NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Cambridge High School's approved colours
#9: Cambridge High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Hauraki Plains College's singletHauraki Plains College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hauraki Plains College at the 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Hauraki Plains College's final ranking at the regatta.

Hauraki Plains College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Leon Wynolts | Peter Hale
Coach - Martin Simoncelli

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Anthony Berkers | Joseph Casey
Coach - Martin Simoncelli

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Patrick Davenport | Brent Walker | Dominic Newton | Liam Shields + Karl Williams (cox)
Coaches - Troy Hoogeveen | Grant Walker

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andre Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Hayley Hoogeveen | Rachel Evans | Chloe Johansen | Shontelle Rhodes + Amanda Coombe (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

Click for trophy detailsEvent 12 Boys under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Anthony Berkers | Leon Wynolts | Peter Hale | Joseph Casey + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Hayley Hoogeveen | Rachel Evans
Coach - Martin Simoncelli

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Chloe Johansen | Shontelle Rhodes
Coach - Martin Simoncelli

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 3: Crew - Kayla Shanley | Kirsty Rakich
Coach - Martin Simoncelli

Click for trophy detailsEvent 18 Girls under-18 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Alyce Pulford
Coach - Martin Simoncelli

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Kayla Shanley | Kirsty Rakich
Coach - Martin Simoncelli

  • Heats: Scratched

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Reagan Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joseph Casey | Leon Wynolts | Peter Hale | Anthony Berkers + Rowena Swift (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 26 Girls under-18 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Hayley Hoogeveen | Alyce Pulford
Coach - Martin Simoncelli

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

HAUR 2: Crew - Coby Morehu | Nicola Post | Roselle Magon | Jessica McCormack + Clay Reed (cox)
Coach - Luke O'Neil

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen | Andre Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 31 Girls under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Rachel Evans | Hayley Hoogeveen | Shontelle Rhodes | Chloe Johansen + Amanda Coombe (cox)
Coach - Martin Simoncelli

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Patrick Davenport | Brent Walker | Dominic Newton | Dennis Schipper + Karl Williams (cox)
Coaches - Troy Hoogeveen | Grant Walker

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Dean Hoogeveen
Coach - Martin Simoncelli

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

HAUR 2: Crew - Andre Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

HAUR 3: Crew - Reagan Langeveld
Coach - Martin Simoncelli

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Coby Morehu | Caitlin Wiseman | Jaimee Hoogeveen | Dakota Ringrose + Clay Reed (cox)
Coach - Luke O'Neil

Event 39 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 2: Crew - Samantha Leonard | Nicola Post | Roselle Magon | Jessica McCormack + Belinda Spreeuwenberg (cox)
Coach - Luke O'Neil

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joseph Casey | Patrick Davenport
Coaches - Troy Hoogeveen | Grant Walker

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA