NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Christ's College's approved colours
#14: Christ's College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Paul's Collegiate School's singletSt Paul's Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Paul's Collegiate School at the 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Paul's Collegiate School's final ranking at the regatta.

St Paul's Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Jack Roberts | Regan Pomare
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

SPLH 2: Crew - Nick Woodbridge | George Kostov
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Nikki Gudsell
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

SPLH 2: Crew - Morgan Croasdale
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Blake Robinson | Ben Rodwell | Joe Nabbs | Duncan Hall + Ivan Pavich (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hugh McKay | Ben Hamilton | Alex Mason | Liam Hunt + Maxwell Henstock (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 2: Crew - Ludwig Hope | Zack Oliver | Thomas Moser | Luc Rodwell + Oscar Jackson (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

  • Heats: Scratched

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 3: Crew - James Thomas | Joshua Randell | Martin Petch | Daniel Bentley + Sam Duncan (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Colin Barton | Giles Wolfe | Blake Oliver | Tim Hickson + Charles Heald (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Regan Pomare | Jack Roberts | George Kostov | Nick Woodbridge + Oscar Jackson (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 13 Boys under-18 novice four [ event results ]

  • Heats: Scratched

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 16 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Morgan Croasdale | Alexandra Smith
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hamish McMichael
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

SPLH 2: Crew - Jack Roberts

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Steven Rowland | David Kingham | David Morgan | Blair Patterson + Ivan Pavich (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Troy Mahon | Brandon Martin | Kaine Thompson | Joel Bradley + Matt Atkinson (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 26 Girls under-18 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Aleisha Broomfield | Brooke Richardson
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 29 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Colin Barton | Giles Wolfe
Coach - St Pauls Coaching Team

  • Heats: Scratched

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Ludwig Hope | Zack Oliver | Thomas Moser | Luc Rodwell + Maxwell Henstock (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - James Thomas | Joshua Randell | Martin Petch | Daniel Bentley + Sam Duncan (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

  • Heats: Scratched

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 3: Crew - Hugh McKay | Ben Hamilton | Alex Mason | Liam Hunt + Oscar Jackson (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 34 Girls under-18 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Aleisha Broomfield | Nikki Gudsell | Brooke Richardson | Alexandra Smith + Charles Heald (cox)
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hamish McMichael | James Howie
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hamish Clarke
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Alex Mason | Liam Hunt
Coach - St Pauls Coaching Team

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

SPLH 2: Crew - Zack Oliver | Ludwig Hope
Coach - St Pauls Coaching Team

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA