NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Mount Roskill Grammar School's approved colours
#148: Mount Roskill Grammar School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2004 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Auckland Grammar School's singletAuckland Grammar School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Auckland Grammar School at the 2004 NISS Championship regatta. See the medal table for Auckland Grammar School's final ranking at the regatta.

Auckland Grammar School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Lloyd Manning | Ben Cooper
Coach - David Graham

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

AGSB 2: Crew - Kevin Kang | Ben Boyce
Coach - David Graham

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Joseph Pascoe | Richard Bennett | Devon Hyde | James Gill + Tim Giffney (cox)
Coach - David Graham

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nicholas Pusinelli | Mark Duffin
Coach - Neil Watson

Event 10 Boys under-19 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - James Pethica | Antony de Pont | Yujin Baskett | Mark Laurence + Fraser Pervan (cox)
Coach - Neil Watson

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Kevin Kang | Lloyd Manning | Charles Morpeth | Ben Boyce + Jamie Campbell (cox)
Coach - David Graham

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

AGSB 1: Crew - Aran Percy | Zachary Gravatt | Luke Bulling | Nicholas Wallwork + Tim Giffney (cox)
Coach - Brad Dombrush

Event 22 Boys under-19 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Nicholas Pusinelli | Mark Duffin | Eli Khrapko | Sam Howell + Fraser Pervan (cox)
Coach - Neil Watson

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Stephen Baker | Nathan Batts | David Allen | Anthony O'Connor + Tim Giffney (cox)
Coach - David Graham

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 1: Crew - Mark Clemo | Michael Arms | Geoffrey Cornell | Michael Vear + Ryan Darby (cox)
Coach - Willie Maling

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

AGSB 2: Crew - Roger Zhou | Kirk Jacinto | Tom Howell | Nicholas Burridge + Jamie Campbell (cox)
Coach - Willie Maling

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Luke Bulling | Nicholas Wallwork
Coach - Brad Dombrush

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

AGSB 2: Crew - Zachary Gravatt | Aran Percy
Coach - Brad Dombrush

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

AGSB 1: Crew - Yujin Baskett
Coach - Neil Watson

  • Heats: Scratched

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

AGSB 2: Crew - Mark Laurence
Coach - Neil Watson

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

AGSB 1: Crew - Joseph Pascoe | James Gill
Coach - John Lawrence

Event 43 Boys under-19 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA