NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Southland Girls High School's approved colours
#91: Southland Girls High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Hauraki Plains College's singletHauraki Plains College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Hauraki Plains College at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for Hauraki Plains College's final ranking at the regatta.

Hauraki Plains College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joshua Dalgety | Michael Jacobs
Coach - Rangi Jacobs

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - Sam Roberts | James Post
Coach - Rangi Jacobs

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - Kelly Needham
Coach - Ross Carter

  • Heats: Scratched

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - William Hoogeveen | Troy Hoogeveen | Sam Harris | Dylan McDowall + Dean Hoogeveen (cox)
Coach - Ross Carter

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Laura Bowen | Natalie Sorensen | Helen Robinson | Krista Richards + Erin Hale (cox)
Coach - Ross Carter

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

HAUR 1: Crew - Tessa Hoogeveen | Kelly Brown | Melissa Reid | Phillipa Gray | Alyce Pulford | Carleen Allan | Genna Elvin | Karen Bull + Erin Hale (cox)
Coaches - Rosemary Einam | Ross Carter

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joshua Dalgety | Gerard Casey | Michael Jacobs | Sam Roberts + Karl Ricketts (cox)
Coach - Rangi Jacobs

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Laura Bowen | Natalie Sorensen
Coach - Ross Carter

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - William Hoogeveen | Troy Hoogeveen | Sam Harris | Dylan McDowall + Dean Hoogeveen (cox)
Coach - Ross Carter

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Tessa Hoogeveen | Melissa Reid
Coach - Ross Carter

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

HAUR 1: Crew - William Hoogeveen
Coach - Ross Carter

  • Heats: Scratched

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Joshua Dalgety | Gerard Casey | Michael Jacobs | Luke O'Neil + Codey Goodall (cox)
Coach - Rangi Jacobs

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Tessa Hoogeveen | Kelly Brown | Melissa Reid | Alyce Pulford + Erin Hale (cox)
Coaches - Rosemary Einam | Ross Carter

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Rachel Trethowen | Kelly Needham | Helen Robinson | Anna Saunders + Dean Hoogeveen (cox)
Coach - Ross Carter

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Laura Bowen | Natalie Sorensen | Kelly Brown | Krista Richards + Erin Hale (cox)
Coach - Ross Carter

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Leo Schipper | Matthew Cross | Jason Yern | Thomas Sarjant + Emily Hutchins (cox)
Coach - Neil Gray

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

HAUR 2: Crew - Henry Sarjant | Darryn Yern | Gareth Williams | Regan Robinson + Karl Ricketts (cox)
Coach - Neil Gray

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

HAUR 1: Crew - Troy Hoogeveen | Sam Harris
Coach - Ross Carter

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

HAUR 2: Crew - William Hoogeveen | Dylan McDowall
Coach - Ross Carter

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

HAUR 1: Crew - Rachel Trethowen | Kelly Needham | Anna Saunders | Krista Richards + Dean Hoogeveen (cox)
Coach - Ross Carter

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 1: Crew - Tessa Hoogeveen | Kelly Brown | Melissa Reid | Phillipa Gray + Erin Hale (cox)
Coaches - Ross Carter | Rosemary Einem

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

HAUR 2: Crew - Alyce Pulford | Carleen Allan | Genna Elvin | Karen Bull + Samantha Kennedy (cox)
Coaches - Rosemary Einam | Ross Carter

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA