NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Whakatane High School's approved colours
#126: Whakatane High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships)

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Tauranga Boys College's singletTauranga Boys College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Tauranga Boys College at the 2013 Aon Maadi (NZSSRA Championships) regatta. See the Star Trophy table for Tauranga Boys College's final ranking at the regatta.

Tauranga Boys College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Nathan Perry | Cameron Rose
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Event 3 Boys under-15 double [ event results ]

TRGB 2: Crew - Darren Barnard | Dominic Rogerson
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Event 5 Boys under-18 pair [ event results ]

TRGB 1: Crew - Nathan Thompson | Jayden Meyer
Coach - Grant Bridgwater

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Nathan Oakley | Dylan Kohi | Justise Kohu Fry | Matthew Shaw + Jamie Dobson (cox)
Coaches - Andrew Stevenson | Simon Aubrey

Event 7 Boys under-16 quad [ event results ]

TRGB 2: Crew - Cameron Rose | Darren Barnard | Daniel Tomlinson | Dominic Rogerson + Ryan Dixon (cox)
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Click for trophy detailsEvent 14 Boys under-18 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Daniel Bridgwater | Charles Rogerson | Jordan Parry | Sheldon Noyce + Bradley Craven (cox)
Coach - Grant Bridgwater

Event 16 Boys under-16 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Nathan Oakley | Dylan Kohi | Justise Kohu Fry | Matthew Shaw + Jamie Dobson (cox)
Coaches - Simon Aubrey | Andrew Stevenson

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Cory Lipinski | Jack Moss
Coach - Murray Lipinski

Event 19 Boys under-17 double [ event results ]

TRGB 2: Crew - Andrew Ede | Rory Turner
Coach - Murray Lipinski

Event 21 Boys under-15 eight [ event results ]

TRGB 1: Crew - Davis Simanu | John Hunt | Angus Murray | Justin Howard | Dan Song | Keegan Rhind | Jacob West | Jordan Rupe + Andrew Clarke (cox)
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Nathan Oakley | Dylan Kohi
Coaches - Andrew Stevenson | Simon Aubrey

Event 26 Boys under-16 double [ event results ]

TRGB 2: Crew - Rory Turner | Justise Kohu Fry
Coaches - Simon Aubrey | Andrew Stevenson

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

TRGB 1: Crew - Daniel Bridgwater
Coach - Grant Bridgwater

Event 28 Boys under-18 single [ event results ]

TRGB 2: Crew - David by-de-Ley
Coach - Duncan By De Ley

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Davis Simanu | Angus Murray | Justin Howard | Jacob West + Andrew Clarke (cox)
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

TRGB 2: Crew - Nathan Perry | Darren Barnard | Daniel Tomlinson | Cameron Rose + Ryan Dixon (cox)
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Event 30 Boys under-15 quad [ event results ]

TRGB 3: Crew - Jordan Rupe | John Hunt | Keegan Rhind | Dan Song + Dominic Rogerson (cox)
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Jack Gilpin | Jade Washer
Coach - Grant Bridgwater

Event 34 Boys under-18 lightweight double [ event results ]

TRGB 2: Crew - Cory Lipinski | Jack Moss
Coach - Murray Lipinski

Click for trophy detailsEvent 38 Boys under-18 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Jordan Parry | Sheldon Noyce
Coach - Grant Bridgwater

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Justin Howard | Angus Murray | John Hunt | Davis Simanu + Andrew Clarke (cox)
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Event 40 Boys under-15 four [ event results ]

TRGB 2: Crew - Cameron Rose | Daniel Tomlinson | Nathan Perry | Dominic Rogerson + Ryan Dixon (cox)
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Event 42 Boys under-17 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Andrew Ede | Rory Turner | Jack Moss | Cory Lipinski + Jamie Dobson (cox)
Coach - Murray Lipinski

Event 44 Boys under-18 novice four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Jordan Rupe | Dan Song | Keegan Rhind | Jacob West + Andrew Clarke (cox)
Coaches - Brendan Cullum | Cullam Davie

Event 48 Boys under-18 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other mad13 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics

NZSSRA