NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hillcrest High School's approved colours
#32: Hillcrest High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Andrew's College's singletSt Andrew's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Andrew's College at the 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Andrew's College's final ranking at the regatta.

St Andrew's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis11 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Thomas Davison | Benjamin Henderson
Coach - Dave Hill

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STAN 2: Crew - James McCoy | Piri Bennett
Coach - Michelle Taylor

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STAN 3: Crew - Zanthus Prier | James Askham
Coach - Michelle Taylor

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Andrew Pope | Jared Glue | Andrew King | Nick Wareing + Natasha Izard (cox)
Coaches - Michelle Taylor | Sarah McKenna

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - James McCormick | Connor Austin | Hadley Hayward | Simon Van Rossen + Liam Fox (cox)
Coach - Dave Hill

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

STAN 2: Crew - Richard Storey | Samuel Thomson | James Matthews | Johnathon Rowe + Freya Healey (cox)
Coach - Dave Hill

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - James McCoy | Piri Bennett | Benjamin Henderson | Thomas Davison + Natasha Izard (cox)
Coach - Michelle Taylor

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STAN 2: Crew - Zanthus Prier | James Askham | Tom Webster | William Naylor + Freya Healey (cox)
Coaches - Michelle Taylor | Sarah McKenna

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Richard Storey | Samuel Thomson | James Matthews | Johnathon Rowe + Liam Fox (cox)
Coach - Dave Hill

Event 18 Girls under-18 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Rosemary Silk
Coach - Dave Hill

Event 19 Girls under-15 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Katherine Millar | Maryann Henderson
Coach - Lena Cassidy-Clark

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STAN 1: Crew - Simon Van Rossen
Coach - Dave Hill

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STAN 2: Crew - Johnathon Rowe
Coach - Dave Hill

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STAN 3: Crew - James Matthews
Coach - Dave Hill

  • Heats: Scratched

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STAN 1: Crew - James McCoy | Piri Bennett | Thomas Davison | Benjamin Henderson + Natasha Izard (cox)
Coach - Michelle Taylor

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STAN 2: Crew - Zanthus Prier | James Askham | Tom Webster | William Naylor + Freya Healey (cox)
Coaches - Michelle Taylor | Sarah McKenna

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

STAN 1: Crew - Katherine Millar | Louise Thomas | Ella Prier | Maryann Henderson + George Armstrong (cox)
Coach - Lena Cassidy-Clark

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Connor Austin | James McCormick
Coach - Dave Hill

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Hadley Hayward | Simon Van Rossen
Coach - Dave Hill

  • Heats: Scratched

Click for trophy detailsEvent 30 Boys under-18 double [ event results ]

STAN 3: Crew - Richard Storey | Samuel Thomson
Coach - Dave Hill

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

STAN 1: Crew - Andrew Pope | Jared Glue | Andrew King | Nick Wareing + Natasha Izard (cox)
Coaches - Michelle Taylor | Sarah McKenna

Click for trophy detailsEvent 36 Boys under-17 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Richard Storey | Samuel Thomson
Coach - Dave Hill

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STAN 2: Crew - James Matthews | Johnathon Rowe
Coach - Dave Hill

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

STAN 1: Crew - Katherine Millar | Louise Thomas | Maryann Henderson | Kate Fogarty + George Armstrong (cox)
Coach - Lena Cassidy-Clark

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 1: Crew - Andrew Pope | Jared Glue
Coach - Michelle Taylor

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STAN 2: Crew - Nick Wareing | Andrew King
Coach - Sarah McKenna

Event 42 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA