NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Baradene College's approved colours
#6: Baradene College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2002 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Hamilton Boys High School's singletHamilton Boys High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hamilton Boys High School at the 2002 NISS Championship regatta. See the medal table for Hamilton Boys High School's final ranking at the regatta.

Hamilton Boys High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Boys under-17 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Douglas Law | Benjamin Scott | John Anthony | Anthony Wade + Richard Johnson (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 3 Boys under-17 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Luke Anderson | Anthony Wade | Francis Young | Grant Clune + Timothy Wade (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 3 Boys under-17 four [ event results ]

HAMB 3: Crew - Max Stevenson | Anthony Burman | Matthew Chadwick | Ross Nicolaas + Phillip Nicholson (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 4 Boys under-15 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Adam Grenside | Clinton Stockman | Daniel Peart | Thomas de Malmanche + Kiel Cort-Horan (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wynn Dymock

Event 9 Boys under-19 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Daniel Meade | Mark Burman | Aled de Malmanche | Haisley Doidge + Kiel Cort-Horan (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 13 Boys under-17 novice four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Gregory Edge | Cameron Corkill | David Currie | Luke McKey + Phillip Nicholson (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

HAMB 2: Crew - Simon Harris | Duncan Law | Joshua White | Jonathon Westphal | Chris Bestwick | Logan Poole | Chris Budai | Hamish Wade + Phillip Nicholson (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wyn Dymock

Event 16 Boys under-19 lightweight four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Daniel Meade | Haisley Doidge | Luke Anderson | Grant Clune + Phillip Nicholson (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 17 Boys under-17 quad [ event results ]

HAMB 1: Crew - Douglas Law | Benjamin Scott | Francis Young | Byron Peach + Kiel Cort-Horan (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 19 Boys under-16 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Anthony Burman | Ross Nicolaas
Coach - Glenn Ross

Event 20 Boys under-19 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Mark Burman | Aled de Malmanche | Brent Pinfold | Dwayne Sweeney + Richard Johnson (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - | Anthony Burman | Joshua White | Ross Nicolaas + Morgan Corkill (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 30 Boys under-17 eight [ event results ]

HAMB 1: Crew - Douglas Law | Benjamin Scott | John Anthony | Byron Peach | Francis Young | Anthony Wade | Luke Anderson | Grant Clune + Richard Johnson (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 1: Crew - Carl Finlay | Clinton Stockman | Adam Grenside | Luke McKey + Kiel Cort-Horan (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wyn Dymock

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 2: Crew - Simon Harris | Duncan Law | Joshua White | Logan Poole + Timothy Wade (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wyn Dymock

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

HAMB 3: Crew - | Jonathon Westphal | Chris Bestwick | Hamish Wade + Morgan Corkill (cox)
Coaches - Glenn Ross | Wyn Dymock

Event 37 Boys under-17 double [ event results ]

HAMB 1: Crew - Max Stevenson | Anthony Burman
Coach - Glenn Ross

Event 41 Boys under-19 eight [ event results ]

Event 41 Boys under-19 eight [ event results ]

HAMB 2: Crew - Douglas Law | Benjamin Scott | John Anthony | Byron Peach | Francis Young | Anthony Wade | Luke Anderson | Grant Clune + Richard Johnson (cox)
Coaches - Glenn Ross | Gil Cawood

  • Heats: Scratched

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA