NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Whanganui Girls College's approved colours
#135: Whanganui Girls College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Auckland Grammar School's singletAuckland Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Auckland Grammar School at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for Auckland Grammar School's final ranking at the regatta.

Auckland Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nicholas Pusinelli | Sam Howell | Antony de Pont | Mark Laurence + James Hope (cox)
Coach - Neil Watson

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

AGSB 1: Crew - Alex Mamo | Eli Khrapko
Coach - Neil Watson

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

AGSB 2: Crew - Mark Duffin | Julian Hughes
Coach - Neil Watson

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

AGSB 3: Crew - Gareth Severn | Chris Mundell
Coach - Neil Watson

Event 10 Boys under-19 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Eric Gracey | Yujin Baskett | Scott McRobie | Daniel Houghton + James Hope (cox)
Coach - Brad Dornbush

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nicholas Wallwork | Natland Hards | James Pethica | Simon Bull + Peter Wright (cox)
Coach - Wayne Fletcher

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

AGSB 2: Crew

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Eric Gracey | Yujin Baskett | Scott McRobie | Daniel Houghton + James Hope (cox)
Coach - Brad Dornbush

Event 22 Boys under-19 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nicholas Pusinelli | Eli Khrapko | Alex Mamo | Julian Hughes + Mathew Jensen (cox)
Coach - Neil Watson

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Andrew Rodgers | Samuel Nowell | Haden Fletcher | Aran Percy + Jamie Campbell (cox)
Coaches - David Graham | John Wafer

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Zachary Gravatt | Sam Leyland | Sam Herring | Luke Bulling + James Hope (cox)
Coaches - David Graham | John Wafer

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 3: Crew - Rowan Ashton | Hamish Grigor | Chris Sinclair | Dane Ashby + Haydon Howlett (cox)
Coach - Wayne Fletcher

Event 32 Boys under-19 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Gareth Severn | Chris Mundell
Coach - Neil Watson

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nathan Batts | David Allen | Stephen Baker | Richard Bennett + James Hope (cox)
Coach - Wllie Maling

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Joseph Pascoe | Charles Morpeth | Lloyd Manning | Anthony O'Connor + Peter Wright (cox)
Coach - Wllie Maling

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

AGSB 1: Crew - Andrew Pickett | Aran Percy | Haden Fletcher | Samuel Nowell | Zachary Gravatt | Sam Leyland | Andrew Rodgers | Luke Bulling + Jamie Campbell (cox)
Coaches - David Graham | John Wafer

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Yujin Baskett | Simon Bull
Coach - Wayne Fletcher

  • Heats: Scratched

Event 43 Boys under-19 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA