NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Te Awamutu College's approved colours
#94: Te Awamutu College


Aon NZ

MAADI™

School results

logo  
 

2005 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 29 December 2021  
 

2023 Aon Maadi Regatta NoticesNewsletter - Sitemap -  

Cullinane College's singletCullinane College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Cullinane College at the 2005 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Cullinane College's final ranking at the regatta.

Cullinane College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || mad15 || nis04 || nis05 || nis06 || nis08 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13 || nis14

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Anna Stantiall
Coach - Jackie Abraham

Event 2 Girls under-17 single [ event results ]

CULI 2: Crew - Monique Lawrence
Coach - Jackie Abraham

Event 10 Boys under-18 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Nick Joblem Mills | John Laurie | Andrew Jordan | Dion Frew + Shane Goldsworthy (cox)
Coach - Aaron Brider

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Jacob Boyle | Andrew Quirk | Earl Donnithorne | Matt Kenworthy + Monique Lawrence (cox)
Coach - Rod Calder

Event 18 Boys under-17 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Brook Tozer | Josh Keating | Samuel Spriggens | Chris Farrell + Shane Goldsworthy (cox)
Coach - Aaron Brider

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Anna Stantiall | Jenna Coskerie
Coach - Jackie Abraham

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

CULI 2: Crew - Claire Kennedy | Monique Lawrence
Coach - Jackie Abraham

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Samuel Spriggens
Coach - Aaron Brider

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

CULI 2: Crew - Brook Tozer
Coach - Aaron Brider

Event 24 Boys under-17 single [ event results ]

CULI 3: Crew - Nick Joblem Mills
Coach - Aaron Brider

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

CULI 1: Crew - Jacob Boyle | Andrew Quirk | Earl Donnithorne | Matt Kenworthy + Monique Lawrence (cox)
Coach - rod Calder

Event 27 Girls under-18 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Anna Stantiall | Emma Richardson
Coach - Jackie Abraham

Event 32 Boys under-18 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Dion Frew | John Laurie
Coach - Aaron Brider

Event 36 Girls under-18 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Jenna Coskerie | Anna Stantiall | Claire Kennedy | Emma Richardson + Monique Lawrence (cox)
Coach - Jackie Abraham

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

CULI 1: Crew - Samuel Spriggens | Brook Tozer
Coach - Aaron Brider

  • Repechages: Scratched

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

CULI 2: Crew - Chris Farrell | Josh Keating
Coach - Aaron Brider

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

CULI 1: Crew - Andrew Jordan
Coach - Aaron Brider

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

CULI 1: Crew - Jenna Coskerie | Anna Stantiall | Claire Kennedy | Monique Lawrence + Emma Richardson (cox)
Coach - Jackie Abraham

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA