NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rotorua Girls High School's approved colours
#76: Rotorua Girls High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2004 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Bethlehem College's singletBethlehem College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Bethlehem College at the 2004 NISS Championship regatta. See the medal table for Bethlehem College's final ranking at the regatta.

Bethlehem College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Bradley Johnston | Aaron Crowley
Coach - Ted Phelps

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Chris Hofsteede | Matthew Ryan
Coach - Ted Phelps

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Aimee Durbin
Coach - Ted Phelps

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Adrian Webster | Anneke by-de-Ley | Nicholas Dawe | Andrew Plummer + Edward Butler (cox)
Coach - Ross Cannell

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Bradley Johnston | Chris Hofsteede | Matthew Ryan | Aaron Crowley + Curtis Rapley (cox)
Coach - Ted Phelps

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - James Phillips | Jeffrey Dobson | Kirk Johnston | Bradley Plummer + Curtis Rapley (cox)
Coach - Ted Phelps

Event 19 Girls under-19 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Trudy Stuart
Coach - Ted Phelps

Event 19 Girls under-19 single [ event results ]

BTHC 2: Crew - Aimee Durbin
Coach - Ted Phelps

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Ann Hughes | Holly Johnston
Coach - Sandy Stuart

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Emma Ball | Sarah Paviour-Smith
Coach - Sandy Stuart

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Bradley Plummer
Coach - Ted Phelps

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

BTHC 2: Crew - Jeffrey Dobson
Coach - Ted Phelps

Event 27 Girls under-19 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Aimee Durbin | Trudy Stuart
Coach - Ted Phelps

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

BTHC 1: Crew - Ann Hughes | Holly Johnston | Sarah Paviour-Smith | Emma Ball + Edward Butler (cox)
Coach - Sandy Stuart

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

BTHC 2: Crew - Sophie Dawe | Anneke by-de-Ley | Sheldine Christie | Krista Johnston + Amy Plummer (cox)
Coach - Sandy Stuart

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - James Phillips | Kirk Johnston
Coach - Ted Phelps

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Jeffrey Dobson | Bradley Plummer
Coach - Ted Phelps

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

BTHC 1: Crew - Isaac Hanna
Coach - Ted Phelps

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

BTHC 1: Crew - Sophie Dawe | Anneke by-de-Ley | Sheldine Christie | Krista Johnston + Amy Plummer (cox)
Coach - Sandy Stuart

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

BTHC 1: Crew - Adrian Webster | Anneke by-de-Ley
Coach - Ross Cannell

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

BTHC 2: Crew - Andrew Plummer | Nicholas Dawe
Coach - Ross Cannell

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA