NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Whakatane High School's approved colours
#126: Whakatane High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Whanganui Collegiate School's singletWhanganui Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Whanganui Collegiate School at the 2007 Aon NZ Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Whanganui Collegiate School's final ranking at the regatta.

Whanganui Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Rhys Pasalich | Max Edmonds
Coach - Richard Austin

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Stefan Grobecker | William Ellis | Sam Hurley | Matthew Johnson + Henry Witters (cox)
Coach - Richard Austin

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Cody Wickham | Corbin Tattersall | James Brewer | George Donald + Joel Roke (cox)
Coach - Richard Austin

  • Heats: Scratched

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Tessa Leenards | Tenille Pickett | Bella Blackburn | Nichole Gillespie + Leslie Harding (cox)
Coach - Fiona Symes

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Alex Busby | Samuel Oskam | Sunny Teki-Clark | Guy Sinclair + Oliver Crosse (cox)
Coach - John Symes

Event 13 Boys under-18 novice four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Rhys Pasalich | James Brewer | George Donald | Max Edmonds + Henry Witters (cox)
Coach - Richard Austin

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Tenille Pickett | Nichole Gillespie
Coach - Fiona Symes

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Stefan Grobecker | William Ellis | Matthew Johnson | Corbin Tattersall + Joel Roke (cox)
Coach - Richard Austin

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

WNCS 2: Crew - Cody Wickham | Sam Hurley | Rhys Pasalich | Max Edmonds + Henry Witters (cox)
Coach - Richard Austin

Event 20 Boys under-18 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Andrew Lee | Mathew Walker | Sam Horrocks | Jack Turner + Christopher Tylee (cox)
Coach - John Symes

Event 21 Girls under-18 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Kate Austin | Paparangi Hipango | Amanda Cranston | Rebecca Porter + Sarah Donald (cox)
Coach - Fiona Symes

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Corbin Tattersall
Coach - John Symes

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 2: Crew - James Brewer
Coach - Richard Austin

  • Heats: Scratched

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 3: Crew - George Donald
Coach - Richard Austin

  • Heats: Scratched

Click for trophy detailsEvent 28 Girls under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Tessa Leenards | Lucy Lilburn | Bella Blackburn | Natalie McMaster + Leslie Harding (cox)
Coach - Fiona Symes

Event 29 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Corbin Tattersall | Stefan Grobecker
Coaches - John Symes | Richard Austin

  • Heats: Scratched

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - James Brewer | George Donald
Coach - Richard Austin

  • Heats: Scratched

Event 41 Girls under-18 eight [ event results ]

Event 42 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad07 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA