NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Ngaruawahia High School's approved colours
#156: Ngaruawahia High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Takapuna Grammar School's singletTakapuna Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Takapuna Grammar School at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for Takapuna Grammar School's final ranking at the regatta.

Takapuna Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Guy Langford | Julian Braatvedt | Jonathon Gladwell | Tom Evans + Fabrice Pradel (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Stuart Pratt | Andrew Single | Robert Champion | Lewis Shanahan + Tim Allen (cox)
Coach - Matt Jones

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Olivia Vincent | Shannon Gay | Danielle Devereux | Teresa Cox + Lizzie Dunn (cox)
Coach - Christine Getzler

Event 9 Girls under-17 eight [ event results ]

Event 10 Boys under-19 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Michael Prentice | Theo McLennan | Ross Hawthorne | Tim Holding + Robbie Glanfield (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Monique Veza | Megan Lowe | Gerry Laybourn | Meg Wilson | Meika Furlong | Jessie Mune | Aimee Le Verne | Annabelle Turrall + Toby McLennan (cox)
Coaches - Vanessa Harris | Katrine Koefed

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Jack Jaggs-Nelson | Nicholas Brown | George Howard-Knapp | Justin Fanselow + Sam Holdich (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 17 Boys under-19 lightweight four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Michael Prentice | Theo McLennan | James Stanton | Ross Hawthorne + Robbie Glanfield (cox)
Coaches - Kirsty Dunhill | Greg Reid

Event 19 Girls under-19 single [ event results ]

TAKA 1: Crew - Emma Ryan
Coaches - Kirsty Dunhill | Greg Reid

Event 25 Girls under-16 eight [ event results ]

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Sam Edward | Chris Single | Leroy Mckechnie | Benjamin Gladwell + Toby McLennan (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

TAKA 2: Crew - Jack Jaggs-Nelson | Nicholas Brown | George Howard-Knapp | Justin Fanselow + Tim Allen (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Aimee Le Verne | Meika Furlong | Olivia Vincent | Danielle Devereux + Lizzie Dunn (cox)
Coaches - Katrine Koefed | Vanessa Harris

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Rebecca Shanley | Amelia Cassrels | Teresa Cox | Shannon Gay + Ana Petersen (cox)
Coach - Christine Getzier

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Scott Walker | Chad Nathan | Tom Van Roekel | James Seaton + Sam Holdich (cox)
Coach - Matt Jones

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

TAKA 1: Crew - Chloe Bisley-Wright | Chalene Bezzina | Candice Hickford | Elizabeth Harrop + Ana Petersen (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

TAKA 1: Crew - Megan Lowe | Gerry Laybourn | Meg Wilson | Annabelle Turrall + Fabrice Pradel (cox)
Coaches - Vanessa Harris | Katrine Koefed

Event 43 Boys under-19 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Michael Prentice | Theo McLennan | Jonathon Gladwell | Tom Evans | Julian Braatvedt | Guy Langford | James Stanton | Tim Holding + Fabrice Pradel (cox)
Coaches - Greg Reid | Kirsty Dunhill

Event 44 Girls under-19 eight [ event results ]

TAKA 1: Crew - Lucy Orr | Emma Ryan | Kate McKechnie | Elisse Brodie | Monique Veza | Jade Cummings | Hayley Murray | Rosemary Coker + Robbie Glanfield (cox)
Coaches - Kirsty Dunhill | Greg Reid

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA