NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Southland Boys High School's approved colours
#90: Southland Boys High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2004 NISS Championship

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Tauranga Boys College's singletTauranga Boys College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Tauranga Boys College at the 2004 NISS Championship regatta. See the medal table for Tauranga Boys College's final ranking at the regatta.

Tauranga Boys College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Nicholas Milne | Alistair Ramsbottom
Coach - Jesse Rogers

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

TRGB 2: Crew - Nathan Leaming | Luke Van Dijk
Coach - Jesse Rogers

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Nathan Leaming | Peter Gifford | Bradley Rapley | Daniel Matuschka + Dean Raymond (cox)
Coach - Jesse Rogers

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

TRGB 2: Crew - Daniel Burgess | Finn Duncalf | Samuel Wood | Thomas Stillwell + Anthony Artus (cox)
Coach - Diana Hatwell

  • Repechages: Scratched

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

TRGB 1: Crew - Peter Connole | Warren van der Vlugt
Coach - Diana Hatwell

Event 6 Boys under-19 pair [ event results ]

TRGB 2: Crew - Jade Hemi | John Moore
Coach - Diana Hatwell

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Nathan Leaming | Luke Van Dijk | Nicholas Milne | Alistair Ramsbottom + Dean Raymond (cox)
Coach - Jesse Rogers

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Tristan Evans | Greg Stevenson | Finn Duncalf | Daniel Lidgard + Anthony Artus (cox)
Coach - Diana Hatwell

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Harrison Smith | Callum McDonald | Daniel Symons | Tristan Mace + Dean Raymond (cox)
Coach - Jesse Rogers

Event 22 Boys under-19 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Peter Connole | John Moore | Jade Hemi | Warren van der Vlugt + Mark Taylor (cox)
Coach - Diana Hatwell

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

TRGB 1: Crew - Harrison Smith
Coach - Jesse Rogers

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

TRGB 2: Crew - Ben Rachinger
Coach - Jesse Rogers

  • Heats: Scratched

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Darran Lowes | Michael Berry | Fraser Johns | David Stevens + Toby Peard (cox)
Coach - Diana Hatwell

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

TRGB 2: Crew - Thomas Stillwell | Eugeny Konstantinov | Dylan Jauslin | Kyle Yates + Ross Mansell (cox)
Coach - Diana Hatwell

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Harrison Smith | James Riddell
Coach - Jesse Rogers

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

TRGB 2: Crew - Daniel Symons | Tristan Mace
Coach - Jesse Rogers

Event 42 Boys under-15 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Peter Gifford | Bradley Rapley
Coach - Jesse Rogers

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis04 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA