NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Takapuna Grammar School's approved colours
#107: Takapuna Grammar School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2002 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Peter's School's singletSt Peter's School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Peter's School at the 2002 NISS Championship regatta. See the medal table for St Peter's School's final ranking at the regatta.

St Peter's School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Veryn Nell
Coaches - Anita Beere | Jason Beere

Event 4 Boys under-15 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Aedan Bryan | Jamie Small | Jason Howarth | Guy Tompkins + Richard Burton (cox)
Coaches - Neil Couchman | Ross Stewart

Event 9 Boys under-19 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Blake Lupton | Shaun Allison | Daniel Duncan | Nick Corkill + Hannah Saunders (cox)
Coaches - Norm Charlton | Rochelle Saunders

Event 11 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 13 Boys under-17 novice four [ event results ]

STPC 1: Crew - Simon Mead | Toni Morrison | Ross Colebrook | Chris Revreal + Hannah Saunders (cox)
Coach - Norm Charlton

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 15 Girls under-16 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Renae Harris | Sophie Robe
Coaches - Anita Beere | Jason Beere

Event 18 Girls under-19 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Neiklya Van Marrewijk
Coach - Norm Charlton

Event 22 Girls under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Renae Harris | Sophie Robe
Coaches - Anita Beere | Jason Beere

Event 23 Boys under-17 single [ event results ]

STPC 1: Crew - Raymond Cheng
Coach - Rochelle Saunders

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

STPC 2: Crew - Brigitte Rodda | Jenna Macrae | Regan Watson | Nirolo Fraser + Melanie Nunns (cox)
Coach - Jo Byrne

Event 31 Boys under-19 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Blake Lupton | Nick Corkill
Coach - Norm Charlton

Event 32 Girls under-16 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Veryn Nell | Emma Gardiner | Amy Balme | Kimberley Mason + Helen Wright (cox)
Coaches - Anita Beere | Jason Beere

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Andrew Baird | Hamish Lee | Simon Corkill | Zac Callaghan + Callum Melhuish (cox)
Coach - Neil Couchman

Event 36 Girls under-17 novice four [ event results ]

STPC 1: Crew - Georgina van Hoppe | Jessica Graham | Tyler Ross | Luzette Hutchison + Chloe Nielsen (cox)
Coach - Caroline Evers-Swindell

Event 37 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 1: Crew - Shaun Allison | Daniel Duncan
Coach - Rochelle Saunders

Event 37 Boys under-17 double [ event results ]

STPC 2: Crew - Shaun Thomas | David Bryan
Coach - Rochelle Saunders

Event 39 Girls under-17 quad [ event results ]

STPC 1: Crew - Veryn Nell | Emma Gardiner | Amy Balme | Kimberley Mason + Helen Wright (cox)
Coaches - Anita Beere | Jason Beere

Event 40 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 1: Crew - Emma Adams | Anna Baars | Emma Wright | Zara Thomson + Stephanie Robb (cox)
Coach - Drew Tierney

Event 40 Girls under-15 four [ event results ]

STPC 2: Crew - Kate Griffin | Hannah Morris | Flynn Watson | Nikki Flynn + Hannah Saunders (cox)
Coach - Drew Tierney

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA