NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
St Peter's College's approved colours
#105: St Peter's College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Bede's College's singletSt Bede's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Bede's College at the 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Bede's College's final ranking at the regatta.

St Bede's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Marc McNeil | Benjamin Lawrence
Coaches - Alex Meates | Tom Rose

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Ben Lilley | Hemi Bedggood | William Meates | Michael Scally + Olie Stone (cox)
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Dominic McCann | James Hudson | Thomas Barclay | Andrew Scott + Timothy Handisides (cox)
Coaches - Alex Meates | Tom Rose

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

STBD 1: Crew - Nick Morris | Timothy Hall
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - George McLeod | Craig Spencer | Benjamin Wooding | Hoani Smith + Matthew Leonard (cox)
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Jonathon Taylor | Francis Auwerda | Robbie Connell | Louis Kimber + Regan Scully (cox)
Coaches - Alex Meates | Tom Rose

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Nick Morris | Hemi Bedggood | William Meates | Michael Scally + Olie Stone (cox)
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 20 Boys under-18 four [ event results ]

STBD 1: Crew - George McLeod | Benjamin Wooding | Craig Spencer | Hoani Smith + Matthew Leonard (cox)
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 1: Crew - William Egan
Coaches - Alex Meates | Tom Rose

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 2: Crew - Sean Spencer
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 3: Crew - Samuel Morgan
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 29 Boys under-17 eight [ event results ]

STBD 1: Crew - Nick Morris | Hemi Bedggood | William Meates | Michael Scally | Ben Lilley | Josh Doherty | Sean Spencer | Samuel Morgan + Matthew Leonard (cox)
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 1: Crew - George McLeod | Timothy Hall
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Benjamin Wooding | Hoani Smith
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Dominic McCann | Andrew Scott | Scott Baines | Blake Houghton + Regan Scully (cox)
Coaches - Alex Meates | Tom Rose

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Ben Lilley | Samuel Morgan
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Sean Spencer | Josh Doherty
Coaches - David Lindstrom | Emma Lagan

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 1: Crew - Timothy Hall
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Broc Connelly | William Egan
Coaches - Alex Meates | Tom Rose

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Scott Baines | Charlie Haines
Coaches - Alex Meates | Tom Rose

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 3: Crew - Thomas Barclay | James Hudson
Coaches - Alex Meates | Tom Rose

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 4: Crew - Dominic McCann | Andrew Scott
Coaches - Alex Meates | Tom Rose

Event 42 Boys under-18 eight [ event results ]

STBD 1: Crew - Craig Spencer | George McLeod | Benjamin Wooding | Hoani Smith | William Meates | Hemi Bedggood | Ben Lilley | Michael Scally + Matthew Leonard (cox)
Coaches - Emma Lagan | David Lindstrom

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA