NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rototuna High School's approved colours
#150: Rototuna High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Whanganui Collegiate School's singletWhanganui Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Whanganui Collegiate School at the 2011 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Whanganui Collegiate School's final ranking at the regatta.

Whanganui Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Henry Mason
Coach - Alun Brown

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

WNCS 2: Crew - Chris Carroll
Coach - Alun Brown

Event 2 Girls under-17 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Jordan Kopittke | Olivia Ellis | Danielle Pearson | Emma Phelps + Caroline Train (cox)
Coaches - Fiona Symes | Bob Evans

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

WNCS 1: Crew - Michael White | Thomas O'Neill
Coach - Alun Brown

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

WNCS 2: Crew - Daniel Lee | Thomas Higgie
Coach - Alun Brown

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Fiona Weleilakeba | Kate Taylor
Coaches - Fiona Symes | Bob Evans

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

WNCS 1: Crew - Anton Possegger | Thomas Higgie | Thomas O'Neill | Nathan Toma | Taylor Hawker | Henry Mason | Chris Carroll | Guy Boon + Harry Edmonds-Bayler (cox)
Coaches - Alun Brown | Barry Banks

Event 12 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Digby Dowding | Richard Rishanghan | Louis Reed | Timothy Walton + Millie Holden (cox)
Coach - Alun Brown

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Hugh Dowding | Fraser Craig | Hugo Crosse | James Fisk + Tyler Sandlant (cox)
Coach - Barry Banks

Event 18 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Kelsey Armstrong | Margot MacKay | Danielle Pearson | Annabel Donald + Caroline Train (cox)
Coaches - Fiona Symes | Bob Evans

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Henry Mason | Richard Rishanghan
Coach - Alun Brown

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - Taylor Hawker | Chris Carroll
Coach - Alun Brown

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Daniel Lee
Coach - Alun Brown

Event 31 Girls under-17 eight [ event results ]

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Louis Reed | Digby Dowding
Coach - Alun Brown

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 37 Girls under-18 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Olivia Ellis | Fiona Weleilakeba | Kate Taylor | Jordan Kopittke + Caroline Train (cox)
Coaches - Fiona Symes | Bob Evans

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Anton Possegger | Guy Boon | Lockie Hobbs | Edward Phelps + Tyler Sandlant (cox)
Coach - Barry Banks

Event 47 Girls under-18 eight [ event results ]

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad11 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA