NZSSRA
est. 1967


MEET OUR MEMBERS
Tauhara College's approved colours
#105: Tauhara College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2017 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Te Awamutu College's singletTe Awamutu College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Te Awamutu College at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for Te Awamutu College's final ranking at the regatta.

Te Awamutu College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

TEAW 1: Crew - James Shelton | Graham Oberlin-Brown
Coaches - Wayne Asplin | Barry Bryant

Event 8 Girls under-17 novice eight [ event results ]

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

TEAW 1: Crew - Graham Oberlin-Brown | James Shelton | Simon Roskruge | Ewan Scott-Dickins + Sasha Letford (cox)
Coaches - Wayne Asplin | Barry Bryant

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

TEAW 1: Crew - Jenny Samuel | Jacqueline Pevreal
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

TEAW 1: Crew - Ella Muckle | Stacey Asplin
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

TEAW 2: Crew - Philippa Gray | Abby Withers
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

TEAW 1: Crew - Graham Oberlin-Brown | James Shelton | Simon Roskruge | Ewan Scott-Dickins + Sasha Letford (cox)
Coaches - Wayne Asplin | Barry Bryant

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

TEAW 1: Crew - Philippa Gray | Jacqueline Pevreal | Abby Withers | Jenny Samuel + Brooke-Emma Wood (cox)
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

TEAW 1: Crew - Rebecca Riley | Alice Germann | Jade Woolly | Hayley Morgan + Sapphira Braggins (cox)
Coaches - Barry Bryant | Wayne Aspin

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

TEAW 2: Crew - Alia Rozeboom | Christina Tahatika | Elayna Crawford | Renee Wilson + Sasha Letford (cox)
Coaches - Barry Bryant | Wayne Aspin

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

TEAW 1: Crew - Tim Mason | Daniel Legg
Coach - Clive Steenson

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

TEAW 1: Crew - Daniel Murtagh
Coach - Clive Steenson

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

TEAW 1: Crew - Philippa Gray | Abby Withers | Stacey Asplin | Ella Muckle + Brooke-Emma Wood (cox)
Coaches - Natalie Simmons | David Brown

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA