NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rotorua Lakes High School's approved colours
#77: Rotorua Lakes High School


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2005 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 4 March 2016  
 

2019 Aon Maadi Cup Notices - Sitemap -  

Tauranga Boys College's singletTauranga Boys College [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Tauranga Boys College at the 2005 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Tauranga Boys College's final ranking at the regatta.

Tauranga Boys College also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Finn Duncalf | Samuel Wood
Coach - Tim Richardson

Event 1 Boys under-16 double [ event results ]

TRGB 2: Crew - David Stevens | Kyle Yates
Coach - Tim Richardson

Event 5 Boys under-15 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Thomas Stillwell | John Hassell | Duncan Managh | Ross Mansell + Isaac Magowan (cox)
Coach - Alex Hatwell

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

TRGB 1: Crew - Tristan Mace | James Riddell
Coach - Richard Hamilton

Event 6 Boys under-18 pair [ event results ]

TRGB 2: Crew - Daniel Symons | Daniel Lidgard
Coach - Richard Hamilton

Event 13 Boys under-16 quad [ event results ]

TRGB 1: Crew - Thomas Stillwell | Finn Duncalf | Peter Ohlson | Kyle Yates + Isaac Magowan (cox)
Coach - Tim Richardson

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Sam Butler | Michael Callum | Matt Harvey | Ben Frank + Jarrod Armstrong (cox)
Coach - Diana Hatwell

Event 14 Boys under-17 novice four [ event results ]

TRGB 2: Crew - Martin Stevenson | Nicholas Stillwell | Bradley Cooper | Dean Raymond + Simon Binney (cox)
Coach - Diana Hatwell

Event 15 Boys under-15 eight [ event results ]

Event 17 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Luke Van Dijk | Greg Stevenson | Nicholas Milne | Alistair Ramsbottom + Mark Taylor (cox)
Coach - Richard Hamilton

Event 17 Boys under-18 lightweight four [ event results ]

TRGB 2: Crew - Daniel Burgess | Kieran McCarthy | Daniel Matuschka | David Stevens + Anthony Artus (cox)
Coach - Tim Richardson

Event 22 Boys under-18 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Tristan Mace | Daniel Symons | James Riddell | Daniel Lidgard + Toby Peard (cox)
Coach - Richard Hamilton

Event 26 Boys under-16 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Darran Lowes | Peter Gifford | Fraser Johns | Bradley Rapley + Anthony Artus (cox)
Coach - Tim Richardson

Event 30 Boys under-17 novice eight [ event results ]

Event 34 Boys under-15 four [ event results ]

TRGB 1: Crew - Stephen Wills | David Hutton | Jamie Dickens | Justin Wall + Isaac Magowan (cox)
Coach - Alex Hatwell

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 35 Boys under-16 eight [ event results ]

Event 38 Boys under-17 double [ event results ]

TRGB 1: Crew - Tristan Evans | Peter Ohlson
Coach - Richard Hamilton

Event 39 Boys under-18 single [ event results ]

TRGB 1: Crew - Tristan Mace
Coach - Richard Hamilton

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA