NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Aotea College's approved colours
#1: Aotea College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Bede's College's singletSt Bede's College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Bede's College at the 2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Bede's College's final ranking at the regatta.

St Bede's College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Tom Wooding | James Lilley
Coach - St Bedes Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Connor Houghton | Steven Arscott
Coach - St Bedes Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 3: Crew - Jeremy Brydon | Sam O'Neill
Coach - St Bedes Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 4: Crew - Jonas Barakaukas | Nick Fountain
Coach - St Bedes Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 5: Crew - Joe Barclay | Mitchell Scannell
Coach - St Bedes Team

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

STBD 6: Crew - Tom Davie | Hayden Soper
Coach - St Bedes Team

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Francis Donaldson | Lachlan van Bysterveldt | Tim Morrison | Charlie Haines + William Hudson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Nathaniel Flynn | Ben Meates | William James | David Childs + Sam Watkins (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Greg Brand | Broc Connelly | Brad Tucker | Olie Stone + Callum Maher (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

STBD 2: Crew - Jack Thomas | Liam Spencer | Scott Baines | Jess O'Dowd + Sam Watkins (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

STBD 3: Crew - Blake Houghton | Michael Donnelly | Daniel Moore | Thomas Glassey + James Hasson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Connor Houghton | James Lilley | Tom Wooding | Steven Arscott + James Hasson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

STBD 2: Crew - Jeremy Brydon | Sam O'Neill | Nick Fountain | Jonas Barakaukas + William Hudson (cox)
Coach - St Bedes Team

Click for trophy detailsEvent 13 Boys under-18 novice four [ event results ]

STBD 1: Crew - Phil Ellis | Fred Couglin | Joe Barclay | Mitchell Scannell + Callum Maher (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 13 Boys under-18 novice four [ event results ]

STBD 2: Crew - Hayden Soper | Tom Davie | William James | Jamieson Taylor + Sam Watkins (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 16 Boys under-18 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Blake Houghton | Michael Donnelly | Daniel Moore | Thomas Glassey + William Hudson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STBD 1: Crew - Francis Donaldson | Tim Morrison | Lachlan van Bysterveldt | Charlie Haines + Callum Maher (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

STBD 2: Crew - Greg Brand | Liam Spencer | Scott Baines | George Davie + James Hasson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 20 Boys under-18 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Broc Connelly | Fred Couglin | Brad Tucker | Olie Stone + William Hudson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 20 Boys under-18 four [ event results ]

STBD 2: Crew - Blake Houghton | Michael Donnelly | Daniel Moore | Thomas Glassey + Sam Watkins (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 1: Crew - Scott Baines
Coach - St Bedes Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 2: Crew - Liam Spencer
Coach - St Bedes Team

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STBD 3: Crew - George Davie
Coach - St Bedes Team

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Connor Houghton | Mitchell Scannell | Joe Barclay | Steven Arscott + William Hudson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

STBD 2: Crew - Jonas Barakaukas | Jeremy Brydon | Sam O'Neill | Nick Fountain + James Hasson (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 29 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Broc Connelly | Brad Tucker
Coach - St Bedes Team

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Blake Houghton | Michael Donnelly
Coach - St Bedes Team

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 3: Crew - Daniel Moore | Thomas Glassey
Coach - St Bedes Team

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 4: Crew - Jack Thomas | Jess O'Dowd
Coach - St Bedes Team

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

STBD 5: Crew - Fred Couglin | Phil Ellis
Coach - St Bedes Team

Event 32 Boys under-15 four [ event results ]

STBD 1: Crew - Nathaniel Flynn | Ben Meates | David Childs | Tom Davie + Sam Watkins (cox)
Coach - St Bedes Team

Event 33 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Tim Morrison | Olie Stone
Coach - St Bedes Team

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Liam Spencer | Scott Baines
Coach - St Bedes Team

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 3: Crew - Phil Ellis | George Davie
Coach - St Bedes Team

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

STBD 4: Crew - James Lilley | Greg Brand
Coach - St Bedes Team

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 1: Crew - Jack Thomas
Coach - St Bedes Team

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 2: Crew - Jess O'Dowd
Coach - St Bedes Team

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 3: Crew - Blake Houghton
Coach - St Bedes Team

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 4: Crew - Brad Tucker
Coach - St Bedes Team

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

STBD 5: Crew - Broc Connelly
Coach - St Bedes Team

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 1: Crew - Nathaniel Flynn | Ben Meates
Coach - St Bedes Team

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 2: Crew - Hayden Soper | Jamieson Taylor
Coach - St Bedes Team

Event 40 Boys under-15 double [ event results ]

STBD 3: Crew - William James | David Childs
Coach - St Bedes Team

Event 42 Boys under-18 eight [ event results ]

Event 42 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA