NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Sancta Maria College's approved colours
#92: Sancta Maria College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Burnside High School's singletBurnside High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Burnside High School at the 2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Burnside High School's final ranking at the regatta.

Burnside High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || sis07 || sis08 || sis09 || sis11 || sis12 || sis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Cameron Porter | Zach Murphy
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

BURN 2: Crew - Matthew Robb | Eugene Ahn
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

BURN 1: Crew - Ellen Graham | Brooke Rakowitz | Bridie O'Flaherty | Ali Pickering + Naomi Fahy (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 4 Girls under-15 quad [ event results ]

BURN 2: Crew - Valerie Kornienko | Madi Williams | Tori Skene | Nina Hanlon + Rireana Kirkwood (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Megan Laby | Rebecca King
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Valerie Kornienko | Madi Williams | Tori Skene | Nina Hanlon + Saskia Whall (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Joshua Tuaine | Joshua Sutherland | Zach Murphy | Cameron Porter + Rireana Kirkwood (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Callum Douglas | Finbar O'Flaherty
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

BURN 2: Crew - Rory Smyth | Jacob Bowles
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

BURN 1: Crew - Megan Laby
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

BURN 1: Crew - Juliette Phillipson | Zelda Glass | Rebekah Johnston | Bridie O'Flaherty + Naomi Fahy (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Joshua Tuaine | Joshua Sutherland
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

BURN 1: Crew - Rebecca King
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

BURN 1: Crew - Matthew Davies
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Ellen Graham | Bridie O'Flaherty
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 29 Girls under-15 double [ event results ]

BURN 2: Crew - Brooke Rakowitz | Ali Pickering
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

BURN 1: Crew - Matthew Robb | Eugene Ahn | Zach Murphy | Cameron Porter + Saskia Whall (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Rory Smyth | Callum Douglas | Finbar O'Flaherty | Jacob Bowles + Naomi Fahy (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 35 Girls under-16 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Juliette Phillipson | Zelda Glass | Rebekah Johnston | Ayaka Archer + Saskia Whall (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 38 Boys under-18 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Rory Smyth | Matthew Davies
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

BURN 1: Crew - Ellen Graham | Brooke Rakowitz | Bridie O'Flaherty | Ali Pickering | Valerie Kornienko | Madi Williams | Tori Skene | Nina Hanlon + Naomi Fahy (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

BURN 1: Crew - Matthew Robb | Eugene Ahn | Zach Murphy | Cameron Porter + Saskia Whall (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

BURN 1: Crew - Rory Smyth | Callum Douglas | Finbar O'Flaherty | Jacob Bowles + Rireana Kirkwood (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 43 Girls under-18 novice four [ event results ]

BURN 1: Crew - Ayaka Archer | Madi Williams | Rebekah Johnston | Tori Skene + Naomi Fahy (cox)
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

BURN 1: Crew - Juliette Phillipson | Zelda Glass
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

BURN 1: Crew - Joshua Tuaine
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

Event 46 Boys under-16 single [ event results ]

BURN 2: Crew - Joshua Sutherland
Coaches - Sophie Gilchrist | Sarah Lindley

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA