NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rangiora High School's approved colours
#72: Rangiora High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Kentigern College's singletSt Kentigern College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Kentigern College at the 2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for St Kentigern College's final ranking at the regatta.

St Kentigern College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 6 Girls under-18 double [ event results ]

STKT 1: Crew - Leah Allison | Alexander Fowler-Whalley
Coach - Sophie Cunningham

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Martin Huang | Henry Donald | Matthew Swaitek | Mordy Arymowicz + Matthew Dwen (cox)
Coach - Geoff Perry

Event 11 Girls under-17 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Jacqueline Chang | Leah Allison | Jade Lewis | Rebecca Roberts + Shenny Chiu (cox)
Coach - Sophie Cunningham

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Alice Boyles | Georgia Dakin | Michaela Leaupepe | Aleisha Sandom + Olivia Sullivan (cox)
Coach - Jerry Leaupepe

Event 13 Girls under-15 four [ event results ]

STKT 2: Crew - Ruby Houghton | Kate Horsenel | Rebecca MacQueen | Hannah Sly + Alex MacQueen (cox)
Coach - Jerry Leaupepe

Event 14 Boys under-18 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Liam Church | Cody Wheeler | Richard Power | Harrison Barker + Rafaella Weber (cox)
Coaches - Carl Vincent | Chris Goudie

Event 20 Girls under-17 single [ event results ]

STKT 1: Crew - Jade Lewis
Coach - Sophie Cunningham

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

STKT 1: Crew - Edward Barry | Matt Kelly | Matthew Bartlet | Stefan Stadler | Jamie Sinclair-Eagle | Kevin Reid | Oliver Rhodes | Chad Allison + Alex MacQueen (cox)
Coaches - Marty O'brien | Tim Olson

Event 23 Boys under-18 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Liam Church | Cody Wheeler | Richard Power | Harrison Barker + Rafaella Weber (cox)
Coaches - Carl Vincent | Chris Goudie

Event 25 Girls under-16 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Katherine Chang | Jacqueline Chang | Rebecca Roberts | Courtney Boyd + Shenny Chiu (cox)
Coach - Sophie Cunningham

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STKT 1: Crew - Henry Donald | Matthew Swaitek
Coach - Geoff Perry

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

STKT 2: Crew - Martin Huang | Mordy Arymowicz
Coach - Geoff Perry

Event 27 Girls under-18 single [ event results ]

STKT 1: Crew - Alexander Fowler-Whalley
Coach - Sophie Cunningham

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STKT 1: Crew - Edward Barry | Matthew Bartlet | Oliver Rhodes | Andrew McBain + Alex MacQueen (cox)
Coaches - Marty O'brien | Tim Olson

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

STKT 2: Crew - Matt Kelly | Jamie Sinclair-Eagle | Kevin Reid | Chad Allison + Matthew Dwen (cox)
Coaches - Marty O'brien | Tim Olson

Event 32 Boys under-17 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Harrison Barker | Ayden Lamont | Matt Corliss | Andrew Mac + Rafaella Weber (cox)
Coaches - Carl Vincent | Chris Goudie

Event 39 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

STKT 1: Crew - Jamie Sinclair-Eagle | Stefan Stadler | Matt Kelly | Andrew McBain + Alex MacQueen (cox)
Coaches - Marty O'brien | Tim Olson

Event 41 Girls under-17 double [ event results ]

STKT 1: Crew - Leah Allison | Jade Lewis
Coach - Sophie Cunningham

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STKT 1: Crew - Katherine Chang | Jacqueline Chang
Coach - Sophie Cunningham

Event 45 Girls under-16 double [ event results ]

STKT 2: Crew - Rebecca Roberts | Courtney Boyd
Coach - Sophie Cunningham

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

STKT 1: Crew - Andrew Mac | Richard Power | Matt Corliss | Liam Church | Harrison Barker | Cody Wheeler | Ayden Lamont | Jake Latham + Rafaella Weber (cox)
Coaches - Carl Vincent | Chris Goudie

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA