NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Chilton St James School's approved colours
#15: Chilton St James School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

St Paul's Collegiate School's singletSt Paul's Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by St Paul's Collegiate School at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for St Paul's Collegiate School's final ranking at the regatta.

St Paul's Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Nathan Spitzer | Tom Bromhead | Anthony van den Engel | Tis Baumer + Ben Parker (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Sam Kidd | Grant Smith | Duncan Slater | Trent Montgomery + Andrew Kendrick (cox)
Coaches - Barry Slater | Ian Patterson

Event 9 Girls under-17 eight [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

SPLH 1: Crew - Michael Van den Engel | Reece Croasdale | Patrick Hunt | Jason Grinter + Andrew Kendrick (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Nathan Spitzer | Tom Bromhead | Andrew James | Tis Baumer + Ben Parker (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 21 Girls under-19 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Charlotte Tye | Lenise Ormsby | Amy Johnson | Sarah Brown + Patrick Mullooly (cox)
Coach - Peter Lissington

  • Heats: Scratched

Event 21 Girls under-19 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Marie McIntyre | Gaby Troutbeck | Aloise Grey | Mary Holmes + Andrew Kendrick (cox)
Coach - Peter Lissington

Event 22 Boys under-19 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Scott Lissington | James Dallinger | Paul Gerritsen | Christopher Morris + James Barrett (cox)
Coach - Ian Wright

Event 22 Boys under-19 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Benjamin Robinson | Kyle Manns | Paul Sullivan | Carl Morrison + Ben Parker (cox)
Coach - Ian Wright

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Suzanne McIntyre | Bridget Cosgriff
Coach - Peter Lissington

  • Heats: Scratched

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

SPLH 1: Crew - Anthony van den Engel
Coach - Mike Spitzer

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - David Linehan | Derek Callister | Bradley Mitchell | Robbie Spear + Lewis Winn (cox)
Coaches - Ian Wright | Tim Sullivan

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Andrew James | Scott Keene | Carter Pilkington | Jordan Metcalfe + James Barrett (cox)
Coaches - Ian Wright | Tim Sullivan

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

SPLH 3: Crew - Michael Van den Engel | Reece Croasdale | Patrick Hunt | Jason Grinter + Andrew Kendrick (cox)
Coach - Mike Spitzer

Event 27 Girls under-19 double [ event results ]

SPLH 1: Crew - Gemma Baldock | Ngaire Cullen
Coach - Peter Lissington

  • Heats: Scratched

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Charlotte Tye | Lenise Ormsby | Amy Johnson | Sarah Brown + Patrick Mullooly (cox)
Coach - Peter Lissington

Event 31 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 1: Crew - Byron De Beer | Philip Blackwell | Trent Montgomery | Simon Voysey + Samantha Van Oosten (cox)
Coaches - Ian Patterson | Toni Smith

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 2: Crew - Mark Gasquoine | Nicholas Oehley | Michael Wallace | Zac Blackley + Andrew Kendrick (cox)
Coaches - Ian Patterson | Toni Smith

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

SPLH 3: Crew - Sam Kidd | Grant Smith | Duncan Slater | Samuel Patterson + Patrick Mullooly (cox)
Coach - Barry Slater

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 43 Boys under-19 eight [ event results ]

Event 44 Girls under-19 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA