NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Samuel Marsden Whitby's approved colours
#153: Samuel Marsden Whitby


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Wellington College's singletWellington College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Wellington College at the 2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Wellington College's final ranking at the regatta.

Wellington College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WLCO 1: Crew - Zac Newton
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WLCO 2: Crew - Micheal Abernethy
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WLCO 3: Crew - Tim Saunders
Coaches - Lewis Richards | Tristan Kramers

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Phillip Wilson | Daniel Petrovich
Coaches - Trevor Manners | Chris Braae

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

WLCO 1: Crew - Michael Tong | Stu Hancock
Coaches - Pete Tong | Tristan Kramers

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - Brooke Walker | Joe Scott | James Roberts Booch | Angus Hancock + Matthew Chang (cox)
Coaches - Tristan Kramers | Lewis Richards

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

WLCO 1: Crew - Michael Tong | Stu Hancock | Cameron Forsyth | David Robinson + Harry Fenwicke (cox)
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - Tim Saunders | George Russon | James Roberts Booch | Micheal Abernethy + Matthew Chang (cox)
Coaches - Trevor Manners | Tristan Kramers

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Brooke Walker | Micheal Abernethy
Coaches - Lewis Richards | Pete Tong

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Sebastian Pios | Tim Saunders
Coaches - Tristan Kramers | Trevor Manners

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

WLCO 1: Crew - Daniel Petrovich | Ben Middleton | Phillip Wilson | Thomas Gray | Tasmin Wain | William Townsend | Patrick Gibson | William Johnstone + Henry Morrow (cox)
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

WLCO 1: Crew - Michael Tong | Stu Hancock | Cameron Forsyth | David Robinson + Harry Fenwicke (cox)
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Joe Scott | James Roberts Booch
Coaches - Lewis Richards | Pete Tong

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Brooke Walker | Angus Hancock
Coaches - Tristan Kramers | Trevor Manners

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

WLCO 1: Crew - Cameron Probert
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - Phillip Wilson | Thomas Gray | Ben Middleton | Daniel Petrovich + Henry Morrow (cox)
Coaches - Trevor Manners | Chris Braae

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

WLCO 2: Crew - Patrick Gibson | Tasmin Wain | William Townsend | William Johnstone + Matthew Chang (cox)
Coaches - Lewis Richards | Tristan Kramers

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WLCO 1: Crew - David Robinson | Sebastian Pios
Coaches - Tristan Kramers | Trevor Manners

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WLCO 2: Crew - Michael Tong | Stu Hancock
Coaches - Lewis Richards | Pete Tong

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

WLCO 1: Crew - Cameron Probert | Cameron Forsyth
Coaches - Lewis Richards | Trevor Manners

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WLCO 1: Crew - Ben Middleton | Thomas Gray | Phillip Wilson | William Townsend + Henry Morrow (cox)
Coaches - Trevor Manners | Pete Tong

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WLCO 2: Crew - Daniel Petrovich | Patrick Gibson | Tasmin Wain | William Johnstone + Matthew Chang (cox)
Coaches - Trevor Manners | Lewis Richards

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

WLCO 1: Crew - George Russon | Zac Newton | Joe Scott | Sebastian Pios + Harry Fenwicke (cox)
Coaches - Tristan Kramers | Lewis Richards

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WLCO 1: Crew - Brooke Walker
Coaches - Tristan Kramers | Lewis Richards

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WLCO 2: Crew - James Roberts Booch
Coaches - Lewis Richards | Tristan Kramers

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

WLCO 3: Crew - Angus Hancock
Coaches - Lewis Richards | Pete Tong

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA