NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Hastings Boys High School's approved colours
#145: Hastings Boys High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2004 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Kings College's singletKings College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Kings College at the 2004 NISS Championship regatta. See the medal table for Kings College's final ranking at the regatta.

Kings College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Brendon Wong | Jared Lemon
Coach - Katherine Noon

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

KGCA 2: Crew - Rupert Harrison | Sean Rysenbry
Coach - Katherine Noon

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

KGCA 1: Crew - Rebecca Ryall
Coach - Greg Reid

Event 3 Girls under-19 pair [ event results ]

KGCA 1: Crew - Hannah Sycamore | Kylie MacDonald
Coach - Greg Reid

Event 4 Boys under-17 four [ event results ]

KGCA 1: Crew - Elliott Serjeant | James McDougall | Kael Baker | Clarke Baker + Cameron Walker (cox)
Coach - Ben Forrest

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - Benjamin Elliott | James Weildraaijer | Manakaitu Otai | Henry Caulton + Lawrence Nathan (cox)
Coach - Charles Trotter

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

KGCA 1: Crew - William Joyce | Harry Rogers
Coach - Greg Reid

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

KGCA 2: Crew - Gerhard Kemp | Richard McPhail
Coach - Greg Reid

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - Brendon Wong | Sean Rysenbry | Rupert Harrison | Jared Lemon + Edward Henry (cox)
Coach - Katherine Noon

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

KGCA 1: Crew - Richard Menzies | Kyle Brown | Edward Mules | Zachary Robinson + Patrick Stevens (cox)
Coach - Ben Forrest

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 21 Girls under-19 four [ event results ]

KGCA 1: Crew - Amelia Guise | Rebecca Ryall | Hannah Sycamore | Kylie MacDonald + Edward Henry (cox)
Coach - Greg Reid

Event 22 Boys under-19 four [ event results ]

KGCA 1: Crew - William Joyce | Matthew Farrell | Courtney Kenny | Richard McPhail + Edward Pack (cox)
Coach - Greg Reid

Event 22 Boys under-19 four [ event results ]

KGCA 2: Crew - Gerhard Kemp | Harry Rogers | Travis Lehman | Nick Brittain + Patrick Stevens (cox)
Coach - Greg Reid

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

KGCA 1: Crew - Jonathon Herring | Hugo Farmer | Scott McKenzie | Thomas Lockie + Edward Henry (cox)
Coach - Simon Hoadley

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

KGCA 2: Crew - Henry Hewson | Freddie Dunphy | Patrick Allison | Joshua Clark + Miles Arulambalam (cox)
Coach - Simon Hoadley

Event 27 Girls under-19 double [ event results ]

KGCA 1: Crew - Amelia Guise | Rebecca Ryall
Coach - Greg Reid

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

KGCA 1: Crew - Tess Mackay | Charlotte Griffiths | Amy Chappell | Emily Irvine + Sarah Smith (cox)
Coach - Katherine Noon

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

Event 31 Boys under-17 eight [ event results ]

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

KGCA 1: Crew - Sam Galler | James Gower | Stefan Covic | Guy McDougall + Lawrence Nathan (cox)
Coach - Charles Trotter

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

KGCA 2: Crew - Andrew MacGibbon | Thomas Archibald | Guy Fisher | Thomas Winter + Miles Arulambalam (cox)
Coach - Charles Trotter

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

KGCA 3: Crew - Daniel Steele | Timothy Nelson-Parker | Jared Lemon | Henry Cole + Tess Mackay (cox)
Coach - Charles Trotter

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 37 Girls under-17 novice four [ event results ]

KGCA 1: Crew - Eleanor Trotter | Zachery Rahman | Julia Galler | Jessica MacGibbon + Sarah Smith (cox)
Coach - Katherine Noon

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

KGCA 1: Crew - Tess Mackay | Amy Chappell | Charlotte Griffiths | Emily Irvine + Patrick Stevens (cox)
Coach - Katherine Noon

Event 43 Boys under-19 eight [ event results ]

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA