NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Taikura Rudolf Steiner School's approved colours
#79: Taikura Rudolf Steiner School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Hamilton Girls' High School's singletHamilton Girls' High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hamilton Girls' High School at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for Hamilton Girls' High School's final ranking at the regatta.

Hamilton Girls' High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

HAMG 1: Crew - Elise Roberts
Coach - Blair Currie

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

HAMG 2: Crew - Stacey McLean

Event 3 Girls under-19 pair [ event results ]

HAMG 1: Crew - Nicola Bloodworth | Micaela Laybourn
Coach - Gill James

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

HAMG 1: Crew - Engrid Stevenson | Emma Robinson | Areta Arcus | Lauren Priest + Michael Reidy (cox)
Coach - Gill James

Event 8 Girls under-17 novice eight [ event results ]

Event 8 Girls under-17 novice eight [ event results ]

HAMG 2: Crew

  • Heats: Scratched

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

HAMG 1: Crew - Areta Arcus | Emma Robinson
Coach - Gill James

Event 19 Girls under-19 single [ event results ]

HAMG 1: Crew - Elise Roberts
Coach - Blair Currie

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

HAMG 1: Crew - Tyler Cook | Lisa Edge
Coach - Gill James

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

HAMG 2: Crew - Kendyl Pehi | Arna Poole
Coach - Bill Baker

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

HAMG 3: Crew - Emelia Ritchie | Corryn Jackson
Coach - Bill Baker

Event 21 Girls under-19 four [ event results ]

HAMG 1: Crew - Alexandra Ritchie | Maggie Ford | Lana Swart | Olivia Ford + Toni Bremner (cox)
Coach - Gill James

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

HAMG 1: Crew - Julia Mccaughan | Donna Tracey
Coach - Bill Baker

  • Heats: Scratched

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 27 Girls under-19 double [ event results ]

HAMG 1: Crew - Alexandra Ritchie | Olivia Ford
Coach - Gill James

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

HAMG 1: Crew - Emelia Ritchie | Arna Poole | Kendyl Pehi | Corryn Jackson + Kimberley Bloodworth (cox)
Coach - Bill Baker

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

HAMG 2: Crew - Ella Hoare | Nikita Chapman | Jess Marcea-Allison | April Brien + Sarah Carr (cox)
Coach - Bill Baker

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

HAMG 1: Crew - Nicola Bloodworth | Micaela Laybourn | Tyler Cook | Lisa Edge + Toni Bremner (cox)
Coach - Gill James

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

HAMG 1: Crew - Maggie Ford | Julia Mccaughan | Donna Tracey | Stacey McLean + Toni Bremner (cox)
Coach - Gill James

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAMG 1: Crew - Sarah Carr | Corryn Jackson | Rachel Weal | Nikita Chapman + Dayna Bromfield (cox)
Coach - Bill Baker

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

Event 44 Girls under-19 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA