NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Kavanagh College's approved colours
#42: Kavanagh College


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2004 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Cambridge High School's singletCambridge High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Cambridge High School at the 2004 NISS Championship regatta. See the medal table for Cambridge High School's final ranking at the regatta.

Cambridge High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - James Good | Phillip Martin
Coaches - Dave Hayman | Dave Rodger

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

CAMB 2: Crew - Jono Leigh | Matt Norrie
Coaches - Dave Hayman | Dave Rodger

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

CAMB 3: Crew - Shane Gerritsen | Joel Payne
Coaches - Dave Hayman | Dave Rodger

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

CAMB 1: Crew - Alex Barry
Coach - John Halliday

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

CAMB 2: Crew - Shantelle Rippey
Coaches - Neil Gibb | Tony Nelson

Event 8 Girls under-17 novice eight [ event results ]

CAMB 1: Crew - Amy Woods | Megan Dredge | Hannah Jensen | Sacha Norrie | Alex Gibb | Jessica Hoverd | Hannah Bramley | Lauren Askew + Natalie Good (cox)
Coaches - Neil Gibb | Tony Nelson

Event 10 Boys under-19 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Gareth Hayman | Jason Dennis | Gavin Stowe | Stacey Halliday + Dion Oldridge (cox)
Coach - John Halliday

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - James Good | Joshua Monks | Phillip Martin | Jono Leigh + Mitchell Woodhouse (cox)
Coaches - Dave Hayman | Dave Rodger

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

CAMB 2: Crew - Matt Norrie | Joel Payne | Shane Gerritsen | Peter Sloane + Kendall Shaw (cox)
Coaches - Dave Hayman | Dave Rodger

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Alex Barry | Philippa Barry
Coach - John Halliday

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

CAMB 2: Crew - Ellen Hines | Shon Robbins
Coach - John Halliday

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

CAMB 3: Crew - Amy Woods | Shantelle Rippey
Coaches - Neil Gibb | Tony Nelson

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

CAMB 4: Crew - Jessica Hoverd | Hannah Jensen
Coaches - Neil Gibb | Tony Nelson

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Alex Gibb | Hannah Bramley
Coaches - Neil Gibb | Tony Nelson

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

CAMB 1: Crew - Stacey Halliday
Coach - John Halliday

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

CAMB 1: Crew - James Good | Joshua Monks | Phillip Martin | Jono Leigh + Mitchell Woodhouse (cox)
Coaches - Dave Hayman | Dave Rodger

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

CAMB 2: Crew - Matt Norrie | Joel Payne | Shane Gerritsen | Peter Sloane + Kendall Shaw (cox)
Coaches - Dave Hayman | Dave Rodger

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Sacha Norrie | Alex Gibb | Lauren Askew | Megan Dredge + Natalie Good (cox)
Coaches - Neil Gibb | Tony Nelson

Event 32 Boys under-19 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Stacey Halliday | Gareth Hayman
Coach - John Halliday

Event 32 Boys under-19 double [ event results ]

CAMB 2: Crew - Jason Dennis | Gavin Stowe
Coach - John Halliday

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Alex Barry | Ellen Hines | Philippa Barry | Shon Robbins + Ed Smith (cox)
Coach - John Halliday

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

CAMB 1: Crew - Jessica Hoverd | Sacha Norrie | Hannah Jensen | Shantelle Rippey + Kendall Shaw (cox)
Coaches - Neil Gibb | Tony Nelson

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Stacey Halliday | Joshua Monks
Coach - John Halliday

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

CAMB 2: Crew - Jason Dennis | Dion Oldridge
Coach - John Halliday

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

CAMB 1: Crew - Gareth Hayman
Coach - John Halliday

Event 39 Boys under-19 single [ event results ]

CAMB 2: Crew - Gavin Stowe
Coach - John Halliday

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

CAMB 1: Crew - Philippa Barry | Ellen Hines | Shon Robbins | Amy Woods + Ed Smith (cox)
Coach - John Halliday

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

CAMB 1: Crew - Sacha Norrie | Hannah Bramley | Lauren Askew | Alex Gibb + Natalie Good (cox)
Coaches - Neil Gibb | Tony Nelson

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

CAMB 1: Crew - Shane Gerritsen | Joel Payne
Coaches - Dave Hayman | Dave Rodger

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA