NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Manurewa High School's approved colours
#48: Manurewa High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Paul's Collegiate School's singletSt Paul's Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Paul's Collegiate School at the 2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Paul's Collegiate School's final ranking at the regatta.

St Paul's Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Theresa Steiner | Brittany Smith | Fiora Stewart | Antonia Anda + Samantha Jefferis (cox)
Coach - Flo And The Team

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Edward Johnstone | Quinn McKay
Coaches - Coaching Team | Scott Keene

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hamish Mahon | Maxwell Stuart-Jones
Coach - Coaching Team

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

SPLH 2: Crew - Lucien Nabbs | Jluke Wyllie-Miln
Coach - Coaching Team

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Alex Wilson | Julia Frick
Coach - The Team

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Keiran Dale | Tom Schicker | Matthew Husband-Dravitzki | Jack Kelly + Gus Black (cox)
Coaches - Ewan Atherton | Coaching Team

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Sam Tipping | Brook Daly
Coaches - Coaching Team | Alex Mason

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

SPLH 2: Crew - Sam Robinson | Mark Laurich
Coach - Coaching Team

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Louise Ford | Danielle le Sueur | Theresa Steiner | Brittany Smith + Grace Gatenby (cox)
Coach - Flo And The Team

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Will Guest | Grayson Croasdale | Lucas Martin | Cameron Rowland + Jesper Mannson (cox)
Coach - Coaching Team

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Cameron Bartley | Callum Windley | Connor Roycroft | Alex Hargreaves + Samantha Jefferis (cox)
Coach - Coaching Team

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Tom Schicker | Keiran Dale | James Atherton | Matthew Husband-Dravitzki + Gus Black (cox)
Coach - Ewan Atherton

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Cameron Bartley | Callum Windley | Connor Roycroft | Alex Hargreaves + Jackson Brown (cox)
Coach - Coaching Team

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

SPLH 2: Crew - Jack Kelly | Matthew Husband-Dravitzki
Coach - Ewan Atherton

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 22 Girls under-18 novice double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Fiora Stewart | Antonia Anda
Coach - Flo And The Team

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hamish Mahon | Lucien Nabbs | Maxwell Stuart-Jones | Jluke Wyllie-Miln + Jesper Mannson (cox)
Coach - Coaching Team

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Louise Ford | Theresa Steiner | Brittany Smith | Antonia Anda + Samantha Jefferis (cox)
Coach - Flo And Team

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Jack Kelly | Matthew Husband-Dravitzki
Coaches - Ewan Atherton | Alex Mason

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

SPLH 2: Crew - Cameron Rowland | Will Guest
Coach - Coaching Team

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

SPLH 3: Crew - Sam Robinson | Mark Laurich
Coach - Alex Mason

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Grayson Croasdale
Coach - Coaching Team

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - David Hsiao | Tyler Gyde | Jack McDonald | Tim Husband-Dravitzki + Ngaru Joyce- Te Wake (cox)
Coach - Scott Keene

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 2: Crew - Edward Johnstone | Sam Rush | William Reeves | Quinn McKay + Zachary Posa (cox)
Coach - Scott Keene

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Hamish Mahon | Keiran Dale | Jluke Wyllie-Miln | Lucas Martin + Jesper Mannson (cox)
Coach - Coaching Team

Event 33 Girls under-18 lightweight double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Alex Wilson | Anjena Singh
Coach - Flo And Helpers

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Will Guest | Cameron Rowland
Coach - Coaching Crew

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

SPLH 1: Crew - Lucas Martin | Callum Windley | James Atherton | Keiran Dale | Tom Schicker | Connor Roycroft | Cameron Bartley | Alex Hargreaves + Gus Black (cox)
Coaches - Ewan Atherton | Coaching Crew

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Fiora Stewart | Alex Wilson | Julia Frick | Anjena Singh + Samantha Jefferis (cox)
Coach - Flo And Team

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Sam Tipping | Brook Daly
Coaches - Alex Mason | Les The Mentor

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - David Hsiao | Tim Husband-Dravitzki | Tyler Gyde | Jason Liddell + Ngaru Joyce- Te Wake (cox)
Coach - Scott Keene

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Edward Johnstone | Quinn McKay | William Reeves | Sam Rush + Zachary Posa (cox)
Coach - Scott Keene

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Louise Ford | Danielle le Sueur
Coach - Flo And Team

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Theresa Steiner | Brittany Smith
Coach - Flo And Team

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Sam Robinson
Coach - Coaching Team

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA