NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
John Paul College's approved colours
#38: John Paul College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2002 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Auckland Grammar School's singletAuckland Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Auckland Grammar School at the 2002 NISS Championship regatta. See the medal table for Auckland Grammar School's final ranking at the regatta.

Auckland Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Sam Herring | Luke Bulling | | Haden Fletcher + Jamie Campbell (cox)
Coach - Nathan Villars

Event 4 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 2: Crew - Chris Sinclair | Rowan Ashton | Joshua Williams | Hamish Grigor + Richard Milson (cox)
Coach - Nathan Villars

Event 5 Boys under-19 pair [ event results ]

AGSB 1: Crew - Adam Alexander | Andrew Le Grice
Coaches - Neil Watson | John Wafer

Event 5 Boys under-19 pair [ event results ]

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Antony de Pont | Andrew Rodgers | Aran Percy | Matiu Walters + Haydon Howlett (cox)
Coaches - David Graham | Harmen Ward

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Sam Herring | Luke Bulling | | Sam Howell | Kyle Schumann | Sam Leyland | | Haden Fletcher + Richard Milson (cox)
Coach - Nathan Villars

Event 16 Boys under-19 lightweight four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Daniel Pheloung | Geoff Wiles | Simon Coverdale | Byron Wafer + Mathew Jensen (cox)
Coaches - Neil Watson | John Wafer

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Alex Mamo | Mark Bradley | Mark Duffin | Sam Howell + William Maling (cox)
Coaches - Neil Watson | John Wafer

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Eli Khrapko | Nicholas Pusinelli | Mark Laurence | Brendan Ward + James Hope (cox)
Coaches - Harmen Ward | David Graham

Event 30 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - | Sam Howell | Kyle Schumann | Sam Leyland + Richard Milson (cox)
Coach - Nathan Villars

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Chris Sinclair | Dane Ashby | Joshua Williams | Hamish Grigor + Jamie Campbell (cox)
Coach - Nathan Villars

Event 34 Boys under-16 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Eli Khrapko | Nicholas Pusinelli | Antony de Pont | Andrew Rodgers | Aran Percy | Yujin Baskett | Mark Laurence | Brendan Ward + Daniel Houghton (cox)
Coaches - Harmen Ward | David Graham

Event 38 Boys under-19 single [ event results ]

AGSB 1: Crew - James Ramsay
Coaches - Neil Watson | John Wafer

Event 41 Boys under-19 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Alex Mamo | Richard Thorne | Adam Alexander | Andrew Le Grice | Mark Duffin | Mark Bradley | Michael Ingram | Sam Howell + William Maling (cox)
Coaches - Neil Watson | John Wafer

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA