NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
New Plymouth Boys High School's approved colours
#60: New Plymouth Boys High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2003 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Whanganui Collegiate School's singletWhanganui Collegiate School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Whanganui Collegiate School at the 2003 NISS Championship regatta. See the medal table for Whanganui Collegiate School's final ranking at the regatta.

Whanganui Collegiate School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WNCS 1: Crew - Zen Gregor
Coach - Nathan Tutty

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WNCS 2: Crew - Pipiana Tapa
Coach - Nathan Tutty

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

WNCS 3: Crew - Ngahuia Madden
Coach - Nathan Tutty

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Michael Worsley | Keith Donald | Hugo Peacocke | George Leckie + Tom Middleton (cox)
Coach - Johnathon Gichard

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

WNCS 2: Crew - Barclay Winter | Sam Sargent | Matthew Winter | Andrew Bourne + Thomas Brodie (cox)
Coach - Johnathon Gichard

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Dudley Chambers | Augustus Ross | Guy McEwan | Thomas Donald + Scott Duncan (cox)
Coach - Graeme Hodge

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WNCS 2: Crew - James Peters | John Dowding | Alexander MacKenzie | Matt Stellingwerf + Edward Knight (cox)
Coach - Graeme Hodge

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WNCS 3: Crew - Geordie Wilson | Daniel Izard-Price | Charles Dickie | Scott Goldsbury + Benjamin Hensman (cox)
Coach - Les Saywood

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

WNCS 4: Crew - Thomas Platts | Robert Cashmore | Sam Williams | Craig Van Veldon + Alex Busby (cox)
Coach - Les Saywood

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Zen Gregor | Pipiana Tapa
Coach - Nathan Tutty

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

WNCS 1: Crew - Harriett Austin | Alice Collins
Coach - Nathan Tutty

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Dudley Chambers | Augustus Ross | Guy McEwan | Thomas Donald + Scott Duncan (cox)
Coach - Graeme Hodge

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - James Peters | John Dowding | Alexander MacKenzie | Matt Stellingwerf + Edward Knight (cox)
Coach - Graeme Hodge

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 3: Crew - Geordie Wilson | Daniel Izard-Price | Charles Dickie | Scott Goldsbury + Benjamin Hensman (cox)
Coach - Les Saywood

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

WNCS 4: Crew - Thomas Platts | Robert Cashmore | Sam Williams | Craig Van Veldon + Alex Busby (cox)
Coach - Les Saywood

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WNCS 1: Crew - Liana Watson | Georgina Baker | Jamie-Lea Maddox | Georgia Cottrell + David Murphy (cox)
Coach - Nathan Tutty

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WNCS 2: Crew - Frances Skilton | Laura Tatton | Amanda Cranston | Hannah Gordon + Sophie Peacocke (cox)
Coach - Nathan Tutty

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Michael Worsley | Keith Donald | Hugo Peacocke | George Leckie + Tom Middleton (cox)
Coach - Johnathon Gichard

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Barclay Winter | Sam Sargent | Andrew Bourne | Mathew Walker + Thomas Brodie (cox)
Coach - Johnathon Gichard

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WNCS 1: Crew - Alice Collins | Harriett Austin | Georgina Baker | Georgia Cottrell + David Murphy (cox)
Coach - Nathan Tutty

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WNCS 2: Crew - Liana Watson | Frances Skilton | Jamie-Lea Maddox | Hannah Gordon + Scott Duncan (cox)
Coach - Nathan Tutty

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WNCS 3: Crew - Amanda Cranston | Laura Tatton | Peta Goodwin | Gabriel Harrison-Ferguson + Sophie Peacocke (cox)
Coach - Richard Austin

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WNCS 4: Crew - Courtney Skelton | Alison Bradley | Savanah Lewis | Daranee Watson + Samuel Oskam (cox)
Coach - Richard Austin

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis03 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA