17 novice four [ event results ]

TEAW 1: Crew - Jade Woolly | Christina Tahatika | Elayna Crawford | Renee Wilson + Sasha Letford (cox)
Coaches - Barry Bryant | Wayne Asplin

Event 35 Girls under-17 novice four [ event results ]

TEAW 2: Crew - Rebecca Riley | Alice Germann | Alia Rozeboom | Hayley Morgan + Sapphira Braggins (cox)
Coaches - Wayne Asplin | Barry Bryant

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

TEAW 1: Crew - Tim Mason | Daniel Legg
Coach - Clive Steenson

Event 37 Boys under-19 single [ event results ]

TEAW 1: Crew - Daniel Murtagh
Coach - Clive Steenson

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

TEAW 1: Crew - Philippa Gray | Abby Withers | Stacey Asplin | Ella Muckle + Brooke-Emma Wood (cox)
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA