NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hamilton Girls' High School's approved colours
#28: Hamilton Girls' High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2006 AON Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Peter's School's singletSt Peter's School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Peter's School at the 2006 AON Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Peter's School's final ranking at the regatta.

St Peter's School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Kane O'Donnell | Tom Stannard
Coach - Murray McEwan

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STPC 2: Crew - David Brennan | Mitchell Graham
Coach - Murray McEwan

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

STPC 1: Crew - Jono Leigh | Matthew Glenn
Coach - Peter Lissington

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Sarah Atkinson | Jessica King | Abigail Banks | Hillary Hennessy + Kaitlyn Glover (cox)
Coach - Steve Atkinson

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

STPC 2: Crew - Kelsey Weld | Eden Bullot | Sarah Davis | Martine Murtagh + Joshua Snodgrass (cox)
Coach - Steve Atkinson

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Tom Stannard | Kane O'Donnell | Mitchell Graham | Scott Evans + Joshua Snodgrass (cox)
Coach - Murray McEwan

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - James Leigh | David Brennan | Mark Ernest | Robert Currie + Roger Blaymires (cox)
Coach - Murray McEwan

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Megan Glenn | Gina Davis
Coach - Pene Smith

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Bobbi McEwan | Kelsey Williams
Coach - Pene Smith

Event 18 Girls under-18 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Stacey De Jong
Coach - Janey Wackrow

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Alex Graham
Coach - Peter Lissington

Event 24 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STPC 1: Crew - James Leigh | David Brennan | Mark Ernest | Robert Currie + Joshua Snodgrass (cox)
Coach - Murray McEwan

  • Heats: Scratched

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Georgina Glenn | Morgan Dunham | Shannan Blewitt | Stacey Grainger + Nicola Atkinson (cox)
Coach - Janey Wackrow

  • Heats: Scratched

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Jono Leigh | Matthew Glenn
Coach - Peter Lissington

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Phillip Martin | Alex Graham
Coach - Peter Lissington

  • Heats: Scratched

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Megan Glenn | Gina Davis | Bobbi McEwan | Kelsey Williams + Catherine Semmens (cox)
Coach - Pene Smith

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 35 Girls under-17 novice four [ event results ]

STPC 1: Crew - Kelsea Morrow | Karen Verwey | Imogen Bryan | Ashleigh Glover + Nicola Atkinson (cox)
Coach - Janey Wackrow

  • Heats: Scratched

Event 35 Girls under-17 novice four [ event results ]

STPC 2: Crew - Georgina Glenn | Ashleigh Glover | Shannan Blewitt | Stacey Grainger + Catherine Semmens (cox)
Coach - Janey Wackrow

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Alex Graham | Kane O'Donnell
Coaches - Peter Lissington | Murray McEwan

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Matthew Glenn
Coach - Peter Lissington

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STPC 2: Crew - Jono Leigh
Coach - Peter Lissington

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STPC 3: Crew - Alex Graham
Coach - Peter Lissington

  • Heats: Scratched

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Kelsea Morrow | Karen Verwey | Imogen Bryan | Morgan Dunham + Nicola Atkinson (cox)
Coach - Janey Wackrow

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 2: Crew - Georgina Glenn | Morgan Dunham | Shannan Blewitt | Morgahna Godwin + Catherine Semmens (cox)
Coach - Janey Wackrow

  • Heats: Scratched

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Scott Evans | Roger Blaymires
Coach - Murray McEwan

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad06 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA