NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Napier Boys High School's approved colours
#54: Napier Boys High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Otumoetai College's singletOtumoetai College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Otumoetai College at the 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Otumoetai College's final ranking at the regatta.

Otumoetai College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Marcus Day | Michael Healey
Coaches - John Frires | Chris Russell

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Chris Drost | Liam Boyle | William Shaw | David Horan + Toby Patton (cox)
Coaches - John Frires | Rex Harding

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

OTUM 2: Crew - Zac Norris | Duncan Harding | James Hamilton | Garrett Ryan + Jordan Philo (cox)
Coaches - John Frires | Rex Harding

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

OTUM 3: Crew - Ethan Bray | Morgan Philo | Luke Sadler | Sam Fellows + Elliott Patton (cox)
Coaches - John Frires | Rex Harding

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

OTUM 1: Crew - Rachel Davis | Lorena Langman | Emma Hatton | Amanda Cooper | Amber-Jane Wood | Frances Jenkins | Rachel McCarthy | Emma McMahon + Fiona Wilson (cox)
Coaches - Ken Langman | Craig Bocock

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Hohua Waaka | David Day | Sam Hockly | Chris Drost + Toby Patton (cox)
Coaches - John Frires | Rex Harding

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Lauren McDonald | Lindsay Johnston
Coach - Craig Bocock

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

OTUM 2: Crew - Amber-Jane Wood | Kylie Johnson
Coach - Craig Bocock

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

OTUM 3: Crew - Jennifer Fellows | Nicole Prestidge
Coach - Ken Langman

Event 16 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Ethan Bray | Morgan Philo | Luke Sadler | Sam Fellows + Elliott Patton (cox)
Coaches - John Frires | Rex Harding

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Hemi Frires | Duncan Harding | Zac Norris | Garrett Ryan + Toby Patton (cox)
Coach - John Frires

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

OTUM 2: Crew - William Shaw | Liam Boyle | James Hamilton | David Horan + Jordan Philo (cox)
Coaches - John Frires | Chris Russell

Event 18 Girls under-18 single [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jane Foster
Coach - John Frires

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Emma Hatton | Rachel Davis
Coach - Ken Langman

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Amy Proudfoot | Julia Zehender
Coaches - John Frires | ken Langman

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

OTUM 2: Crew - Kate McPherson | Alice Selby
Coach - Craig Bocock

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Ethan Bray | Sam Hockly | Chris Drost | David Day + Toby Patton (cox)
Coaches - John Frires | Chris Russell

Event 26 Girls under-18 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jane Foster | Julia Zehender
Coach - John Frires

Event 26 Girls under-18 double [ event results ]

OTUM 2: Crew - Kate McPherson | Alice Selby
Coach - Craig Bocock

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Rachel Davis | Lorena Langman | Amanda Cooper | Emma Hatton + Fiona Wilson (cox)
Coaches - Craig Bocock | Ken Langman

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

OTUM 2: Crew - Emma McMahon | Frances Jenkins | Rachel McCarthy | Rebecca Harding + Monique Johnson (cox)
Coach - Ken Langman

Event 29 Boys under-17 eight [ event results ]

OTUM 1: Crew - William Shaw | Liam Boyle | Duncan Harding | Luke Sadler | Hohua Waaka | David Horan | Hemi Frires | Sam Fellows + Toby Patton (cox)
Coaches - John Frires | Rex Harding

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Lauren McDonald | Lindsay Johnston | Kylie Johnson | Amanda Cooper + Fiona Wilson (cox)
Coach - Craig Bocock

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

Event 35 Girls under-17 novice four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Jennifer Fellows | Nicole Prestidge | Amy Proudfoot | Rachel McCarthy + Monique Johnson (cox)
Coach - Ken Langman

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

OTUM 1: Crew - Morgan Philo | James Hamilton
Coach - John Frires

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

OTUM 2: Crew - Marcus Day | Michael Healey
Coach - Chris Russell

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

OTUM 1: Crew - Kate McPherson | Lauren McDonald | Alice Selby | Kylie Johnson + Fiona Wilson (cox)
Coach - Craig Bocock

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

OTUM 1: Crew - Rachel Davis | Lorena Langman | Emma McMahon | Amber-Jane Wood + Monique Johnson (cox)
Coaches - Ken Langman | Craig Bocock

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA