NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Sacred Heart College (Lower Hutt)'s approved colours
#87: Sacred Heart College (Lower Hutt)


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2002 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Whanganui Collegiate School's singletWhanganui Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Whanganui Collegiate School at the 2002 NISS Championship regatta. See the medal table for Whanganui Collegiate School's final ranking at the regatta.

Whanganui Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - George Gaddum | Michael Worsley | Michael Tatton | Sam Williams + David Murphy (cox)
Coaches - Roger Batley | Les Saywood

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - James Heaton | Guy Polson | Porourangi Wise | James Donald + Tai Chen (cox)
Coach - Graeme Hodge

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

WNCS 2: Crew - James Fraser | Guy McEwan | Hamish Burson | Cameron Rowlands + Bradley Yee (cox)
Coach - Graeme Hodge

  • Heats: Scratched

Event 12 Boys under-16 quad [ event results ]

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 14 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 18 Girls under-19 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Anna Wiggins
Coach - Nathan Tutty

Event 19 Boys under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Ben Hammond | Robert Bradley
Coach - Graeme Hodge

Event 19 Boys under-16 double [ event results ]

WNCS 2: Crew - James Fraser | Timothy Regan
Coach - Graeme Hodge

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - James Fraser | James Donald | Guy Polson | Porourangi Wise + Bradley Yee (cox)
Coach - Graeme Hodge

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - James Heaton | Richard Batley | Hamish Burson | Cameron Rowlands + Tai Chen (cox)
Coach - Graeme Hodge

Event 25 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 3: Crew - James Fraser | William Buchanan | Richard Batley | Robert Bradley + Johanna Gordon (cox)
Coach - Graeme Hodge

Event 26 Girls under-19 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Anna Wiggins | Brylee Lewis
Coach - Nathan Tutty

Event 27 Girls under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Samantha Hutchings | Pipiana Tapa | Zen Gregor | Rachel Balasingam + David Murphy (cox)
Coach - Nathan Tutty

Event 32 Girls under-16 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Cavina Skilton | Georgina Todd | Belinda Williams | Ngahuia Madden + David Murphy (cox)
Coach - Nathan Tutty

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Charles Dickie | Thomas Donald | James Peters | Michael O'Leary + Edward Knight (cox)
Coach - Johnathon Gichard

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Giles McLean | Augustus Ross | Dudley Chambers | John Dowding + Scott Duncan (cox)
Coach - Johnathon Gichard

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 3: Crew - Alexander MacKenzie | Andrew Dutton | Geordie Wilson | Matt Stellingwerf + Samuel Brown (cox)
Coach - Les Saywood

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 4: Crew - Rupert Hunt | Robert Cashmore | Edward Thorp | Richard Gollan + Johanna Gordon (cox)
Coach - Les Saywood

Event 33 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 5: Crew - George Gaddum | Michael Worsley | Michael Tatton | Sam Williams + David Murphy (cox)
Coaches - Roger Batley | Les Saywood

Event 34 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 39 Girls under-17 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Brylee Lewis | Cavina Skilton | Georgina Todd | Belinda Williams + Tai Chen (cox)
Coach - Nathan Tutty

Event 40 Girls under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Pipiana Tapa | Samantha Hutchings | Zen Gregor | Rachel Balasingam + David Murphy (cox)
Coach - Nathan Tutty

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis02 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA