NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Wellington College's approved colours
#131: Wellington College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Hamilton Boys High School's singletHamilton Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hamilton Boys High School at the 2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Hamilton Boys High School's final ranking at the regatta.

Hamilton Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-17 single [ event results ]

HAMB 1: Crew - Oliver Hendl
Coach - Bruce Holden

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Ruben Houghton | Cameron Steedman
Coach - Robin Clarke

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

HAMB 2: Crew - Johan Pio | Finley Deller
Coach - Robin Clarke

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

HAMB 1: Crew - Ryan Rasmussen | Alex Bardoul
Coach - Bruce Holden

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Nicholas Souchon | Tayne Tupaea | James Barker | Marcus Anselmi + Sean Smith (cox)
Coaches - Steve Menzies | Noel Hendl

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

HAMB 2: Crew - Brodie Sarjeant | Kurt McCartney | Urs Koeck | Logan Menzies + Brandyn Gloyn (cox)
Coaches - Steve Menzies | Noel Hendl

Event 9 Boys under-18 novice double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Liam Nicholas | Justin Hoang
Coaches - Steve Menzies | Noel Hendl

Event 10 Boys under-17 eight [ event results ]

HAMB 1: Crew - Theo Krielen | Caleb Loomans | James Parton | Sam MacKy | Tom Bell | Finn Maunsell | Cade Fleming | David McCaffrey + Ben McPherson (cox)
Coaches - Bruce Holden | Don Baron

Click for trophy detailsEvent 16 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Ben Goodson | Thomas Bedford | Thomas Williams | Henry Fullerton-Smith + Sean Smith (cox)
Coaches - Steve Menzies | Noel Hendl

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 3: Crew - Nicholas Souchon | Tayne Tupaea | James Barker | Brodie Sarjeant + Brandyn Gloyn (cox)
Coaches - Steve Menzies | Noel Hendl

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Gareth Lynch | Jared Capon
Coach - Don Baron

Click for trophy detailsEvent 21 Boys under-15 eight [ event results ]

HAMB 1: Crew - Josh Gaylor | Connor Loomans | Alex Parton | Lucas Clarke | Patrick McCurran | Matthew Handford | Kobi Abrahamson | Jack Clough + Hayden Shaw (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

Click for trophy detailsEvent 23 Boys under-18 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Ryan Rasmussen | Alex Bardoul | Drikus Conradie | Tom Healey + Ben McPherson (cox)
Coach - Bruce Holden

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Johan Pio | Ruben Houghton | Cameron Steedman | Finley Deller + Jamie Hepworth (cox)
Coach - Robin Clarke

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 2: Crew - Marc Burkhart | Sam Pene | Tim Irvine | Hadleigh Morgan + Mason Helm (cox)
Coach - Robin Clarke

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 3: Crew - Sam Alsemgeest | Cameron Carter | Jake Clarke | Nick Gaylor + Dylan Lewis (cox)
Coach - Robin Clarke

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 4: Crew - Adam Hollobon | Kane Brook | Ben Woolerton | Cameron Gribbon + Tony Pavich (cox)
Coach - Robin Clarke

Event 36 Boys under-16 eight [ event results ]

Click for trophy detailsEvent 40 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Josh Gaylor | Connor Loomans | Tayne Tupaea | Lucas Clarke + Hayden Shaw (cox)
Coaches - Glenn Ross | Jack Donaldson

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Alex Parton | Matthew Handford | Kobi Abrahamson | Jack Clough + Jamie Hepworth (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 3: Crew - Marc Burkhart | Sam Pene | Hadleigh Morgan | Shokei Leger + Mason Helm (cox)
Coach - Glenn Ross

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - David McCaffrey | Theo Krielen | Finn Maunsell | Cade Fleming + Ben McPherson (cox)
Coach - Don Baron

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

HAMB 2: Crew - Gareth Lynch | Jared Capon | Oliver Hendl | Xavier Casey + Tony Pavich (cox)
Coach - Don Baron

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

HAMB 1: Crew - George Loughnan | Ryan Lush | Patrick McCurran | Glen Thomson + Hayden Shaw (cox)
Coaches - Glenn Ross | Don Baron

Click for trophy detailsEvent 48 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA