NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hastings Girls High School's approved colours
#29: Hastings Girls High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Bethlehem College's singletBethlehem College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Bethlehem College at the 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Bethlehem College's final ranking at the regatta.

Bethlehem College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Curtis Rapley | Kynan Reelick
Coach - Duncan By-De-Ley

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Ann Hughes
Coach - Sandy Stuart

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

BTHC 2: Crew - Sheldine Christie
Coach - Sandy Stuart

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Sean Lewis | Philip Settle | Henry Scott | Thornton Howard + David by-de-Ley (cox)
Coach - Bruce Rapley

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

BTHC 1: Crew - Adrian Webster | Royce Finlayson
Coach - Ted Phelps

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Nicholas Dawe | Joseph Stock | Johnathan Blacklaws | Jacob Dodunski + David Sole (cox)
Coach - Ted Phelps

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Holly Johnston | Anneke by-de-Ley
Coach - Sandy Stuart

Click for trophy detailsEvent 16 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

BTHC 1: Crew - Adrian Webster | Aaron Crowley | Joseph Stock | Bradley Johnston + David Sole (cox)
Coach - Ted Phelps

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Martha Read | Ashley Procter
Coaches - Phillip Nash | Dennis Crowley

  • Heats: Scratched

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Kelsey Reelick | Janette by-de-Ley
Coaches - Phillip Nash | Dennis Crowley

  • Heats: Scratched

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Krista Johnston | Holly Johnston
Coach - Sandy Stuart

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Sheldine Christie | Ann Hughes
Coach - Sandy Stuart

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Kynan Reelick
Coach - Duncan By-De-Ley

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

BTHC 2: Crew - Curtis Rapley
Coach - Duncan By-De-Ley

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Martha Read | Ashley Procter | Kelsey Reelick | Janette by-de-Ley + Laura Settle (cox)
Coaches - Phillip Nash | Dennis Crowley

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

BTHC 2: Crew - Michelle Langley | Amber McKenzie | Charlotte Marshall-Taylor | Katie Guild + Erin Reelick (cox)
Coaches - Phillip Nash | Dennis Crowley

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Bradley Johnston | Aaron Crowley
Coach - Ted Phelps

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Royce Finlayson | Joseph Stock
Coach - Ted Phelps

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

BTHC 3: Crew - Johnathan Blacklaws | Jacob Dodunski
Coach - Ted Phelps

Click for trophy detailsEvent 31 Girls under-16 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Holly Johnston | Anneke by-de-Ley | Sophie Dawe | Emma Ball + Amy Plummer (cox)
Coach - Sandy Stuart

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Nicholas Dawe | Adrian Webster
Coach - Ted Phelps

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Curtis Rapley | Kynan Reelick
Coach - Duncan By-De-Ley

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Royce Finlayson
Coach - Ted Phelps

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

BTHC 2: Crew - Joseph Stock
Coach - Ted Phelps

  • Heats: Scratched

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Krista Johnston | Anneke by-de-Ley | Sophie Dawe | Emma Ball + Amy Plummer (cox)
Coach - Sandy Stuart

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Sean Lewis | Henry Scott
Coach - Bruce Rapley

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Thornton Howard | Philip Settle
Coach - Bruce Rapley

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA