NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Lindisfarne College's approved colours
#46: Lindisfarne College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Cambridge High School's singletCambridge High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Cambridge High School at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for Cambridge High School's final ranking at the regatta.

Cambridge High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Stacey Halliday | Jason Dennis
Coach - Dave Hayman

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

CAMB 1: Crew - Ella Smits

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Phillip Warmerdam | Joshua Monks | | James Good + Mitchell Woodhouse (cox)
Coach - Dave Hayman

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Phillip Warmerdam | Joshua Monks | | James Good + Mitchell Woodhouse (cox)
Coach - Dave Hayman

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Stacey Halliday | Gavin Stowe | Gareth Hayman | Jason Dennis + Dion Oldridge (cox)
Coaches - Dave Hayman | John Halliday

Event 19 Girls under-19 single [ event results ]

CAMB 1: Crew - Ella Smits

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Alex Barry | Philippa Barry
Coaches - John Halliday | Melanie Warmedam

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Evelyn Jones | Amelia Paget
Coach - John Halliday

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Alex Barry | Shon Robbins | Philippa Barry | Katie Redgate + Hayley Luxton (cox)
Coach - Melanie Warmedam

Event 32 Boys under-19 double [ event results ]

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Shon Robbins | Hayley Luxton | Nicola Higgins | Katie Redgate + Alex Barry (cox)
Coach - Melanie Warmedam

Event 36 Girls under-19 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Tamara Johansen | Tara Robbins | Evelyn Jones | Amelia Paget + Philippa Barry (cox)
Coach - John Halliday

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Gareth Hayman | Gavin Stowe
Coaches - Dave Hayman | John Halliday

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

CAMB 1: Crew - Ronald Smits

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

CAMB 2: Crew - Michael Stephenson

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Monique Jones | Tamara Johansen | Angela Warmerdam | Tara Robbins + Nicola Higgins (cox)
Coach - John Halliday

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA