NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Lindisfarne College's approved colours
#46: Lindisfarne College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Whanganui Collegiate School's singletWhanganui Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Whanganui Collegiate School at the 2010 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Whanganui Collegiate School's final ranking at the regatta.

Whanganui Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Oliver Wood | Nathan Toma
Coach - Alun Brown

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

WNCS 1: Crew - Emma Russell | Janie MacKay
Coach - Bob Evans

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

WNCS 2: Crew - Fiona Weleilakeba | Jordan Kopittke
Coach - Bob Evans

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Thomas O'Neill | Michael White | Daniel Lee | Nathan Toma + Harry Edmonds-Bayler (cox)
Coach - Alun Brown

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

WNCS 1: Crew - Rerekohu Pewhairangi | Tyler Scott
Coach - Alun Brown

Event 9 Boys under-18 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - George Ellis | Lachlan Watson | Kit Croxford | Brock Ruscoe + Grace Train (cox)
Coach - Alun Brown

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Digby Dowding | Daniel Lee | Kane Skelsey | Oliver Wood + Harry Edmonds-Bayler (cox)
Coach - Alun Brown

Event 18 Girls under-18 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Esther Austin
Coach - Bob Evans

Event 20 Boys under-18 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Thomas O'Neill | Kit Croxford | Rerekohu Pewhairangi | Tyler Scott + Grace Train (cox)
Coach - Alun Brown

Event 21 Girls under-18 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Esther Austin | Jessica Donald | Fiona Weleilakeba | Brooke Tuffield + Lucy Pearce (cox)
Coach - Bob Evans

Event 21 Girls under-18 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Emma Russell | Janie MacKay | Lucy Considine | Jordan Kopittke + Harry Edmonds-Bayler (cox)
Coach - Bob Evans

Event 28 Girls under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Fiona Weleilakeba | Jessica Donald | Emma Russell | Jordan Kopittke + Lucy Pearce (cox)
Coach - Bob Evans

Event 30 Boys under-18 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Lachlan Watson | George Ellis
Coach - Alun Brown

Event 36 Boys under-17 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Digby Dowding | Kane Skelsey
Coach - Alun Brown

Event 37 Boys under-18 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Brock Ruscoe
Coach - Alun Brown

Event 38 Girls under-17 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Fiona Weleilakeba | Jessica Donald | Emma Russell | Jordan Kopittke + Lucy Pearce (cox)
Coach - Bob Evans

Event 41 Girls under-18 eight [ event results ]

Event 42 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad10 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA