NZSSRA
est. 1967



MEET OUR MEMBERS
Rangiora High School's approved colours
#63: Rangiora High School

SISSC 2020

NISSC 2020


Aon NZ

MAADI CUP™

School results

logo  
 

2005 North Island Secondary Schools

 
  Printer Friendly Version updated: 16 January 2020  
 

2019 Aon Maadi Cup NoticesNewsletter - Sitemap -  

Westlake Girls High School's singletWestlake Girls High School [ school details || school results ]

Following are the results achieved by Westlake Girls High School at the 2005 North Island Secondary Schools regatta. See the medal table for Westlake Girls High School's final ranking at the regatta.

Westlake Girls High School also attended: mad03 || mad04 || mad05 || mad06 || mad07 || mad08 || mad09 || mad10 || mad11 || mad12 || mad13 || nis02 || nis03 || nis04 || nis05 || nis06 || nis07 || nis08 || nis09 || nis10 || nis11 || nis12 || nis13

Event 3 Girls under-18 pair [ event results ]

WTLG 1: Crew - Annabel Rowlands | Victoria Moss
Coaches - Peter Humphries | Kathryn Pengelly

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Heather King | Sophie Nicholls | Charlotte Rea | Samantha Geary + Helen Kilpatrick (cox)
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 7 Girls under-16 four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Katy Turner | Kirsten Smith | Kylie Hart | Josephine Clarke + Anika Parker (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

Event 9 Girls under-17 eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Carolyn Davies | Emma Richardson | Victoria Moss | Annabel Rowlands | Sarah Woolfe | Courtney Herbert | Hayley Roberts | Sophie Jones + Danielle McManus (cox)
Coaches - Peter Humphries | Kathryn Pengelly

Event 11 Girls under-18 lightweight four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Olivia Wylie | Carolyn Davies | Judith Quinlan | Emma Richardson + Danielle McManus (cox)
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

WTLG 1: Crew - Yasmin Lewzie-Smith | Alice Rowlands | Ella McIntosh | Danielle Knox | Kim Dowden | Anna Stewart | Harriett Bartlett | Georgia Nicholson + Lara Grace (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

Event 12 Girls under-15 eight [ event results ]

WTLG 2: Crew - Ahna Wimbrow | Olivia Lendich | Elicia Milne | Gabrielle Morrison | Emily Gaspard | Josephine Clarke | Averil Moore | Danielle Papworth + Ella Davy (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

Event 16 Girls under-16 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Heather King | Sophie Nicholls
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 20 Girls under-15 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Judith Quinlan | Olivia Wylie
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 23 Girls under-17 double [ event results ]

WTLG 1: Crew - Harriet Quinlan | Lydia Moore
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Danielle Knox | Ella McIntosh | Yasmin Lewzie-Smith | Harriett Bartlett + Lara Grace (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WTLG 2: Crew - Katy Turner | Gabrielle Clark | Danielle Papworth | Cordellia Stewart + Natalie Wimbrow (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

Event 28 Girls under-15 quad [ event results ]

WTLG 3: Crew - Olivia Lendich | Ahna Wimbrow | Averil Moore | Gabrielle Morrison + Ella Davy (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

Event 29 Girls under-17 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Victoria Moss | Annabel Rowlands | Hayley Roberts | Sophie Jones + Danielle McManus (cox)
Coaches - Kathryn Pengelly | Peter Humphries

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Sophie Nicholls | Courtney Herbert | Charlotte Rea | Samantha Geary + Helen Kilpatrick (cox)
Coaches - Peter Humphries | Kathryn Pengelly

Event 33 Girls under-16 quad [ event results ]

WTLG 2: Crew - Elicia Milne | Josephine Clarke | Kirsten Smith | Kylie Hart + Natalie Wimbrow (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

Event 40 Girls under-17 quad [ event results ]

WTLG 1: Crew - Emma Richardson | Sarah Woolfe | Lydia Moore | Sophie Jones + Helen Kilpatrick (cox)
Coaches - Peter Humphries | Kathryn Pengelly

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 1: Crew - Yasmin Lewzie-Smith | Alice Rowlands | Ella McIntosh | Danielle Knox + Lara Grace (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 2: Crew - Kim Dowden | Anna Stewart | Harriett Bartlett | Georgia Nicholson + Ella Davy (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

Event 41 Girls under-15 four [ event results ]

WTLG 3: Crew - Katy Turner | Gabrielle Clark | Emily Gaspard | Cordellia Stewart + Natalie Wimbrow (cox)
Coaches - Tessa Mitchell | Kendall Churches

School results selection

Region:

Schools:

or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

Advanced results selection Add one or more of the options below to further filter your results selection

Event:

Result: in or medal winning crews

[tick box]
or choose new regatta

Other nis05 results: schools, pupils, events || medal tables, statistics, replays

NZSSRA